Svatební šaty a družičky

Vložit odpověď
Kralicak

22.3.14 13:18

Milé pekelnice, prosím o radu (popř. potvrzení mého názoru). V červnu se budu vdávat, mám svatební šaty velmi jednoduché, podobné těmto: http://www.svatebnisaty.net/…-adeline.htm

pro dužičky (6 a 4 roky) chci nechávat šít šaty na tento způsob: http://www.dressit.cz/…cku-27100707 zcela jednoduchý živůtek a tylová sukně. Toto je jen inspirace, ta mašletam nebude vůbec, popř. menší, nebo by byla v pase stuha. Nevím ještě.

Ta starší družička prohlásila, že jsou HNUSNÉ a dle přání chce mít něco takového: http://www.caxa.cz/…uzicku-6.jpg

Můj soukromý názor je, že v šesti letech by měla mít trochu vychování a vědět co si může dovolit, ale to sem nepatří, za to nemůže ona. Na druhou stranu chápu, že chce mít echt princeznovské šaty. Mně se ten její výběr za a) nelíbí za b) se podle mě nehodí k mým šatů (stylu svatby).
Ovšem díky jejímu vyjádření vyšlo najevo, že můj výběr se nelíbí ani tchýni a snoubencově sestře. Mrzí mě, že mi nepřímo pohanili moje šaty, když tchyně řekla: aspoň těm družičkám dopřejmě hezké šaty, jestli jde o peníze, tak já to zaplatím.

O peníze vážně nejde.

Jaký je váš názor na můj výběr? Jaké jiné šaty byste dali pro družičky? Z mnoha důvodů se mi nechce ustupovat rozmazlenému děcku, navíc, proč bych měla. Je to naše svatba. Na druhou stranu- pro klid v rodině bych k tomu byla možná ochotná, kdybych našla šaty, které by byly načančané jak si družička přeje a hodily by se k mým šatům..Děkuji :)

 

Nikde neni psano, ze na svatbe musi byt druzicky, a k tomu dve … tedy postavila bych ji pred vyber mezi: Vami vybranymi satickami (ktere se mi osobne libi), nebo tak-si-vyber-saty-jake-chces ale jen jako radovy host. Tedy, myslim, ze byste to s ni mohla uhrat na „privilegovany status“ druzicky, anebo si nedelejte vrasky a druzicka bude jedna (nebo zadna) ;)

Adrik +653/-100

22.3.14 14:28

 

Já bych neustoupila…

buchtenzie +418/-266

22.3.14 13:47

 

Návrh šiat od Vás je jednoznačne vhodnejší a krajší, ako ten karnevalový kostým, o ktorom vyjednáva 6 ročné dieťa. Tej mladšej družičke by som dala ušiť šaty podľa Vás a možno keď ju tá staršia uvidí, sama si uvedomí, že sú pekné a prestane mudrovať.
A keď nie, prosím… nech sa zaradí do lavice k ostatným hosťom. Je to Vaša svadba.

plummy +1135/-179

22.3.14 15:13

 

To dítě vám řeklo jenom to, co slyšelo doma!
Když její matka a babička tvrdí, že ty šaty jsou hnusné, tak to bude opakovat po nich a bude tomu věřit.
S tchýní a spol. se nedohadujte, udělejte si to podle svého.
Je nejvyšší čas jim ukázat, že nebudete skákat podle nich ;-)
A holčičce vysvětlete, že vy chcete šaty právě takové a jestli se jí nelíbí, je vám to moc líto, ale nebude dělat drůžičku.
O vaší svatbě nebude rozhodovat žádné dítě ani příbuzenstvo :-)
Váš výběr je NÁDHERNÝ!!!

Dadoo +128792/-24839

22.3.14 20:37

 

Fakanovi jednu výchovnou, tchyni nepozvat na nedělní oběd a svatbu si užít tak JAK CHCETE VY!!! Šaty jste si vybrala překrásné, moment - PŘEKRÁSNÉ! A jestli ta malá příšera nechce Vámi vybrané šaty, tak ať nejde! Přesně jak tu bylo řečeno - družičky nejsou povinnost ale výsada. Na maškarák ať jde klidně za tu bílou homoli s mašličkami, ale Vy rozhodně neustupujte! Já bych toho už pak vždycky litovala!

Nayada +1010/-436

22.3.14 15:36

 

Šestileté dítě je dítě. A má právo na to chtít býti princeznou, vaše šaty jsou vkusnější, ale pro optiku holčičky ve věku pohádek s princeznami prostě mohou být příliš jednoduché, takže jejich odmítnutí se nemusí rovnat nevychovanosti. Sice řekla, že jsou hnusné, ale děti jsou upřímné, sociálním bílým lžím se naučí až v trochu pozdějším věku.
Vy zase máte právo mít svatbu jakou chcete, drůžičky jaké chcete, takže si buď vezměte jen jednu, nebo sežeňte jinou další. Nasrané dítě nebude zrovna svatební ozdobou, byť v šatech, které jste si vybrala.

Moir +23448/-3711

23.3.14 10:10

 

Tak jako problém vidím spíš to, že tchýně a švagrová de facto mluví nevěstě do výběru šatů (nota bene když to neplatí). Družička pak jen opakuje, co slyšela. „Ať mají aspoň holčičky pěkné šaty“ je celkem jedovatá slina.

Svatba je silně symbolická věc, takže taky ideální příležitost udělat si pořádek v tom, kde je čí místo a kdo o čem rozhoduje. Udělala bych ústupek v lecčem (i na mé svatbě to tak v některých ohledech dopadlo), ale nevěstiny šaty se tchýně (a švagrové už vůbec!) nijak osobně netýkají, to není totéž jako jídlo nebo místo svatby nebo přítomnost sestřenice Máni.

Takže řeči kolem mých šatů bych nechala zcela bez povšimnutí a námitkám vůči družičkovským šatům bych byla ochotna vyhovět pouze tehdy, pokud by ta otázka nebyla součástí psychologického boje dospělých o vliv, což bohužel v tomto případě tak je, ale pouze zdvořile vyjádřeným přáním malé holčičky, což bohužel v tomto případě není. :-)

Renee +1424/-152

24.3.14 07:54

 

Treba si uvedomiť, že je to šesťročné dieťa, ktoré bude skrátka chcieť vyzerať ako princezná. A čo sa týka svokry a švagrinej, pokiaľ to neplatia, nemajú v tejto veci slovo. Ja by som im neustúpila, je to vaša svadba. Ak máte čas a nervy, môžete si s družičkou sadnúť a pokúsiť sa vybrať nejaké iné šaty ako kompromis. S rozmaznanými deťmi je to ale ťažko. Podľa mňa sú aj vaše svadobné šaty, aj šaty pre družičky nádherné, nevidím na nich jedinú chybu.

Bibken +1969/-336

22.3.14 18:54

 

To dítě nemusí být rozmazlené, ono prostě jen všude vidí disneyovské princezničky s mašličkami a šaty až na zem a ty jsou takto nakreslené proto, že tvůrci vědí, že tohle se líbí. Jdou na ruku dětskému vkusu, který je úplně jiný. Vysvětlete jí, že družička není princezna a že družičky nemívají šaty až na zem (jinak až bude slečinka běhat po štěrku a po trávě, budete v duchu přemýšlet, co s těmi drahými šaty potom), že . Pokud máte čas, zvolte kompromis, oběhněte pár půjčoven, ať si vybere něco tam (přiberte i tu mladší). Pokud ne, trvejte si na svém, jak už tu padlo - jestli nechce jít takto, nemusí dělat družičku vůbec. Vaše šaty jsou krásné.

vias +8419/-2384

22.3.14 19:42

 

Vaše šaty jsou překrásné, jak ty svatební, tak ty, které jste vybrala pro družičky. Jste nevěsta, každá nevěsta sní o krásné vysněné svatbě a vy jste si prostě nevysnila šlehačku na sobě a na družičkách. Nikdo nemá právo vám vaši volbu hanit. Můžete se poohlédnout, jestli někde nejsou šaty pro družičku, které by splňovaly váše představy a jí by se líbily. Ale pokud odmítá jít ve vašich šatech, tak ať vám tu družičku prostě nedělá. Byla jsem za družičku dvakrát, v šesti a v deseti, ani jednou jsem na sobě neměla šaty, které by se mi líbily (jedny mi dokonce ani neslušely), ale prostě jsem dělala, co se mi řeklo. Svatební den je o nevěstě, ne o družičce. Stůjte si za svým.

Beldaran +762/-182

23.3.14 14:20

 

V prvom rade by som sa porozprávala s nastávajúcim manželom, vo všetkom by sa mal postaviť na vašu stranu, berie si vás, nie svoju matku. Ak budete mať problém tu, môže sa stať, že neskôr vás nepodrží v mnohých iných veciach. Teraz k šatám.

Tie, ktoré ste vybrali, sú prekrásne. Dievčinkám by bolo vhodné vysvetliť aj to, že svadobný deň je o neveste, ona je tá hlavná a prvá princezná a bodka. Že keď budú nevesty ony, vyberú si šaty aké chcú. A skutočne dať ultimátum, buď si dajú šaty, aké chcete vy a budú družičky, alebo sa oblečú do bežného a budú za normálnych hostí. Dala by som si pozor na jednu vec a to, aby svokra za vaším chrbtom nedala ušiť tie ich princeznovské a potom vás v svadobný deň čakalo nemilé prekvapenie. Držím palce a prajem pevné nervy. Ľutujem tie dievčatká keď im už od malička vtĺkajú do hlavy taký nevkus…

Dixie Sunday +3928/-1444

25.3.14 08:52

 

Vše tu zaznělo, máte překrásné šaty. Holčičky bych nechala tak jako tak jako běžné svatebčany a starší ať si klidně vezme tu šlehačku, co se jí líbí. Instituce dětí-družiček je poněkud kýčovitá sama o sobě, natož ve šlehačce.

MP Vladenka +9533/-3345

25.3.14 11:41

 

Absolutně nádherné šaty pro vás i pro družičky.Chápu, že si neberete tchýni a švagrovou, ale nechcete si vstup do takové rodiny ještě rozmyslet? :-D (vtip pochopitelně)
Já bych si s nimi zkusila po dobrém promluvit, váš výběr je opravdu nádherný a vkusný. A pokud máte potřebu, zkuste si společně sednout a dobrat se k oboustraně uspokojivému kompromisu, ale obávám se, že to bude těžké.

Garfie +55312/-2977

22.3.14 15:40

 

Všechno důležité tu už zaznělo: hlavně se nenechat rozházet! Chápu, že pokud je družička někdo z rodiny, tak těžko jí řeknete, že nepůjde, když už jste to slíbila. Vybrané šaty máte krásné, ale bohužel o vkusu desetiletých toho moc nevím.
Zkusila bych smírčí variantu, ukažte jí třeba stránky http://www.lightinthebox.com/…dresses_1987, nebo jen třeba album s vámi vybranými fotkami šatů a uvidíte, jestli se na něčem přece jen nehodnete. Pokud si nevybere, nechte ušít šaty na mladší, třeba si to pak ještě rozmyslí. Držím palce, ať je podobných problémů co nejméně :)

lenee +130/-22

23.3.14 16:31

 

Mně příjdou Vámi vybrané družičkové šatky princeznovské až dost. (Tím nechci, říct, že by nebyly pěkné, jsou. Jenom nechápu, co se na nich té starší nelíbí.)
Pokud družičku chcete, nechala bych si jen tu mladší. Ale je to zas těžké v tom, že pokud jsou sestry a budete trvat na jedné družičce, do svatby tu malou ještě naočkují tak, že nebude bez své sestry ochotna jít. Pak bych raději neměla žádnou.
Pokud příbuzné nejsou, kašlala bych na to a na staršího parchanta se vykašlala. Za a) je to Vaše svatba, za b) je to Vaše svatba :D. Zkrátka a dobře, buď přistoupí na Vaše podmínky, nebo družičkou být nemusí. Volba je na ní.
Ale nejlepší je řešení, jak tady někdo navrhoval, ušít šaty jen tý malý. Až to ta větší uvidí v reálu, reakce příjde sama, to se nebojte.

Na druhou stranu, přemýšlím, jestli se má vůbec cenu se kvůli něčemu takovému trápit. Pokud slečinka družičkou nebude, jsem si jistá, že si vezme nějaké ty své princeznovské šaty tak jako tak a na fotkách v nich bude strašit tak jako tak:D. Ale říká se, že svatba je pro nevěsty natolik silný okamžik, že osobu, kterou tam v něčem nebo z nějakého důvodu nechtěly, ale v rámci dobrých vztahů ji nešlo nepozvat, stejně moc nevnímaly a byla jim vlastně volná.
Takže pochybuji, že tu malou vyjednávačku budete v den D vůbec registrovat, ať už přijde v čemkoliv.

Merida +746/-61

22.3.14 17:28

 

Ty vámi vybrané jsou pěkné. To, co si vybralo dítě, bych vůbec nebrala v úvahu. Jednak nejsou pěkné (ale chápu, že dítěti se líbí, vypadají princeznovsky) a taky nebudou pohodlné. A ona vám tam bude celou dobu kňučet, že se chce převléknout. A tchýni bych do toho už vůbec nenechala mluvit.

AnoNe +12739/-3082

22.3.14 20:03

 

Rozhodně bych neustoupila vybrala jste krásně.
PS: Vaše šaty jsou okouzlující!

Anetuli +93/-37

27.3.14 14:44

 

Abych pravdu řekla, mně se na těch družičkovských šatech hrozně nelíbí živůtek, připomíná mi nátělník nebo cvičební trikot. Určitě bych přidala krátké rukávy, balonkové nebo „sukýnkovité“. A možná nějakou decentní ozdobu pod dekolt namísto té pokytkované mašle, která je trochu moc (nic proti mašli končící mašlí). Tím by myslím šaty mohly získat princeznovštější zjev a nebýt přitom přeplácané.
V rámci sjednocení stylu bych pouvažovala o umístění řaseného pruhu - do pasu nebo po obvodu výstřihu (který by pochopitelně neměl být tak hluboký jako u nevěsty).
Plus děvče přivést k poznání, že nechce strávit celý den v šatech, které ji budou tísnit a neumožní jí třeba jen zvednout ruce.
Možná by mohlo ve vyjednávání pomoct, když si společně zkusíte šaty nakreslit, nebo rovnou ušít v panenkovské velikosti, a mluvit o konkrétních připomínkách.
Neomalenou tchyni by měl někdo konečně vychovat. Jen nejspíš není kdo.

Eleanor Rigby +9295/-2867

22.3.14 20:48

 

Možná dostanu červená ramínka, ale… :-)
za prvé to vůbec neznám, nikdo mi do toho nemluvil, co si na svatbě udělám, to budu mít. Maximálně šlo o nějakou dohodu.
A za druhé - mé dvě družičky byly holčičky se vším všudy. Chtěly být také „princezny“. Já jsem měla úplně jednoduché hladké svatební šaty, bez závoje, sčesané vlasy do uzlu. A v rámci svatební pohody jsem usoudila, že moudřejší ustoupí. Jsou to jen děti a přesně jak bylo v komentářích psáno, děti říkají co slyší od rodičů. Nechala jsem svým dvěma družičkám volbu šatečků jakou chtěly ony samy. Holčičkám bylo tehdy 6 a 4. Byly sice jako dvě šlehačky, ale byly šťastné a mnohem lépe se s nimi spolupracovalo při obřadu jako takovém. Házely růžové okvětní lístky, šly první k „oltáři“ a nevztekaly se, že něco dělat musí.
To není názor, ale spíš jsem si vzpomněla jak to bylo u nás, třeba Vás to také inspiruje.
Trubyčka

Trubycka +1179/-208

23.3.14 14:53

 

Jde o to, že vztah s tchýní je velmi citlivý a vztah s Vaším budoucím manželem je velmi důležitý. Co tomu říká ? Jaký na to má názor Vaše matka? Obecně se předpokládá, že nevěsta si může vybrat a rozhodnout , jak bude na svatbě vypadat i jak víceméně budou vypadat ostatní hosté . Je to její den a ona musí být šťastná. Citlivá věc je, kdo to všechno platí. Ale i tak, ten by měl hlavně vyhovět nevěstě. Jaké slovo mají v této šarádě rodiče dítěte? Buďte rozhodná, ale neunáhlujte se.

Alterations +3494/-1015

22.3.14 19:41

 

Je to Vaše svatba, a proto bych být Vámi neustoupila.. Vybrala jste krásné šaty, Vaše i pro družičky a nenechte si svůj den ničím zkazit. Užívejte :)

clem +1579/-489

22.3.14 19:55

 

Za kým ty družičky půjdou? Za váma. Tak jim nechte ušít šaty, jaké chcete vy. Vy tchýni a švagrové taky neříkáte, co se vám na nich líbí a nelíbí! I kdybyste si vybrala šlehačku a chtěla šlehačkové družičky, tak to záleží na vás a ne na budoucích příbuzných!

ProfZav +1469/-323

23.3.14 15:12

 

Vybrala jste to krásně. Chápu, že ty vámi vybrané šaty pro družičku by vaši svatbu doplnily líp. Jste nevěsta a má to být váš den. Jediný, kdo to nemusí chápat jsou děti. Zvlášť když nemají jejich rodiče ani prarodiče snahu je v tomhle popostrčit. Povolila bych dětem a pak bych se soustředila na své potěšení a svoje šaty. Já se na svojí svatbě snažila všem vyjít vstříc a moc jsem si to neužila. Nenechte si to zkazit.

Stuclinka +1508/-400

23.3.14 15:50

Pro vložení odpovědi se prosím zaregistrujte nebo přihlaste.

Dárek, který ocení? Tričko pod košili, které nepropotí

Pokud nevíte, čím obdarovat vašeho muže, napovíme – tričko pod... Celý článek

Poslední článek:
10 módních specialit českých mužů

Autor: Matouš

Máme několik ryze českých skvostů... čím perlí pánská móda a „vkus“? Celý článek