Tancovací pařící boty

Vložit odpověď
Ameline

19.10.16 23:59

Zdravím, tak vám řeším takové dilema… má se to tak, že velice ráda tancuju. Není to vášeň, je to posedlost. Ať už jde o koncert, festival či ples v horní dolní, jedu si svoje kreace, navezu do toho pár známejch či zvědavejch neznámejch, je to super. Dělala jsem lecos od orientu po Irsko a zjišťuji, že mě běžné boty opravdu zásadně omezují. Někde se dá bosky, někde je to mírně nevhodné, někde to bolí (štěrk), někde je to přímo nebezpečné. Hodně jde o ohebnost podrážky, ale také o to, že normálně máte boty tak centimetr až dva delší než nohu (nebo já aspoň mám - abych to na svý ploutvoidní tlapy vůbec natáhla), a s tím se hodně špatně pracuje. Někdy je problém taky to, že se bota na noze nejrůzněji přetáčí a obecně dělá psí kusy.

Koukala jsem po skládacích balerínách, jelikož pokud jdou srolovat, asi na nich něco bude, ale zatím mi vše bylo buďto dlouhé, úzké, či unikátně kombinovalo oba tyto stavy bytí. Na barefoot botách mě zase odrazuje cena kolem dvou až tří tisíc, jak jsem to zatím viděla, tak jsem ani nezkoušela

Nemáte někdo ještě nějaký nápad?

Najdete v encyklopedii: Tabulka dámských velikostí

 

taneční boty, sneakers nebo jazzovky.

MP Vladenka +9533/-3345

20.10.16 00:25

 

Podla vasich poziadaviek potrebujete najskor toto http://www.sarahjuniper.co.uk/…nt/cont4.jpg
Ale skor si myslim, ze by ste sa mali zamerat na svoju techniku chodze (tanca), pretoze nech mate na nohe cokolvek, tak by sa to urcite nemalo nikam pretacat.

billie +4193/-639

21.10.16 14:54

 

Vy si vážně kupujete"boty tak centimetr až dva delší než nohu„? To pak chápu, že se Vám“ bota na noze nejrůzněji přetáčí a obecně dělá psí kusy". Styl Vám neporadím, ale zkuste si alespoň na tancování koupit něco ve své velikosti.

Jirkátor +16464/-4174

24.10.16 07:28

 

Nemyslím, že by to jeden pár bot vyřešil. Já mám pro tento účel různé druhy bot. Jiné dovnitř a jiné na ven. Pro tanec na parketu opravdu ty taneční. Na ples latinky, na koncert jazzovky ev. sneakersy. Na ven je to horší (taneční boty venku spolehlivě zničíte). Mám asi tři páry netanečních bot, které se ukázaly jako tak ohebné a pohodlné, že se v nich dobře dá tančit. Ale tyto boty nebyly nikdy vybírány jako taneční, ale spíš se jimi staly pro svojí funkčnost. Jediné co Vám nedokážu poradit, je v čem tančit na štěrku a na trávě. Obojí jsem zkoušela a výsledek vypadal dost blbě bez ohledu na boty.

Ameline: Odpověď mi pomohla, děkuji!

pozdni_ctyricitka +1003/-342

22.10.16 16:21

 

A co si nechat boty ušít, pokud vám žádné nevyhovují vzhledem k typu chodidla? Dá se vyuzit usiti bez toho, aby se muselo dělat kopyto a výhodou je dobrý materiál, přizpůsobení sirce chodidla a rozhodně noty nebudou 2 cm delší, v takových se nedá chodit.
Dceři i do „pitomych“ tanečních sem nechala boty ušít za necelé 2tisice Kc, chromová podrazka, kůže. v obuvi bych ji lodičky nesehnala, protože ma nestandardní délku chodidla a velikost boty by potřebovala 38,25 (38 je malé a 39 velke, 38,5 obtížné sehnatelne).

whitehorse +901/-82

11.11.16 18:51

 

Jestli jsem pochopila, máte problém s proporcemi nohy/boty, a proto si kupujete boty o něco delší, než doopravdy potřebujete. Kromě bot šitých na míru se v obchodech se speciální taneční obuví pokud vím dá u některých bot zvolit nejen délka, ale i šířka nohy, a jsou speciálně vyráběné tak, aby na noze držely co nejlépe.

Zkuste se podívat na sansha.cz nebo grishko.cz, tam mají hodně široký sortiment jak co do šířek bot, tak co do typu, tvaru a vzhledu, kromě e-shopu mají i kamenné prodejny, a určitě jsou i jiné obchody, které neznám.

Evženie +2337/-330

15.11.16 18:01

Pro vložení odpovědi se prosím zaregistrujte nebo přihlaste.

Dárek, který ocení? Tričko pod košili, které nepropotí

Pokud nevíte, čím obdarovat vašeho muže, napovíme – tričko pod... Celý článek

Poslední článek:
10 módních specialit českých mužů

Autor: Matouš

Máme několik ryze českých skvostů... čím perlí pánská móda a „vkus“? Celý článek