Tip na kamenný obchod v Brně

Vložit odpověď
chioo

11.3.14 09:30

Krásný den všem,
slunečné jarní počasí i ve mně, která nakupuje jen v sebeobraně, vyvolalo potřebu pořídit si něco pěkného nového do šatníku…no a tak jsem prošla pár obchodů v centru Brna. Nevím, jestli v řetězcích šla kvalita za poslední roky tak výrazně dolů, nebo jsem jen zvýšila nároky, ale je to fakt bída. V obchodech typu HM, Reserved,ZARA apod. mi připadá všechno stejné(střihy, barvy, materiály…), navíc to ve mně často evokuje slovo „hadr“. Máte nějaký tip na kamenný obchod (nemám nervy na nákupy oblečení na netu, raději zkouším), kde se dají pořídit pěkné kousky za přiměřené ceny? (=můžu si dovolit dát za halenku víc než tři kila, ale zas ne několik tisíc)
Předem děkuji za odpovědi:)
PS: věk 30let, postava úplně normální…

 

Koukám, že se nikdo k ničemu nemá, takže si řeknu o další porci červených ramínek. :-) Ale nešť. Dejte pak vědět, co jste zjistila. Takže: Když chci vidět něco jiného, než co nabízejí zahraniční řetězce na trase Vaňkovka – Masarykova – Česká, udělám si procházku, zavezu se tramvají do Žabovřesk a projdu si pěšky Minskou, nebo do Krpole a projdu Palackého, Štefánikovu a Lidickou, případně na Mendlák a projdu Pekařskou. Pokud hledám v centru, tak nevynechám ve Vaňkovce Private Member, na Masarykově Volanskiho, na Jánské Infinite, pak proberu Panskou ke Špalíčku, a přes Dominikánské náměstí Veselou. No a pak jsou asi tři neřetězcové obchody v bloku domů na Malinovského náměstí pod OD Centrum (dva na rozích jeden někde uprostřed). Netvrdím, že se Vám tam něco musí líbit (krize v materiálech je všeobecná), ale takhle jsem si koupila v posledních letech například většinu svých jarních a zimních kabátů. (Moc jsem narostla, takže halenky jsou mi většinou těsné, Vy budete mít možná větší šanci.) …No a pak už zbývají jenom Vietnamci. Ti mají všechno. :-)

chioo: Odpověď mi pomohla, děkuji!

benyka +104516/-25215

11.3.14 13:08

 

Souhlasím s předchozím příspěvkem. Zkuste Neo, Ego (ve městě). Dobrý tip jsou ty Žabiny - přes Minskou, je tam spousta malých obchodů.
V typických řetězcích nekoupím nikdy nic. Ale zase nevím, zdali vám tyto tipy pomohou, sice vás neposíláme do Max-Mary, ale úplně levné ty obchody taky nejsou. Pro střízlivou a spíše minimalistickou módu taky není špatné zajít do Bianca - tuším je na Jánské nebo Orlí (pletu si ty dvě rovnoběžné ulice).

chioo: Odpověď mi pomohla, děkuji!

Judith11 +14221/-3281

11.3.14 14:35

 

www.butique-matysek.cz :D

chioo: Odpověď mi pomohla, děkuji!

Oldyn +65408/-30023

11.3.14 13:01

 

Zdravím Vás :) Jelikož bydlím přímo u Minské, tak mohu potvrdit, že zajímavé obchůdky tu jsou, nicméně většina zboží je spíš dost kýčovitá - flitříky, metalický lesk, volánky a podobně. Ale záleží samozřejmě na Vás, za podívání určitě nic nedáte. Je tu i jeden italký butik, moc krásný, ale příííšerně drahý. Co však na Minské stojí za návštěvu, tak je Cool Bazar, kde mají věci jak nošené, tak i nové, v top kvalitě a za příjemné ceny. Ve městě potom stojí za návštěvu Jaza móda na Orlí (tuším, že mají pobočku taky v Komíně pod úřadem).

chioo: Odpověď mi pomohla, děkuji!

anndie +832/-133

11.3.14 18:35

 

Záleží, co konkrétně hledáte a jaký styl nosíte. Neo móda a ty obchody u Centrumu mi přijdou na třicítku možná trochu usedlé. V těch Žabinách mívají občas pěkné věci za výlohou v butiku na zastávce Králova směrem od města, ale viděla jsem tam několik věcí, co měli u Vietnamců za třetinu ceny. Pak mají pěkné věci o něco níž, to už je Horova, mezi zastávkami Burianovo nám. a Mozolky, ale nebyla jsem tam už dlouho, je to dost drahé.

Několik pěkných triček mám z Casablanky na Pekařské a Vigoss jeans ve Vaňkovce. Ve Vaňkovce se dá občas vybrat v taky v Peek & Cloppenburg, Tatuum mi taky nepřijde jako klasický řetězec.

chioo: Odpověď mi pomohla, děkuji!

kohlida +1469/-332

11.3.14 18:52

 

Mna minule prijemne prekvapil maly butik na Svobodaku v Omege (vojdete a asi druhy obchod vpravo). A este odporucam jeden butik na Lidickej, z Moravaku je to po lavej strane, niekde medzi tymi sekacmi.

chioo: Odpověď mi pomohla, děkuji!

plummy +1135/-179

13.3.14 22:11

Pro vložení odpovědi se prosím zaregistrujte nebo přihlaste.

Dárek, který ocení? Tričko pod košili, které nepropotí

Pokud nevíte, čím obdarovat vašeho muže, napovíme – tričko pod... Celý článek

Poslední článek:
10 módních specialit českých mužů

Autor: Matouš

Máme několik ryze českých skvostů... čím perlí pánská móda a „vkus“? Celý článek