Tmavě modré nebo černé sako?

Vložit odpověď
Netušící student

10.9.14 22:22

Dobrý den, vybral jsem s sako a chtěl bych se zeptat, jakou byste mi doporučili barvu.:) Popř. S čím byste kombinovali. Sako bych chtěl nosit na společenské akce ať u formálního nebo uvolněného rázu.:) například maturitní ples, věneček.

 

Nezlobte se, ale na formální akce mi toto sako vhodné nepřipadá. Je pěkné, ale spíš na denní nošení (nakonec i figurína ho má k volvočasové košili a kalhotům). Na ples určitě ne - tam se nosí oblek (pokud je to tedy opravdu ples a ne diskotéka v místní sokolovně). Takže já bych ho být vámi brala jen na ty „společenské akce uvolněného rázu“, jak píšete (pokud tím nemyslíte ten maturitní ples :) ).

Jinak se mi jednoznačně více líbí to tmavomodré - s těmi oranžovými (nebo hnědými? - fotka asi zkresluje) prvky vypadá lépe. V kombinování bych se inspirovala figurínou (tedy aspoň u té tmavomodré varianty).

kapka_v_moři +586/-126

11.9.14 08:10

 

Určite nie na maturitný ples či venček, to si vyžaduje kompletný oblek, toto sako je skôr štýlu smart casual. Hodí sa povedzme na jazzový koncert, na výstavu, večer na drink s priateľkou, do práce, ak nemusíte chodiť v obleku a pod. Naopak, určite sa nehodí na akýkoľvek ples, do divadla, ani na vážnejšie spoločenské podujatia: recepcia, svadba (ako hosť) a pod.

Dixie Sunday +3928/-1444

11.9.14 12:13

 

Tato saka jsou vycházková - na běžné nošení. Nejde o společenská saka. Na barvě nezáleží. Buď si pořiďte černý oblek včetně černých boty, anebo tmavě modrý, v tom případě k tomu vezměte boty hnědé. To je celý složitý kumšt - alespoň ten základ. Jinak podrobnější návod zde: http://static5.businessinsider.com/…ss-shoes.jpg Na těch obrázcích také vidíte, jak by vaše společenské sako mělo vypadat.

Saka na vašich obrázcích také vypadají, že jsou silně inspirována k-módou, proto dávejte pozor, odkud jsou dovezena, kdo je prodává. Většina těchto věcí jde z nejlevnějšího čínského velkoprodeje a ve skutečnosti nejsou příliš nositelné, protože jejich kvalita je mizivá (ani Vietnamci by se to tu neopovážili prodávat). Číslování také většinou odpovídá asijskému. Moje zkušenost je taková, že pokud chcete něco z k-módy, nejlepší je objednávat přímo od výrobců z Jižní Koreje, přestože to vyjde o dost dráž. Nikdy to nekupujte od Číňanů. Nejlépe je přímo vyzkoušejte, pokud máte možnost.

andiedvorakova +8745/-1219

11.9.14 13:46

 

Pokud máte tmavší vlasy (vousy), snědější pleť, tak bych určitě šla do tmavě modrého… Slušelo by Vám ;-)

BarčaaT +14/-1

10.9.14 22:40

 

Kdyz jedno z nabidky, tak to tmave modre je zajimavejsi. Krom toho pry tmave modra barva obleku/saka evokuje vetsi duveru a respekt lidi v jeho nositele. Jen taka psychologicka zajimavost:-P

thecherry +231/-131

12.9.14 13:09

 

Krásne sako ale skôr na bežné nosenie. Určite v tmavomodrej farbe. Ja preferujem aj na spoločenské akcie tmavomodrú, vie ju krásne zastúpiť. Čierna je pre mňa príliš smutná farba a pristane len tmavším typom.

Jessenka +75/-5

1.11.14 19:35

Pro vložení odpovědi se prosím zaregistrujte nebo přihlaste.

Dárek, který ocení? Tričko pod košili, které nepropotí

Pokud nevíte, čím obdarovat vašeho muže, napovíme – tričko pod... Celý článek

Poslední článek:
10 módních specialit českých mužů

Autor: Matouš

Máme několik ryze českých skvostů... čím perlí pánská móda a „vkus“? Celý článek