Typ klobouku

Vložit odpověď
LEVEBE58

9.12.16 06:38

Ráda bych se poradila, jaký typ klobouku (baretu, čepice, …) by se hodil ke dvěma kabátům, které mám ve své šatně. Oba mají v podstatě podobný střih s kapucí a krytým zapínáním a jsou vlněné z větší části, nejsou sportovní. Černý antracitový je úzký ke kolenům a tmavě modrý je strižený do A s maxi délkou. Vyzkoušela jsem doma i v obchodech všechno možné a nakonec vždy vyrážím prostovlasá. Měl byste někdo nápad?

Najdete v encyklopedii: Tabulka dámských velikostí

 

Kapuce je pokrývka hlavy, tudíž ke kabátu s kapucí (zvlášť, je-li lemovaná kožešinou, což u těchto kabátů většinou je), nenosím na hlavě už nic dalšího. Venku nasadím kapuci, když někam vejdu, sundám ji. Pokud by uhodily sibiřské mrazy, možná bych dala na hlavu ještě nějakou „malou“ čepici, která by se pod kapuci bez problémů vešla, nebo spíš čelenku, která by mi neponičila vlasy, případně uvázala šátek. Klobouky s krempou, čepice s bambulí a objemnější barety se s kapucí funkčně tlučou.

benyka +105546/-25540

9.12.16 09:01

 

Podle mých zkušeností při výběru vhodného klobouku nejvíc záleží na Vaší osobnosti, na tvaru obličeje a na obecném pravidle - čím vyšší/větší nositelka, tím větší klobouk/krempu si může dovolit.

Zkuste taky při zkoušení klobouků je nasazovat pod různými úhly, případně více do čela nebo naopak dozadu - uvidíte, v čem se cítíte líp.

V Brně existuje kloboukovyklub.cz - třeba by Vám poradili, jestli ve Vašem městě není něco podobného.

Při ladění kabátu a klobouku se spíš musíte trefit do podobného stylu - sportovnější kabát potřebuje sportovnější pokrývku hlavy ap (se slzou v oku vzpomínám, jak jsem asi v 18 letech hrdě nosila svůj první elegantní klobouk k péřové bundě :)

Pokud Vám nevadí angličtina, doporučuji tyto zdroje podobnějších informací:
https://insideoutstyleblog.com/…flatter.html
http://verilymag.com/…winter-style
http://www.buzzle.com/…-shapes.html

linda21 +2183/-496

15.12.16 19:45

Pro vložení odpovědi se prosím zaregistrujte nebo přihlaste.

Dárek, který ocení? Tričko pod košili, které nepropotí

Pokud nevíte, čím obdarovat vašeho muže, napovíme – tričko pod... Celý článek

Poslední článek:
10 módních specialit českých mužů

Autor: Matouš

Máme několik ryze českých skvostů... čím perlí pánská móda a „vkus“? Celý článek