údržba péřového kabátu

Vložit odpověď
opal_k

16.9.13 14:27

S některými zimními rány mne nedokáže smířit nic než představa měkkého teplíčka péřového kabátu. Měla jsem už dva, každý z jiného zdroje; prala jsem je v pračce, sušila v sušičce s tenisáky podle instrukcí. Přesto v polovině druhé sezóny oba začaly pouštět peří takovým způsobem, že se mne v práci ptali, jestli jsem strávila noc v kurníku… tak se ptám? Dělají to všechny péřové věci? bylo to údržbou? Kvalitou? A jak poznám, jestli je kvalitní? Pomohlo by něco předem (impregnace…)? Díky za rady.

 

mám bílou péřovou bundu, přežila se mnou už 2 sezony a to jí peru poměrně často. postup je opravdu jen pračka a sušička. peří z ní téměř nelezlo a neleze… taky nebyla nejlevnější

elesse +1755/-400

16.9.13 18:01

 

Já jsem měla péřový kabát 5 sezón. Pokaždé jsem ho čistila jen v čistírně. Peří z něj lezlo, ale poměrně málo (cca jedno dvě peříčka denně).

no-li +307/-72

17.9.13 07:39

 

mala som staršiu - menej kvalitnú páperku a tam liezli pierka zvnútra - z podšívky, krajčírka mi tam našila ešte jednu vrstvu podšívky, síce som sa problému nezbavila úplne, ale bolo to lepšie. Novšiu mám druhým rokom a púšťa perie iba po čistení, predavačka radila čistiť v čistiarni, aj keď sa to dá aj doma.

michaelik +5/-1

19.9.13 22:14

 

no já jsem prala kabát v normální pračce, sušičku nemám a kabát je totálně placatý. Přestože jsem jej při sušení stále natřásala. Jednak to vypadá divně a pak si myslím že v nem bude zima když tam chybí ty vzdušné mezery. KAmarádka má sušičku tak to dám k ní. Mám ho znovu vyprat a usušit nebo stačí když jej dám jen do sušičky. Nemám se sušičkou žádné zkušenosti a tak nevím jestli to jde dát do sušičky samostatně nebo je to navázáno na pračku nebo zda lze dát so sušičky dokonce už suché prádlo jen aby se natřáslo.. Prosím jak to funguje?

notrends +3303/-1455

6.11.13 14:45

Pro vložení odpovědi se prosím zaregistrujte nebo přihlaste.

Dárek, který ocení? Tričko pod košili, které nepropotí

Pokud nevíte, čím obdarovat vašeho muže, napovíme – tričko pod... Celý článek

Poslední článek:
10 módních specialit českých mužů

Autor: Matouš

Máme několik ryze českých skvostů... čím perlí pánská móda a „vkus“? Celý článek