údržba péřového kabátu

opal_k

16.09.13 14:27

S některými zimními rány mne nedokáže smířit nic než představa měkkého teplíčka péřového kabátu. Měla jsem už dva, každý z jiného zdroje; prala jsem je v pračce, sušila v sušičce s tenisáky podle instrukcí. Přesto v polovině druhé sezóny oba začaly pouštět peří takovým způsobem, že se mne v práci ptali, jestli jsem strávila noc v kurníku… tak se ptám? Dělají to všechny péřové věci? bylo to údržbou? Kvalitou? A jak poznám, jestli je kvalitní? Pomohlo by něco předem (impregnace…)? Díky za rady.


Reklama

 

Prát s tenisáky a sušit v sušičce nestačí, potřebujete také speciální prací prostředek určený k praní péřových bund a kabátů. Prostředek koupíte ve velkých prodejnách sportu. A hlavně neprat příliš často, protože častým praním povolují vlákna podšívky i svrchní látky, tudíž pak je více prostoru pro to, aby peří občas vylézalo. A impregnace před prvním použitím kabátu se mi zdá dobrý nápad, kabát pak vydrží déle čistý a nezašpiní se tak rychle, tudíž předejdete častému praní.

opal_k: Odpověď mi pomohla, děkuji!

vendulael +23004/-2916

16.09.13 15:19

 

mám bílou péřovou bundu, přežila se mnou už 2 sezony a to jí peru poměrně často. postup je opravdu jen pračka a sušička. peří z ní téměř nelezlo a neleze… taky nebyla nejlevnější

elesse +1748/-398

16.09.13 18:01

 

Já jsem měla péřový kabát 5 sezón. Pokaždé jsem ho čistila jen v čistírně. Peří z něj lezlo, ale poměrně málo (cca jedno dvě peříčka denně).

no-li +305/-72

17.09.13 07:39

 

mala som staršiu - menej kvalitnú páperku a tam liezli pierka zvnútra - z podšívky, krajčírka mi tam našila ešte jednu vrstvu podšívky, síce som sa problému nezbavila úplne, ale bolo to lepšie. Novšiu mám druhým rokom a púšťa perie iba po čistení, predavačka radila čistiť v čistiarni, aj keď sa to dá aj doma.

michaelik +5/-1

19.09.13 22:14

 

no já jsem prala kabát v normální pračce, sušičku nemám a kabát je totálně placatý. Přestože jsem jej při sušení stále natřásala. Jednak to vypadá divně a pak si myslím že v nem bude zima když tam chybí ty vzdušné mezery. KAmarádka má sušičku tak to dám k ní. Mám ho znovu vyprat a usušit nebo stačí když jej dám jen do sušičky. Nemám se sušičkou žádné zkušenosti a tak nevím jestli to jde dát do sušičky samostatně nebo je to navázáno na pračku nebo zda lze dát so sušičky dokonce už suché prádlo jen aby se natřáslo.. Prosím jak to funguje?

notrends +3285/-1453

06.11.13 14:45

Pro vložení odpovědi se prosím zaregistrujte nebo přihlaste.

Chlupaté papuče vystřídaly huňaté náušnice

Indiánskoamerický návrhář Naeem Khan představil na newyorkském... Celý článek


Reklama

Poslední článek:
Sexy (vel)ryba v síti: Laciné, nebo osobité?

Autor: Admin Módnípeklo.cz

Když jsem v 90. letech potkávala náctileté holky v síťovaných... Celý článek


Reklama