Údržba šatů z hedvábného/vlněného gabardénu

Větévka

13.06.12 15:57

Milé pekelnice,

máte některá zkušenosti s udržováním šatů z hedvábného gabardéhu? Nechala jsem si ušít šaty, vrchní vrstva červený gabardén 50% hedvábí a 50% vlna, podšívka je z hedvábného černého habutaje.

Napadly mě tyto postupy:
Prát v ruce ve vodě pokojové teploty za pomocí šampónu na vlasy, nemačkat, vytlačit vodu do ručníku, pověsit na ramínko a (za vlhka?) žehlit (středně teplou žehličkou).

Prát v pračce v programu na vlnu, za pomocí šampónu na vlasy, lehké odstředění, pověsit na ramínko a (za vlhka?) žehlit (středně teplou žehličkou).

Neriskovat a dát do čistírny.

Děkuji předem za zkušenosti a rady.


Reklama

 

proč ses nezeptala švadleny, u který sis to dávala šít?

uu +18131/-4949

13.06.12 15:57

 

No já si myslím, že první varianta je zcela nejlepší. Mám nějakou tu hedvábnou košili, v zásadě se to dá prát v pračce na program na jemné prádlo, ale já si prostě říkám, že za to riziko to nestojí. Vzhledem k tomu, že materiál obsahuje i vlnu, tak bych opravdu prala v ruce. S kombinací těchto látek najednou zkušenbost nemám. Ale čistě vlněné věci do pračky rozhodně nedávám, protože časem „zplstnatí“. Nějaký ten návod na údžbu hedvábí najdeš i zde: http://www.sartor.cz/cms.php?…

Světýlko.t +331/-36

13.06.12 19:49

 

mám pocit, že v článku o hedvábí psala Ada i tipy na údržbu. Hledala bych tam nebo u švadleny jak říká uu :) Sama hedvábí nevlastním takže lépe neporadím.

motorová pila +1203/-248

13.06.12 16:06

Pro vložení odpovědi se prosím zaregistrujte nebo přihlaste.

H&M vytvořilo novou značku ARKET

Už 25. srpna 2017 se v Londýně otevře nový obchod s luxusnějšími... Celý článek


Reklama

Poslední článek:
Manolo v Praze: Návrat do Čech a pohádkové střevíce

Autor: Admin Módnípeklo.cz

Čekání se vyplatilo. Do Prahy se přesouvá dlouho očekávaná... Celý článek


Reklama