Údržba šatů z hedvábného/vlněného gabardénu

Vložit odpověď
Větévka

13.6.12 15:57

Milé pekelnice,

máte některá zkušenosti s udržováním šatů z hedvábného gabardéhu? Nechala jsem si ušít šaty, vrchní vrstva červený gabardén 50% hedvábí a 50% vlna, podšívka je z hedvábného černého habutaje.

Napadly mě tyto postupy:
Prát v ruce ve vodě pokojové teploty za pomocí šampónu na vlasy, nemačkat, vytlačit vodu do ručníku, pověsit na ramínko a (za vlhka?) žehlit (středně teplou žehličkou).

Prát v pračce v programu na vlnu, za pomocí šampónu na vlasy, lehké odstředění, pověsit na ramínko a (za vlhka?) žehlit (středně teplou žehličkou).

Neriskovat a dát do čistírny.

Děkuji předem za zkušenosti a rady.

Najdete v encyklopedii: Materiály

 

proč ses nezeptala švadleny, u který sis to dávala šít?

uu +18132/-4949

13.6.12 15:57

 

No já si myslím, že první varianta je zcela nejlepší. Mám nějakou tu hedvábnou košili, v zásadě se to dá prát v pračce na program na jemné prádlo, ale já si prostě říkám, že za to riziko to nestojí. Vzhledem k tomu, že materiál obsahuje i vlnu, tak bych opravdu prala v ruce. S kombinací těchto látek najednou zkušenbost nemám. Ale čistě vlněné věci do pračky rozhodně nedávám, protože časem „zplstnatí“. Nějaký ten návod na údžbu hedvábí najdeš i zde: http://www.sartor.cz/cms.php?…

Světýlko.t +347/-36

13.6.12 19:49

 

mám pocit, že v článku o hedvábí psala Ada i tipy na údržbu. Hledala bych tam nebo u švadleny jak říká uu :) Sama hedvábí nevlastním takže lépe neporadím.

motorová pila +1366/-286

13.6.12 16:06

Pro vložení odpovědi se prosím zaregistrujte nebo přihlaste.

Dárek, který ocení? Tričko pod košili, které nepropotí

Pokud nevíte, čím obdarovat vašeho muže, napovíme – tričko pod... Celý článek

Poslední článek:
10 módních specialit českých mužů

Autor: Matouš

Máme několik ryze českých skvostů... čím perlí pánská móda a „vkus“? Celý článek