Venkovní oslava třicetin - co na sebe?

Vložit odpověď
Harmonika

22.8.13 22:15

Zdravím milé ženy a dívky,
a prosím o radu. Jsem pozvaná tuto sobotu na oslavu třicetin, kde bude člověk, na kterého chci udělat dojem. :-) Oslava se koná venku od dvou hodin, na soukromém pozemku v sezení s pergolou a dlažbou, takže vhodnost lodiček neřeším, ty jsou jasné, protože nehrozí zabodávání podpatků do trávy. Chci si vzít šaty, protože je nosím běžně a ráda, cítím se v nich dobře, sluší mi. Jenže, jsou šaty vhodné i za předpokladu, že oslava opravdu potrvá až do ranních hodin - venku? Kdyby šlo jen o krátkou odpolední oslavu na tři hodiny, tak šaty neřeším a beru je. Obávám se však, že nejen že budu „over-dressed“ (to zcela jistě, v dané partě cca 15 lidí jsem jediná, kdo nosí šaty a sukně), ale tím, že je oslava venku v dlouhém časovém úseku, kdy reálně hrozí velká změna teplot, jsou šaty vhodné? Samozřejmě nehledím na praktické hledisko (opravdu se nehodlám válet v trávě, nejde o opékání buřtů apod.), spíš mi dělá starosti to, že je oslava venku až do rána a v noci už bývá chladno. Jsem si jistá, že ostatní budou mít džíny, kecky, mikinu. Co byste mi doporučily? Propínací svetýrek, trenčkot, něco na krk, abych měla více vrstev jako zálohu? Nebo se na eleganci vykašlat a jít taky v džínách? Nějaké tipy, zkušenosti, postřehy?
Díky.

Najdete v encyklopedii: Tabulka dámských velikostí

 

jelikož neznám povahu přítomných, natož onoho, na koho chcete udělat dojem, těžko říct, nicméně být jediná v lodičkách a šatičkách může taky působit spíš trapně a křečovitě, než tak úžasně, jak si přejete. na mnohé (přepokládám) muže totiž udělá dojem spíš přirozená do daného prostředí zapadající nenucenost. ale skutečně neznám okolnosti. sama, pokud bych témě jistě věděla, že jdu mezi samé odžínované, rozhodně si neberu lodičky, přestože většinou nosím jen šaty a lodičky. pokud bych chtěla nějak vyniknout, brala bych šaty, ale ležérní, nějaké bavlněné, k nim pěkné baleríny, zajímavé šperky, pěkný účes a kabelku, s sebou velký teplý kardigan, pašminu a ještě klidně i punčocháče, do kterých bych se navlekla někde na wc v pozdějších hodínách, protože věřte mi, že i kdyby byla relativně teplá noc, tak už v jednu ráno budete s holýma nohama zmrzlá. o půlnoci už to, co máte na sobě, nebude zajímat zhola nikoho, pokud to nebude spolek módních snobů.

Jiná Realita +246192/-57510

22.8.13 22:28

 

Souhlasím s Jiná realita… a navíc pokud ten,na kterého chcete udělat dojem je muž, tak na to jděte trochu jinak než v lodičkách a šatečkách oblečených na zahradní párty - grilovačku? Muži toto obvykle neocení, jsou veskrze praktičtí a tak na Vás asi bude koukat jak na mimozemšťana, protože tam opravdu budete takto vypadat dost nepatřičně, což si myslím - pokud nejste opravdu 100% sebejistá a silná osoba, naruší Vaši pohodu a to, že se necítíte v pohodě z Vás bude vyzařovat na 100 honů a nezachrání to už žádný outfit.

Atrofie +6226/-1528

23.8.13 00:40

 

Já bych asi vzala nějaké pěkné kalhoty a top. Můžete vzít lodičky i ke kalhotám a myslím, že vrstvení je pak snadnější, klidně svetr, sako/bundičku/trenč, šátek/šál. V noci už je fakt zima, kor když nebudete u ohně.

+/-

22.8.13 22:21

 

I v džínách přece můžete vypadat šmrncovně a přitažlivě..
Nebo ne přímo džíny, ale barevné kalhoty..k nim top, svetr..bundu..
Pokud už nutně musíte jít v šatech, vezměte si třeba něco na převlečení v pozdějších hodinách. Přes den je sice teplo, ale večery a noci jsou už chladné. Ale než si s sebou tahat převlečeníapod, raději pěkné, barevné džíny/kalhoty.
Já bych v šatech asi nešla, mohla byste tam být jak pěst na oko a vypadat nepatřičně.
A dojem uděláte větší, kdžy se obléknete vhodně a odpovídajícím způsobem k situaci a prostředí, než když se naparádíte jak na lázeňskou promenádu.

Dadoo +128765/-24838

22.8.13 23:28

 

Souhlasím s @Dadoo, pokud si myslíte, že ošatovaná dáma v lodičkách je přesně ta pravá past na onu zájmovou osobu, tak si sice vemte šaty a lodičky, ale s sebou hezké kalhoty plus svetr a blůzu. Pokud to máte kam dát a jste ochotna jít na zahradní oslavu s taškou oblečení. Nad ránem bývá už pod 10°C a to by asi šaty a pašmína opravdu nestačily a vy byste mohla začít zajímat jen husí kůží, bolestí v krku a nudlí u nosu (a i kdyby byl „lovnou“ lékař, tak pochybuji, že by ho cokoliv z toho zaujalo jinak než profesně).

Saxofon +4203/-1298

23.8.13 01:17

 

Souhlasím s Jinou realitou. Šaty bych si klidně vzala, ale lodičky asi nechala doma. Dva roky zpátky jsem podobnou akci na konci září řešila sukní a halenkou, později jsem přivlékla svetřík, sako, punčocháče a šálu, na nohou jsem měla baleríny. Dokonale podle mých představ už to o půlnoci s těmi všemi vstvami nevypadalo, ale bylo mi docela příjemně a dosáhla jsem svého cíle - všichni ostatní byli samozřejmě taky džínoví, ale většina na mě už byla zvyklá, takže jim to nepřipadalo až tak divné - každopádně lodičky by určitě už byly přes čáru. A stejně se na tu trávu beztak dostanete, alespoň přes ni budete procházet nebo něco podobného. Nicméně jsem na oné akci neúmyslně ulovila současného přítele, který do dneška vzpomíná, že už tam jsem byla hezky oblečená - takže pokud máte v plánu na někoho zapůsobit, šla bych opravdu do kompromisu. Bude to jak pohodlnější pro vás, tak vhodnější pro danou situaci.

misial +16386/-5052

23.8.13 13:59

 

Dobrý den :-) na podobné akce si s sebou zásadně nosím několik kousků oblečení navíc - jsem „zmrzlina“ a s postupem noci se do nich přibaluju, pokud je v blízkosti bazén, beru i náhradní oblečení, protože v něm většinou nedobrovolně skončím se vším všudy :-) takže ve vašem případě bych s sebou rozhodně měla punčocháče, nějaký svetřík, šátek a možná i sáčko nebo bundu (koženou). Pokud osazenstvo zná váš styl a je na vaše „kreace“ zvyklé, mermomocí bych se do těch riflí necpala, ležérní můžete být i v šatech nebo sukni a tričku a balerínách, rozhodně to od vás budou čekat víc než z čista jasna rifle s mikinou. Držím palce, ať se vám podaří ten žádaný dojem udělat :-)

MaggieCassidy +1369/-364

23.8.13 09:15

 

Úzké džíny, hezký top, svetr pro případ chladného večera, praktické doplňky podle příležitosti. Co třeba něco takového? 

thecherry +230/-131

23.8.13 14:02

 

Pokud na šatech a lodičkách trváte, myslím, že by nebylo od věci si k nim nacpat do kabelky nějaké silnější punčocháče nebo legíny a nahoru svetřík nebo pašmínu. Sice si taky nemyslím, že by byly šaty nutné, když už, tak nějaké uvolněnější a s balerínkami, ale sama víte nejlíp v čem se cítíte dobře :)

Karoshi +3823/-923

23.8.13 02:20

 

Běžte v čem chcete a využívejte tajné zbraně :-)
Silonky se do kabelky vejdou, pashmina může být uvázaná na popruhu kabelky nebo někde u věšáku čekat na svůj čas a jestli se vám do kabelky vejde i košilka, které se dá vzít ve chvíli kdy se ochladí pod šaty tak není důvod se bát. Navíc, nohy v silonkách schnou podstatně rychleji než v kalhotách.

solei +591/-550

23.8.13 10:15

 

Pokud se jedná o zahradní party, kde budou všichni v džínách a mikině, a vy tam chcete na někoho zapůsobit, tak bych vám rozhodně rozmlouvala i ty lodičky. Pokud tam přijdete načančaná a ostatní budou v ležérním a sportovním, pozornost určitě získáte, ale je dost možné, že vás budou považovat za cvoka nebo snoba, a to asi nechcete. Já bych vám spíše doporučila řídit se zdravým rozumem, tedy podívat se, jaké bude počasí a obléknout se podle toho - klidně nějaké ležérnější šaty, sukni, a pokud bude ošklivo, tak kalhoty. Na pozdější hodiny pak nějakou mikinu nebo svetřík, prtože kolem dvou ráno bývá zima, pokud nejsou tropická vedra a ta tedy nebudou.

Beldaran +761/-182

26.8.13 13:32

Pro vložení odpovědi se prosím zaregistrujte nebo přihlaste.

Dárek, který ocení? Tričko pod košili, které nepropotí

Pokud nevíte, čím obdarovat vašeho muže, napovíme – tričko pod... Celý článek

Poslední článek:
10 módních specialit českých mužů

Autor: Matouš

Máme několik ryze českých skvostů... čím perlí pánská móda a „vkus“? Celý článek