Vhodná barva rtěnky

Vložit odpověď
kitti1

24.8.12 15:47

Milé pekelnice,
ráda bych se poradila, jaký odstín rtěnky zvolit k lehce nažloutlým zubům (mám slabou a špatnou sklovinu, takže bělení nepřichází v úvahu a výsledek by jistě nebyl bůhvíjaký). Mám sice úzké rty, ke kterým se rtěnka příliš nehodí a zatím jsem si vystačila s leskem, ale docela dostávám chuť dát rtům trochu více barvy, ale tápu s tím odstínem a ani se v nich nevyznám. Když se někde dočtu, že by se mohly hodit např. studené či teplé odstíny růžové nebo jasně červené, tak poté v drogerii nejsem schopna poznat, jestli zrovna tato barva spadá do té dané kategorie či ne, prostě v tom ty rozdíly a odlesky nevidím. Mohla bych tedy poprosit přímo o konkrétní odstín konkrétní značky, který si myslíte, že by se hodil k mému typu, tedy hodně světlá pleť, modrozelené oči, zrzavé vlasy, úzké rty a nažloutlé zoubky?
Děkuji moc.

 

Myslím, že takhle od monitoru ti nikdo moc neporadí.. I velmi světlá pleť má různé odstíny.. Některá je narůžovělá, jiný ji má lehce namodralou.. Mě všichni říkají, že jsem zelená.. :) Můžeš si třeba projet fotky známých osobností podle toho, komu myslíš, že se tvá pleť podobá.. Třeba tě to nakopne správným směrem..
Chce to zkoušet, hledat.. Ale asi bych nedoporučovala hodně výrazné barvy - přitáhnou pozornost nejen ke rtům, ale právě i k zubům..

megusa +4486/-328

24.8.12 16:27

 

To se takhle těžko radí, být Vámi, asi bych zašla někam do parfumerie jako je Sephora, nebo ještě lépe do MACu a tam bych si nechala poradit. Minimálně v tom MACu mají strašně širokou škálu odstínů a jejich Makeup Artisti se tom vyznají. Vše předvedou, nalíčí, ukážou víc variant a pak uvidíte. Nemusíte si tam ani ty rtěnky pořád kupovat, možná by to ale byl dobrý pokus na začátek a pak byste už věděla, co Vám sluší a co se můžete pokusit najít i v levnějších drogeriích (jinak MAC obecně doporučuji, co se týče poměru kvality a ceny, ale pro někoho to může být dražší; někdy si lidi stěžují, že jejich rtěnky dost vysušují, zvlášť ty výrazné hodně pigmentované).

Curlygirl +12973/-2508

24.8.12 16:45

 

Existuje na to trik:)

1)Namalujte se rtěnkou nebo ji přiložte ke rtům

  1. Usmějte se
  2. Pokud máte pocit, že jsou zuby bělejší a barva vám projasnila obličej, je to ona:-)

Mně dělá krásně bílé zuby tmavá červená - až skoro do hněda. Ze začátku to byl nezvyk, ale právě pro tuto vlastnost jsem si i tak výraznou barvu nakonec zamilovala. A lidé se mě často ptali, jak to, že mám tak pěkné zuby:-))

iveta_piveta +619/-233

26.8.12 22:58

 

Doporučuji návštěvu vizážistky, poradí vám a nalíčí vás. Sama uvidíte, jak v konkrétní rtěnce vypadáte, a určitě se vám podaří skloubit vaši představu s tím, co vám sluší.

+/-

24.8.12 20:02

 

Pokud máte hodně úzké rty, tak vám tmavé barvy moc dobrou službu neprokážou. Budete vypadat jak přísná úča. Pokud jste například výrazný podzimní typ (přirozeně zrz by tomu velmi napovídala), tak vám švestkově fialová, přestože bude studená, taky příliš velké dobrodinní neprokáže. Co, pokud si nejste jistá, pro začátek zkusit rtěnku v přirozené barvě rtů, ale o odstín tmavší?

aailyyn +8057/-1745

26.8.12 13:33

 

A nebo ještě vyhmátnout nějakou kamarádku/známou která dělá v Mary Kay nebo Oriflamu nebo tak podobně…Ty mají testry tak si je od ní půjčit a zkusit si každou barvu…

BarunkaN +483/-175

24.8.12 18:26

 

Můžu doporučit návštěvu parfumerie, třeba Sephoru nebo Douglas. V obojím Vám poradí a nalíčí, takže se uvidíte.

kacenka.smile +3385/-682

24.8.12 21:10

 

Víte co? Zkuste se pořádně dívat a věřit si. To najdete.

  1. Pokud jsou ty zrzavé vlasy přírodní, tak odhaduju, že budete nějaká varianta podzimního, popř. jarního typu. Takže se k Vám jednoznačně hodí teplejší odstíny.
  1. Teplejší odstíny jsou takové, které v sobě mají kápnuto trošku žluté. Vlastně myslím trošku oranžové, protože i žlutá může být chladnější (citrónová) a teplejší (žloutková). Zkuste se podívat na odkaz BARVY, který tady Ada má, a porovnat např. slézovou a korálovou, nebo blankytně modrou a tyrkysovou. To Vám trošku dá představu.

Chápu, že v drogerii pak může být problém vzhledem k umělému osvětlení, ale možná by pomohlo udělat pár proužků na ruku a přejít k oknu na denní světlo.

isko +20327/-2203

25.8.12 17:46

 

Souhlasím s pekelnicemi, že nejlepší by bylo rtěnku ve značkové drogérii/parfumérii vyzkoušet. Myslím, že oranžové tóny byste měla úplně vynechat, protože v každé oranžové je kapka žluté. Žlutavý odstín vedle žlutavého odstínu na váš problém poukáže na plné čáře. Přílišný kontrast rtěnky a světlého obličeje neunese každý typ obličeje (ani každá žena výraznou rtěnku nosit neumí), tady bych byla také opatrná. Mám trochu podobný problém a sedí mi jemné malinové a korálové odstíny. Někdy mi stačí lehounce barevný lesk (já mám lehounce růžový-lesklý).

Ještě si dovolím poznámku o tématu mat/lesk. Matná barva přitahuje pozornost, neodráží se od ní světlo, naopak jej jakoby pohlcuje, stejně jako pohlcuje pozornost. Každá nedokonalost je s touto rtěnkou daleko výraznější a je třeba dbát na dokonalé nanesení rtěnky. Lesklá (perleťová) není tak náročná. Světlo odráží, a dokáže rozzářit celý obličej. Je tolerantnější k chybám, protože třpytky světlo různě odráží a odvádí tak pozornost od nedokonalostí. Pohled není zaměřen jen na rty, ale na celý obličej.

Snad vám to pomohlo. A pokud se hezky smějete, máte brzy jistě vyhráno :-)

vespinka +1131/-294

27.8.12 18:02

 

Myslím, že bych se v tomhle případě snažila vyhnout teplým tónům a volila raději chladné. Je fakt, že zuby vypadají vždycky bělejší v kontrastu se sytějším chladným odstínem. Otázka je, zda by ten chladný tón šel k vašemu typu - možná trošku pomůže i tenhle odkaz:
http://www.prsten.cz/index.php?…

atrix +2994/-590

26.8.12 01:13

 

osobně bych na užší rty doporučila spíše něco v nude barvě rtů (ne světlejší než rty, ne perleťovou), spíše matnější - zkuste třeba od Guerlainu rtěnku Rouge G odstín 02 Gardínia nebo vám v parfumérii najdou podobný odstín. Vždycky jsem si myslela, že lesklé rtěnky nebo lesky zvětší rty ale moje zkušenost je taková, že perfektní konturka v barvě rtů a přirozená rtěnka spíš matná ale s vysokou pigmentací dokáže zázraky, když se takhle nalíčím tak už se mě několik lidí zeptalo, jestli mám udělané rty kolagenem, což mě vždy pobaví, navíc tahle barva narozdíl od tmavších odstínů rtěnek nezvýrazňuje nažloutlý tón zubů.

Sara01 +135/-44

28.8.12 14:06

 

Vybrat správnou rtěnku může být mnohdy oříšek. Mě se líbí červené a musím tedy doporučit tento článek http://www.modadnes.cz/…enou-rtenku/

Marki.no +0/-6

27.7.17 16:40

Pro vložení odpovědi se prosím zaregistrujte nebo přihlaste.

Dárek, který ocení? Tričko pod košili, které nepropotí

Pokud nevíte, čím obdarovat vašeho muže, napovíme – tričko pod... Celý článek

Poslední článek:
10 módních specialit českých mužů

Autor: Matouš

Máme několik ryze českých skvostů... čím perlí pánská móda a „vkus“? Celý článek