Vhodnost světlých barev na imatrikulaci

Vložit odpověď
misial

15.8.12 14:52

Za měsíc mě čeká oficiální imatrikulace na Právnické fakultě Masarykovy univerzity.

Žádné tmavé pouzdrovky nemám. Vím, že se mi budou hodit i ke zkouškám a nějaké bych si měla pořídit, ale zkouškové je přece jen za půl roku a já nerada něco sháním narychlo (dříve mě to nenapadlo), takže se na to ten půlrok prostě zaměřím a někdy si něco koupím, ale pokud teď na nic nenarazím, nechci nic kupovat „násilím“ (mám přesýpačky, takže mi jen tak nějaké poudrovky úplně nesedí, šijí se na mě většinou moc dorovna.) Kalhoty kupovat rozhodně nebudu, nechodím v kalhotech ani normálně.

Zaměřuji se proto na to, co mám, a chtěla jsem se zeptat, zda je opravdu nutné být oblečená do tmavého. Googlování obrázků na mě moc inspirativně nezapůsobilo, bohužel.

Nedávno jsem si pořídila světlou pouzdrovou sukni - v barvě přírodního plátna. Z halenek-košilí mám bílou s krátkým rukávem, tmavě modrou s dlouhým rukávem a pak bílou s černými tečkami a límečkem (peter pan collar, nevím, jak je to česky - ta je podle mě nevhodná, nebo ne?). Sáčko mám černé, světlounce šedé (to bych si nebrala, se sukní by se to tlouklo) a modré - tmavé, ale světlejší, než ta tmavěmodrá košile. Lodičky a psaníčko mám v černé a hnědé (nabarveno stejnou hnědou barvou na kůži, takže komplet, ale na druhou stranu je to psaníčko docela velké).

Chápu, že je to těžké takto „naslepo“, ale myslíte, že se z toho dá něco udělat? Případně pak navrženou kombinaci nebo nějakou moji vyfotím a zadám otázku znovu.

Předem děkuji za pomoc!

Najdete v encyklopedii: Barvy

 

Já vám teď prozradím hrozné tajemství - na tu imatrikulaci vůbec nemusíte chodit! To by vám mělo objasnit i „slavnostnost“ této akce a následně i míru slavnostnosti Vašeho ošacení.

Pirek +131807/-37028

15.8.12 16:14

 

Chápu, že se vám narychlo do shánění šatů nechce a nezoufala bych. Z navrženého se určitě dá něco na imatrikulaci složit. :) Myslím, že kombinace světlá sukně + tmavě modrá halenka + hnědé boty a kabelka bude pěkná a zároveň dostačující. Je to sice oficiální uvítání na půdě VŠ, ale rozhodně to není taková sláva jako promoce. :) Já měla na své imatrikulaci (na VŠE) tmavé splývavé kalhoty s šeříkovou halenkou (3/4 rukáv) a jestli si dobře pamatuju, a bylo to tak akorát. Děkan byl v obleku (bez hábitu).

Martishka +903/-68

15.8.12 16:23

 

Imatrikulace není příliš slavnostní záležitost, přestože se tak zdá nebo by měla být. Co jsem tak viděla, právničky na MU v ní ve velké části přišly v tom, v čem chodí každý den do školy, pokud to není těch pár v džínách a mikině. Zmíněná sukně a bílá košile bude úplně stačit.

alex_foster +369/-93

15.8.12 18:14

 

Budete kočka, šaty kvůli tomu nekupujte… možná je to fakulta od fakulty, ale pak uvidíte v čem jsou někteří schopni přijít na zkoušku (samozřejmě některé dívky sází na výstřih a mini). Ani k běžné zkoušce nemusíte mít šaty, podle mě je ideální střízlivá sukně a halenka v decentních barevných kombinacích. Naopak šaty ke zkoušce (i bakalářské, magisterské…) jsou problém, většina jich totiž nezahaluje ramena a kolena.

klubo +10438/-4086

16.8.12 09:32

 

Dobrý den, imatrikulace aspoň u nás (Ekonomicko-správní fakulta MU) nijak extrémně formální událost nebyla. Pokud si vezmete přiměřeně elegantní oblečení, na bravě nezáleží. Podle mě by mohla být hezká kombinace: Světlá sukně, bílá košile, tmavě modré sako, černé doplňky :)

Daniela1991 +971/-246

17.8.12 19:32

 

Dcera měla na imatrikulaci na LF MU maturitní malé černé s bílými drobnými puntíky (bez rukávů) a bylo toho až až… To zase není tak extrémně slavnostní příležitost, aby si s tím člověk musel nějak moc lámat hlavu. To, co v pohodě stačilo k maturitě, bohatě stačí i na tu imatrikulaci.
K té vámi zmíněné sukni bílou halenku a pak už nebude tolik záležet na tom, jestli lodičky a kabelka budou hnědé nebo černé, to si vyberete podle momentální nálady.

atrix +2994/-590

18.8.12 17:07

 

Moji kamarádi imatrikulaci zvládli v běžném denním oblečení. Taky vzpomínali na jednoho, který dorazil v otrhaných džínách a mikině a evidentně po flámu. Na UPOL se oblečení moc neřeší. Ani na promocích, neb se promuje v hábitech (nechtějte vědět, co pod nimi někdy je:-)) Myslím, že světlé barvy jsou úplně v pohodě.

Vesnickazena +89/-31

17.8.12 12:40

 

Souhlasím s Pirek. Nevím sice, jak vypadá imatrikulace na právech, ale na pajdáku tamtéž to byl naprosto zabitý čas (když pominu skutečnost, že si člověk prohlédne tu místnost, kde mu možná jednoho krásného dne předají diplom). Zkuste se zeptat přes IS někoho staršího na názor ohledně přítomnosti na imatrikulaci (kdyžtak mi napište do zprávy, řeknu Vám, jak se hledají studenti oboru a tak), ale já myslím, že se na to můžete s klidným srdcem… víte co ;) A jestli tam stejně chcete jít, vemte si tu sukni v libovolné kombinaci, jak se budete cítit dobře (myslím, že se světlou nemůžete udělat ostudu, jen výrazných barev typu červená, fuchsiová, už bych se vyvarovala).

janiiiv +7714/-2149

18.8.12 00:53

 

Já jsem byla na imatrikulaci na MU na PrF. Ale jako přírodovědec, jen nám poskytli prostory. Víš, to je takovej zvířetník… tam se ztratíš v čemkoliv. Uvidíš sama. Klidně si vem foťák a pak pošli materiál na peklo :D Tam ho je.

žahavá kopřiva +1760/-2409

20.8.12 23:27

 

Ono je to škola od školy. Na LFHKUK jsme měli nádhernou slavnostní imatrikulaci. Na PdFUP to byla neskutečná šílenost a vyhozené peníze.

xyz +24796/-3292

15.8.12 20:49

 

No nevím. Pořád bych si na vašem místě koupila šaty. Potom dlouho dlouho nic a potom bych asi vymyslela sukně+bílá halenka+modré sako+hnědé doplňky. Záleží ale jak by to vypadalo v praxi, trošku to tíhne k letušce/průvodčí.

http://www.polyvore.com/cgi/set?… – neřikám, že to je ideál, ale jestli to z těch vašich věcí poskládáte takle, asi se nikdo divit nebude.

Možná budete vypadat až příliš civilně, ale asi se to snese. Fakt si nechcete koupit šaty?? :-D

teetee +5639/-1382

15.8.12 16:07

Pro vložení odpovědi se prosím zaregistrujte nebo přihlaste.

Dárek, který ocení? Tričko pod košili, které nepropotí

Pokud nevíte, čím obdarovat vašeho muže, napovíme – tričko pod... Celý článek

Poslední článek:
10 módních specialit českých mužů

Autor: Matouš

Máme několik ryze českých skvostů... čím perlí pánská móda a „vkus“? Celý článek