Vlastnost a využití pravé kůže

leeeeeevandulka

01.03.13 12:33

Ahoj, mám doma kožené sáčko z pravé kůže, ale nenosím ho. Zajímalo by mě vlastnosti materiálu pravé kůže, do jakého období se hodí, zda zahřeje nebo ne. Výhody nebo zápory. Děkuji:)


Reklama

 

Kůže sama o sobě Vás moc nezahřeje (takže v chladnějším počasí je potřeba se podvléct) , kožené věci jsou výborné do podzimních (i jarních) plískanic… je ji potřeba občas impregnovat, aby měla pořád pěkný vzhled…
Sama snad odhadnete, kdy Vám v ní bude zima a kdy ne.. můj manžel jí třeba nosí ještě při 5°C, kdy já mám už kožené sako dávno zazimované…

ajuna +1890/-265

01.03.13 13:12

 

Kožené sako vypadá luxusněji a zajímavěji než látkové a většinou také nevyjde tak brzo z módy. Mívá neutrální barvy, takže se dá dobře kombinovat. Hodí se na přechodové období, je-li chladněji, tak se šálou, šátkem a pod. Případné skvrny se dají čistit hadříkem namočeným ve vlažném mýdlovém roztoku.

Zoe +2679/-398

01.03.13 14:18

 

Souhlasím s Ajunou, jen dodám, že impregnace neslouží jen proti vodě, ale i proti usazování nečistot, takže to nepodceňujte. Taky se musíte vyvarovat promáčení kůže, a když už, tak sušte jen při pokojové teplotě. A nečistěte ničím, co ji mohlo poškodit nebo vysušit (třeba benzínem). Taky je třeba, aby mohla dýchat, takže při skladování se nemá balit do igelitu apod.
Ať vám sáčko dlouho slouží.

Réza4 +8243/-575

01.03.13 13:19

Pro vložení odpovědi se prosím zaregistrujte nebo přihlaste.

Chlupaté papuče vystřídaly huňaté náušnice

Indiánskoamerický návrhář Naeem Khan představil na newyorkském... Celý článek


Reklama

Poslední článek:
Sexy (vel)ryba v síti: Laciné, nebo osobité?

Autor: Admin Módnípeklo.cz

Když jsem v 90. letech potkávala náctileté holky v síťovaných... Celý článek


Reklama