Vlastnost a využití pravé kůže

Vložit odpověď
leeeeeevandulka

1.3.13 12:33

Ahoj, mám doma kožené sáčko z pravé kůže, ale nenosím ho. Zajímalo by mě vlastnosti materiálu pravé kůže, do jakého období se hodí, zda zahřeje nebo ne. Výhody nebo zápory. Děkuji:)

 

Kůže sama o sobě Vás moc nezahřeje (takže v chladnějším počasí je potřeba se podvléct) , kožené věci jsou výborné do podzimních (i jarních) plískanic… je ji potřeba občas impregnovat, aby měla pořád pěkný vzhled…
Sama snad odhadnete, kdy Vám v ní bude zima a kdy ne.. můj manžel jí třeba nosí ještě při 5°C, kdy já mám už kožené sako dávno zazimované…

ajuna +1896/-266

1.3.13 13:12

 

Kožené sako vypadá luxusněji a zajímavěji než látkové a většinou také nevyjde tak brzo z módy. Mívá neutrální barvy, takže se dá dobře kombinovat. Hodí se na přechodové období, je-li chladněji, tak se šálou, šátkem a pod. Případné skvrny se dají čistit hadříkem namočeným ve vlažném mýdlovém roztoku.

Zoe +2709/-400

1.3.13 14:18

 

Souhlasím s Ajunou, jen dodám, že impregnace neslouží jen proti vodě, ale i proti usazování nečistot, takže to nepodceňujte. Taky se musíte vyvarovat promáčení kůže, a když už, tak sušte jen při pokojové teplotě. A nečistěte ničím, co ji mohlo poškodit nebo vysušit (třeba benzínem). Taky je třeba, aby mohla dýchat, takže při skladování se nemá balit do igelitu apod.
Ať vám sáčko dlouho slouží.

+/-

1.3.13 13:19

Pro vložení odpovědi se prosím zaregistrujte nebo přihlaste.

Dárek, který ocení? Tričko pod košili, které nepropotí

Pokud nevíte, čím obdarovat vašeho muže, napovíme – tričko pod... Celý článek

Poslední článek:
10 módních specialit českých mužů

Autor: Matouš

Máme několik ryze českých skvostů... čím perlí pánská móda a „vkus“? Celý článek