Vlněný kabát s angorskou vlnou - nechat nebo vrátit?

Vložit odpověď
dom.mus

21.9.17 09:33

Již pár let jsem marně hledala pěkný delší kabát s vlnou a ideálně i s kamšmírem a třeba angorskou vlnou. Jeden má již 15 let, poslední roky jsem ho nosila celkem intenzivně. Podařilo se mi sehnat ve slevách v Pietro Filipi šedý, objednala jsem ho přes e-shop,včera mi přišel a je to bomba, vypadá nádherně a navíc mi sedí naprosto skvěle. Složení je 55% vlna, 25% angorská vlna a zbytek je nylon. Na omak je hebký, ale nemůžu si pomoct prostě je cítít po ovcích, je možné je to příměsí angory, že je třeba špatně vyčištěná, nebo je to normální? Co je tedy další věc, za krkem kolem límce, jak není podšívka, tak trochu kouše. Můj starý vlněný kabát s obdobným složením mě nikdy nekousal a i na omak tedy vypadá jinak i po 15letech vypadá pořád fajn, ale povrch látky není tak hladký, spíš takový hrubý. Samo vím, že není vlna jako vlna, ale stejně mě překvapilo, že skoro totožné složení a vypadá to uplně jinak. Jsem na vážkách, zda ho nemám vrátit, ale je to nákup, co si mi asi hned tak nepoštěstí, sice na krku stejně mám šálu, ale vadí mi ten pach, možná by pomohla čistírna, ale zase je úplně nový, tak nevím. Máte někdo zkušenost? Děkuju.

 

Ohledně pachu vám asi moc neporadím.. možná bych ho jen nechala na čerstvém vzduchu.. jestli trochu nevyčichne..
spíš jen chci uvést, že angora není ovčí vlna.. ale je to králičí srst.. a pokud není opravdu kvalitní - z dlouhých vláken, muže se stát, že bude žmolkovat..

megusa +4486/-328

22.9.17 10:22

 

Vlněné věci jsou někdy trochu cítit po ovci, zvlášť když navlhnou (zmoknou) nebo jsou dlouho někde zabalené. Vyvětrání by to mělo spravit. Angora nemusí pouštět chlupy, pokud látka není hodně chlupatá. Mám kabát z flauše s vysokým podílem angory a nepouští nic. Zkus s ním zaklepat nebo přes něj párkrát přejet černou látkou, třeba tričkem, a hned uvidíš, jestli líná nebo ne.

dom.mus: Odpověď mi pomohla, děkuji!

Ada Pekelná +21070/-7941

25.9.17 12:50

 

Tak snad vyčichne,spíš bych se bála těch 25% angory,s tou mám ty nejhorší zkušenosti.Velmi pouští chlupy.Budete je mít nejen na všem pod kabátem,ale i na všem v okruhu 2 metrů.Já dostala 2 kardigany s angorou a oba jsem musela dát pryč,i když se mi líbily.Musela bych mít stále v pohotovosti odchlupovací váleček :-)

dom.mus: Odpověď mi pomohla, děkuji!

Sheba +3614/-528

22.9.17 13:56

 

Na webu někdo doporučoval zavřít danou páchnoucí věc do pytle s (čistým) kočičím stelivem, prý to zaručeně zabralo. Už si nepamatuji, na jak dlouho - den, dva?? Osobně jsem nezkoušela…

dom.mus: Odpověď mi pomohla, děkuji!

linda21 +2183/-497

25.9.17 19:34

Pro vložení odpovědi se prosím zaregistrujte nebo přihlaste.

Dárek, který ocení? Tričko pod košili, které nepropotí

Pokud nevíte, čím obdarovat vašeho muže, napovíme – tričko pod... Celý článek

Poslední článek:
10 módních specialit českých mužů

Autor: Matouš

Máme několik ryze českých skvostů... čím perlí pánská móda a „vkus“? Celý článek