Výměna celého podpatku

Vložit odpověď
Dadoo

1.2.14 12:35

Už pár let mám doma tyto střevíčky.
Strašně se mi líbí, jsou takové retro, hodně hluboce vykrojené, na noze vypadají senzačně.. ale chodit se v nich nedá :-D
Noha je naprosto nestabilní, kinklá se ze strany na stranu, je to o zabití..
Párkrát jsem je sice obula, ale..fakt to nejde.
Mám k nim ale citový vztah a tak na ně jen občas smutně koukám..

Šel by u nich vyměnit podpatek?
Vyměňují se vůbec..? Dělají to někde ševci a umí to..?
Nechci stejný, nemám ráda ty prohnuté, posazené hluboko pod patou. Líbila by se mi rovnější jehla.
Existují na výměnu hezké, rovnější podpatky..?
Má to vůbec šanci na úspěch, nebo si je mám už fakt jen zarámovat?? :-)

Co myslíte, máte zkušenost..?

 

Pokud já vím, tak bota by měla být vyvážená, což s tvarem podpatku souvisí a změna úhlu by asi brzo zničila celou botu. Mně se jednou stalo, že mi švec původní podpatky o půl centimetru zkrátil, protože byly poškozené, a do měsíce jsem musela vyhodit celé boty, úplně se rozšmajdaly. Ale nejlepší asi bude jít se zeptat přímo nějakého ševce, ten by to měl vědět nejlíp.

Dadoo: Odpověď mi pomohla, děkuji!

+/-

1.2.14 13:16

 

Asi před měsícem jsem si nechala vyměnit celé podpatky u lodiček. Pravda je, že i předtím se mi v nich chodilo dobře nové podpatky jsou hodně podobné, i když ne stejné. Výměna stála asi 350 Kč (běžná opravna obuvi v okresním městě) a chodí se mi v nich stejně dobře jako předtím. Musela jsem jen čekat na objednání celého podpatku (v této opravně je běžně nemají skladem), ale jinak to nebyl vůbec žádný problém. Zkusila bych to, pokud ty boty máte opravdu ráda.

Dadoo: Odpověď mi pomohla, děkuji!

-Honeydew- +77/-14

1.2.14 20:54

 

Vite, v cem taky muze byt problem? V uchyceni paty. Jak koukam na ten pasecek, tak se mi zda nestabilni uz od pohledu. Podle me by to chtelo bud pevnou patu nebo zapinaci pasecek kolem kotniku. Nejsem si jista, jestli by pomohla vymena podpatku jehloveho za jiny jehlovy. Maximalne tak za nejaky dole sirsi, aby byla bota sama o sobe stabilnejsi. Byt vami bych zkusila jen tak na zkousku upevnit nohu v bote treba nejakou silnejsi stuhou a projit se. Pokud to bude pocitove lepsi, je problem nejspis v tom pasecku kolem paty.

Zebra33 +24048/-2176

3.2.14 10:55

 

Stricc: Tak ale když se v těch botách nedá chodit, jsou očividně už špatně navržené (těžiště je jinde, než by mělo být). Takže ta výměna podpatku je asi jediným řešením, kdyby byl stejně dlouhý a ne v tak ostrém úhlu, mohlo by to snad stabilitě pomoct. Zda je ale něco takového možné, je ale potřeba zjistit u toho ševce, v tom s Vámi souhlasím.

Dadoo: Odpověď mi pomohla, děkuji!

vias +8413/-2384

1.2.14 19:12

 

Nepíšeš odkud jsi, ale v Praze je to tuším Krakovská ulice, čp asi 19 ( ale to už si opravdu nejsem jistá). Poradil mi to švec, u kterého si obvykle nechávám upravovat boty - výměna celého podpatku prý není úplně sranda. Také se tam chystám, takže pak třeba přidám info o cenách… Ale jinak nevím, zda jde podpatek vyměnit za jiný, mně jde spíš o to, že jsem svoje podpatky zničila a doufám, že mi udělají úplně stejné…

Dadoo: Odpověď mi pomohla, děkuji!

Tea.o +10/-19

1.2.14 20:21

Pro vložení odpovědi se prosím zaregistrujte nebo přihlaste.

Dárek, který ocení? Tričko pod košili, které nepropotí

Pokud nevíte, čím obdarovat vašeho muže, napovíme – tričko pod... Celý článek

Poslední článek:
10 módních specialit českých mužů

Autor: Matouš

Máme několik ryze českých skvostů... čím perlí pánská móda a „vkus“? Celý článek