Vytvoření střihu na jednoduché šaty

Vložit odpověď
kalisinka

16.4.12 18:52

Ahoj, už nějakou dobu se učím šít a moje máma má se šitím velké zkušenosti. Chtěla jsem ze zeptat, jak těžké je vytvořit střih na jednoduché šaty (zde: http://www.asos.com/…product.aspx?…). Dle mého názoru tam tvar určuje v podstatě jen guma v pase tzn. že to nebude těžké.

 

Vem si nejake sve volnejsi tricko, preloz po delce napul a obkresli na hedvabny papir predek a zadek. Pak prodluz sukni, jak si prejes, smerem ke spodnimu okraji ji plynule rozsiruj. Rukavy nech vcelku s prednim/zadnim dilem, spoj misto, kde spodni rukavovy sev navazuje na bocni sev tricka, s bodem na rameni asi 15 cm od napojeni rukavu. S obroubenim/podsadkou a tunylkem v pase ti pomuze maminka. Hlavni je spravne splyvava latka, rekla bych rozhodne zerzej, radeji nejaky tezsi nez trickovina (viskozovy, hedvabny).

DanielaS +66015/-3636

17.4.12 11:33

 

Určitě to těžké není, v podstatě jen obdélník a řasení v pase, dát pozor na rukávy, ale upřímně, na takový střih musíš mít pěknou splývavou látku a také postavu, právě proto, že je to v podstatě neforemné, určitě do takových šatů není dobré mít větší prsa, díky řasení ani boky ani bříško a mohla bych pokračovat:-) Na štíhlounké slečně ale ok. V osmnácti jsem si ušila podobné.Teď už bych je nosit nemohla:-)

lone +161/-41

17.4.12 11:08

 

Co je to jednoduché šaty? I ty nejjednodušší šaty dají začátečníkovi zabrat,jestliže je chce ušít tak,aby byly nositelné. Šiju,tak vím,o čem mluvím. Ve většině galanterií mají na prodej střihy z Burdy - ty jsou perfektní a tak bych vám radila koupit si střih a šít podle něj. Pokud je chcete z dobré kvalitní látky,pak není dobré šetřit na střihu. Nemusí se vám to vyplatit.

nynny +3/-5

18.4.12 13:40

Pro vložení odpovědi se prosím zaregistrujte nebo přihlaste.

Dárek, který ocení? Tričko pod košili, které nepropotí

Pokud nevíte, čím obdarovat vašeho muže, napovíme – tričko pod... Celý článek

Poslední článek:
10 módních specialit českých mužů

Autor: Matouš

Máme několik ryze českých skvostů... čím perlí pánská móda a „vkus“? Celý článek