Z čeho ušít tyto kalhoty

Vložit odpověď
Nosfi

13.1.14 22:15

Mám střih na podobné kalhoty, jako jsou na obrázku, ale nemám přístup prakticky k žádnému obchodu s látkami a ani nedokážu identifikovat, z čeho je ušít (bavlněné plátno, ze kterého jsem šila první pokusné se moc mačká), můžete mi poradit, jakou látku zvolit? -Ideálně i s odkazem na e-shop.

Najdete v encyklopedii: Tabulka dámských velikostí

 

Na to bych viděla jako ideální „tesil“ nebo prostě nějakou lehčí směsovou oblekovku. Kupovat to po internetu nedoporučuji, lepší je osahat si to v prodejně (tloušťku, splývavost atd.), vyptat se, jestli se to dá prát (vzhledem k délce to bude stále aktuální), a zmačkat to cvičně v dlani. Látku s příměsí elastanu bych nebrala (bude moc plandat), ani čistou vlnu (mačká se a nedá se prát). Nejlepší by asi bylo vzít obrázek kalhot s sebou a nechat si poradit od prodavačky.

benyka +104479/-25213

14.1.14 01:30

 

Směs viskozy s polyesterem, drobnému podílu elastanu bych se nebránila, kvalitnější tenčí vlna, existují i takové, co se dají vrazit do pračky. Pokud mají být spíš na léto, tak i něco se lnem, spíše též směs, aby se to nemačkalo.
Každopádně osahat si to je dobrá rada.

Moir +22730/-3650

14.1.14 08:00

 

já šiju skoro všechno z PES gabardénu - u nás v obchodě s látkama totiž prakticky nic jiného nemají. Ale je to levné, v dost barvách, údržba snadná, pracuje se s tím dobře, a na nošení je to příjemné (takže pokud jste z menšího města, řekla bych, že to seženete i v kamenném obchodě)

z maloměsta +622/-169

14.1.14 18:30

Pro vložení odpovědi se prosím zaregistrujte nebo přihlaste.

Dárek, který ocení? Tričko pod košili, které nepropotí

Pokud nevíte, čím obdarovat vašeho muže, napovíme – tričko pod... Celý článek

Poslední článek:
10 módních specialit českých mužů

Autor: Matouš

Máme několik ryze českých skvostů... čím perlí pánská móda a „vkus“? Celý článek