žaket na ples-je to vhodné?

Vložit odpověď
alyona

14.1.14 14:32

Dobrý deň
Nie som si istá,či je žaket vhodné oblečenie na ples pre pánov. Hlavný problém vidím v tom, že nohavice maju vzor. Fotku nemám, tak vám to aspoň opíšem. Sako je tmavé, takmer čierne, jednofarebné. Ovšem nohavice sú čierne so strieborným prúžkom, vesta a kravata sú tiež čierno-strieborné, ale vzor je iný ako na nohaviciach…ale všetko so všetkým spolu ladí. Je to ples mesta, je v menšom meste, kde páni nosia obleky, smoking je skôr rarita. Dámy nosia dlhé šaty, takže má to istú úroveň. Manžel si chcel dať spomínaný žaket, ale ja som si nie istá, či je žaket vhodný, a hlavne, keď je tam vzor. Ďakujem za odpovede:-)

Najdete v encyklopedii: Tabulka pásnkých velikostí

 

Ne, ne, žaket na ples ne, prosím! Žaket je formální denní oděv, jak ostatně napovídá i jeho název v angličtině (Morning Dress/Suit), jestliže tedy váš ples nezačíná v jedenáct hodin dopoledne, je žaket nevhodný, jakkoli je jinak jistě pěkný a slavnostní. Ples je typická večerní společenská událost začínající po šesté hodině večerní a nejlepším oděvem pro pány je skutečně smoking (který bývá nejčastěji černý, ale může být například i tmavě modrý). Barvy obou typů oblečení ostatně dávají smysl; světlejší žaket s proužkovanými kalhotami se pro denní světlo hodí lépe než černá, naopak po setmění a při umělém osvětlení pánům více sluší slavnostní jednolitá tmavá barva. Nechce-li váš manžel působit příliš nastrojeně, může zvolit obyčejný oblek (rovněž tmavý a jednobarevný), ale podle etikety skutečně na ples patří smoking, který navíc pánům velmi sluší, takže pokud máte tu možnost, ať je váš manžel klidně tím prvním, kdo začne tradiční pravidla zase uplatňovat a na plese bude za skutečného džentlmena :)

alyona: Odpověď mi pomohla, děkuji!

Ymber +1351/-199

14.1.14 16:01

 

Súhlasím s tým čo dodáva Ymber a ešte dodám, že ak už chce byť váš manžel naozaj za elegána v typickom anglickom formálnom odeve, namiesto žaketu nech zainvestuje do fraku. V našich končinách sa dá ušiť aj na mieru a ceny nie sú až také astronomické ako na západe. Vždy som šťastná keď vidím na plese niekoho vo fraku, je to veľmi pekné a som veľmi rada že sa fraky pomaly - pomaličky začínajú objavovať aj u nás.

Dixie Sunday +3928/-1443

15.1.14 06:29

Pro vložení odpovědi se prosím zaregistrujte nebo přihlaste.

Dárek, který ocení? Tričko pod košili, které nepropotí

Pokud nevíte, čím obdarovat vašeho muže, napovíme – tričko pod... Celý článek

Poslední článek:
10 módních specialit českých mužů

Autor: Matouš

Máme několik ryze českých skvostů... čím perlí pánská móda a „vkus“? Celý článek