Zakrývání vlasů - upřesnění.

Vložit odpověď
Reva1

3.3.13 21:19

Omlouvám se za nedostatečné upřesnění, tedy jsem židovka, velmi ortodoxní ženy si po svatbě holí vlavu a nosí paruku, některé nosí paruku i na své vlastní vlasy, ale já je mám hodně dlouhé a husté, takže by to asi nešlo, protože zkracovat ani holit si je nechci. Musím si vlasy alespoň zčásti, ale nejlépe úplně zakrývat, dá se použít baret nebo šátek, šátky se nevážou po islámském způsobu ale zavazují se vzadu, takže zakrývají jen vlasy, krk je odhalený, dá se nosit i kloubouček. Ráda bych našla nějaký způsob jak si zakrývat vlasy, aby to vypadalo pěkně a abych se necítila jako pitomec, jak se většinou cítím, když si vlasy zakrývám obvyklým způsobem…

Najdete v encyklopedii: Tabulka dámských velikostí

 

v tom pripade bych byla pro nejaky kloboucek :) mne se desne libi takove ty male kloboucky ala dvacaty leta ale vim, ze to nesedi kazdemu

clem +1579/-489

3.3.13 21:32

 

Mně se třeba tento styl líbí, ale je potřeba „na to mít obličej“.
http://www.shaeqkhan.com/wp-content/uploads/2010/03/westwood-snood.jpg

Dahllie +31570/-3983

4.3.13 10:00

 

Psala jsem sem dřív tip na krásné a slušivé šátky muslimských žen na youtube (dejte si do vyhledavače muslim scarf), ale po vašem upřesnění příspěvek zmizel - tím líp. Nějak mám z vašeho dotazu dojem, že svatba ještě není v dohledu (kdyby byl ženich ultraortodoxní nebo chasid, nezmiňovala byste klobouček, pokud pouze konzervativní, nehrozilo by holení hlavy). No, máte-li jistou volnost výběru, záleží především na vašem stylu, co zvolíte. A hodně, hodně ovlivní materiál a barva, případně vzory - v několika filmech z osmdesátých let nosí Jana Brejchová hlavu těsně ovinutou šátkem a vypadá skvěle. Na každodenní nošení bych zvolila různé šátky, hlavně v létě je to pohodlnější.

Sibyla +28986/-4944

4.3.13 08:04

 

a jen tak mezi námi … jestli se tedy budete chtít podělit - proč si vlastně některé židovky holí hlavu, nebo si ji pokrývají,znáte důvod? Velmi by mne zajímal…
Prosím, odpovězte třeba do zpráv, díky :)

antees +20048/-1442

4.3.13 20:54

 

Já bych volila, pokud je to Váš styl a víra dovolí, síťky na vlasy - myšleno elegantní verze, které nechávají odkrytou jen ofinu a kousek za ní. Tady je ukázka od Chanela:
http://mybestfriendshair.com/…sdyc4o1_500/

Zajímavou variantou k drdolu jsou také fascinátory, mrkněte na Googlu, věřím, že byse dal pořídit model, který by přípustným způsobem zakryl vlasy a zároveň z Vás nedělal stařenu.

skylor +2165/-348

4.3.13 12:42

 

úplně se v této problematice nevyznám, ale viděl jsem už několik velice pěkně uvázaných šátků na zbůsob turbanu a vypadalo to moc pěkně (součástí byly částečně koukající vlasy na čele) na youtube je spousta návodů jak na to.
Třeba jednou budou i vdané židovky chodit s odhalenými vlasy, Křesťanství to taky původně vyžadovalo…
Doufám, že jsem vás tím neurazil nebo tak něco. Bylo to myšleno v dobrém.

Vendelýn +1589/-465

3.3.13 22:57

 

Dobrý den, bylo tu hodně zajímavého napsáno o způsobech vázání šátků, já bych ještě zmínila, že je potřeba vyzkoušet, jaké barvy vám na té hlavě sluší. Ze zkušenosti vím, že to často nebývají všechny, které sluší třeba na šatech. Například mě na hlavě sluší jenom černá a vínová barva, takže jsem za řešení považovala použít dva šátky/šály, jeden v té slušivé barvě, který by rámoval obličej (stačí tak 3cm pruh látky) a druhý v barvě jiné, ladící
i k oblečení.Oba šátky je možné zajímavě proplétat. Nejlepší asi je udělat si čas a zkoušet a zkoušet před zrcadlem, až přijdete na to, jakým způsobem uvázané šátky nejvíc lichotí tvaru hlavy.

Azarewa +256/-20

4.3.13 14:38

 

Hledala jsem na youtube nejaka videa a nasla jsem toto. Slecna si zakryva hlavu satkem, ale vypada v nem elegantne a zajimave.
http://www.youtube.com/watch?…

Jeste me napada noseni maleho elegantniho turbanu, neco jako mela Sarah Jessica Parker ve druhem filmu Sex ve meste.
http://www.etsy.com/…ban-headband
http://www.instyle.co.uk/…y-sjp-turban

Krezip +23/-2

4.3.13 09:16

 

Přidávám další odkaz na youtube, kde jsou tuny tutorialů jak si uvázat šátek, tak jak jste psala, vzadu za hlavou… A musím říct, že to nevypadá vůbec špatně :) http://www.youtube.com/…dreagrinberg?…

Gabiiii +1/-0

4.3.13 10:27

 

Není-li pro Vás problém angličtina, zkuste se podívat na http://andreagrinberg.com/…ping-how-to/ - to je jen další krok k těm videím, na která odkazuje Gabiiii.

Temperance +22864/-2240

4.3.13 14:54

 

No, mě ještě napadá udělat si malý exkurz do lidových krojů. Inspiraci najdete i tam - co třeba vzít jako základ koronku (to je to krajkové - síťka s krajkovou části vpředu) a nějak to dotvořit, aby nebylo nutné použít šátek? Věřím, že i jiné kroje mají svoje způsoby vázání šátků a tvary čepců a dalších doplňků, a i z toho by se dalo čerpat, až jednou internet bude malý. No, a věřím, že pro pokrývku hlavy ortodoxních žen bude nějaký celosvětově společný výraz. Tak ho zkuste zadat nejenom do youtube, ale taky na tumblr.com. Tam je snad co se obrázků týče všechno. http://www.durduin.com/2012/08/ohlednuti-za-neoficialni-casti.html

durduin +370/-144

4.3.13 19:40

 

Já myslím, že kdyby slečna chtěla, tak by ty vlasy zahalené nosit nemusela. Jde o to, že chce respektovat víru podle tradice a myslím, že jí nidko nic nepřikazuje a rozhodla se podle svého (což obdivuji, já třeba svoje vlasy ukazuju moc ráda a ta představa by pro mě nebyla nic moc :-) ).
Každopádně se mi líbí, že v dnešní době někdo takto respektuje tradice.

Co se týče šátků, moc se mi líbí styl á la šedesátá léta - vlasy do drdolu a nedbale elegantně přehozený šál omotaný kolem krku, případně k tomu brýle. Kolikrát jsem i tak chtěla jít ven, ale nějak jsem neměla odvahu…

http://stylewaffle.files.wordpress.com/…rth_382x.jpg?…
http://hair-and-makeup-artist.com/…-299x300.jpg

Alatriz +438/-121

5.3.13 14:22

 

Já bych si zkusila najít, co za klobouky nosí dnešní šlechta. Třeba moc se mi líbí kloboučky vévodkyně Kate.

meladym +58/-6

4.3.13 23:41

 

Kloboučky sice vypadají hezky, ale pokud už bych musela volit, brala bych šátek…
objevila jsem tuhle stránku: http://thedailytichel.wordpress.com/ možná by se z toho nějaké kombinace daly vytáhnout (otázka, jestli se vám potom bude ráno chtít…)
http://www.mitpachat.com/en/ - eshop, mají dost zajímavých věcí a některé dost dobré nápady v kolekci 2013 …ale vypadá to, že na Andreu Grinberg nikdo nemá
http://www.tznius.com/…bin/tying.pl

Mayim +3099/-295

7.3.13 20:56

 

Že ještě komentuju takhle pozdě, já bych se na to vykašlala, alespoň co se týče celých vlasů. Znám pár holek z muslimských rodin, které taky nosí jen lehoučké šátky a nechávají si koukat cop nebo ofinu a nikomu to nepřijde divné. Spousta lidí se cítí uraženě, když vidí ženu se zakrytými celými vlasy nebo obličejem, protože jim přijde, že to omezuje naši evropskou svobodu a já s tím z části souhlasím. V lepším případě si lidi pomyslí, že máte rakovinu. Nechci být nijak hnusná, ale tak to prostě je. Když pojedu do země, kde to tradice vyžaduje, obleču se tak, ale tady tradice velí něco jiného.
Takže jestli to jen trochu jde, nechte si některé vlasy čouhat. Třeba proužek nad čelem nebo cop. Ať to nevypadá v našem kulturním prostředí vulgárně. A jestli jste bydlíte v Izraeli, noste si co chcete. :)

Nosfi +397/-143

16.4.13 16:40

 

Moje kamarádka židovka nosí takový malý šáteček/čelenku, něco jako toto. Má to teda vzadu klasický cíp jako šátek-vypadá to moc hezky a nenápadně.

Garfie +55313/-2977

6.3.13 09:18

 

to e docela orisek, nevim, nakolik to splnuje vase pozadavky, ale me prijdou vkusne takoveto turbany:

razorblade +33049/-14046

4.3.13 12:02

 

Mě napadlo jako první: proč dlouhé vlasy, když je stejně schováte? A hned na to: co je to za divné předpisy, které člověku určují, že si má např. oholit hlavu? Žijeme v Evropě a v 21. století snad… Já bych si tedy svou osobní svobodu takhle nenechala „oklestit“ od nikoho, a to ani kdybych byla věřící - myslím, že Bohu je úplně ukradené, co má kdo na hlavě, jsou to jen a jen lidské výmysly.
Krásně do absurdity to takhle dotáhli např. Jehovisté: v Bibli kdesi našli, že se nemá požívat krev zabitého zvířete (no jasně, Bible vznikla na Středním Východě, je tam hic, krev je první, co se kazí, ten příkaz měl logiku, zajišťoval, že se lidi neotráví a kmen přežije), ale Jehovisti to tak pěkně rozšířili, že to vztáhli i na transfúzi a klidně by nechali zemřít i vlastní dítě v rámci dodržení tak nesmyslného příkazu. Co vím, tak židovská košer strava má taky jednoznačně dané předpisy - třeba že se nesmí vařit maso s mlékem nebo že je nečisté co spadne na zem (a taky to má svůj důvod, vody na umytí bylo málo, co spadlo na zem, už se prostě jíst nedalo, mléko se taky v horku rychle kazí…) Prostě je to tak, že u všeho by měl člověk používat rozum. Možná ta oholená hlava byla kdysi dávno pojistkou proti tomu, aby se do dlouhých vlasů neuhnízdily vši… těžko říct.

atrix +2994/-590

5.3.13 08:40

 

Dají se použít i nějaké takové sportovní pletené čepičky s kšiltem nebo přímo kšiltovka (taky jsem potkala), záleží, jaký celkově nosíte styl

Bačavelmistarý +946/-618

4.3.13 07:00

Pro vložení odpovědi se prosím zaregistrujte nebo přihlaste.

Dárek, který ocení? Tričko pod košili, které nepropotí

Pokud nevíte, čím obdarovat vašeho muže, napovíme – tričko pod... Celý článek

Poslední článek:
10 módních specialit českých mužů

Autor: Matouš

Máme několik ryze českých skvostů... čím perlí pánská móda a „vkus“? Celý článek