Zima- pokrývka hlavy ke kabátu

Vložit odpověď
Niemeyer

9.11.15 12:10

Ahoj, blíží se zima a řeším jako každý rok otázku - co na hlavu do mrazů,abych měla schované uši v teple, když nosím kabát.

Už jsem viděla i běžecké boty ke kabátu, moc to nechápu, nelíbí se mi to, já bych v tom vypadala jako blbec, ačkoli vím,že se to dá nakombinovat stylově…ale kulich na hlavu by se do zimy hodil…cokoli přes uši..

Posílám odkaz na typ kabátu, nosím k němu hnědé kozaćky na podpatku. Co byste mi doporučili za pokrývky hlavy?

Najdete v encyklopedii: Šaty do práce

 

Tady na pekle se tomu jednou věnovala Channah: https://www.modnipeklo.cz/…ky-a-cepice/, Ada taky radila v tady v poradně: https://www.modnipeklo.cz/…u-ke-kabatu/.

Já taky nosím barety, klasické „rádiovky“ nasazené na stranu nebo dozadu, případně klobouk. Mám také jeden černý baret s velkou červenou bambulí, která tak trochu oživí celý vzhled, už několik zim s tímto baretem slavím velké úspěchy. :)

Záleží taky, kam v tom kabátu jdete a co máte pod ním - když jdete v neděli odpoledne do kavárny, snese takový elegantnější kabát podle mne shození v podobě klasické čepice:

http://1.bp.blogspot.com/…of_grey2.jpg

pokud jdete do práce, hodí se elegantnější pokrývka hlavy:

http://cdn12.lbstatic.nu/…y-outfit.jpg?…
http://www.liveshoptravel.com/…t-Outfit.jpg
http://media-cache-ec0.pinimg.com/…a4bbe683.jpg
http://www.retrosonja.com/…-200x300.png

moi-bebe +2207/-788

9.11.15 13:08

 

Dobrý den,

já nosím kloubouk. Pořídla jsem si ho loni v jednom malém obchůdku a mrzí mě, že si napamatuju dodavatele, ale stál okolo 700kč, což je podle mě přímejná cena. Je ve stylu 30 let a naprosto se hodí ke kabátu, teda alespon všichni, co mě viděli, byli v dobrým slova smyslu paf ( tolik pochval jsem fakt dlouho nedostala). I když to po mé konzervativní povaze chtělo trochu odvahy, konečně mám pocit , že celek stylisticky funguje, V čepicích ( i když jsem se snažila o co nejelegantnější provedení) jsem pořád cítila, že to prostě spolu nefunguje . Dobré taky je, že pod nej schová ofina a kupodivu ji to nepomačká.
Takže konečně moje rada:
Pokud máte fakt stylově takto klasický ( elegantní) kabát a boty, klobouk k nim půjde bezpochyby nejlépe a zima v něm není. Je potřeba na místě vyzkoušet jaký typ Vám bude slušet. Je to hrozně individuální a záleží na rysech obličeje, účesu atd.
A ohledně barev : Hnědá a šedá si obvykle moc nerozumí. Jedna je výrazně teplá, druhá naopak výrazně studená a pochybuji, že Vám sluší obě dvě. Barvu klobouku a šály bych tedy ladila k té barvě, která odpovídá vašemu barevnému typu. Je to přece jenom věc, kterou si nasadíte přímo na hlavu, takže jakýkoliv negativní efekt, se Vám hned v obličeji projeví. I v případě, že bystě byla spíše teplotně neutrální barevný typ, bych se držela Vašich ideálních barev (tj. neporušila bych ani sekundární ani terciální barevnou vlastnost) Jinými slovy výrazně teplý odstín bude ladit s botami, výrazně studený s kabátem. Lehce teplý odstín si bude opět rozumnět s botymi, lehce studený s kabátem. Důležité je, co Vám konkrétně nejvíc sluší.

AnaKarenina +4690/-1312

9.11.15 14:24

 

Já ke kabátu nosím jednoduchou čepici, ale mám spíš rovný střih kabátu. V HaM jsem našla tuto ze směsi kašmíru ve 4 barvách http://www2.hm.com/…1812004.html .

NellieLovett +29714/-5496

9.11.15 16:57

 

Nosím něco podobného jako vy a jelikož se trochu bojím experimentovat (a nosím ofinu, takže mi např. barety nesluší) a mám ráda schované všechny vlasy, tak nosím mnou pletenou čepici (černou), na které mám háčkovanou barevnou kytičku laděnou se šálou :-D No, není to žádný odvaz, ale přijde mi to ucházející :-)

paviocko +657/-112

9.11.15 14:16

Pro vložení odpovědi se prosím zaregistrujte nebo přihlaste.

Dárek, který ocení? Tričko pod košili, které nepropotí

Pokud nevíte, čím obdarovat vašeho muže, napovíme – tričko pod... Celý článek

Poslední článek:
10 módních specialit českých mužů

Autor: Matouš

Máme několik ryze českých skvostů... čím perlí pánská móda a „vkus“? Celý článek