Zimní vs letní typ

Vložit odpověď
Kylar

6.4.16 17:09

U minulého příspěvku se mi nevložily fotky, tak to zkusím znova.

Zdravím,
chtěla bych se zeptat na váš odhad mého barevnostního typu. Stále pendluji mezi létem a zimou a nejsem si zcela jistá. Přikláním se spíše k zimnímu typu, ale pak nevím, zda typ kontrastní, chladný…dokázal by někdo poradit?
Z barev nosím většinou černou, o které jsem přesvědčená, že mi sluší nejvíce, pak šedou, khaki zelenou, vínovou, bílá se zdá být také v pořádku, ačkoli mám radši tmavé barvy. Tmavě hnědá mi také nedělá problém. Horší už je to s výraznými barvami, ačkoli studenými, mám pocit, že mi nesedí. Spíše syté tmavé tlumené barvy.
Díky za rady :)
PS: Přírodní barvu vlasů mám tmavě popelavě hnědou, na fotce mám asi 1.5 cm odrost, ale není to skoro vidět ani v reálu.

Najdete v encyklopedii: Tabulka dámských velikostí

 

Souhlasím stím, že výsledný dojem ovlivňuje barva vlasů. Ony odrosty možná nejsou vidět, ale vlasy nejsou obarvené úplně ideálně- přirozeně jsou vlasy tmavší u kořínků než na konečcích a vy to máte přesně naopak. Kolem obličeje máte vlasy o 2-3odstíny tmavší, než je vaše přirozená barva. Pokud se barvíte doma, barvěte si jen odrost, protože na konečcích se ten pigment pak vrství, což v kombinaci s tím,že drogerkové barvy jsou určené na šedivé vlasy a tudíž se silnějším vyvíječem, než by vám dal kadeřník, dělá právě tenhle efekt.
Ideální by bylo si sepnout vlasy tak, aby byl vidět pouze odrost, stoupnout si před zrcadlo a porovnat, jestli vám spíš sluší temně modrá nebo černá. Osobně to tipuju na tu modrou, takže na letní typ(na ten ukazuje i ta tmavě hnědá). Na druhou stranu si myslím, že barvy, co nosíte, se k vám hodí, takže je prostě noste dál a neřešte typ.

UzZase +845/-217

7.4.16 11:01

 

Podívala jsem se na blog, který posílala slečna výše a já Vás vidím jako chladný zimní typ, případně tlumenou zimu. Soudím tak dle přírodní tmavosti Vašich vlasů, ty odrosty opravdu téměř nejsou vidět. A také si Vás opravdu nedokáži představit v typicky letních barvách jako je světle levandulová, světle růžová apod. Nejde o to, že byste je mít nemohla, ale výraznější barvy na Vás prostě budou vypadat lépe. Takže za mě zima.

Nat_flei +5/-2

6.4.16 20:11

 

Já hlasuju pro zimu, ale spíš tlumenou než kontrastní. Jinak plně souhlasím s příspěvkem UzZase ze včerejška ohledně způsobu dobarvování odrostů.

Kylar: Odpověď mi pomohla, děkuji!

irma73 +3928/-1159

8.4.16 20:04

 

Určitě jste chladný typ, ale který konkrétně je těžko určit - celkový dojem velmi ovlivňují barvené vlasy. Zdá se mi, že jsou na Vás příliš černé a „tvrdé“ (je to vidět na srovnání s obočím) a proto máte dojem, že Vám nejvíc sluší černá barva. Skvělý článek o začarovaném kruhu nevhodných barev je na už zmiňovaném blogu: http://supervizaz.sk/…rovany-kruh/)

Vaši nejtmavší vhodnou barvu odhaduji spíše na antracitovou než na černou, proto bych také vsadila spíše na některý středně kontrastní typ. Další rady, jak najít Vaše nejlepší barvy:
https://www.insideoutstyleblog.com/…seasons.html

https://www.insideoutstyleblog.com/…ontrast.html

https://www.insideoutstyleblog.com/…process.html

linda21 +2183/-497

7.4.16 00:33

 

Nepřipadá mi, že by ti černá barva vlasů prokazovala špatnou službu a vypadala nějak tvrdě. Působí to na mě sněhurkovsky. Světlejší obočí můj dojem nekazí a vždy se mu dá trochu pomoci. Jasná zima.

JoeAnna +4/-4

7.4.16 03:44

 

Spíš letní, nejste natolik výrazný a jakoby tvrdý zimní typ…

arwenn +6183/-866

7.4.16 13:01

 

Nejsem vůbec žádný odborník, ale odhadla bych vás na tlumené léto nebo chladné léto. Zkuste mrknout na www.supervizaz.net

NInaL. +538/-135

6.4.16 19:55

Pro vložení odpovědi se prosím zaregistrujte nebo přihlaste.

Dárek, který ocení? Tričko pod košili, které nepropotí

Pokud nevíte, čím obdarovat vašeho muže, napovíme – tričko pod... Celý článek

Poslední článek:
10 módních specialit českých mužů

Autor: Matouš

Máme několik ryze českých skvostů... čím perlí pánská móda a „vkus“? Celý článek