Zkušenosti s šátky Cottisi

Vložit odpověď
Violet111

28.1.13 17:20

Prosím, máte někdo zkušenosti s šátky Cottisi?
www.cottisi.cz
Mají širokou škálu barev a šály hedvábné i kašmírové, jen ceny mi připadají podezřele nízké… Kvalita u kašmíru asi nebude nic moc, co? Pokud vůbec jde o kašmír…

Předem díky!

 

Ano, ceny jsou podezřele nízké. Ne snad, že by byly zcela nereálné - nepříliš chtivý přímý dovozce s nízkými tuzemskými náklady je mít může - ale to asi nebude tento případ, vzhledem k tomu, že hedvábné a polohedvábné výrobky má tato firma značně předražené.
Další věc, která by měla trošku vzbudit obavy, je podivný popis „pashmina ze 100% kašmíru“ - to je jako „papír ze 100% papíru“.
Zkuste se zeptat přímo ve firmě, pokud jsou to, co deklarují na svých stránkách, nebude jim zatěžko Vám kvalifikovaně odpovědět.

Betty J. +32767/-3909

28.1.13 18:00

 

Ceny mi nepřijdou nijak nereálné. Ovšem je nutno říct, že není hedvábí jako hedvábí! Na webu uvádí, že hedvábné šály jsou ze surového hedvábí - tipuju, že tím myslí hedvábí jiných druhů bource, než morušového. Třeba tussah nebo ještě nějaké jiné.
Stejně tak není kašmír jako kašmír. Může to být méně kvalitní kašmír, nebo jednovrstvý, případně to kašmír vůbec být nemusí. Nejlepší by to bylo nějakou vyzkoušet.

PS: Betty: „pashmina“ se používá i ve smyslu „široká šála“, tady bych problém nehledala :)

modra_kocka +6597/-2230

28.1.13 20:17

 

Pokud máte možnost, jděte se na ně podívat osobně. Já to udělala a byla jsem vyléčena. Mám o hedvábných šátcích přeci jen poněkud jinou představu. Už jen to začistění okrajů mluvilo samo za sebe, natož pak materiál.
Vidím, že jste z Prahy, takže Vás pošlu do Palladia. Nemají sice na ukázku vše, ale myslím, že pro představu to bude stačit.

Khajka +3666/-488

29.1.13 09:43

Pro vložení odpovědi se prosím zaregistrujte nebo přihlaste.

Dárek, který ocení? Tričko pod košili, které nepropotí

Pokud nevíte, čím obdarovat vašeho muže, napovíme – tričko pod... Celý článek

Poslední článek:
10 módních specialit českých mužů

Autor: Matouš

Máme několik ryze českých skvostů... čím perlí pánská móda a „vkus“? Celý článek