Žmolky na kabátě

Vložit odpověď
zulurat

5.1.13 14:21

Ahoj,
potřebovala bych poradit, jak se zbavit žmolků/vytahaných chlupů na kabátě. Není to tak hladký materiál jako třeba svetr, takže bych si jej nerada zničila. Je vhodné použít odžmolkovač? Případně můžete doporučit nějaký osvědčený? Materiál kabátu je 56% polyester, 33% vlna, 6% akryl, 5% jiná vlákna. Díky!

Najdete v encyklopedii: Tabulka dámských velikostí

 

Ahoj, ja mám doma tento:
http://www.domaci-spotrebice.com/…45/1405.jpeg
Odžmolkovávám s ním i kabát, ještě se mi nestalo, že bych nějakou věc poškodila. Jen se s ním nesmí na látku příliš tlačit.

InSanity +2326/-410

5.1.13 16:42

 

Také mám ožmolkovaný kabát podobného složení =( Ale odžmolokovačem jak píše Sanity se mi ho „vyčistit“ nepodařilo - zasekával se a nechtěl žmolky pobrat…

Zkuste obyčejnou žiletku - pokud nebudete moc tlačit, žmolky se poberou a kabát zůstane nepoškozený

Sionel +1252/-495

5.1.13 21:09

 

já mám tento http://odstranovace-zmolku.heureka.cz/singer-bsm-203/, „odžmolkovávací“ plocha je větší než u většiny jiných, takže to jde i poměrně rychle. Kabát hrubší struktury sem s ním zvládla v pohodě. rozhodně neponičil.

frelishka +1/-0

5.1.13 21:34

 

Shrnula byh to asi tak, že je to nekvalitní materiál. Škoda,že nemůžete odpovdět, zajímalo by mě, kolik ten kabát stál. Já jsem se taky takto jednou nachytala.. Koupila jsem kabát za 1600,– a za jednu sezónu byl tak zežmokovatělý, že vypadal starý 5 let! :o( Protože jsem ho střídala s bundou a přišlo mi to vážně hrozné ,reklamovala jsem ho a vrátili mi peníze. Prý vada materiálu. Prdlajs vada, nekvalitní hadr to byl! Takže radím zkusit vrátit a koupit si něco kvalitnějšího. Bohužel se pak nedostanete na tak pěknou cenu.. Ale co je lepší ? Kabát za 3000 na 5 let, nebo kabát za 1600 na jednu sezónu?

evillness +93/-30

6.1.13 21:11

 

Tento kabát mám také, jen v černé. Žmolky mě taky štvou.. Ale jinak je super, hlavně ta kapuce.

svetlanadokonala8 +4/-2

5.1.13 16:51

 

Já mám něco podobného z Rossmanu, kabát rozhodně neponičí - už jsem odžmolkovávala i šátky s utkaným vzorem nebo saténové šaty, u těch to sice šlo hůře, ale šlo a rozhodně se nic neponičilo.

misial +16388/-5052

5.1.13 22:50

 

Mám úplně stejný kabát a žmolkuje naprosto příšerně. Žmolky jsou tak velké, že je žádná mašina nepobere. Nejhorší chuchvalce odstříhávám, jinak taky nevím, co s tím. Jinak je ten kabát naprosto úžasný :-)

Malatí d.d. +756/-208

6.1.13 09:44

 

My máme stroječek na odžmolkovávání zn. Eta, používám ho na všechno možné, svetry, kabáty, dcerčiny punčocháče… a je fajn, určitě se ho nebojte. Mám jiný kabát, ale podobného složení, jako máte vy, a taky jsem ho nedávno čistila tímhle odžmolkovávačem, ale už je zase samý žmolek, asi je to holt nekvalitní materiál. Ale ten kabát je jinak úžasný, já ho miluju a chci ho nosit co nejdéle, a tak ho prostě občas ojedu odžmolkovávačem. Podle mě není čeho se bát, odžmolkovávač sám o sobě látku poškodit nemůže, akorát musíte počítat s tím, že tvorba žmolků znamená, že se ten materiál časem jaksi spotřebuje a látka bude vetchá a jednou holt budete muset kabát vyhodit. Já jsem si ten můj kabát koupila asi před pěti lety v nějakém zásilkovém obchodě, stál kolem tisícovky a mně bylo jasné, že to nebude nic extra, ale má skvělý nadčasový střih a barvu, a nebýt těch žmolků, tak je pořád jak nový, hřeje, sluší mi, nikde se nepáře, drží tvar, i když jsem ho už párkrát hodila do pračky… :D

Karin +43234/-7501

7.1.13 10:57

 

Já jeden žmolkující vlněný kabát kartáčuju rýžákem a funguje to, pak to ještě žehličkou pěkně napařím a je zase krásný.

+/-

7.1.13 11:31

Pro vložení odpovědi se prosím zaregistrujte nebo přihlaste.

Dárek, který ocení? Tričko pod košili, které nepropotí

Pokud nevíte, čím obdarovat vašeho muže, napovíme – tričko pod... Celý článek

Poslední článek:
10 módních specialit českých mužů

Autor: Matouš

Máme několik ryze českých skvostů... čím perlí pánská móda a „vkus“? Celý článek