zničené hedvábí

Vložit odpověď
Atrofie

4.8.14 21:47

Prosím,
nemáte někdo tip, jak je možno zachránit mnou nešetrně vyprané hedvábné šaty? Bohužel jsem udělala diletantskou chybu - šaty zakoupené v secondhandu jsem automaticky (v domnění, že s ohledem na cenu jsou jasné polyesterky) hodila vyprat s ostatním prádlem na 40°, a až při žehlení zjistila, že se jedná o 100% silk :-( …jsou na nich takové ty klasické jakoby vybělené „cestičky“. Obarvit je nechci, jsou vzorované (černé s barevnými kruhy), asi by to nedopadlo. Myslím, že už se to tu kdysi někde probíralo, ale mně se nepodařilo nalézt, tak si dovoluji optat se znovu. Je nějaká šance na záchranu nebo je to definitivně v háji? Předem díky za odpovědi.

Najdete v encyklopedii: Materiály

 

Je to v háji, ptala jsem se tady na to já, stalo se mi uplně totéž. Rady byly obarvit, mé šaty jsou černé. Nakonec jsem to nechala tak a nosím je, když se to vyžehlí, není to tak hrozné. Ale už se toho nezbavíte.

Atrofie: Odpověď mi pomohla, děkuji!

+/-

5.8.14 09:28

 

Bohužel to nejde spravit - v místech, kde je látka světlejší, je hedvábí polámané ždímáním. Jedině šaty hrdě nosit a tvářit se, že na nich nic takového není, nebo že je to schválně.

Atrofie: Odpověď mi pomohla, děkuji!

Fatabuna +1874/-272

6.8.14 16:02

Pro vložení odpovědi se prosím zaregistrujte nebo přihlaste.

Dárek, který ocení? Tričko pod košili, které nepropotí

Pokud nevíte, čím obdarovat vašeho muže, napovíme – tričko pod... Celý článek

Poslední článek:
10 módních specialit českých mužů

Autor: Matouš

Máme několik ryze českých skvostů... čím perlí pánská móda a „vkus“? Celý článek