Jak vidí ženy nový ředitel DIORu?

„Považuji ženy za velmi dynamické,“ říká Raf Simons jako nový umělecký ředitel DIORu. Jeho zvolení právě do čela tradičního domu bylo velmi překvapivé. Módní veřejností bývá jako návrhář považován za radikálního minimalistu… Film ze zákulisí módního domu je dokumentem nejen z prostředí návrhářského, ale zavede Vás do dílny pilných švadlen, které podle návrhu modely zn. Dior vyrábějí.

Admin Módnípeklo.cz, 17.6.15 00:00, z kategorie: Filmy, knížky  Váš příspěvek
yourcandy
477 příspěvků 17.6.15 19:30

Na zmíněném filmu jsem byla s kamarádkou a těšili jsme se. Nakonec to bylo totální zklamání. Návrháře Rafa Simonse ukazuje jako naprostého bezradného zoufalce, který nemá své nápady. Jako první co udělá je, že si nechá přinést archívy staré tvorby Diora a z toho začne kopírovat střihy a modely. Akorát látku si nechá potisknout dle obrazu nějaké známého moderního umělce.
Nejistý, neustále před zhroucením a tápající. Rozhodně ne člověk na svém místě, s jasnou vizí.

Věřím, že většina lidí v obecenstvu by milému Rafovi dala nejraději pohlavek, aby se probral, protože působil jak Alenka v říši divů. Film mu rozhodně dobrou službu neudělal a značce Dior také ne. Vůbec jsem nepochopila proč si taková známá prestižní značka zvolila tohoto návrháře, rozhodně to byl krok vedle.

Obdiv zaslouží hlavně tým kolem něho. Krejčové pro značku doslova žijí a patří jim velký obdiv, co všechno dokážou. V obrovském časovém presu a s maximálním nasazením. Čekali jsme, že opravdu nahlédneme pod pokličku vysoké krejčoviny, ale film nám nepřinesl nic nového, co bychom už neznali z dokumentů na youtube a knih.

Za mě tedy film nedoporučuji.


Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 22.6.15 16:04

@yourcandy Možná se jim pomalu vrací to, co před časem sázeli. Každopádně díky, že jsem si na film mohl přečíst názor. Asi na to kouknu, ale tím stylem, že do kina kvůli tomu rozhodně nepoběžím :).

yourcandy
477 příspěvků 22.6.15 20:08

@LCH Zdravím :-),shodou okolností jsem dnes listovala nějakým modním časopisem a tam byla nafocená modní přehlídka Dior, Tokio. Takové rádoby moderní splácániny - asi půl roku stará věc? Modely jak výprodej ze secondhandu.

http://www.dazeddigital.com/…w14-in-tokyo

Tak mě překvapilo, že tam ten člověk ještě je.To už prostě není Dior, to je někde jinde.Ale pokud máte možnost si to stáhnout a podívat se, udělejte to, rozhodně Vás to nenechá v klidu.
Ten člověk má možnosti, obrovskou příležitost, tým lidí kolem sebe, ale to hlavní, to nemá…talent se koupit nedá a když jsem viděla co ho to stojí za úsilí přijít se svým nápadem..

Já taky šiju, vidím látku a už mám přesnou představu co z toho budu dělat. Jen škoda, že člověk má tak málo času a jedny ruce. Simonsovi nápady se rodí dlouze a bolestně. Opravdu těžký porod :-))) No uvidíte.

yourcandy
477 příspěvků 22.6.15 20:17
Model černá můra

Dior v Tokiu.

yourcandy
477 příspěvků 22.6.15 20:20
Zelená pláštěnka ?

Jestli tohle někdo chce dobrovolně nosit…

yourcandy
477 příspěvků 22.6.15 20:22
Krása

DIOR, model DIOR :-)


Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 23.6.15 12:45

@yourcandy Pěkný den, myslím, že to kritika vyčítala hned při uvedení první kolekce po Gallianovu odchodu.

Flash_Gordon
93 příspěvků 24.6.15 13:39

Mě se dokument líbil. Netušil jsem o čem bude příběh a byl jsem mile překvapen. Dokumentů o módě není mnoho, DIOR by si zasloužil určitě i jiné zpracování, ale tohle bylo také dobré..
A ten konec..Mmm. :)

Poslední článek:
10 módních specialit českých mužů

Autor: Matouš

Máme několik ryze českých skvostů... čím perlí pánská móda a „vkus“? Celý článek

Módní nákupčí: Povolání snů, nebo hrůzy?

Autor: Kamila

Svět skloňuje velká jména návrhářů, přitom o našem šatníku... Celý článek