Seminář o materiálech s Adou Brno

Ve středu 22. července od 18 hodin se bude v brněnské Industře konat seminář o textilních materiálech. Čekají vás podrobné informace o všech možných materiálech, spousta vzorků k osahání a na závěr zkušební laboratoř! Událost zde: https://www.facebook.com/…13171458296/

Ada Pekelná, 15.7.15 00:00, z kategorie: Kam za módou (eventy)  Váš příspěvek
Andrea28
3 příspěvky 21.7.15 12:20
Proč??

Dobrý den, jen tak na začátek - peklo sleduji prakticky od založení. Nikdy jsem neměla potřebu se k tomu nějak vyjadřovat - ALE… možná se to zdá jen mně, ale seminář se zřejmě pořádal v roce 1994. Jinak si neumím vysvětlit společenskou sebevraždu těchto jedinců (a to bohužel s Adou v čele). Vypadá to, že „FLER ultras“ pořádali na semináři valnou hromadu.

Grete
800 příspěvků 22.7.15 19:09

Jestli sledujete Peklo v podstatě od začátku, pak jste zřejmě zaspala slavná diskuzní vlákna „Ach, Ada se neobléká (nelíčí, nemaluje nehty) tak, jak jsem si představovala, zhroutil se mi svět!“ a „a celý Fler sakumprdum jsou petrklíčové tvořilky“. Většina diskutujících už z toho doufám vyrostla, ale každý si potřebujeme projít svou pekelnou pubertou.

Snoopy100
446 příspěvků 21.7.15 12:29

Šla bych strašně ráda, ale v tuto dobu ve všední dny prostě nemůžu…

Andrea28: můžete být přesnější, kde je problém?

Andrea28
3 příspěvky 21.7.15 12:44

Nooo až nyní jsem si tedy všimla, že to teprve bude, takže to bude asi starší foto, omlouvám se - ale na obludnosti fotky to nic nemění - žena, která pomlouvám půl republiky, že se neumí oblékat, byť s ní souhlasím, tak má na sobě červené kalhoty, batikovaný?? svetr a triko s vysoce módními dírami a poděděné pánské polobotky křičící po krému.

Ada Pekelná
973 příspěvků 22.7.15 14:47

Já svoje boty krémuju pravidelně - a ty?

Doufám, že se oblékáš lépe než já, protože jinak nemáš právo mě kritizovat.

Andrea28
3 příspěvky 22.7.15 17:57

Nooo ja pochopitelně také…myslím ty boty. A podle té fotky je mé oblečení určitě lepší… neříkám, že je Vaše oblečení špatné všechno, jen toto. A to je zvláštní, že můžete kritizovat vy všechny, ale Vás už nikdo? To už jsem si všimla několikrát. Pravda je, že Vaše kritika byla vždy vtipná a v mnoha ohledech i oprávněná, ale někdy poměrně drsná. A myslím že tato kombinace se Vám rozhodně nepovedla. A když už jste se „pasovala do role modní kritičky“, tak bych od Vás tedy opravdu očekávala víc.

Ada Pekelná
973 příspěvků 23.7.15 01:09

Nevadí mi, když mě někdo kritizuje, ale vadí mi ten logický veletoč, kdy mi někdo vytkne, že kritizuju a vzápětí mě zkritizuje (asi abych jako věděla, jaké to je). Plus staré známé „když chceš kritizovat, musíš být vždy dokonalá, nejlépe podle mých představ“, jak píše Grete.
Ale to už tu fakt bylo stokrát.

aerofrog
345 příspěvků 23.7.15 13:06

Je mi úplně jedno jestli/koho Ada kritizuje. Když se podívám na její outfit z toho semináře, tak mi prostě a jednoduše přijde pekelný. Outfit, seminář mohl být skvělý, to se nevylučuje. Vlastně mi ten outfit přijde jako vystřižený z názorné ukázky onoho zde už okřídleného „stará mladá“. Líbí se mi vlastně jen ty zmiňované boty.

Kristabar
6 příspěvků 24.7.15 08:44

Fotka podle mě není stará, je z května 2015, kdy se konal seminář v Industře poprvé. Adě to na fotce sluší je oblečená tak, jak situace vyžaduje. Byl to prostě normální seminář v prostorách bývalého průmyslového areálu, který nevyžadoval žádný speciální dresscode. Na základě fotky si nedovolím říct, zda jsou kalhoty batikované (nepřipadá mi to) a boty ošoupané, protože fotografie mi nepřipadá dost ostrá.
Jinak prvky jako „batika“ nebo „díry v triku“ nemusí být přece vždycky špatné, jen se to musí prostě umět, v hodně případech to však vypadá šíleně, ale zrovna tady na tomhle triku to vypadá velice zajímavě.
Kdo si myslíte, že na takový seminář příjde? Vzhledem k tomu, že informace o něm kolují na internetu a facebooku je jasně, že tam bude spousta studentek, které mají ještě pár let na to, aby svůj outfit zdokonalily.

Jinak byla jsem na semináři, co se konal teď v červenci. Moc se mi líbil, člověk si osahal zajímavé materiály, které se mu do ruky jen tak nedostanou(pokud se teprve učí šít). Odnesla jsem si spoustu zajímavých informací, především i to, že člověk by měl chtít za svoje peníze kvalitu, že je lepší mít jedno triko, které Vám vydrží spoustu let, než pět takových, které nevydrží praní v pračce. Ostatně tento princip platí ve spoustě odvětví - nejen v oblečení. Tohle je to, o co peklu jde. Těším se na případné pokračování.

Příspěvek upraven 24.07.15 v 08:51

Ada Pekelná
973 příspěvků 24.7.15 22:49

Pokračování bude - probírala jsem s ostatními z Industry, co by mohlo být jako další stupeň, a uspořádáme seminář, který bude věnovaný pouze vzorkům materiálů a látek (bez teorie). V základním semináři se nedostane zdaleka na všechno, takže bychom to rádi posunuli dál.

BarcaAri
631 příspěvků 21.7.15 14:00

@Andrea28
Adu vitualne znam uz nekdy od roku 2003/2004 (nebudu prozrazovat kde se angazovala pred peklem a arome) a vzdycky mi prisla vice jako teoretik nez praktik. Vyborne psat umela vzdy a za to ji obdivuji, ale brat ji 100% vazne nejde.

Ada Pekelná
973 příspěvků 23.7.15 01:10

Jinak seminář se povedl, dorazilo poměrně hodně lidí a dokonce se na dobrovolném vsutpném vybrala skvělá částka :)

MarketaFilip
1 příspěvek 24.7.15 11:13
Jé já vás lidi nechápu.

Opravdu. Některé a v něčem. To nemáte smysl pro humor, ironii, nadsázku? Vždyť (vyjma článků poučných a naučných) je to tu na tom postavené. Kritika kritičky… Proč ne. Akorát ta vaše je nudná, nezajímavá a ohraná. Je z ní cítit tak akorát uražené ego a nízké sebevědomí. Prestaňte se brát tak vážně a přestanete se zabývat problémem, který ani neexistuje. To že někoho baví o něčem psát znamená, že to musí žít? Možná má Ada jiné (lepší) věci na starosti než se šňořit. Ale zastávat se jí nemusím, je to velká holka a myslím, že kritiku tohoto typu má dávno přečtenou. Hezký den.

BEZDOMOVEC
1704 příspěvků 25.7.15 12:30

Myslím, že přednášet o látkách, by se mělo zásadně v kostýmku, nebo ve svatebních šatech s hlubokým dekoltem. Kalhoty jsou nepřípustné!

Poslední článek:
10 módních specialit českých mužů

Autor: Matouš

Máme několik ryze českých skvostů... čím perlí pánská móda a „vkus“? Celý článek

Módní nákupčí: Povolání snů, nebo hrůzy?

Autor: Kamila

Svět skloňuje velká jména návrhářů, přitom o našem šatníku... Celý článek