Videa o podprsenkách

Videa o tom, jak se vybírá podprsenka, jak probíhá zkoušení v obchodě a jak vybrat podprsenku v těhotenství a při kojení - s Adou, Klárou, Petrou a figurantkami v Caresse! youtu.be/z7bovEEvV_s , youtu.be/967O8i2×paE , youtu.be/FqffIMft4u8

Ada Pekelná, 20.4.16 00:00, z kategorie: Nákupy



  Váš příspěvek
shanimplavkynahrocha
4604 příspěvků 20.4.16 19:47

Já si nemůžu pomoct… Ty správné podprsenky sice pěkně zvednou prsa a tak, ale často dělají strašně nevzhledné vytlačení špeků všude jinde.

barvinok
655 příspěvků 20.4.16 20:32

N

Příspěvek upraven 30.10.18 v 21:32

shanimplavkynahrocha
4604 příspěvků 20.4.16 20:36

Já nosím padnoucí podprsenku a tohle mi nedělá, ale chcete mi tvrdit, že třeba to, co má na sobě majitelka obchodu, vypadá dobře, když je i přes tričko vidět ten fald, který by s o číslo větším obvodem (který by dle mého názoru stále držel naprosto skvěle) vůbec takhle nevypadal? Občas mi přijde, že ty obvody, které dotyčné v obchodech doporučují, jsou někdy až zbytečně pevné. Nacpala bych se i do o číslo menšího obvodu, ale bylo by to zbytečné (podprsenka se mi nehýbe a nic mi nevypadává) a vypadalo by to přesně tak, jako to vypadá ve videu.

Příspěvek upraven 20.04.16 v 20:36

shanimplavkynahrocha
4604 příspěvků 20.4.16 20:37

A jinak ano - když mám špeky, fakt nenosím úplně obtažená trička :D. To ještě neznamená nosit stany ;).

lizlisa
151 příspěvků 22.4.16 12:23

Já třeba špeky mám, ale správná podprsenka tohle neudělá. Spíše mi je zakryje. Takže tohle je jednoznačně špatně padnoucí podprsenka.

Godiva
8 příspěvků 20.4.16 20:33
stačí dokoukat :-)

@shanimplavkynahrocha - doporučuju přeskočit ve videu na čas 11:48 :-))

shanimplavkynahrocha
4604 příspěvků 20.4.16 20:43

Já video dokoukala. Dokonce jsem dvě podprsenky z Caresse měla, ale nepovolila ani jedna :D.

Shiro
355 příspěvků 20.4.16 20:53

Zvednutý pravý palec naší Ady na straně jedné a na druhé vyčuhující podpažní fald připomínající nádor, osobně doufám, že to je nějaká fotomontáž naší „povedené“ redakce.

Příspěvek upraven 20.04.16 v 20:54

Ada Pekelná
973 příspěvků 20.4.16 20:57

Podívejte se úplně na konec videa, kde je srovnání faldíků v původní a v nové podprsence. Doma jsem si hned vyzkoušela pár svých podprsenek různých velikostí a ten fald tam mám taky vždycky, s výjimkou jedné staré 80C, což je ovšem kousek krajky volně visící na ramínkách.
Cílem je najít takovou podprsenku, aby dobře a pevně seděla a zároveň netlačila. Markéta si ve videu zkouší jako první podprsenku s hodně vysokou kosticí a tam to bylo moc. U té poslední tyrkysovočerné je faldík sice vidět, ale nedoprovázel ho žádný diskomfort.

Krysík
58 příspěvků 20.4.16 21:29

Pěkná videa. A bude-li další díl, prosila bych nějaké rady, jak obléct hrudník podobný jako na obrázku. Ano, nabízí se odpověď, že „tohle“ podprsenku nepotřebuje, ale stejně bych nějaké konstruktivní připomínky ocenila a možná že nejen já.

hell-no
192 příspěvků 20.4.16 22:09

Já si nemůžu pomoct, ale ta podprsenka jí podle mě nesedí. Přestože si několikrát upraví kostice, stejně jí v horní části košíček lehce odstává.

Čertice1
149 příspěvků 20.4.16 22:48

Docela jsem zajásala, když jsem si přečetla nadpis. Protože třeba praktický videa nebo články (jak vybírat různý části oblečení) bych tu uvítala.
Ale po zhlídnutí dvou videí (celkem 26 minut) jsem teda těžce zklamaná :(
Pindy, pindy, pindy, spíš takový vykecávání kamarádek, opakování jednoho a totéž pořád dokola. 6-8 minut na obě videa by stačilo.

shanimplavkynahrocha
4604 příspěvků 20.4.16 22:59

@Čertice1 Souhlasím, že videa jsou na to, jak málo informací obsahují, naprosto zbytečně dlouhá.


Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 21.4.16 01:01

Jako reklama nic moc. Informace, že se podprsenka po týdnu nošení vytáhne, mě spolehlivě odradí od koupě, ani to nemusím zkoušet.

defilenaiguille
2824 příspěvků 21.4.16 10:00

Všechna videa se mi líbila. A vůbec mi nevadí, že to může působit jako pokec několika kamarádek. Výběru podprsenky je třeba dát čas, nic se nesmí uspěchat. Nemám moc ráda nakupování (respektive zkoušení) oblečení, nákup podprsenky se rovná hororu. Francouzské číslování je úplně jiné než české/evropské. Na obvodu se musí přidat 15 cm, normálně mám rozhraní podprsenky 75-80, ve Francii je to 90-95. Přeminulý nákup podprsenky skončil u 95E, poslední nákup byl 90F a i tak mám pocit, že bych možná snesla větší košíček. I ve specializovaných obchodech na spodní prádlo ale stěží najdete obvody E a větší, takže přijít do obchodu jen tak na blind je zbytečné. Takže musím nejdřív přes internet vybrat, co by se mi líbilo, nechat si to poslat do obchodu tak, aby to korespondovalo s nějakým dalším nákupem nebo návštěvou doktora. Jet jen pro podprsenku, když nevím, jestli mi i ta vybraná na internetu bude sedět, skoro 80 km (bližší obchod jsem zatím nenašla) je pro mě nepřijatelná ztráta času a peněz. Už jsem se zúčastnila i domácí předváděčky francouzského výrobce spodního prádla, ale paní dorazila jen s pidi velikostmi.
Díky radám ve videu (jak správně upravit prsa do podprsenky) se můžu ještě víc zaměřit na detaily, jak si sama ověřit, že podprsenka sedí. Takže za mě spokojenost.

Morrighan
1335 příspěvků 21.4.16 12:06

Děkuji za videa, mně se líbila. Souhlasím s komentářem, že by bylo fajn taky něco pro „méně obdařené“. Navíc u mě je problém, že jsem docela hubená a v obchodech většinou můj správný obvod nemají (maximálně snad Marks & Spencer - občas).


Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 21.4.16 12:38

Připadá mi, že podprsenka nesedí především paní majitelce. Na zádech je příliš zaříznutá, obvod moc vysoko, košíčky bych řekla, že taky moc nesedí. Jak to vidíte ostatní? Tohle mě opravdu nepřesvědčilo. Já osobně ráda nosím pevný obvod, ale vždy je potřeba při zkoušení natáhnout tričko, podívat se, jak to vypadá. V těch černých šatech to vypadá zle, např v 11.53. Edit. Oprava času

Příspěvek upraven 21.04.16 v 15:00

Tulipe
117 příspěvků 21.4.16 14:11

Já jsem celkem konfekční souměrný typ, nemám problém s prádlem, ale Caresse jsem zkusila, v obchodě byla tahle Klára, moc milá, v kabince jsem měla pocit, že jsem našla ideální podprsenku, ale po pár nošeních jsem ji vyřadila. Vyráběla mi špeky, kde jsem je neměla - obvod asi 65 cm se mi zdál málo už při nákupu, ale nechala jsem se přesvědčit. Začala mě z ní ale hrozně bolet hrudní páteř. A taky mě nebavilo nahazovat prsa do středu košíčku, aby to pěkně sedělo :)

shanimplavkynahrocha
4604 příspěvků 21.4.16 14:31

S Caresse mám úplně stejnou zkušenost. Když jsem se sama změřila, určila si velikost podprsenky a začala nosit ty své, které jsem si nakoupila u VS, zmizely mi bolesti zad. Podprsenka s o číslo menším obvodem, kterou mi vybrali v Caresse, mi bolesti zase vrátila. Dala jsem tomu měsíc, právě kvůli tvrzení, že se do týdne vytáhne. Po měsíci jsem se s úlevou vrátila k těm starým od VS.

shanimplavkynahrocha
4604 příspěvků 21.4.16 14:27

Ona majitelka má i pásek zaříznutý tak, že to spolu s podprsenkou vytváří jednu velkou zadobřišní vlnu.

VypranávPerwolu
216 příspěvků 21.4.16 15:33

Fakt bych tady chtěla takto viset hned „na ráně“ při otevření diskuzí! :-/
Faldíky slečna nebo paní má, ale pořád je to tak nějak normální postava, takže se jí nechci nijak dotknout, není to proti ní, ale spíše proti redakci. I když se zveřejněním asi slečna souhlasila, dát tuto fotku jako upoutávku mně přijde trochu mimo.

justynasolene
8 příspěvků 21.4.16 15:38
Klára z Caresse vysvětluje

Ahoj / Dobrý den,

já jsem Klára z videa, jsem spolumajitelka Caresse…

Čtu tady nějaké věci, tak zkusím něco z toho vysvětlit.

  • Tomu, co říkáme, věřím. Proto jsme Caresse otevřely. Protože třeba pro mně osobně byl okamžik, kdy jsem si prvně oblékla padnoucí podprsenku okamžikem, kdy jsem přestala být „koule“, ale začala jsem mít tvar „přesýpací hodiny“. Najednou mi vystoupily tvary. Byl to úplně nový pocit, úplně nový směr. Najednou jsem mohla doběhnout tramvaj, aniž bych pak musela něco někam uklízet. Věříme tomu velmi.
  • Mám podprsenku, která je opravdu pevná a má tendence se „zakousnout“ na zádech… Problém je v tom, že tam ty špeky prostě mám. A když vezmu obvod volnější, tak se ten obvod posune výš a zakousne se o kus výš. A hlavně ta podprsenka pak po těle jezdí. Pro mne osobně je prostě příjemnější mít zajištěné poprsí i za cenu těch boulí na zádech (a mám je tam i u volnějšího prádla, pokud by po tom někdo opravdu moc toužil, tak to mohu dokázat, ale předpokládám, že takových šílenců tady snad moc nebude). Obvykle zákaznice nenosí tak moc pevné prádlo, já jsem se k tomu dopracovala po docela dlouhé době. Je to něco, co mi vyhovuje. Někomu jinému vyhovuje něco jiného. My radíme a ukazujeme možnosti a dáváme příležitost vyzkoušet si prádlo jinak.
  • faldík, který má Markéta v podpaží u podprsenky tady na úvodní fotce má i ve své původní podprsence. Nechceme dokonalé modelky, nechceme photoshop. Ukazujeme ženy, jaké jsou a snažíme se ukázat, že tak je to prostě normální. Tohle je normální tělo. V tričku to vidět není, je jen vidět výraznější pas a tedy vizuálně štíhlejší figura.
  • i pokud člověk rozdíl třeba nevidí, tak ho může cítit. A může vnímat jako obrovský rozdíl to, že poprsí je bezpečně uložené, nikde se nic neposouvá, nikde nic nevykukuje a nevypadá.
  • Prádlo opravdu povoluje. Stejně jako se přizpůsobí džíny, které si nově koupíte, stejně tak se trochu přizpůsobí libovolná látka. A podprsenky jsou ušité z látky. Není to vada prádla, je to vlastnost. Proto je dobré s tím počítat už při nákupu.
  • videa jsou dlouhá a vlastně se v nich opakuje pořád dokola to samé. Jo. Prostě jsme si povídaly a pak z toho tohle vzniklo. Snažíme se na tom ukázat i třeba to, že celý výběr podprsenky si zaslouží čas. A že ho rády dáme. A taky jsme chtěly ukázat, že se v něčem zákaznice třeba necítí dobře a že i to je v pořádku.
  • Přečetla jsem si tady nějaké negativní zkušenosti z nákupu u nás. Samozřejmě je mi moc líto, pokud Vám prádlo u nás zakoupené nedělá radost. Pokud se nám někdo ozve s nějakými pochybnostmi nebo nejistotou, tak se situaci snažíme řešit a věřím, že zákaznice jsou pak spokojené. Pokud ještě řešíte problém, ozvěte se. Zkusíme to vyřešit. Můžete klidně na můj email klara zavináč caresse tečka cz.
A666
419 příspěvků 22.4.16 14:59

Mě se náhodou video líbilo a taky si myslím, že na menších obvodech něco je. Ale opravdu se musí při výběru dát nejen na to, co by mělo být nejlepší, ale i na to, co člověk snese. Já mám od Bra Expertu tři roky podprsenky, které byly nejspíše špatně nafitovány - malý obvod a malý košíček. A přestože jsem se snažila si na ně zvyknout a nosit je, byly to pro mě mučící nástroje a shodou okolností se mi tam dělal stejný fald v podpaží jako na Vaší figurantce, což také způsobilo, že se mi je moc nechtělo nosit neb pod tričkem to bylo vidět.
Teď jsem poměrně nedávno (cca měsíc) byla v Caresse v Praze a přístup si pochvaluji - nenutili mi až tak těsné obvody a ještě mi zvětšili košíček, také nakonec mám 38F i když v tom Bra Expertu před 3 roky to bylo 34F. Zkoušeli jme i 36F, ale to mi bylo již nepříjemné a prodavačky/fiterky daly na můj pocit. Díky tomu jsem si na podprsenku vážně zvykal, je pevná a prsa drží, kde mají (na rozdíl od mých předchozích podprsenek), ale jsem schopná v ní vydržet celý den, což by v případě menšího obvodu asi nefungovalo. A musím říct, že právě ten podpažní fald se mi teď už vůbec nedělá, přestože podprsenka leží přímo na žebrech a je to stejný střih jako ta z Bra Expertu (Freya Deco). Mě přijde, jako by to byla stále ještě prsní tkáň (ta může být i tuková), kterou by bylo možné umístit do většího košíčku, ale možná se pletu a jen vycházím ze svého specifického případu, kdy to tak asi prostě bylo ( protože teď se ten fald neobjevuje opravdu vůbec). Já souhlasím s tím, že aby podprsenka plnila svou funkci tak prostě faldy vzniknou, ale ten podpažní mi přijde hrozně nepřirozený…

Příspěvek upraven 22.04.16 v 15:04

Godiva
8 příspěvků 23.4.16 12:05

To, zda se „podpažní fald“ udělá, je opravdu individuální. U některého typu postavy do košíčku schovat jde, u jiného už taková podprsenka, která by jej schovala, omezuje v pohybu a bolestivě řeže do rukou/podpaží, a to zcela nezávisle na pevnosti obvodu, prostě tam bude, neboť je to dáno primárně střihem a velikostí košíčku :-)

Mně se třeba „podpažní fald“ téměř nedělá a to, co se udělá, jde schovat, zato mám na svém (v porovnání s postavou) vcelku kostnatém hrudníku vepředu a na boku žebra potažená kůží, jen drobnou tukovou vrstvu, zato v místech, kde je zapínání podprsenky, mám celkem slušné tukové polštářky :-D Takže vypadám přeštípnutě i ve zcela volné podprsence.

Oveeec
3450 příspěvků 21.4.16 16:08

Mně ty faldy přijdou taky strašný, právě kvůli nim a taky samozřejmě kvůli bolestivýmu škrcení jsem rezignovala na zázrak s větším košíčkem. Ale mně je to celkem fuk, já žádnou váhu podporovat a ukládat nikam nemusím. Co mě ale překvapilo - od přítele jsem se dozvěděla, že ty faldíky kolem zapínání jsou sexy, protože jsou takový ženský. Asi to evokuje opravdovou ženskou a ne plastovou figurínu nebo já nevím proč. Ale bylo to zajímavý a udělalo mi to radost, protože jsem právě byla otrávená, když jsem na fotce viděla, že mám pod upnutým tričkem menší fald taky. Sice nemám vyloženě špeky, ale žebra potažený kůží taky ne. Takže nejenom, že faldy mají skutečné ženy bez Photoshopu, ale navíc to není zas taková katastrofa, jak by se mohlo zdát ;)

LadyOfGallifrey
739 příspěvků 21.4.16 18:26

A ja sa zas pridavam k fanusikom pevnejsieho obvodu. Vcera som nosila starsiu podprsenku, ktora mi sice sedi, ale znesiem aj mensi obvod (75DD), a dnes ma boli chrbat. A to nemam az tak velke prsia. Uz sa mi to stalo viackrat, takze 70E zdar B-) Btw, nejake speky mam, ale paradoxne su menej viditelne, ked mam mensi obvod - zapinanie tym padom drzi nizsie (blizsie k pasu), kde tej hmoty uz nie je tolko.

hermanecka
2 příspěvky 21.4.16 19:16

S výběrem podprsenek mám bohaté zkušenosti..vřele vám všem doporučuji připlatit si a zkusit ručně šité podprsenky zn. PrimaDonna nebo Empreinte..bavíme se o ceně kolem 2.500,–,ale komfort převýší cenu..jsou to jedinečné kousky, které budete rady nosit celý den:-)

Dahllie
2222 příspěvků 22.4.16 12:47

Já s PrimaDonnou spokojená nebyla vůbec. A i prádlo za polovic mi dělá lepší službu.


Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 22.4.16 10:25

@Krysík Když vidím, jaká je to věda, jsem nakonec ráda, že mám tento typ hrudníku, a podprsenku potřebuju jen jako krytky na bradavky :)

Krysík
58 příspěvků 22.4.16 11:05

@Pinot Noir malá ňadra, malé starosti, velká ňadra, velké starosti? Jo, to se vlastně říká s dětma :-N
Nicméně i ty krytky na bradavky by měly nějak vypadat a sedět, zvlášť když se k tomu přidá hodně kostnatý hrudník a „zapadlá“ hrudní kost a tolik doporučované těsné obvody působí jako mučicí nástroj španělské inkvizice :-)


Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 22.4.16 13:26

@Krysík Já se na ty těsné obvody taky nachytala, ale po tom utrpení, co jsem zažívala, jsem to vyhodnotila tak, že pro nepříliš vypolstrovanou hruď jsou to nepoužitelná pravidla, a vrátila se ke své původní velikosti. Ale díky diskuzím tady jsem se dozvěděla, že na moje prsa patří podprsenka typu plunge a od té doby, co to vím, se mi nakupuje mnohem líp, protože ostatní střihy můžu rovnou vynechat a koukat jenom po tomto. A sedí mi fakt nejlíp.

Brixie
668 příspěvků 22.4.16 16:25

Já si hlavně myslím, že slečna by především měla radikálně změnit účes, protože toto bohužel vypadá fakt hrozně. Strašně nerada kritizuji, ale praštilo mě to ihned do očí, prsa neprsa. Ulíznuté vlasy s pěšinkou uprostřed na ní fakt nevypadají dobře. Možná jich má málo, možná má ten typ vlasů, které plihnou, ale to celkem není podstatné. Prostě to nevypadá dobře.

A ohledně podprsenek jsem také vyzkoušela spočítanou „správnou“ velikost, která mi vyšla po x-tém měření, aby mi pak v kabince došel kyslík a já o koupi správné velikosti ihned přestala uvažovat. Nosím si dál to svoje, nikde mi nic nevylézá, nepadá, nečouhá a netrčí a je mi to pohodlné. A navíc se veřejně přiznávám k tomu, že nosím vědomě bílou podprsenku pod bílým tričkem. Někdo to považuje za faux pas a hrůzu hrůz, ale mně je to jedno. Ať si říká kdo chce co chce, tělové podprsenky jsou hnusné, ta barva je přímo odporná. Radši budu někde prosvítat než nosit toto. Ano, jednu mám pod společenské šaty, ale jinak fakt ne. Brr…připadám si v tom jak stará bába.


Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 22.4.16 19:05

@Brixie Máte recht. Já, stará bába, nenosím jiné podprsenky (i kalhotky) než tělové. Už čtyřicet let. :-)
@A666 Taky mám ten názor, že faldy v podpaží patří do košíčku. Řekla bych, že vybrané podprsenky jsou modelce prostě malé. Zvlášť, je-li zvolen obvod menší, než vychází podle naměřených rozměrů z příslušné velikostní tabulky (ale nikde jsme se, bohužel, nedozvěděli, podle které velikostní tabulky jsou podprsenky Caresse číslovány), je pravděpodobné, že přední část s košíčky je celkově užší, než by byla u velikosti doporučené podle naměřených centimetrů. Že tomu tak nejspíš je, usuzuji z „potřeby“ popotáhnout prsa od vnějšího okraje kostic směrem dopředu, aby podprsenka správně seděla. Domnívám se, že by mělo stačit obléci si dobře padnoucí podprsenku běžně v předklonu.

A666
419 příspěvků 23.4.16 14:29

Ale tak to popotahování bych za špatné nebrala, to je spíše nahrazení oblékání v předklonu…Já třeba v předklonu podprsenku fakt neobleču a tohle je docela dobrý tip, jak prsa dostat tam, kde mají být…

Markulia
51 příspěvků 22.4.16 19:49
dotaz

Já se úplně blbě přiznám, že vlastně moc nechápu, proč konkrétně se to tak řeší. Ze jsou vám podprsenky nepohodlné? Já mám z F&F, H&M a C&A většin podprsenek a jsou ok, nemám zrovna tuctovou postavu, ale prostě vyzkouším a když to sedí, beru. cena tak 400. Pak mám nějaké z podobného specializovaného obchodu, cenově zcela jinde a sedí úplně stejně. Tak by mě fakt zajímalo, jestli vám ty z obyč obchodů nesedí, tlačí nebo co.. já ten rozdíl doopravdy nevidím, prsa mám tak 80C, 85C nebo 85D, čili úplně drobounká ňadérka to nejsou, dokud jsem měla 80A (před porodem) tak to už jsem to vůbec neřešila..

andiem
22 příspěvků 23.4.16 01:15

Keď Vám podprsenky z bežných obchodov vyhovujú a sedia, tak ste šťastná žena. :) Ja potrebujem veľkosť okolo 75HH a takú veľkosť som ešte v obchode typu F&F a podobne nevidela. V mojom obvode sú (pre mňa) iba samé mini košíčky a naopak, s dostatočnými košíčkami boli obvody veľkosti okolo 90-100.

Ešte by som tak obecne zdôraznila, pre mňa je nesmierne dôležité to „kostica má lemovať ÚPLNE celé prsia“. Kým sa mi v prsiach nevytvorili útvary, ktoré tam byť nemajú, tak som to až tak neriešila. Taká zapichávajúca sa kostica zboku do prsného tkaniva mi nerobí nič dobré a po celom dni ma to bolí. Preto sa už neuspokojím s veľkosťami okolo 80F z Marks&Spencer ako som nosila ešte pred pár rokmi.

A666
419 příspěvků 23.4.16 14:32

Já mám košíčky F (dle evropského číslování dokonce G) a ty se běžně v řetězcích vážně neseženou. A to na postavě se to nezdá a člověk by neřekl, že potřebuji tak velké košíčky. A když koukám po běžných obchodech, tak prostě vidím miniaturní košíčky ve srovnání s těmi mými…
I jinde na e-shopech vedou podprsenky třeba do E a to ve všech obvodech. To vážně nechápu…
Já chápu, že s Dčkem nakoupíte i jinde, ale s větším než E už to jde fakt blbě.

Kassasndra
33 příspěvků 30.4.16 21:02

Z F&F mám niekoľko podprseniek veľkosťou košíka F, mama si tam dokonca kúpila aj G.

Ada Pekelná
973 příspěvků 23.4.16 14:42

@Markulia Tak zkus někdy zajít do nějakého obchodu, kde vedou větší rozpětí velikostí (není to jen Caresse, taky Braexpert, Triola), a zeptej se, co by ti doporučili. Kupovat pochopitelně nemusíš, prostě ze zvědavosti…

Jestli jsi před porodem nosila 80A, tak jsi nejspíš měla prsa, která držela sama od sebe a držela by v čemkoli. Teď se pořád vejdeš do konfekce, takže se ti dobře nakupuje. Ale ženy, které mají velká a k tomu nekonfekční prsa, si v běžném obchodě nevyberou, a jsou rády, že se najdou obchody s větším výběrem.

Markulia
51 příspěvků 23.4.16 16:04

Díky za reakce, holky. chápu, že když má někdo velká prsa, tak v konfekci nekoupí, jasný.. ale pro ty běžný košíčky do C nebo D jsem prostě nechápala, kde je problém. ve speciálce jsem byla, jak píšu, cena jinde, ale jiný rozdíl jsem nepoznala, proto se ptám. že podle speciálky se mé košíčky označují třeba E nebo F neřeším, důležitý je snad pohodlí a vzhled ne?

Ada Pekelná
973 příspěvků 23.4.16 16:51

@Markulia To není tak, že ve speciálce by se tvoje košíčky označovaly jiným písmenem, ale že bys tam místo 80D dostala třeba 75E nebo F - menší obvod a ekvivalentně větší košíček. Já dokážu nosit 75D z běžného obchodu, pokud má dobré košíčky, ale často si ji musím popošít, aby byla v obvodu pevnější. Radši bych si rovnou koupila 70E a nic nepopošívala, a jsme u toho, že ve většině obchodů taková čísla nejsou. Už vůbec nemluvě o holkách, které potřebují třeba 70H…

Markulia
51 příspěvků 23.4.16 22:07

No jasně, dostala jsem trochu jiny cislo nez bezne, ale kosicek stejne velkej, ale to jako nic neznamena, když je to pohodlny stejne jako 85C a prsa v tom také vypadaji stejne. chápu argument, ze ma někdo maly hrudnik a velky prsa, ale u vetsiny zen, co mají kosicky A, B nebo C nakup extremne drahého pradla proste nechapu. jak rikam, ve speciálce v praze jsem koupila podprsenku asi 8× tak drahou nez bezne a rozdil nevidim a necitim.. tak se snazim zjistit, proc to tak všichni resi.
v kazdem pripade diky za reakce. m.

Holkavbotech
93 příspěvků 23.4.16 23:25

Jenomže tohle je právě ono - „u většiny žen“ není košíček A, B nebo C, to jen většina žen tuhle mylnou velikost nosí a ve skutečnosti by měly nosit jinou. Košíček velikosti C u obvodu 85cm není stejně velký jako košíček velikosti C u obvodu 75cm. Takže když se nastaví správná velikost obvodu, velikost košíčku se písmenkově změní. Viz tahle tabulka akorát tam nějak nesedí ten sloupec u velikosti H.

A666
419 příspěvků 24.4.16 12:33

No já bych řekla, že nejdůležitější je ta funkce… A musím říct, že ve správných košíšcích a lepším obvodu se i cítím fakt lépe.
To přepísmenkování je dané tím, že při snižování obvodu je třeba zvětšit košíčky. A některé ženy aby se vešly do konfekce by musely nosit absurdně velký a plandavý objem, aby košíčky odpovídaly tomu co potřebují. Takže právě většinou když nosí konfekci, tak endostatečné košíčky ze kterých prsa nějakým způsobem přetékají nebo nedělají pěkný dekolt apod - to byl třeba dlouhá léta můj případ :)

Jinak si myslím, že košíčky A, B nebo C opravdu většina žen nemá (každopádně ne ty dvě první písmenka). Taky jsem dlouho nosila Bčka a volný obvod a bylo mi to pohodlné.

Mě třeba ty ceny ve speciálkách ruce netrhají, jsem už dávno zvyklá, že za nadměrnost se bohužel platí (potřebuji nadměrné boty a taky už sjem si zvykla, že za lodičky dám 2500,– - jinou šanci nemám). Smutné je, že v tomto smyslu je dle konfekce nadměrná asi tak polovina i víc žen :( Možná kdyby se v konfekci začaly ty nesmyslné velikosti ignorovat, tak by jim něco došlo, ale to se asi nikdy nestane :( Taky bych si raši koupila podprsenku za 500,–, ale špatnou vlikost kvůli tomu nosit nebudu…

Příspěvek upraven 24.04.16 v 12:39

vbu
57 příspěvků 26.4.16 23:39

Mě asi více jak košíčky fascinují obvody. Já sama mám 70 a to už se shání hodně špatně (říkám si, jaké velikosti nosí hubené holky, já jsem normální postava:)). Třeba kojící podprsenku 70 E sehnat bylo dost těžké. Také záleží, jaký má kdo tvar prsou. Nesnesu ten vysoký spoj mezi košíčky. Sehnat podprsenku, která jej nemá s košíčkem větším jak C taky náročná záležitost :)

Brixie
668 příspěvků 22.4.16 20:34

@benyka Já neříkám, že jste stará bába, jen že si v tom sama tak prostě připadám. Nemám tu barvu ráda stejně jako světle zelenou, tak ji prostě nenosím.


Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 22.4.16 21:04

@Brixie Zachovejte klid. Já to neberu jako urážku, to je prostě konstatování. :-)

Tiawia
1 příspěvek 24.4.16 20:02

Super video, ja tam trebárs vidím obrovský pozitívny rozdiel. Možno ste mohli ukázať aj rozdiel medzi podprsenkami v tričku (spredu/zozadu), lebo v správnej podprsenke je fakt obrovský a to by možno skôr presvedčilo niektoré ženy, že to má zmysel.
Ja som síce nebola v žiadnom obchode, ale s radami internetu som pred rokmi prešla zo 75A malých stlačených prś na 65D pekné plné prsia. A je to neporovnateľné. A síce mám výhodu, že 65D sa dá kúpiť aj dosť lacno -vo výpredajoch M&S aj za 200Kč a už celkovo sa pohybujem do 600Kč.
Ale jednoducho, predtým som nemala svoje malé prsia rada a furt ich pchala do superpush-up nepoholdných vecí z klasických obchodov a teraz je to jedna z mojich najobľúbenejší časti na sebe. A už nepotrebujem žiadne superpush-up „one size bigger“.

jaksitaksi
85 příspěvků 2.5.16 11:38

Po bohatých zkušenostech mohu říct, že nezáleží jen na velikosti obvodu a košíčků, ale taky na výšce středu podprsenky, tvaru a umístění kostic - některá prsa jsou spíše uprostřed hrudníku, některá zasahují hodně do podpaží, zkrátka záleží hodně na střihu. I ve správné velikosti jedna podprsenka sedí a jiná ne.

Aija
56 příspěvků 10.5.16 12:26

Tak tuhle Daphne mám taky! A je skvělá. V jiné barvě by ještě nebyla?

Aija
56 příspěvků 10.5.16 12:27

Růžovou puntíkato mám taky. Trochu mi vadí, že má tendenci se rolovat na bocích…

Poslední článek:
10 módních specialit českých mužů

Autor: Matouš

Máme několik ryze českých skvostů... čím perlí pánská móda a „vkus“? Celý článek

Módní nákupčí: Povolání snů, nebo hrůzy?

Autor: Kamila

Svět skloňuje velká jména návrhářů, přitom o našem šatníku... Celý článek