Kdo se podle Vanity Fair obléká nejlépe?

Mezi nejlépe oblékané módní profesionály zařadil letos časopis Vanity Fair i 73letou ikonickou tokijskou návrhářku Rei Kawakubovou. Ta založila v 60. letech značku Comme des Garçons (ve francouzštině „jako kluci“- pozn. red.). Antimódu propaguje Rei Kawakubová dodnes. Tento model na sobě měla na pařížském týdnu módy. Další nejlépe oblékané osobnosti najdete na stránkách Vanity Fair.

Admin Módnípeklo.cz, 13.9.16 00:00, z kategorie: Celebrity  Váš příspěvek
amyss
102 příspěvků 13.9.16 11:41

Nejlépe oblékaná? Tato chaotická paní? Asi už nechápu vůbec nic, nebo je to recese. :D

Ada Pekelná
973 příspěvků 13.9.16 12:55

Není to recese :) Na tom seznamu jsou ženy s nejrůznějšími stylem, je tam elegantní holandská královna, jsou tam mírně extravagantní příklady, a je tam i Rei. To, co navrhuje a nosí, by si zasloužilo článek. Ona není jen tak nahodile chaotická, naopak, její styl je velmi konzistentní a je mnoho lidí, které inspiruje :)


Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 14.9.16 08:44

Těch žen, které by stály za článek, je tam víc. Některé jsou svým stylem doopravdy jedinečné a inspirativní.

QueenOfSheba
118 příspěvků 9.10.16 18:33

Milá Ado, já myslela, že jde o další apríl. Ale teď vážně - Rei Kawakubo umí a její „antimóda“ spočívá ve vlastním stylu, který se v zásadních věcech nemění, ale i tak vždy ve své jednoduchosti překvapí něčím, na co dokážete pěknou chvilku zírat, aby vás to inspirovalo. Její styl ale rozhodně nespočívá v nošení sukně a bundy tak špatně zvoleného střihu, že z oné drobné paní dělají vyloženě trpaslíka, navíc v kombinaci s příšerným batohem „na půl žerdi“, no a ty boty nehodící se k celku - ani nemluvím… Podívejte se prosím do nějakých starších příspěvků z ulice, kde kritizujete ženy přesně v takovém outfitu.
Tentokrát holt tato ikona buď šlápla vedle, nebo udělala úmyslný vtípek a krásně se baví - „hele, teď na sebe napatlám ty nejhorší věci, které se k sobě vůbec nehodí, a schválně - kolik módních expertů bude dělat ´áááách´ jen proto, že jsem si to oblékla JÁ“.
Asi stejně jako když, pokud máte aspoň špetku citu pro umění, poznáte, kdy umělec opravdu tvoří originální a inspirativní věc (jakkoli jednoduchá, či až primitivní na první pohled může být), a kdy jen bezcílně „patlá“… Popř. kdy něco „spatlá“ schválně, aby se pak bavil tím, jak to lidé obdivují, protože to prohlásil za veledílo, popř. aby vyloženě šokoval.
Sečteno, podtrženo - za jeden nevyvedený outfit ji zatracovat nebudu (i když tenhle byl sakra nepovedený!), ale inspirativnější než sukně s bundou, teniskami a batohem mi už přijde i ta „otrhaná“ kolekce Kanye Westa, kterou jste tady onehdy tak sepsula…

kolúch
577 příspěvků 13.9.16 13:01

Lodičky, lodičky?


Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 13.9.16 14:57

Všechno zachrání že? Tydlety lodičky, co by bez nich některá děvčata dělala :-D


Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 13.9.16 14:12

Zdá se, že i bez toho metru nohou navíc se to dá. Dokonce mohou být i sukně po kotníky, které nemusejí povinně zametat ulice. A nemusejí být tenisky naboso! Já žasnu, já se divím. :-) Ale nakonec, všechno je to o zvyku. Například na krátké, křivé a hubené nohy chlapců v polostažených nasrávačkách se sníženým sedem, držících jen silou vůle, už si mladé holky zvykly tak, že se jim to jeví dokonce hezké. Což já, přes veškerou snahu, asi nikdy nepochopím.


Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 13.9.16 23:37

@benyka Mně ta paní připadá jak složená z dospělého vršku a dětského spodku.


Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 14.9.16 00:53

Mně se to líbí. Asi první kombinace takových bot a normálního oblečení, co mi nepřijde divná

gonga
23 příspěvků 14.9.16 15:22

Její červená kožená bunda je boží! Skvělá barva. Tenisky k sukni jsou osvěžující a ukazují dokonalý nadhled. Mně se líbí jak je oblečena.

Příspěvek upraven 14.09.16 v 15:22

pozdni_ctyricitka
157 příspěvků 15.9.16 09:31

Chápu, že paní toho měla měla na pařížském týdnu módy hodně k oběhnutí a na jejím místě bych oblékla něco podobného. Ale podat toto jako model ikonické návrhářky to fakt považuji za nedostatek soudnosti. Nebo jako názornou ilustraci slovního obratu „podříznuté kecky“.

Příspěvek upraven 15.09.16 v 09:32

Shiro
355 příspěvků 15.9.16 23:27

Tohle je luxusní, amatér by řekl, že na sebe naházela, co jí zrovna přišlo pod ruku, ale profesinál v tom pozná styl.
Edit:
PS: Přístě prosím příjmení zahraničních návrhářek bez té české koncovky -ová. (Pokud se s ní samy neprezentují - jakože takovu neznám)

Příspěvek upraven 15.09.16 v 23:37

toffee13
108 příspěvků 17.9.16 14:34

Proč? To si může psát každý a každý jak chce.

Shiro
355 příspěvků 17.9.16 22:56

Co máte na mysli? To o stylu, který není na první pohled vidět, nebo to s tím přechylováním?

Ada Pekelná
973 příspěvků 19.9.16 12:04

Koukni se o pár rychlovek zpátky na diskuzi u příspěvku u Sonie Rikyelové a neprovokuj :)

Shiro
355 příspěvků 19.9.16 23:27

No jo, jenže když přechylujete, tak potom člověk neví, jestli se ta ženská jmenuje Kawakuba, Kawakubi, Kawakubu, Kawakube, nebo Kawakubo. Je sice hezký, že se držíte pravidel pravopisu, ale to ještě neznamená, že je to dobře.

PS: Přechylovat přímení feministce, to je snad ještě větší provokace, než fusekle v sandálech.

Ada Pekelná
973 příspěvků 23.9.16 23:49

Uveď prosím tě jako argument něco jiného než feminismus, buď tak laskav. Nenechám si prznit jazyk jenom proto, že nějaký hyperkorektní pojašenec v jeho pravidlech vidí ženskou porobu.

Shiro
355 příspěvků 24.9.16 01:51

Celý můj předchozí komentář od PS nahoru je jiný argument, než feminismus. A ani to samotné PS není o feminismu, spíš je myšlence, že by bylo vhodné vzdát té feministce hold tím, že její jméno nebudeme přechylovat. Tedy nepřechylovat ne z důvodu, že mě to vadí, nebo že to vyjadřuje ženskou porobu, ale z důvodu, že jí by to pravděpodobně vadilo.

Jinak rozhodně nejsem hyperkorektní pojašenec. A obávám se, že ten, z jehož komentářů tady čiší jakási velmi mírná hysterie, jste vy.

Ada Pekelná
973 příspěvků 24.9.16 13:02

To není mírná hysterie, to už je solidní zoufalý hysterák. Jak víš, že by Rei přizpůsobení jejího jména pravidlům nějakého jazyka vadilo? Koneckonců, i když napíšeš Rei Kawakubo, tak už to jméno kazíš, správně bys ho měl psát japonskými znaky.

kolúch
577 příspěvků 24.9.16 17:51

A co s Yoko Ono? A co s Petrou Janů? A co s Ivanou Trumpovou, keď nik taký nebol manželkou Trumpa? A co s mojou známou, ktorá aby nemali problém v určitých štátoch s ubytovaním sa volá Novák? To pravidlo s prechylovanim je top hlúposť akú oba naše jazyky zaviedli.

QueenOfSheba
118 příspěvků 9.10.16 18:43

Btw, jen tak mimochodem se pravidelně ptám cizinek, co si myslí o tom, že Češi přechylují jejich jména. 90% je to nepříjemné, zbytek většinou shovívavě krčí rameny, ale stejně nechápe… Několik známých si dokonce nebere servítky a mluví o neohleduplných tupcích, kteří nedokážou respektovat ani tak základní věc, jako je něčí jméno…
Však si vzpomeňte - neříkal vám nikdy nikdo tak, že se vám to nelíbilo? Přezdívkou, nebo nějakou zdrobnělinkou, která vám nebyla příjemná? Z jakého důvodu cizí lidi nenazýváme prostě tak, jak se jmenují, a schválně jim komolíme jméno? Protože NAŠE pravidla? Nezlobte se, ale já v tom vidím bezohlednost. Jméno je JEJICH, vaše pravidla si nechte…
Vím, minule jste to tady obhajovala salvou gramatických pravidel, ale to, co dělají i některé úřednice na matrikách, je do nebe volající… Pak má plno žen jméno „podle pravidel“, ale rozhodně ne podle dobrého vkusu…

QueenOfSheba
118 příspěvků 9.10.16 18:47

Mimochodem největší „joke“ je to u ruských jmen, které již v ženském rodě obsahují „-ova“, a Češi z toho pak udělají ještě „-ovová“… Anna Kurnikova - Anna Kurnikovová apod… To je paskvil! Něco jako např. „paní Novákováová“…

RenataRen
512 příspěvků 16.9.16 22:51

Batoh a tenisky? Ve městě? A není ona ňáká tůristka? Si na to vzpomenu, až zas vyjde článek o nepřípustnosti batohů kdykoliv a kamkoliv… I když možná nejsem schopna pochopit sofistikovaný střih a zpracování batohu, který je pochopitelně úplně neco jiného, že ta hrůza co se v Čechách nosí.

RenataRen
512 příspěvků 16.9.16 23:00

@benyka Vážně? Mě se zdá, že když se projdu po Praze, uvidím spoustu podobně oblečených žen - jenž to nejsou japonské návrhářky, takže to není šik.
Jestli vás zaujaly ponožky do bot, vězte, že u nejmenované zastávky vlaku postává pravidelně paní od Jehovistů, která taky nosí ponožky do bot. Lodiček! A kupodivu, na ní to celkem sedne.

Ašarat.k
339 příspěvků 16.9.16 23:22

@RenataRen Jo, jo, když se vyhastroší „selebrita“, tak je to konzistentní a inspirativní, když v tom někdo vyfotí babu v Čechách, je to peklo. To je ta relativita!
Tomu říkala moje babička hastroš. A bylo jí šuma fuk, odkud a kdo to je.

jacinda1
21 příspěvků 17.9.16 20:26

Kombinace barev ok… tenisky proč ne, ale proč černobílé? bunda vypadá jak koženková, sukně selkoidní, vlasy divné, bez lesku…

theline
17 příspěvků 17.9.16 22:38

@jacinda1 Chapu, je to vec osobniho vkusu, ale mne se naopak ty cernobile tenisky v teto kombinaci libi. Navic jsou videt, coz v pripade propagace vlastniho vyrobku neni nikdy na skodu :) (Tenisky jsou vysledkem jeji spoluprace se Spalwart. A pokud me pamet neklame, nektere byly vyrobeny i na Slovensku). Bunda bude asi opravdu kozenkova. Bohuzel. Sice znam tvorbu Rei Kawakubo jen povrchne, ale pravou kuzi pouziva snad jen na botach. Bundy, tasky, doplnky ma kozenkove. Vlasy 73lete Japonky se neodvazim komentovat. Stoprocentne si je barvi a absenci lesku z takove fotky nedovedu posoudit. Uces je typicka Rei Kawakubo.

Příspěvek upraven 17.09.16 v 22:38

gladya
21 příspěvků 19.9.16 11:55
styl nebo hastroš?

Kožená (nebo koženková?) bundička, dlouhá široká sukně, batoh, tenisky? Když v něčem takovém vyrazím já a někdo mě vyfotí, bude to klasické peklo. Když se tak oblékne Rei Kawakubo, je to styl a ikona. Je to hloupost? Ne tak docela. Když dva dělají totéž, není to totéž.

Paní Rei Kawakubo sice asi porušuje řadu „pravidel“, ale výsledek vypadá docela promyšleně a světe div se: funguje to. Takový outfit se nemusí člověku líbit, mně osobně takový styl taky úplně nesedne. Jenže na paní je vidět, že se obléknout umí. I když je pro někoho za hastroše.

Příspěvek upraven 19.09.16 v 12:02

amyss
102 příspěvků 19.9.16 12:54

@Ašarat.k Přesně. Připomíná mi to „umění“ alá bílý čtverec na černém (nebo opačně?), záchodová mísa, bordel, který zametla uklízečka, protože to „umění“ nepoznala a považovala ho za úplně normální bordel. :D
Prostě když někdo dokáže dost sugestivně tvrdit, že hromada odpadků je umění, tak se vždycky najdou lidi, kteří tomu uvěří. Stejně tak když někdo dokáže dost sugestivně předstírat, že chaoticky poskládaný outfit je vlastně styl. Akorát že kdyby to tvrdila Máňa z Horní Dolní, tak jí to asi neuvěří nikdo, zatímco když si takhle dělá srandu údajná módní ikona, tak se najde dost nadšenců, kteří budou tvrdit, jak je to super. :D

kolúch
577 příspěvků 19.9.16 19:02

Ono aj v tom je umenie odhadnúť správny čas a miesto na extravaganciu. Máňa bude v autobuse do okresného mesta medzi babkami pôsobiť s extravaganciou divne. Niekto by sa tomu čudoval? No tak mu niet pomoci. Preto sa vytvárajú society ľudí a ľudia si v nich hľadajú miesto a postavenie a tomu prispôsobia svoje oblečenie, vystupovanie, slovník. Niektorí ste tu ako spadnutí z neba, neviem čo stále riešite Máňu a to, že sa oblieka inak medzi inými ľuďmi ako japonská návrhárka.

Příspěvek upraven 19.09.16 v 19:03

RenataRen
512 příspěvků 19.9.16 16:52

@Ada Pekelná A nemohla byste tedy udělat osvětu, v čem konkrétně ta konzistence spočívá a jak se pozná od běžné nekonzistence?

Ašarat.k
339 příspěvků 19.9.16 20:49

@amyss Díky, králi.
Viděla jsem jednou na vernisáži „obraz“. Všichni óchali a áchali a já, primitiv, povidala: Ty vole, špunty z osobně vychlastanýho vína, nalepený na sololitu - to si za víkend vydělam na auto! Lepidlo mám, sololit taky, špunty budou…
Najednou bylo po áchání. Jako když dítě volá: Císař je nahý…
A ti vstřícně předposraní najednou prohlédnou.

Poslední článek:
10 módních specialit českých mužů

Autor: Matouš

Máme několik ryze českých skvostů... čím perlí pánská móda a „vkus“? Celý článek

Módní nákupčí: Povolání snů, nebo hrůzy?

Autor: Kamila

Svět skloňuje velká jména návrhářů, přitom o našem šatníku... Celý článek