Komerční sdělení

Jak vypadá kašmírová továrna?

Nemáme co skrývat. Na naší Facebook stránce budeme zveřejňovat fotky z kašmírového zákulisí. Nyní si můžete prohlédnout fotky z továrny v Nepálu, kde se vyrábějí svetříky pro náš obchod Felipe.cz. Zaměstnanci jsou dobře zaplacení, výroba je poctivá a nákladná.

Dokončili jsme novou kolekci 2017, do středy můžete využít speciální 5% slevu - stačí při objednávce zadat kód „PEKLO2017“

Admin Módnípeklo.cz, 11.10.16 00:00, z kategorie: Nákupy  Váš příspěvek
Sheba
393 příspěvků 11.10.16 14:18

Na „Felipe“je kašmír hodně předražený a vůbec v Česku. Stačí se podívat na zahraniční internetové obchody, kde ve slevách a výprodeji se dá koupit kvalitní kašmírový svetr podstatně levněji. Nebo si zajet za hranice a vybrat si osobně. Já si v létě v Drážďanech v outletu koupila 2 opravdu krásné, silnější hebké kašmíráky zn. Peter Hahn za třetinovou cenu, než se nabízejí kašmírové svetry v Česku.

kasmir
7 příspěvků 11.10.16 14:52

Viete, kde Peter Hahn vyrába svoje produkty a z ako kvalitného kašmíru? Snažím sa to nájsť na ich stránke, ale zatiaľ neúspešne. Ono samozrejme ten sveter môže byť super, to nepochybujem. Bohužiaľ nemám osobnú skúsenosť. Ale aj tak si myslím, že máme podstatne odlišné náklady ako takéto väčšie európske značky. Naše svetre nekupujeme z továrne za 10-20 eur/ks a nemáme žiadne množstevné zľavy, lebo výroba nie je automatizovaná.

Tým chcem povedať, že u nás sa sústredíme na maximálnu kvalitu. Kašmír napr. zo Zary a podobných reťazcov je na prvý dotyk hebký, ale po vypratí je na tom zle. Ak sa niekde snažia šetriť na nákladoch (či už spôsob výroby, alebo kvalita kašmíru), skôr či neskôr sa to prejaví. V Európe je zopár predajcov, o ktorých vieme, že majú kvalitu porovnateľnú s našou, ich predajné ceny sú ale vyššie než naše. To ale neznamená, že menej kvalitné svetre sú zlé (chcel som reagovať iba na cenu) - pri kašmíre je väčšinou aj nižšia kvalita neporovnateľná s ostatnými materiálmi :)

Mimochodom, aj u nás mávame výpredaje (i keď skôr ojedinele), posledný rok sa tu vyskytlo i pár kúskov za 50-70 eur - https://www.felipe.cz/vyprodej/ - tie najvýhodnejšie svetríky ale zmizli veľmi rýchlo.

Příspěvek upraven 11.10.16 v 15:31

Sheba
393 příspěvků 11.10.16 20:59

****Jako příklad předraženosti kašmíru v Čechách :
Minulý týden jsem v Marks Spencer na Václaváku viděla tenké, krátké a nezajímavé/obyčejné kašmírové svetříky za cca 4-4,5 tisíce Kč. Když se podívám na jejich anglický internetový obchod, vidím, že za tu cenu se nabízí daleko kvalitnější a atraktivnější kašmírové svetry, které se ovšem nedováží do ČR.
www.marksandspencer.com

Příspěvek upraven 11.10.16 v 21:08


Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 12.10.16 12:46

@Sheba Tady z toho je zjevné, proč si Češi „libují“ v levném oblečení. Protože nejsou úplně blbí a vědí, že i když koupí dražší, nedostanou kvalitnější.


Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 12.10.16 22:01

@Sheba @benyka Přesně tak. v Uk stály ještě v roce 2014 rifle v Marks & Spencer ve slevě 25 liber. V USa se běžně koupí v TJ Maxx džíny značek jako Guess, Gucci a Calvin Klein za 10 (!) až 30 dolarů. Mám z tohohle outletu sluneční brýle Oscar De La Renta za 23$, sestře jsem před dvěma lety v tomtéž obchodě kupovala CK brýle za 25$. To je v přepočtu na dnešní peníze s bídou 600 Kč. No schválně, kolik budou stát nejlevnější brýle těchto značek u nás? V Čechách je tak nějak předražené všechno - a to mám srovnání z UK, Řecka, Holandska a USA. Hádejte, kde stejný parfém stojí nejvíc (a to to ani nepřepočítávám na poměr k průměrnému platu). Zaplaťpámbů jak píše Benynka, už se tady lidi nedají opít rohlíkem.

Poslední článek:
10 módních specialit českých mužů

Autor: Matouš

Máme několik ryze českých skvostů... čím perlí pánská móda a „vkus“? Celý článek

Módní nákupčí: Povolání snů, nebo hrůzy?

Autor: Kamila

Svět skloňuje velká jména návrhářů, přitom o našem šatníku... Celý článek