Šaty z H&M pomáhají čistit pláže od odpadků

Už delší dobu se snaží H&M posilovat svůj společenský kredit ekologickou módou nebo péčí o zaměstnance. Obchodní řetězec se také chlubí, že je největším světovým nákupčím biobavlny. Nová kolekce Concious Exclusive sází na průkopnický materiál BIONIC, což je recyklovaný polyester. Do šatů z pobřežních odpadků se obléká tvář kolekce Natalia Vodianova. V kolekci kromě oblečení pro děti nebudou chybět ani vůně z přírodních olejů. Kolekce bude v obchodech od 20. dubna 2017. Více o kolekci

Admin Módnípeklo.cz, 14.2.17 00:00, z kategorie: Módní značky  Váš příspěvek
Jill07
66 příspěvků 14.2.17 14:17

Tenhle rozpor mi v poslední době nejde do hlavy - myslím, že by bylo lepší, kdyby HM šili pořádně, ze silnějších látek, které něco vydrží, tím pádem by si lidi nemuseli kupovat tolik věcí, protože by se jim triko za měsíc nerozpadlo. Myslím, že by to bylo ekologičtější než plýtvání biobavlnou na jejich podivné střihy nestřihy. Nojo, jenže by to neroztáčelo kola spotřeby, na které HM vydělává.

Oveeec
3434 příspěvků 14.2.17 19:44

Přesně! To je jako když Yves Rocher jednou ročně vyšle ženy sázet stromy nebo co to dělají. Nebo jako když někteří politici začnou rozdávat lidem miliony :-P


Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 15.2.17 08:23

Co je špatně na sázení stromů?

saraswati
1 příspěvek 28.2.17 09:10

Spatne je ze to delaji jednou za uhersky rok zatimco papir na reklamu placaji denne

Karianne
134 příspěvků 16.2.17 18:09

Kvalita HM šla tak 5 let zpátky strašně dolů. Spíše než „z čeho“ je problematické zpracování. Mám dvě halenky z HM - obě polyester, jedna z roku 2011, druhá z roku 2014. Nebe a dudy.
Takže tohle je asi super obchodní tah na určitou skupinku lidí, já si ale radši půjdu koupit něco, v čem si nebudu připadat jako v plastovém pytli.

Karin
3950 příspěvků 17.2.17 08:15

Nečetla jste článek? H&M čistí pláže od odpadků tak, že z nich šije hadry a prodává lidem :D

Oveeec
3434 příspěvků 18.2.17 13:43

@Amigdala Samozřejmě že nic. Akorát je to trochu legrační a hlavně laciné gesto, když někdo například testuje na zvířatech (a tvrdí, že to nedělá) nebo celkově zatěžuje planetu masovou produkcí, která určitě není ekologická. Jestli to tím sázením stromů aspoň trochu napraví, tak je to samozřejmě fajn, ale jednak toho nenapraví moc, a hlavně je to stejně jenom marketing. Jako když třeba Oriflame založí nadaci na pomoc dětem, a aby těm dětem pomohla, uvede na trh nový parfém a oblbuje zákaznice tím, že když si ho koupí, hrozně pomůžou nějakému dítěti. Tak určitě. Na druhou stranu musím uznat, že i na mě to docela funguje, protože kosmetiku a oblečení si stejně kupujeme všechny, takže když už nějakou tu společnost člověk podporuje, tak ať z toho aspoň něco kápne na nějaký bohulibý účel.

VandaRybna
3713 příspěvků 23.2.17 07:56

Greenwashing jak sviň.

oldwomen
13 příspěvků 27.2.17 04:32
Neekologické, neekonomické

Hm, že by se mi zrovna chtělo oblékat se do igeliťáků, jedno odkud získaných, tak to tedy ani omylem. Osobně volím oblečení z co nejvíce přírodních materiálů. Průšvih je, že když chci čistě bavlněné triko, tak si ho musím uplést. Tričkovinu bez elastanu jsem už neviděla v metráži drahně let, o konfekci ani nemluvě. Uniká ekologický význam této pseudorecyklace. Fajn, vysbírá se zasviněná pláž od naplaveného sajrajtu. Pouhým lusknutím prstů se ale halda bince ve štůček tělu příjemné látky nepromění.

Poslední článek:
10 módních specialit českých mužů

Autor: Matouš

Máme několik ryze českých skvostů... čím perlí pánská móda a „vkus“? Celý článek

Módní nákupčí: Povolání snů, nebo hrůzy?

Autor: Kamila

Svět skloňuje velká jména návrhářů, přitom o našem šatníku... Celý článek