Gelová epidemie

28.04.10 | autor Ada

*

Nedávno přijela za mojí matkou zákaznice, taková moderní žena, která je za všech okolností trendy. "Představ si," líčila mi matka o něco později, tiše se pokuckávajíc, "měla umělý nehty a normálně nalepený tak, jak byly, dlouhý, hranatý, nezapilovaný! Asi spěchala." Podívala jsem se do jejích bezelstných očí. "Víš, mami..."

Maminka holt nehtovala v dobách, kdy frčel přirozený mandlový tvar rozumné délky, zhruba takové, aby se dalo prstem vytáčet číslo na telefonu s otočným číselníkem. Nehty se lakovaly jednobarevně, obvykle bezbarvým nebo červeným lakem.

Nevím, kde se vzal nehtoboom, který právě zažíváme. Každá druhá nakupuje gelíky, třpytky a UV lampy, každá třetí vyrábí ozdobičky na nehty z fima a každá čtvrtá se dala na dráhu profesionální nehtařky (i kdyby jen pro pár kamarádek). Vrazila se snad do nehtů skrytá kreativita žen, jimž přijde společensky neúnosné vyšívat? Nebo spíš běžná kreativita, která se odjakživa realizovala v klidu domova výrobou neumělých prostírání, přáníček, batikovaných triček a moduritových panáčků a dnes díky internetu vyrazila do světa? Soudě podle kvalit některých výtvorů, které mají daleko do nehtů coby decentního šperku, nebude moje teorie daleko od praxe:

Zdroj: gelove-nehty.muj-styl.cz

Kýčovité ovocné nehty, každý jinak hranatý, všechny přehnaně dlouhé a barevně splácané jedna radost.

Nebo co se poddat touze po originální asymetrii (oživeno nestejnými úhly a nestejným zaoblením):

Zdroj: aukro.cz

Špičaté černorudé drápy, očividně na rukou ne zrovna štíhlé pětapadesátileté dámy, to je estetika. V celkovém šoku už se snadno ztratí, že ty černé skvrny (kytičky? hvězdičky?) vypadají jako plíseň:

Zdroj: aukro.cz

Na fosforově růžovou mám milou vzpomínku ze dne, kdy jsem asi jako dvanáctiletá zakoupila na pouti rtěnku přesně takovéto barvy a hrdě s ní šla přes celé město. (Na sobě jsem měla teplákovou soupravičku jasně modré barvy s takto růžovými náplety a lampasy - už tehdy jsem dávala pozor, abych ladila!)

Zdroj: gelove-nehty-fotogalerie.com

Autor

Ada

Ada začala psát Módní peklo v roce 2010. Čtenářky si získala nejen svým originálním stylem, ale především smyslem pro módu. Přestože přibývají noví autoři i témata, je Ada dodnes autorkou mnoha článků na Pekle.

Líbil se vám článek?
Váš příspěvek

Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 3.5.10 12:34

Este donedavna som obdivovala jeden vyklad v Kosiciach,kde bolo vystavenych asi dvesto takych nechtov…:))))


Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 3.5.10 13:38

Ja bych jeste dodala, ze me vzdycky dostava, ze podobne ogelovane damy maji prstynek na kazdem prste…


Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 10.5.10 12:56

Mohu komentář od muže v nejlepších letech? Prosím, pak takové nehty opravdu ne, je mi z toho úplně zle :) Není nad klasickou decentní francouzskou manikůru. Tedy přirozený vzhled, čisté nehty, které jsou „normálně barevené“ a délka přiměřená (nestojím o vypíchnuté oko při mazlení)! Tak to má být…


Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 10.5.10 15:38

Jirko: správně! Já mám doma zakázanou jakoukoliv úpravu, krom mýdla, kartáčku a nůžek :-). Taky i z pracovních důvodů…
Je to prostě otřesné! Ble.


Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 11.5.10 13:48

souhlas :-) maximálně čirý lak když už to musí být :-D


Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 11.5.10 15:15

Mně tohle přijde echt odpudivé a vulgární…souhlas s výše psaným až na jediné- žádné nůžky,pilník,dámy. Hezká a přijatelná úprava vlastních nehtů je pro mne ještě p-shine.


Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 23.5.10 11:22

to je superhumus


Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 26.6.10 15:53

Konečně jsem našla reakci podobnou tomu, co si myslím. A už dlouho nechápu, proč je to tak trendy - vždyť je to odporné. Určitě je za tím byznys. Není nad přírodní polodlouhé či krastší nehty s hezky udělanou francouzskou manikurou. nevkus světem vládne:-(.


Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 24.7.10 00:34

Nic proti kratším, dobře tvarovaným gelovým nehtům, ale POUZE s francouskou manikůrou (možná ještě vydýchám stříbrný proužek na rozhraní bílé a tělové, jak se to dnes dělává). Taky jsem je chvíli měla. Byly krásné, elegantní a…zoufale nepraktické. Ovšem pro krásu se musí trpět a ta i já to chvíli trpěla. Ovšem to, co je k vidění dnes není utrpení pro nositelky, ale pro nás, nevinné oběti, co se provinily jen tím, že mají oči a vidí. Vidí ty přezdobené, obludné, hyperbarevné šílenosti se kterými se nedá (nyní odpusťe ten výraz) ani vytřít zadek. Nejhorší jsou špičaté, jako na čarodejnici. A forsorové. A ty, co jsou na každém prstu jiné. Ty nyní nejnovější, tzv. 3D, co z nich trčí prostorové kvítky a lístky a šutry od Swarowského (mimochodem, to se musí všude a za všechno zachytávat, ne?)…No je to hnus, velebnosti. Můj první lak na nehty, se stříbrnýmíi třpytkami, který jsem si ve 13ti letech koupila, je oproti tomu vkusný a slušivý. Dámy, zlaté pravidlo- méně je někdy více. A tady to platí desetinásob!


Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 24.7.10 00:35

*fosforové (omluvte překlepy, jsem unavená) :-)


Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 30.7.10 08:21

To jsem ráda, že nejsem jediná, komu se to nelíbí…obzvlášť ty gelové, opravdu nechápu, co je elegantního na tlustém, neforemném, dlouhém pařátu.. Já jsem měla jenom jednou gelový nehet na jednom prstu (poslední záchrana - zlomil se mi nehet před koncertem, jsem kytaristka), sice vydržel, ale když se mi pak odlepil, měla jsem tak zničený a tenoučký ten vlastní nehet, že se pak lámal pořád! Už nikdy! :)


Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 2.8.10 14:16

Pro autorku:
jééé, moje úplně první rtěnka byla také takhle růžová a krááásně voněla :-) Jo a byla ještě nevysouvací!!!!


Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 2.8.10 20:31

No nevím, ale mně se gelovky líbí. Sama je mám vždy ale jen na léto, protože normálně přes rok si je dovolit nemůžu, jelikož hraji na klavír a gelovky a klavír nejde dohromady. Vždy mám bílou francii a nějakou ozdůbku k tomu, třeba kytičku. Momentálně mám ale světloulince růžovou francii ozdobenou srdíčkem. Nehty nemám udělané dlouhé a vypadá to moc hezky. Nestěžuji si, protože se s tím dá dělat úplně vše!


Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 2.8.10 20:53

Slečno Karol, co takhle vybrat si jiný nick ať to nevypadá, že nosím gelovky (protože to opravdu nenávidím)!


Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 3.8.10 14:57

Karol II: „Nestěžuji si, protože se s tím dá dělat úplně vše!“

Třeba kromě hraní na klavír :D btw, já klavíru moc nedala, ale stejně i o prázdninách jsem aspoň jednou týdně na něj šáhla (máma mě dokopala) protože jinak bych si po dvou měsících nepamatovala snad ani noty.


Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 19.8.10 22:00

Když čtu ty komentáře tak se mi spíš zvedá žaludek. Gelové nehty dělám taky. Tomu komu se to nelíbí ať se prostě nekouká to že to má někoho přítelkyně či žena už je jen na nich ja se stim vypořádají. Ale když to mají lidi kolem kteým se to líbí tak bych to brala spíše bez komentáře. A když s toho má někdo tenký a lámaví svůj nehet tak za to určitě nemůžou ty nehty. Jak u koho se to projevuje takto. Někdo po těchto nehtek mají nehty svoje furt v dobrém stavu!


Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 30.8.10 16:24

Samozrejme, ze Saruska je taky „nehtarka“ :-))))))))))))- co to jako je? „lámaví svůj nehet“ do skoly jsi nechodila ani na zakladku?????


Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 30.8.10 16:54

Teda komentář od Sárušky je peklo sám o sobě :D Mně přijde, že poslední dobou je trend, že kdo nic neumí, dělá nehty.


Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 30.8.10 17:46

Umělý nehet ten vlastní nehet nezničí, ale to obroušení a lepidlo ano. Bohužel nejsem zdaleka jediná, komu se takto zničily nehty… Komu se líbí, ať je samozřejmě nosí, nikomu to neberu, jenom vyjadřuju svůj názor.


Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 31.8.10 06:25

Katasrofální obrázky, jak by nehty neměly vypadat…ale rozhodně takhle nešikovná není každá paní, dáma nebo slečna, která nehty dělá :). Já je nosím už přes dva roky a jsem spokojená. A nemyslím si, že je to pouze otázka „trendu“. Radši budu mít gelové upravené nehty, které se skoro bez rozdílu podobají přírodním než ulámané. Každý nemá kvalitní a pevné nehty, tak nevím proč hanit tento způsob zkrášlování rukou :)


Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 13.9.10 14:13

Hele podívej ja mela taky jednou taký nechty a byli moc hezký jenom že já je mela takový nmodrí ne moc a tam byli i taký moc modrý vzori ale bylo to hezký nejdriv se premyslala taky ze bych si dala rudy ale ne to bylo už moc modre mi stacili a na bodouci prazdniny si jdu dat taky modrý.


Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 16.6.12 05:06

Nechty? odvozeno od slova NECHET??? (a to nemluvím o tom dalším gramatickém masakru)


Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 13.9.10 21:14

Jirka - nerozumím řeči tvého kmene.


Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 13.9.10 22:03

Hlavně si, Jirko, už nedávej zelenou.


Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 3.10.10 10:56

já mám gelové nehty čtvrt roku a sem s nimi velmi spokojená.....pokud dámy nevyzkoušejí tak ať nesoudí předem…když má někdo problém s lámavými nehty a vyzkoušel už všeljaké vodičky apod. tak nwm proč by si nemohla dám gelové nehty. Jsou hezčí než normální ale také se musí umět udělat! u gelovch nehtů mám jistotu že když otevírám okno tak si ho nezlomím jako u přírodních…každá žena se chce líbit a nehty jsou také nutností. Zvlášť dívky v mém mladém věku je jasné, že dámy okolo padesátky takové zdobené nehty nosit nemají.....njn je to jen na nás ale gelové nehty jsou nejlepší!!


Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 16.6.12 05:12

Nejlepší, dokud se nezlomí i s původním nehtem v místě, kde je nehet ještě přirostlý. To je pak super lahůdka. Taky jsem kdysi trpěla utkvělou představou, že nebudu-li mít umělé spáry, bídně zhynu. Dostala jsem na ně poukaz k Vánocům. No, a byl to opravdu Danajský dar. Stalo se mi přesně tohle. Jaká to byla bolest asi nemusím popisovat. Měla jsem ty uměláče teprve asi týden, ale popadla jsem pilník a byly dole takovým fofrem, že dárci zírali. A víckrát bych do toho nešla. Ale kdybych to nezkusila, dodnes bych měla pocit, že jsem o něco přišla. Krom toho i za tu krátkou dobu, co jsem umělé nehty měla, se z mých pevných přírodních nehtů staly chudáci - tenké a ohebné jak toaletní papír, to taky chvíli trvalo, než se to spravilo do původního stavu.

Denjel
21 příspěvků 23.11.12 14:03

Každá žena se chce líbit… to ano. Ale pokud se chci líbit mužům, tak si umělé nehty nedám, protože se jim to nelíbí (a ani lesbám :-D). A mě taky ne - i když jsem mladá…


Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 3.10.10 14:30

Veronika, vyskusala som, nosila som dva roky a mozem povedat, ze niet nad prirodzene pekne upravene dlhsie nechty! Gelace su hnus, uz by som si nikdy nic podobne na svoje nechty nedala a ze su krajsie ako prirodzene? Dovol mi Ta vysmiat.


Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 3.10.10 14:33

http://smsread.com/…ail-care.png

toto su podla mna absolutne dokonale nechty. ziadna umela hmota, ziadny gel, ziadne odrastanie po tyzdni…

a naozaj si, Veronika, neviem predstavit, ako otvaras okno a zlomis si pritom svoj prirodzeny necht. v zivote sa mi to nestalo :)


Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 2.2.12 14:51

No drahá , dle mého soudu a síly nehtu jsou toto gelové nehty :-D


Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 2.2.12 15:18

Ano, toto jsou stropro gelovky, ale vypadají dobře. Ne každý disponuje kvalitními a pevnými přirozenými nehty, což je bohužel můj případ. Pravidelně aplikuji p-shine, přesto mám lámavé nehty. Dost často se mi podaří, že si některý i tzv. otočím, což je hodně nepříjemné a bolestivé.


Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 3.10.10 18:18

Lily, nezastávám se gelových nehtů, nikdy jsem je neměla a ani nechci mít, ale to že si nedovedeš představit, že otevíráš okno a zlomíš si vlastní nehet neznamená, že se ti to nikdy nestane. Stačí nemoc, nějaká nerovnováha minerálů v těle, těhotenství apod. a může se ti to stávat denně:-) Já mívala perfektní odolné nehty a najednou, po porodu nastaly problémy, kterých jsem se nezbavila ani po letech:-) Mj. právě i křehké nehty.


Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 3.10.10 19:12

Dáša, ja mam tiez krehke nechty a nikdy sa mi to nestalo, a netvrdim, ze sa mi to nikdy nemoze stat, ale prave ze sa mi to stalo ked som mala gelove alebo akrylove nechty. Urcite su na take veci nachylnejsie gelace, ako prirodzene nechty.
Nehovoriac o tom, ako odpudzujuco to vyzera, ked je jeden zlomeny a ostatne umele dlhe… brr


Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 4.10.10 21:15

Tak tenhle článeček je super! neni na přirozené nehty - upravené, nebo dobrou nehtařku


Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 4.10.10 21:29

Mně teda nehty naopak „dodělala“ právě jedna taková nehtařka amatérka.
Copak na pohled - to bylo o.k. Tři měsíce jsem měla konečně poprvé v životě nehty delší než jedenapůl milimetru.
Potom se něco změnilo. Objevila se první bublinka. Druhá.
Pak mi týden po návštěvě upadl celý nehet…
tedy - jeho náhražka.
to, co bylo pod ním, mi moc radosti neudělalo.
tenké, do krve praskající a pekelně bolestivé.
trvalo půl roku, než jsem si dala ruce do pořádku, aspoň jakž takž.
i když umělé nehty primárně mohou vypadat dobře, za sebe říkám: Nikdy víc!


Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 4.10.10 22:11

Moje nehty jsou přirozeně poměrně nepěkného tvaru, ale radši razím heslo „krátce, čistě, upraveně“. Viděla jsem i pěkně udělané gelovky, ale sama po tom netoužím.


Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 7.10.10 15:58

Jéje, prstíčky podle Josefa Lady - ten svým postavám kreslil taky takhle hranaté zakončení, jako má ta slečna se svítivě růžovými. Gelové nehty se mi líbí jen v krátkých a zaoblených variantách (barvy mi ale v zásadě nevadí, až teda na takovéhle svítivky a na červeň, která mi připadá vulgární).


Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 7.10.10 17:36

přesně tak když má někdo nvyvážený minerály v těle tak si nehet ulomí raz dva a jestli se ti to někdy nestalo tak toho asi moc doma neděláš :D


Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 7.10.10 23:19

Já proti gelovým nehtům nic nemám - tedy na ostatních. Pokud vypadají vkusně, nejsou vybroušené do špičky, pomalované tisíci obrázky atp. Ovšem sama bych si je NIKDY nenechala udělat. Taky jsem měla dřív problémy s lámajícími se nehty, vyrostly mi pár milimetrů a jeden po druhém se začly štěpit a lámat. Nebudu tady dělat reklamu na konkrétní produkt, ale před pár měsíci jsem si pořídila leštičku na nehty a je po problému. Nehty mám tvrdé, odolné, nelámou se a krásně se lesknou. Nemusím je ani lakovat a pořád vypadají super. Řekla bych, že gelové nehty problém s lámajícími se vlastními nehty vůbec neřeší, pouze ho maskují. A fakt by mě zajímalo, jak budou vypadat vlastní nehty po x měsících/letech neustálého doplňování gelu… Asi to nebude moc pěkný pohled.


Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 21.10.10 11:19

Um.nehty nosím asi 15 let. Měli jsme jít na svatbu a já si urazila svůj přírodní nehýtek, tak pečlivě jsem se o ně starala, abych měla pěkné nehty - a najednou jeden fuč. Takže jsem to vyřešila umělýma, na manikúru jsem chodila už dlouho, takže jsem věděla, kam se obrátit.
Zažila jsem různé metody a různé materiály, nehty jsem asi 10 let po ples.sezoně sundavala a na podzim znova nasazovala (kvůli zahrádce). Teď už to nedělám, s novým materiálem nehty lépe drží a vydrží i tu práci na zahrádce. Přírodní nehet po sundání byl vždy zeslaben, ale jen ta část, na které bylo nalepeno. To, co dorůstá, bylo naprosto v pořádku. Takže po sundání jsem používala lak s výživou, fakt to pomůže, cca za 2 měsíce už to byly zase jen „moje“ nehty.
Ale chodím zásadně ke kvalifikované manikérce, sama bych si netroufla, nejsem manuálně zručná ani pravou, natož levou rukou :D. Nějakou pofiderní šikmoočku bych si na nehty nenechala ani podívat. i když to nabízejí za zlomek ceny mojí odbornice.


Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 21.10.10 11:55

gelove nechty som mala iba raz a naposledy, ked som sa vydavala. Aj to som mala iba decent francuzku manikuru ozdobenu sem-tam drobnym kamienkom. Nakolko svoje nechty mam zial velmi slabe a lamave, tak ma to lakalo mat aspon raz poriadne pazure. Ale to mi zacali prekazat uz na druhy den co som ich mala. Popravde obdivujem tie co dokazu s takymi pazuriskami existovat dlhodobo. Raz mi taka pazurata pani robila masaz ruk a cely cas som trpla ze ci ma nedodriape, nastastie sa tak nestalo.
Ale zas, ak s tym dakto dokaze existovat, tak nech, mne to neprekaza


Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 29.10.10 17:22

Opravdu miluju lidi, co soudí a vůbec neví ;) Já gelový nehty měla asi 2 roky. Ano, měla jsem je zničené, když jsem si je sundala, ale ty moje pravé, ač se o ně starám sebevíc, jsou zničené daleko víc, protože se mi lámou, dlouhé vydrží být maximálně 14 dní. A věřte, že to není moc příjemný pocit, protože to zrovna nepatří mezi ty méně bolestivé „nehody“, co se mi stávají. Takže díky tomu mám (místo krásně upravených nehtů) na každém nehtu náplast.
Každý má dojem, že Gelové nehty = 5 centimentrů dlouhý barevný kýč. Já mívala obyčejnou francii (občas s nějakou červenou tenkou čárkou) mnohdy nepřesahující 2mm nad lůžko nehtu. Neříkám, že každá, která má gelové nehty, nemá na rukách nějaký kýč. Ale to už je pak nevkus slečen, né gelových nehtů.


Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 2.12.10 11:43

Nosím umělé nehty nepřetržitě od roku 1996 a jsem s nimi spokojená. Moje vlastní nehty mám celý život tenké jak papírky a nikdy se mi nepodařilo vypěstovat je delší aspoň o 1 mm než je prst. Gelové nosím zpilované do tvaru mandle, nosím je celkem krátké, přesahují mi prst maximálně o 3 mm. Nechávám si je lakovat světle růžovým perleťovým lakem. Žádné nesmysly si na ně lepit a malovat nenechávám. Moje nehtařka je výborná, nehty vypadají úplně přirozeně.


Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 2.12.10 19:35

Tak ty argumenty typu komu sa nelíbí ať se nedívá - to je přesně ukázka toho ignorantství, kvůli kterému žijeme v tak hnusném prostředí plném bilboardů a odporných nevkusných baráků a zahrádek…šak co, že, mají to na svojich pozemkách, tak co je komu do toho…jenomže tak to není - pokud existuje možnost, že tu věc uvidím, pak to není jenom věc majitele. Dívat se na takovéto drápy je skutečně na piobití. Elegance totiž spočívá v rozeznání, co je na člověkovi hezké a následné decentní a rafinované podtržení takových rysů. Nevím, co to máte za módu - vlasy strakaté, jak gdybyste strčily hlavy do atomového reaktoru, držky přemalované, že je problém identifikovat osobu pod tím nánosem, obočí vytrhané a místo toho namalované nové centrofixem atakdále. Myslím, že to něco vypovídá nejen o vkusu, ale aji o kvalitě šedé kůry mozkové, která je asi pouze teoreticky umístěná pod těma všema vrstvama sraček na těch pahýlech, kterým se gdysi říkalo hlavy


Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 2.2.12 14:44

A co tekhle pohled nás žen z druhého tábora … my se máme koukat na okousané, neupravené ,špinavé nehty?! Moje milá každej tu plácá jen co se mu hodí… jsem nehtový designér a upřímně to raději desatery gelovky,než jedny pěkně okousané nehty přírodní.Rozhlédnu -li se v okolí,tak možná to bude jedna paní s kvalitním přírodním nehtem a zbylích 100 je bude mít v dezolátu.Pokud je designérka šikovná a používá kvalitu,tak se nositelky nemají čeho obávat.Co se do barevnosti týče , za totáče se lakovalo na rudo a růžovo zrovna tak …s tím rozdílem že ženský se ani nenamáhlay zbytky laku odlakovat a počkaly až se to oloupe celé…A tvary… stejně jako účesy a oblečení tak i nehty mají svojí módu.Opěvovaná bílá FM je dávno out.Trendy je krásné zdobení ,samozřejmě pěkně sladěné.Copak když má někdo ofinku zastřiženou do šikma,tak je to taky hned vrchol nevkusu a hnusu?Nebo kalhoty s rozkrokem až u kolen..... bože můj kam jsme to dospěli… Víte jak vypadají nehty po chemoterapiích,po těhotenství , nemocech… jak je někdy bolestivé když se přírodní nehet láme a zatrhává… píšete tu nesmysly , protože nevíte z praxe vůbec nic a to platí o všech těch hanilech.....


Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 16.6.12 05:22

Milá designérko, vy máte v dezolátu českou gramatiku, to taky není zrovna pěkný pohled. :D


Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 2.12.10 19:59

Mám to štěstí, že mám své pěkné a zdravé nechty, dlouhé lůžko a neměla jsem nikdy potřebu ani nutnost si na ně něco lepit. Navíc jsem se naučila se o ně starat, takže manikúru u profesionelní manikérky jsem si zatím dopřála jenom několik krát. A to jsem měla pokaždé vážný problém ji přesvědčit, že opravdu chci tu francouzskou manikuru namalovat na SVÉ nechty a nechci na ně nic lepit. Je velice málo pěkně udělaných gélových nehtů.


Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 3.12.10 12:27

Gelové nehty nosím dva roky. Rozhodla jsem se pro ně proto, že svoje vlastní nemám moc pěkné, lámou se mi a nebyla jsem schopná je udržet v opravdu pěkném a slušném stavu. Každý jinak dlouhý, jiného tvaru, podle toho kam jsem zrovna strčila ruce a co jsem dělala. Začala jsem gelovými nehty přirozeného tvaru s velmi decentním zdobením, pak jsem vyzkoušela i pár „extravagantností“ (teda na můj vkus, podle toho co se nosí to byla ještě slabota), ale vždy to bylo v přirozené délce a tvaru. Teď mám už poněkolikáté jednobarevný gel, který vypadá jako běžný lak na nehty. Vypadá to přirozeně, dělám s těmi nehty úplně všechno a protože jsem zvolila rozumnou délku, která ani po třech týdnech, kdy jdu na obnovení nevadí v běžných činnostech, jsem maximálně spokojená. Píšu na PC všemi deseti, užívání mobilu je bez problémů, tak stejně všechno co se děje na WC mi nečiní potíže. Nehty mi po třech týdnech přesahují konec prstu max o 4 mm. To je myslím únsoné a není to nevkus. Kvůli své práci potřebuju mít ruce upravené a to s mými nehty nebylo možné. Kromě lámavosti nehtů mám malou ruku a kratší prsty, takže mi prodloužení nehtů dělá ruku opravdu hezčí… někdo tu psal, že mu nehty vadily hned první nebo druhý den - chápu. První den co jsem je měla jsem si bez cizí pomoci nedokázala otevřít ani sprchovej gel, a to jsem je měla opravdu krátký. Byl to holt nezvyk, ale to po dvou dnech přešlo a teď je to OK… To co je tady v ukázkách je děs, to bych taky na rukou nechtěla…


Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 6.12.10 18:00

Taky mám dva roky gelovky, poprvé jsem je měla kvůli svatbě. Moje vlastní nehty byly vždy slabé, tenké, a přes užívání nejrůznějších přípravků hodně lámavé. To mě ovšem neodrazovalo od hraní si s barevnými laky (pečující laky, podkladové laky, bezacetonový odlakovač - nic z toho nehtům ani nepomohlo ani je moc nezhoršilo) a vytváření variací, z nichž by zřejmě většinu diskutujících tady trefilo. Ovšem ve škole to bylo populární :-) Teď mám konečně elegantně přiměřeně dlouhé nehty, často klasickou francii s nějakými drobnými ozdůbkami, často také v bílé barvě, nebo jednobarevné nehty s ozdůbkou nebo dvoubarevné bez ozdůbek. Prostě max 2 věci je pro mě pravidlo. Nehtařky mám šikovné, které si uvědomují, že k této práci patří taky udržování nástrojů v čistotě a desinfekce. S gelovkami (mmch, někdo tu psal o lepidle - ale gelovky se nelepí!) můžu dělat cokoliv, včetně úklidu, dlouhodobého máčení si rukou ve vodě, psaní na stroji… Je jasné, že pro některá povolání jsou gelovky problematické, například zdravotnický personál by je neměl mít. Ale ono hodně povolání s sebou nese nějaká omezení. Když jsem pracovala v laboratoři, nemohla jsem si ani lakovat nehty, abych si lakem nevylepšila reakční směs. Jinak já osobně jsem zastáncem toho, ať si každý nosí co mu vyhovuje. Zejména u hodně mladých holek moc nemusím, když je holčina superelegantní, vyvedena v jedné barvě či kombinaci dvou skvěle ladících barev, v kostýmku, s francouzskou manikúrou, s velmi elegantní taškou, v lodičkách, elegantní uzel ve vlasech - prostě mi to na evidentně patnáctileté holce přijde nepřirozené (naštěstí takových opravdu moc nepotkávám). V tomhle věku přece má člověk experimentovat! A tudíž se dá odpustit, že ne vždycky to trefí… Když jsem byla v Anglii, to oči přecházely, ale líbilo se mi to, protože ti mladí (je vtipné psát „mladí“, když je mi těsně přes 30 :-) ) měli osobnost a ty kreace na ulici mě vybičovaly k vytváření obdobných :-). Tenhle blog se mi líbí, protože kritizuje většinou právě tu stejnost a jednolitost, stádnost. Že kritizuje taky šíleně nekvalitní provedení mnoha věcí, halucinogenními gelovkami počínaje, melíry „tak to voživíme“ konče, to je taky OK. Ale proč šmahem zamítat každé gelovky, každý melír, každé džíny? Není to cesta ke stádnosti o kousek dál, kdy budeme mít všechny francouzskou manikúru, nedžínové černé kalhoty (mluvíme-li o tomto, může mi někdo poradit, kde sehnat kalhoty na velikost 34 a slovanské tvary? Není to protimluv, měřím 153 cm, takže to tak vychází. Když jsem byla jednu dobu tlustá a rourovitá velikosti 38, tak se mi nedžínové kalhoty sháněly dobře), decentní kombinaci barev na sobě, přirozené vlasy barvy myší šeď nebo o odstín vedle…? (Ne že bych se obávala že to až tak akutně hrozí :-). )


Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 6.12.10 18:58

Gelové nehty jsou pro mě něco jak dredy - nikomu to nesluší, ale všichni to nosí. A ne, opravdu jsem zatím nepotkala nikoho s hezkými, přirozeně vypadajícími gelovými nehty.


Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 9.12.10 16:07

gelové nehty budou vždy vypadat uměle… i kdyby se manikérka přetrhla. Nosila jsem je 6 let, poslední dva roky i barevné, byly krásné, ale po týdnu už byly vidět odrosty, takže po 3 týdnech jsem musela na doplnění. Takže to dost lezlo do peněz, teď jsem je sundala a už to nikdy nechci. Kapitola sama pro sebe jsou nehty od našich vietnamských spoluobčanů… k tomu snad není ani potřeba komentáře :/


Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 9.12.10 16:42

Nikdy bych si to nedala…
Měla jsem léta krásné dlouhé nehty svoje. Poslední dobou se mi žel začaly štěpit, tak už tak dlouhé nejsou, ale pořád lepší než geláče, nebo dokonce něco lepit…blee…
Sestra si je nechala udělat na svatbu a za tři dny to měla olámané, protože nebyla na dlouhé nehty zvyklá..a stejně se jí zvedaly do tvaru „U“..


Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 16.12.10 15:33

mě se gelové nehty nelíbí a nikdy bych si je nenechala udělat. na ostatních mi nevadí, pokud jsou decentní, ne jako ty oranžové na obrázku a jim podobné výtvory


Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 16.12.10 21:58

Já jsem také případ s lámavými nehty a krátkými a silnými prsty. Vyzkoušela jsem kdejaké olejíčky, prášky, laky atd., ale výsledek byl nevalný. Je jasné, že gelové nehty kvalitu vlastních nezlepší, ale pro mnohé z nás je to jediná možnost, jak mít upravené, elegantní ruce. Samozřejmě se mi nejvíc líbí vlastní nehty tak jeden až dva mm nad prst, ale pro někoho je to nedosažitelné. Pak jsme rády, že jsou tu aspoň ty gelovky a volíme menší zlo (buřtíky s úplně opilovanými nehty jsou hnusné). Po několika barevných pokusech nosím jen krátkou francouzskou a v případě potřeby se to dá jednobarevně přelakovat. No a to, co je na obrázcích a běžně k vidění v reálu, je fakt peklo. Ale neházela bych všechny gelovky do jednoho kotle.


Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 17.12.10 08:52

Co je to tu za puritánské názory jak z učebnice ze základní školy? myslím si že gelové nehty jsou pěkné, pokud se nic nepřehání a vždycky záleží na vkusu majitelky. já sama gelovky nemám, a baví mě si nehty lakovat a lakuju si vždy jednu barvu (na všech 20 prstů) a líbí se to mě i okolí. nikdy bych se ale nenalakovala tmavě hnědým lakem, obzvlášť na nohou to působí jako nějaká uhnívající choroba..


Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 18.12.10 23:27

Gelové nehty jsou dobré…ale na těchto obrázkách je to přehnané…moje mamka má kamarádka a ta má nehtový studio, Nehty od ní vypadají senzačně, vůbec ne kýčovitě, a taky nejsou hrozně dlouhé ;)


Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 20.12.10 15:03

Sama gelovky mám a jsem naprosto spokojená, mám ráda upravené ruce a svoje nehty jsem prostě vždycky zlámala…líbí se mi chlapskej názor, že jedině přírodní:) asi mám doma ženskou, ale můj přítel mi je vždycky pochválí, nemám nikdy nic šílenýho, hodně výrazné barvičky si dávám jen na léto, kdy k opálení vypadají opravdu dobře. Navíc je pro mě prostě jednoduší jednou za měsíc si posedět a pokecat na nehtech a mít klid. Jelikož studuji a do toho jsem skoro každý den v práci do 8 večer, tak na lakování a zdobení svých opravdu nemám čas. A už vůbec nechápu to, jak si každý stěžuje, že ničí nehty. Kvalitní nehtařku s kvalitními gely to chce, já je zhruba jednou za rok tak na 3 -4 měsíce sundavám a vždycky mám nehty ještě lepší než před gelovkama. Vše je o kvalitě.


Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 21.12.10 15:50

Moje zkušenost:
z důvodu jistého onemocnění imunity musím brát (doživotně) léky, které mimo jiné jako vedlejší účinek při dlouhodobém užívání ničí i nehty. Mám je extrémně lámavé a extrémně hnusné, vypadají jako uhryzané, prostě hnus.
Byla jsem odhodlaná nechat si dát gelové nehty, abych neměla nutkání si amputovat ruce kdykoli ty moje nehty vidím. Šla jsem na doporučení kamarádky do jednoho salónu. Kosmetička si důkladně prohlédla moje ruce a gelové nehty mi důrazně nedoporučila. Namísto toho mi vysvětlila, jak mám o nehty pečovat, doporučila mi i vhodné kosmetické přípravky na péči o nehty a kůži v jejich okolí, nehty mi ošetřila vyživujícími přípravky a udělala mi místo gelovek manikúru p.shine.
To celé za 200,– Kč, přitom za ty gelovky, k nimž jsem byla odhodlaná, by si určitě vydělala podstatně víc (i ty pestré komedie tam dělají, lid si to asi žádá, hm…) .
Rozdíl v kvalitě mých nehtů je po dodržování této péče neporovnatelný. Nikdy jsem si myslela, že budu mít tak hezké svoje vlastní nehty. Na p.shine samozřejmě chodím opakovaně.
Takto nějak si představuju profesionální přístup a to děvče ještě jednou na dálku chválím.


Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 12.1.11 22:43

Tak pekelnice, napravený hříšník se hlásí :-) Dneska jsem sundala gelovky. Nosila jsem je rok a půl, nejčastěji francouzskou. Pak jsem se jednoho dne podívala a uviděla, že ty odrosty vypadají otřesně a v podstatě dva týdny z měsíce to moc parády nenadělá. Po obroušení jsou nehty slabší a ciltivé (ale pouze v části, kde byl gel, nový nehet už roste kvalitní), ale není to žádná katastrofa, to odroste.

No a ještě musím vyslovit jedno podezření: Lily sem vložila odkaz na dokonalé nehty
http://smsread.com/…ail-care.png Jsou krásné, ale připadne mi (vzhledem k tloušťce na ukazováku a povrchu), že se jedná o velmi dobře udělané gelovky. Když se to hodně povedlo, tak se ty moje tomu dost blížily. To jen pro ty, co tu psali, že gelovky nemohou vypadat dobře. Mohou, ale ne moc dlouho.


Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 10.2.11 11:07

na základní škole jsme měli zapálenoua a uvědomělou soudružku učitelku. Nosila velmi dlouhé nehty v barvě revolučního praporu a zaváhal-li zkoušený žák ve znalostech, počaly její nehty zlověstně škrábat katedru. Každý zkoušený nebožák se zpravidla už dál nezmohl na slovo, a ten zvuk si budu pamatovat nadosmrti.
Dodnes při spatření takto dlouhých nehtů zvracím.


Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 11.2.11 21:52

Přidávím odkazy na ty nejhorší nehty, co jsem kdy viděla (a to jsem zastánkyně umělých nehtů a sama je nosím - uměřené, jednoduché, s rozumnou délkou,…)

http://modniblog.cz/…lerie-nehty/?…
http://modniblog.cz/…lerie-nehty/?…
http://modniblog.cz/…lerie-nehty/?…
http://modniblog.cz/…lerie-nehty/?…
http://modniblog.cz/…lerie-nehty/?…
http://modniblog.cz/…lerie-nehty/?…


Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 7.3.11 15:10

Tak ono se nedá říct, že gelový nehty jsou hnus nebo že jsou hezký jen s francouzskou manikůrou. Myslím, že gelový nehty můžou být taky pěkný, jenže to se musí sejít zákaznice s nehtařkou, které obě musí mít soudnost a vkus. Viděla jsem gelovky hezký, vcelku krátký (žádný drápy), normální tvar, nalakovaný buď jednobarevně nebo francouzská, viděla jsem dokonce i hezký gelovky s ozdobama. A ony můžou vypadat hezky i s těma citronama, když se to dobře udělá. Já třeba na Vánoce nosím ponožky se sobama a v létě barevný trička s ovocem, někdo zas nosí v zimě nehty se sněhulákem a v létě s třešní - když je člověku 20 a má to kvalitně vytvořený, je to veselá a hezká věc:-) sama bych si to ale dát nenechala - bohužel jsem taky viděla, jak vypadaly nehty po sundání. Co se týká článku - výše zmíněné nehty jsou fakt hrůza a taky jsem zjistila, že takovouhle hrůzu některé nehtařky nabízejí na svých stránkách :-/


Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 7.3.11 16:10

Předem se omlouvám, nepatřím mezi osoby zcela znalé, vím, že umělé nehty se dělají buď gelové nebo akrylové (třeba už je toho i víc), ale tak nějak vše házím do jednoho pytle.

Nedávno jsem pracovala na veletrhu kosmetiky a zaujaly mě umělé nehty, které bych směle nazvala „pařátky“. Ty nehty byly dlouhé a špičaté! A samozřejmě řádně doladěné jedovatě zeleným lakem a příslušnými třpytkami. Podle toho mála, co vím o umělých nehtech se jednalo o akryl a asi to sem nepatří. Nicméně to bylo peklo.

Mimo jiné jsem měla cca před rokem možnost seznámit se s tvorbou paní Lilie Michalíkové, mezi jejímiž výtvory jsem viděla podobné osobité kousky. Myslím, že by byla škoda se nepodělit;) jsou tam vidět dosti podobné „špice“ http://www.beautynehty.cz/…lovy-design/

Pokud se jedná o soutěž v nail artu nebo něco podobného, ať si každý tvoří, nač mu fantazie stačí. Jen mě šokuje, že někdo něco takového skutečně nosí.


Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 7.3.11 16:14

Kajča: Jenže ono nejde jen o ten design nehtů. Já gelové nehty měla několik měsíců, velmi jednoduché, vkusné, celkem krátké a v přirozeném tvaru… Jenže hezky to vypadalo tak týden, pak to začalo odrůstat a to se na to nesměl nikdo kouknout zblízka, jinak jsem se styděla až za ušima…nedejbože, abych se včas neobjednala na dodělání, to jsem málem chodila kanálama. A to nemluvím o tom, co za humus zůstává ve spodní části toho nehtu, a to to můžete mýt pořád dokola třeba rejžákem…bakterie se tam drží velmi rády, ne nadarmo nesmí mít zdravotnický personál gelové nehty (nebo většinou se to netoleruje, nevím, jestli je to přímo zakázané)…Nakonec asi nemusím popisovat, co na mě vykouklo, když jsem ty nehty sundala, půl roku jsem si ty svoje chudáky dávala dohromady. Mě prostě tyhle věci ty gelové nehty tak zošklivily, že už nikdy víc, teď si je pravidelně lakuji, střídám barvy podle oblečení a udržuji vkusné, kratší nehty a myslím, že to vypadá stokrát líp :)


Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 7.3.11 16:39

Souhlasím, ne všechny umělé nehty musí být odporné a nevkusné. Já sama nosím akrylové, protože moje přirozené nehty mají takový tvar a kvalitu, že ani se sebelepší péčí nebudou nikdy vypadat krásně, a gel na mě nedrží. Umělé nehty nosím krátké, v zaobleném tvaru, nalakované jednobarevně nebo s přirozeným vzhledem. A odrosty? Chce to holt doplňovat podle toho, jak rychle nehty odrůstají. Podle mojí nehtařky chodí většina zákaznic na doplnění za 3 - 4 týdny. To je důvod, proč vidíme nejčastěji ošklivé odrostlé umělé nehty - třeba moje ruce vydrží bez doplnění maximálně 14 dní. Časem jsem se naučila dělat si nehty sama (ale musí se to umět, je to řemeslo jako každé jiné).

Mimochodem, poslední dobou vídám hrozně často ženy s napůl oloupaným tmavým lakem na přirozených nehtech (a nemluvím o krakerovacím laku). Až jsem začala váhat, jestli to není nějaký nový trend :-/ Další bod pro akryl, lak se z něj nesloupává.


Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 7.3.11 18:49

Ahoj vsichni, nektere manikerky dokazou udelat nehtiky opravdu krasne a vkusne. Samozrejme ale zalezi na vkusu majitelky nehtu, ktere se manikerka snazi splnit prani. Dobry…jak je videt, jsme obcas velmi nevkusny narod. ALE co me zarazi daleko vic je to, ze jsme narod cunatek. Vsimli jste si nekdy toho, v jakem stavu maji nektere „damy“ ruce pod super nehty, resp. tam kde konci prst??? Parkrat jsem mela tu cest toto zahlednout a musela jsem se ovladat, abych se nepozvracela rovnou na miste (pardon). Zamerte se na to (ale opatrne :-) ) a date mi zapravdu. Zrejme doma uz nemame mydlo, kartacek, manikuru atd. Navrch huj, uvnitr fuj… Toto mi prijde jako obrovska ostuda.


Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 15.3.11 14:09

Prohlédla jsem si téměř celé tvé stránky. Musim uznat, že jsou boží! Tolik cynismu a ironie, jako bych psala já sama. K těm gelovým nehtům by se ještě hodilo: k zblití. (fascinuje mě, jak se tou ,,parádou'' všechny holky horlivě chlubí;ku příkladu si fotí nehty a dávají to na fb). Hodně zdaru!


Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 15.3.11 14:54

FUUJ, jak na někom vidím gelové nehty, tak mám kopřivku.Dámy si snad myslí, že je to stále IN? Jsou to v naprosté většině otřesné,nevkusné drápy s výtvory alá omalovánky.Problém je v tom, že se jedna po druhé opičí-co má jedna, chce i druhá.Stádovitost.Fakt vymyté mozky.Prostě češky jsou jaksi (momentálně)zaostalé


Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 28.3.11 18:16

musím sdílet, pohyblivé třpytky, nejnovější HIT mezi všemi nehtařkami (kecám, netušim jestli se to dělá i „normálně“) http://www.facebook.com/video/video.php?…


Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 28.3.11 18:47

to Lilili - tak to čumím, jak umím..vtipný je, jak to zrovna „nefunguje“, a ta hudební stopa..no nevěděla sem, jestli se smát nebo zvracet..


Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 6.5.11 09:48

Zdravim, jedna vec by mne zajimala… kde berete jistotu ze to co ty damy mamji na rukou je pouze vytvor fantazie nehtarky???? jako nezlobte s ena mne ale ja nehty delam a VZDY je zdobeni na prani damy..... stejne tak delka ci tvar..... ja osobne bych chtela dlouhe prirodni nehty ale nemohu si to dovolit jelikoz mam sve vlastni velice slabe, trepive a lamou se hend za luzkem… takze vypadaji jako bych si je neustale kousala…takze pokud nemam delove vypadaji me ruve silene hnusne..... nikomu neberu jeho nazor ale nazyvat neco, co se nelibi vam ale jinym ano, nevkusnym hnusem mi prijde hnusne od vas… kazdemu se libi neco jineho, jina barva, jiny tvar, atd… a nezlobte se ale ja osobne si nedovedu predstavit ze bych chodila s pastelove ruzovou rtenkou… ani jako dite ne!!!! ale nikomu neberu ze to tak nosi ci nosil… je to jeho vec..... priste nez zacnete kritizovat nejdriv se ujistete ze to co kritizujete a koho narknete ze je to opravdu (tvar, barva, delka, zdobeni) napad nehtarky a ne zakaznice… mne se jeste nestalo ze bych delala nehty nekomu jinemu podle sve fantazie!!!! VZDY je to na prani dotycne co na nehty pridje… ;)


Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 6.5.11 10:02

to Jana… ty „spicaky“ jsou stiletta a akryl a gel se „hazi do jednoho pytle“ ale jen proto te jde o nehtovou modelaz jako takovou… kdyz se vam to nelibi nechte si to pro sebe… jak uz jsem psala v predeslem komentu… neurazejte nikoho jen pro jeho vkus a uz vubec to nehazte na hrb nehrazkam… tohle neudela jen tak nekdo… ukazte sve vytvory (vy vsichni) a pak teprve kritizujte… a divili byste se s cim mi nektere damy chodi… jak uz tady nekdo psal hnus pod nehrama je i pod prirodnima… a spista z vas si to neumi ani vycistit ;) mne je pak na zvraceni kdyz to musim odstranovat ja abych mohla vubec s modelaci zacit..... to mam pak ja co delat abych se na miste nepozvracela ja ;) !!!


Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 6.5.11 10:10

to klara:

ale tyhle stránky jsou od toho, aby se tu kritizovalo :o) takže když se nám tu něco nelíbí, tak to kritizujeme…

a stiletta jsou skutečně nechutný kýč. každý člověk s aspoň trochu klasickým vkusem z nich musí být v šoku. je úplně jedno, kolik dají práce nebo jak jsou náročné…kýč je to pořád.

toto jsou stránky, které snaží VKUS utvářet. a k němu nepatří ani stiletta, ani zdobené nehty, ani pastelově růžové rtěnky, ani nic jiného.


Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 6.5.11 10:19

reknu to takhle… mne osobne to urazi… vite o tom kulovy a kritizujete… kdyby to ty damy na tech rukach mi nechtely tak k nam nechodi..... je to vec vkusu KAZDEHO JEDNOTLIVCE… nerikam ze se me osobne libi vsechny tvary ci zdoveni… ale nezalezi na me, ale na dotycne… jeji prani ona to bude nosit… me se tady akorat nelibi ze to davate za vinu nam nehtarkam jen porto ze delaji to co si zakaznice zadaji…
a jen tak mimochodem… vas vkus by mne teda vazne zajimal ;)


Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 6.5.11 10:21

to Tlapkoun: hele autorka blogu píše „Pokud vás to pohoršuje, tak je prosím nečtěte“ napsala bych to pro vás všechny asi takhle „Pokud se vám gelové či akrylové nehty nelíbí, tak se na ně prosím nekoukejte a nekritizujte je!!!“ to je snad cílem. A jestli se tyto stránky snaží VKUS utvářet, tak radši nechci vědět jak by to tady vypadalo, kdyby všichni na světě měli ten váš.


Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 6.5.11 10:22

to Kikina
krasne receno ;)


Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 6.5.11 10:30

to klara:
ale mně je úplně jedno, jestli to chtěla zákaznice, nebo to byl nápad tvořitelky. na tom přece vůbec nezáleží. nevím, proč to pořád dokola opakujete :)

jde o skutečnost, že stiletta jsou něco děsného, jak na čarodějnici.

a co vy víte o mém vkusu? když jen víte, že nemám ráda stiletta? :-D to soudíte tedy šmahem :-D


Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 6.5.11 10:31

to klara:

„kdyby to ty dámy nechtěly, tak ke mně nechodí“

no právě, jsou to dámy bez vkusu. že jim to nenutíte, a chtějí to samy, na tom přece nesejde.


Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 6.5.11 10:32

Já se tu královsky bavím! :)


Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 6.5.11 10:34

Tlapkoun: Neplýtvejte krmivem na trolly. Víte, co by za tolik žvance dali hladovějící trollové v Africe? Že se nestydíte :-D


Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 6.5.11 10:35

to panenka:

máte pravdu - už mlčím :o) chudáci afričtí trollové…


Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 6.5.11 10:46

Tady to je šílený, vy jste tady pokrytci, kteří si hrají na spasitele světa a přitom nemáte ani ponětí o slovu Vkus!!!
Na co si to tady hrajete už mě ani nezajímá.


Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 6.5.11 10:47

chytremu napovez, blbeho kopni… vic to komentovat nebudu…


Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 6.5.11 11:20

Kikina - promiň, ale nemůžeš říct, že vkus je cokoliv, co se někomu líbí. Z pohledu jedince je mi to jedno, ať si každej nosí, co chce (ale nese následky), ale z pohledu společnosti mě to štve, protože vidím, kam se posouváme. Jasně, že máme větší problémy, my všechny tady, než co kdo nosí. Od toho se taky problémy dělí na malé a velké a už sama existence těch velkých přece neznamená, že ty malé vlastně vůbec žádné problémy nejsou. Dokud bude chtít ženská nosit na nehtech sedm trpaslíků i se sněhurkou a někdo jiný to označí za vkusné, je za co bojovat.

A vy ostatní, styďte se, takový krásný flame jste přerušily! :D


Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 12.5.11 20:17

No pro mě je absolutní nevkus co prst to jiný tenký stříbrný prstýnek, čehož si můžete všimnout na poslední fotce. Úplně jako takové ty prstýnky z automatu ve vajíčku za 5 kaček…A proboha nestačil by jeden??


Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 16.5.11 13:32

Je fakt, že v první řadě by se každá už jako holčička měla naučit i nehty čistit a upravovat a až teprve pak pomýšlet na nějaké pičičandy navíc… Vtloukat holkám do hlaviček už od kolébky, že lak patří jen a pouze na čisté a upravené nehty. Někdy člověk žasne, jak je česká žena schopná si na jednu stranu úžasně okrášlit třeba nehty na nohou, ale klidně si přitom nechá na patách praskliny plné špíny… a ještě si vezme žabky, aby to teda bylo vidět všechno, když už… A taky je skvělé „vyřešit“ třepící se nehty gelem, když v první řadě by se dotyčná měla zamyslet nad tím, proč se jí ty nehty vůbec třepí - protože na nehtech se projevuje stav organismu, úroveň výživy (např. deficit různých živin), různé vnitřní nemoci… Než na to plácnu gel, nejdřív se zamyslím, proč vlastně ty nehty nemám v pořádku. Gelem by se rozhodne neměly maskovat nekvalitní nehty.


Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 3.6.11 12:49

Ahojky ja sem si taky delala gelovd nechty a za tyden mi to popdalo vis ajak kdys chcu aby by mi ty nech ty vidrzeli dlouho tak co tam mam dat


Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 3.6.11 13:14

Kristyna Svatkova: vykašli se na nehty a mazej se učit!


Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 3.6.11 13:50

Kristyna: Chemopren.


Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 16.6.11 11:58

Dřív jsem nosila gelovou francii a líbilo se mi to. Jenže ve škole mi dlouhé nehty vadily. Dneska jsem byla nehtařce dělat pokusného králíka, zkoušela na mě něco nového. Je to v podstatě „lak na nehty“, co se dá zapéct pod UV lampu; nanáší se na vlastní nehty, takže teď vypadají jako nalakované a nejsou na rozdíl od gelovek tlusté. Mělo by to vydržet cca 14 dní, tak jsem na to zvědavá, vypadá to dobře. Mně totiž nalakované nehty vydrží normálně tak dva dny :/ A já jsem prostě líná, co vám budu povídat…


Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 8.7.11 11:00

Gélové nechty sú nevkusný hnus a nič na tom nezmení fakt, že sa ich zastáva pár užívateliek :-) Ja osobne som videla len jedny (!), ktoré boli urobené naozaj pekne, vkusne a hlavne vyzerali prirodzene. Hlavne francúzka manikúra s bielym prúžkom od polovice nechtu - aby nebolo vidieť, keď vyrastá - ma dostáva. A hlavne - žiadna mediálne známa osobnosť ich nenosí, plastové nechty sú skrátka výsadou len nevkusných hlavnečešiek a hlavnesloveniek a samozrejme, pornoherečiek ;o)


Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 8.7.11 11:15

Petra: Mě dostává ještě ten stříbrný proužek u fr. manik. Vypadá to z dálky jak špína za nehtama.


Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 20.7.11 14:46

Moniko: napřed jsem se při pohledu na ty nehty na odkazech vytřeštila, potom jsem se podívala podrobněji a dostaly mě ty poslední. :-D)))))))))) To snad ani není možný! :-D Jakpak se tímhle na prstech asi provádí běžná hygiena, natož „měsíční“???


Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 20.7.11 15:01

Klára Š: ty tenké stříbrné prstýnky mi nevadí, horší jsou tlusté zlaté a na každém „buřtíku“ a někdy i víc nad sebou. K tomu, pochopitelně, co nejvíc zlatých závěsů na krku…Fakt jim to nezávidím! :-)


Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 21.7.11 19:17

je to příšerný kýč!!

Frankie
213 příspěvků 28.7.11 10:14

.

Příspěvek upraven 12.11.12 v 17:38

lindiste
348 příspěvků 14.8.11 12:58

Jako kdyby existovaly jen 2 možnosti:
1. Nosím gelovky
2. Mám hnusné, okousané, roztřepené, ulámané nehty

Nic mezi tím neexistuje. A teď prosím tu odpověď, abych si to mohla srovnat ve své hlavičce, děkuji mnohokrát.


Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 14.8.11 13:09

Karolína: palec dolů jsem ti nedala, ale chápu, proč ti ho dali jiní. Máš dost omezené vnímání ostatních.
Nosím nehty svoje přírodní, opilované, vyleštěné, popřípadně nalakované. Nikdy jsem si je nekousala, tudíž jsem svůj zlozvyk nemusela maskovat gelovou hrůzou se třpytkami, proužky, kytičkami a sedmi trpaslíky. Málokdo nosí gelovky takové, aby tím vylepšil své případné nehtové nedostatky, aniž by zároveň každý poznal, že to nejsou jeho přírodní nehty. A na ty lopaty, které trčí některým ženám z rukou, narážím až překvapivě často.


Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 14.8.11 16:31

Karolíno,
mě se obecně gelové nehty nelíbí, ale uznávám, že někdy, pokud jsou dobře udělané a není na nich udělaná nějaká komedie, mohou být hezké. Ale osobně si nedovedu představit, že bych si to někdy nechala na nehtech udělat. A nemám špinavé ani okousané nehty - mám krátké nehty, zapilovnané a občas nalakované(hlavně na plesy).
A myslím, že není nic špatného na kritizování nehtů(když se tady kritizují/diskutují jiné věci)
Já osobně si skoro jako první věci na člověku všimnu, v jakém stavu má nehty…

A z mého okolí nosí hodně holek gelové nehty, a jen jedna z nich je má občas hezké (občas si nechá udělat naprostou hrůzu) a další si je nechává dělat jen o zkouškové(krátké s co nejpřirozenějším vzhledem), protože by si jinak rozkousala nehty do krve…takže v tom případě pro gel. nehty pochopení mám, jinak mi to přijde naprosto zbytečné…

Karolina
193 příspěvků 14.8.11 16:35

Já mám nehty ostříhané nakrátko, když zrovna nejsem v nemocnici nebo na výuce, lakuju si je někdy jemnými perleťovými laky, někdy lakem rudým jak krev nebo modrým jako…hm… fabie, ten mám nejradši, okolí se mi pak dívá na nehty jako zhypnotizované :D

Moja máma se zhlédla v zdobených gelovkách, je to kýčovité a nehezké. A ještě k tomu má takovou povahu, že vždycky když přijde s nově udělanými tak je každému ukazuje a zeptá se ho co na to říká…kdo se moc ptá, moc se dozví.

Karolina
193 příspěvků 14.8.11 16:49

Jo a bacha, teď jsem si všimla, není Karolína jako Karolina :)


Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 14.8.11 19:56

Nejvíc gelovek nosej pokladní v sámošce… ty to snad mají povinný - aby žertovné klapání rozveselovalo zákazníky :-)


Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 14.8.11 20:51

Luxusní diskuse :D

Karolíno, já mám nehty docela šeredný (nic moc kvalita od přírody, krom toho se pořád hrabu v záhonku, často v olejovejch barvách a poslední dobou i v maltě). Ale jestli jsem někdy někomu záviděla nehty, pak ty přirozeně krásný, rozhodně ne dlouhý barevný gelový (mimochodem, neodpustím si otázku: jak se s tím člověk podrbe, utře zadek…?) :)


Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 14.8.11 21:02

dobre som sa zabavila ked som kamaratke, ktora robi gelove nechty ukazovala Peklo. A kamoska vravi ze: akeeee kraaaasne :D, nechcela som verit vlastnym usiam. Po prvy krat v zivote si idem dat gelove nechty a tesim sa na klasicku francuzsku manikuru, ziadne ovocne koktaily ani nic podobne.


Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 14.8.11 22:00

Aza: „jak se s tím člověk podrbe, utře zadek…?“

Zde staré dobré rčení „Zůstalo jí něco za nehty“ nabývá zcela nového významu :-)


Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 2.2.12 18:03

Jako Vy se šťouráte v řitním otvoru? Ale to je nechutný.....no fuj!!Na věneček se používá toaletní papír,vlhčené ubrousky a bidet… božínku.Mimo toto , TEN KDO SI NEUMÍ UTŘÍT VĚNEČEK , TAK SI HO NEUTŘE ANI S KRÁTKÝMA NEHTÍKAMA :-DDD


Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 16.8.11 08:29

je to zvláštní, jak se z obyčejných nehtů stalo plátno pro všelijaké tvořilky…Byznys to opravdu je…jednou to zkusíte a když přestanete, tak se budete muset koukat na olezlé a plísní postižené nehty a tak zase navštívíte salon a pokračujete. Krom toho, že něco má opravdu k přirozenosti či kráse daleko, tak to nemůže vlastním nehtům nic dobrého přinést. Myslím si, že pokud má někdo nehty méně kvalitní, je lepší dohnat kvalitu lepší stravou nebo potravinovým doplňkem a vyživit zevnitř a né je přelepit neprodyšným umělým povrchem…


Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 2.9.11 10:05

Beyonce , Rihanna , Katy Perry a mnoho ďalších ľudí , ktorích obdivujete nosí gelnails a nikto sa im do toho nestará . Z jednej strany chcete , aby ľudia boli sami sebou a z druhej ich odsudzujete za ich prejav .


Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 2.9.11 13:27

Barbora: Spousta lidí taky obdivuje Lady Gagu a stejně bych v koktejlkách z hovězího na večírek nešla.. Gelové nehty můžou být pěkné, pokud jsou udělané NENÁPADNĚ, nepříliš dlouhé, nijak šíleně zdobené.. tebou uvedené slečny nesleduji, ale nevěřím, že by si kterákoliv z nich nechala na nehtech udělat takový paskvil, jaký můžeš vidět na fotkách v článku.. i kdyby chtěly mít nějaké šílené nehty k šatům záměrně, jistě mají dost peněz na to, aby šly aspoň k někomu, kdo to opravdu umí a ne k paní na mateřské, která se nudí a tak se „naučila“ dělat nehty..


Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 9.9.11 17:24

Ja nosím gelové nechty už nejaký ten rôčik. Zdobiť si ich síce nedávam (biela francúzka manikúra mi úplne stačí) a tiež ich nenosím nejak prehnane dlhe a nemôžem si ich vynachvaliť. Mám skvelú nechtárku, ktorá sa vždy maximálne vyhrá takže vyzerajú v rámci možností prirodzene. Názory okolia to tiež potvrdzujú a ja možem povedať len tolko, že nepraktické teda vôbec nie sú. Ak sú totiž kvaalitne urobené (to je naprostí základ) vydržia aj lozenie ne umelú stenu..osobná skúsenosť!


Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 10.9.11 11:19

Helena - Já tobě jsem ale palec dolů dala :-D


Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 10.9.11 13:13

U mě jsou tyhle plastový nehty jeden z největších kýčů.Je úplně jedno jestli" jako vypadají" přirozeně,protože to je tak provařený,že by nikoho ani nenapadlo si myslet, že můžou být pravý.A ten bílej pruh,to je teda přirozenost. Kde je konec manikérkám,které se dříve staraly!! o krásu rukou žen.Naštěstí takovou znám.To má jako 90%žen,tak znetvořený nehty že musejí mít umělohmotný?Opravdový,ale opravdový celebrity to teda skoro nenosej.A TO vypadá perfektně a sexy.Je to jen o trochu víc práce.

Carrie35
52 příspěvků 10.9.11 14:14

Chcete zažít skutečné peklo?

Tady ho máte: http://brookelovesbeauty.files.wordpress.com/…nails-22.jpg


Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 10.9.11 14:32

Carrie35-to jsem taky chtěla napsat že sestrou plastˇáků na rukou jsou dalším kýčem plastˇáky na nohou.Ta fotka je ale snad vtip ne?!


Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 10.9.11 14:47

Ou, to je snad vtip, nie? :-D A este tie neoholene nohy…no vrchol vkusu %)


Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 10.9.11 14:49

KLARA- ty jako odborniceby jsi ale měla umět poradit co je vkus a co je kýč a jako odbornici by ti měly zákaznice veřit.


Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 10.9.11 15:05

No jo. To jsem já. Hnusné okousané nehty. Ale považuju je přesto za výrazně hezčí než gelové. Ó to je závisti :))


Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 14.9.11 20:22

Karolíno, Vy jste asi nikdy nešla kolem vietnamské úpravny nehtů, kde mají za výlohou vystaveny desítky vzorků co vše si mohou zákaznice na nehtech nechat vytvořit, že? Nedávno jsem byla u manikérky. Dělá mimo jiné i umělé nehty, a také tam má vzorník, á má tam tytéž neht,které jsou na fotkách v článku a říkala, že jsou dost žádané. Její názor je, že jsou nevkusné, ale kšeft je kšeft, bohužel.


Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 14.9.11 20:35

Fotky na úvodu článku jsou moc pěkné a vídám je na ženách docela často :) Je věcí názoru, jestli přírodě pomůžete a necháte si je udělat (mnohým ženám to pomůže zvýšit sebevědomí) nebo přírodu něcháte ´´úřadovat´´ a lidem okolo Vás se bude zvedat žaludek - případ většiny z Vás :-D Žen, které mají své přírodní nehty pěkné je strašně málo a z Vás to nikdo nebude … Už jen fakt, že nějaká zoufalka vytvořila stránku o tom, co je osobní věc každého, svědčí o Vaší DEMENCI! Jen závidíte, že na to nemáte nebo že Váš starej už rezignoval na to, jestli si nehty nalakujete na černo nebo červeno - ve vaše případě PRŮSVITNÝM lakem, ať jste co nejvíc NATURE :-D


Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 14.9.11 23:41

Karol, kašli na ty hloupý tupý a dementní blbky… Přece se tady nebudeš s nima hádat ne, to by bylo pod tvou úroveň. Jdi si udělat nějaký pěkný gelový nehty, a už tu PROSIM neztrácej svůj drahocenný čas :-*


Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 15.9.11 00:41

Karolíno, jasně. Koušu si je a tak mi hnijí. A brzy mi shnijí i ruce. A bohužel jsem tak chudá, že nemám na gelový nehty. Ó jak jsem nešťastná a jak ti závidím.


Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 15.9.11 10:17

Karoline je bud 13 let a jeste nema rozum nebo dela gelove nehty.


Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 15.9.11 10:44

Koukám, že to tady pod starým článkem žije o sto šest. A dva tábory se tady dokrve hádají :)

Takže přispěju svou troškou

Umělé nehty nosím cca 15 let co se tady objevily. Kdysi to byla velmi drahá záležitost, takže jsem si je pořizovala jen na vyjímečné události. Měla jsem za ti dobu nehty akrylové, gelové, s tipama i bez tipů, různé délky, tvary, jednoduchou francii i divoké malování, vystřídala jsem pár nehtařek. Dneska si dělám nehty sama - dělám je jen sobě, čili mě to neživí, aby bylo jasno - dělám si je jednoduše - nalepím tip, přetáhnu akrylem, nechám ztvrdnout, přebrousím a přelakuji. Někdy mívám i extrémně dlouhé nehty, i s lůžkem měřeno mi dosahují tak 2,9 cm. Jindy si je zkrátím, to podle příležitosti a akce kde se chystám.

Moje nehty mi to nijak nepoškozuje, občas, třeba přes dovolenou si ty umělé sundám a nechám svoje jen tak. Přestože mám dlouhé prsty i dlouhá lůžka, ale i přesto se mi zdá, že s umělýma nehtama je moje ruka hezčí.

A co mám zkušenost, tak vím, že na přírodních nehtech se během jednoho nebo max dviu dnů i ten nejlepší lak oloupe, oprýská, protože náš nehet je měkký, a pak to celé nevypada hezky. Na umělých nehtech vydrží lakování dlouho, protože jsou nehty tvrdé. Takže pokud si, když mám svoje přírozené nehty, nenalakuju každý den, necítím se upravená.

Bez laku každý nehet je matný, nehezký a žloutne! Nemluvě už o lámání a třepení atd. Takže ja volím mít ruce upravené za pomocí umělých nehtů, neoprýskaný lak atd.


Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 15.9.11 10:59

Chápu, že jsou profese, kde umělé nehty nemůžou být. Chápu, že někdo volí mít svoje nehty, i nenalakované, anebo lakované a cokoliv. Ale nechápu, že se tady nehtová modeláž takto odsuzuje. Na módním blogu! Konkrétní příklady co Ada dala do článku se mi taky nelíbí, takové lakování bych si nedala a podle fotek je to nedokonale odvedená práce, nehty nejsou stejné, připadá mi, že nehtařka dávala na každou ruku jiné tipy, ale nechci to tady pitvat.

Nicméně tato kritika se mi nezdá, že je tady na míste, zvláště když mi někde autorka blogu předvedla svůj nehet - zažloutlý a se záděrem.

Znám případy, kdy nějaká moje známá opovržlivě čumí na moje nehty a sama má „svoje přirozené nehty“ zažloutlé, okousané, dodrbané, olámané.

Taky dostávám stupidní otázky jak s „takovými nehty“ - myšleno s dlouhými a umělými - píšu na PC, funguju na mobilu a podobně. Funguju s nehty normálně, nehty nejsou pracovní nástroj, Na otvírání konzerv s ouškem si například vezmu nůž, nepoužívám nehet. Dělám běžně na zahrádce, v domácnosti běžné práce. Když se mi nehet olomí, nemám problém si ho opravit anebo donedávno ještě dojít si k nehtařce, která mi tyto malé opravy dělala jako stálé zákaznici zdarma. Když se mi pod nehty zanese špína, existuje kartáček a mýdlo, Ruce si řece myjeme a nehty si čistíme několikrát denně. Přijde mi od věci se tady nad tím pozastavovat.

A na stupidní dotaz, jak si s takovými nehty utřu zadek odpovídám, že já na toaletě používám toaletní papír.


Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 15.9.11 11:33

Inko, já třeba mám „svoje přirozené nehty“.. zapilované, čisté, lakuji je podle nálady a kupodivu nežloutnou.. tak nevím, mám pocit, že zažloutlé nehty kromě zdravotních potíží způsobují nekvalitní/tmavé laky bez podkladu.
Umělé nehty jsem měla jednou, ze začátku se mi docela líbily, ale pak jsem přišla na to, že moje vlastní vypadají taky dobře (když se o ně starám, samozřejmě)
Jestli se někomu zvedá žaludek z toho, že má někdo přírodní nehty (nemyslím zatrhané, okousané nebo špinavé), jak píše Karolína, je to prostě blbec.. stejně jako kdyby se mu zvedal žaludek z neobarvených vlasů, nenalíčeného obličeje nebo neosolárkovaného těla.

DanielaS
5244 příspěvků 15.9.11 11:36

Asi by mi na tom nejvic vadila ta nesamostatnost, ze s kazdou zavadou musim nekam jit k odbornikovi, byt zadarmo.
Nehty bez jakehokoliv laku se mi lesknou a nezloutnou, co delam spatne?


Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 15.9.11 12:44

Já jsem vždycky myslela, že nehty žloutnou kuřákům:). Pokud vám ale někomu připadá, že nehty, co tu byly vidět z Ady, jsou zažloutlé, tak si upravte barvy na monitoru:)

Věřím, že leckdo si na umělé nehty zvykne, já bych je mít nemohla - ruce jsou pro mě základní „kus nářadí“, složitě operovat s tím, jak otevřít konzervu, umýt nádobí či přesadit kytku, na to jsem líná. Nejjednodušší je pro mě mít nehty v délce po koneček prstu, dělat rukama všechno s normálním tempem a nasazením a po každém zasvinění to vzít kartáčkem. Čištění 3cm dlouhých nehtů si představuju jako takovou archeologickou disciplínu:)

Dotazy na utírání zadku mi debilní nepřijdou. Taky používám papír, ale držet ho při utírání nůžkama (co do délky a ostrosti ekvivalent některých umělých nehtů) nemůže být ani pohodlné, ani bezpečné…


Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 15.9.11 13:07

Bezkonkurečně největší hnus jsou odrostlé umělé nehty. Byla jsem kupovat ponožky a prodavačka, která mi je rovnala na pult, měla umělé nehty odrostlé asi o 0,5 cm. Jelikož mám vystudovanou medicínu, tak lecjaký pohled vydržím, ale dokážu si velmi dobře představit, že slabším povahám by se z těch zkrabacených, loupavých a všelijak flekatých nehtů vylézajících z pod těch gelových zhoupnul žaludek a uprchly by bez nákupu ve strachu, že od ní prostřednictvím těch ohmataných ponožek chytí nějakou nechutnou kožní nemoc.
Být majitelem toho obchůdku, tak slečnu vyrazím na neplacené volno na tak dlouhou dobu, než si dá ruce do pořádku.

Karoleenah
2322 příspěvků 15.9.11 13:08

Mně umělé nehty v určité slušné podobě nevadí, sama je nosím, protože se díky nim pomalu (ale jistě!) zbavuju svého hnusného kousacího zlozvyku. Aktuálně mám umělé nehty nalepené na polovině prstů, na druhé půlce se mi daří mít svoje vlastní nehty, díky laku to nejde vůbec poznat, který nehet je umělý a který přírodní. Mám je v délce jen tak jeden dva milimetry za koneček prstu a docela se s tím dá fungovat, i když mě rozčiluje, jak se mi ty umělé pořád odlamujou - typicky třeba při zapínání knoflíku u kalhot mi pravidelně upadává nehet z palce, při zapínání řetízku nebo při šití zase přicházím o ty z ukazováčků… no už se těším, až mi narostou moje nehty a s sebou nebudu muset všude tahat lepidlo a lovit nehet někde pod stolem. :)
Akorát u těch umělých nehtů mi nejde do hlavy jedna věc: kupuju si ty obyčejné nijak nedekorované z drogerky a nad velikostmi mi zůstává rozum stát, krabička je plná pádel, která jsou pomalu větší než nehty na palcích u nohou, ale na svoje ukazováčky a malíčky musím ty umělé pracně zužovat. Fakt nevím, jestli mám takové pidinehty, nebo tam prodávají nehty na nohy a zapomněli to napsat na obal… :))


Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 15.9.11 17:55

Karoleenah, zúžit a upravit si tip pilníkem podle svých nehtů se běžně dělá, pracné mi to nepřijde. Furt lepší, než kdybys měla tipy všechny malé :)

Lola, odrosty pod umělýma se mi taky příčí. Právě že žloutnou a vypadají hnusně, ovšem není nic jednoduššího než buď svoje nehty nenechat až tak hodně odrůstat a tipy dávat častěji nové na kraťoučké nehty, pak jde vidět zespoda jen hezký bílý nebo průhledný čistý tip, anebo ty odrostlé nehty zbrousit bruskou.

FoxinTheBox, nevíš o čem mluvíš, protože to asi neznáš. Na očištění tipu zespoda stačí méně času a péče než na normální nehet. Mně teda za nehty nic nezalízá, takže nic dolovat nemusím. nehty žloutnou ano kuřáků, z nekvalitních laků, nehty žloutnou i ze saponátů, prostě ze všeho do čeho ruce strkáme. Asi jsme zvyklá na svůj růžový akryl, mně prostě všechny tzv přírodní nehty připadají žluté. A ten Adin bez diskuze.


Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 15.9.11 18:06

Neměla jsem sice sílu přečíst uuuplně celou diskusi, ale můj názor je asi ten, že ty gelovky se dají rozhodně udělat i hezky - hrůzy v článku jsou skutečně extrémy… Sama jsem gelovky nikdy neměla, ale poslední dobou o nich uvažuju, jen o krátkých, nejspíše s francií… Vždycky jsem měla pevné a zdravé nehty, ale pak přišla mononukleóza a nehty se mi začali strašně třepit a nemůžu se toho zbavit dodnes, přestože se už půl roku láduji zinkem a hořčíkem a nevím čím vším ještě, používám vyživující a zpevňující laky z lékárny - ale nehty pořád nestojí za nic… A tak se zamaskování třepivých nehtů gelovými jeví jako docela dobrý únik, protože na hezké nehty si docela potrpím… Jediné, co mě odrazuje je, že bych musela každé tři týdny na obnovu za 400, což je pro mě, jako pro studentku, docela vražedné… :(


Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 15.9.11 19:27

Lenka: mně moje manikérka (mám přírodní nehty) vždycky říká, že kupovat si vyživující laky na nehty je jednoduše vyhazování peněz, že když už si je mám zpevňovat, tak radši zevnitř, a zvenku jen nějaký kvalitní lak, co dlouho vydrží. A hlavně, že stojí za to je pravidelně natírat olejíčky.


Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 15.9.11 19:41

To jsem ani nevěděla, že je to taková věda - mít či nemít gelové nehty:-) Zdejší diskuze mě buď pobaví nebo naštvou, tahle mě dost pobavila. Až se začne řešit, jestli je elegantnější utírat si zadek pravou nebo levou rukou, to teprv bude maso:-)


Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 15.9.11 19:46

Rena: hlasuju pro levou, má to tradici :D


Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 15.9.11 19:52

Zelitschko: Levou to není módní:-)


Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 15.9.11 19:55

Rena: já se nikdy moc neřídila podle módy :D

Karoleenah
2322 příspěvků 15.9.11 20:35

Levou je to jak od cizího! Nebo to se říká u něčeho jinýho? :)


Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 15.9.11 21:02

Lenka: kup si v lékárně Biosil, stojí asi 60 kč, 60 tablet, to je snad nejlevnější, co je na trhu, ale snad i nejúčinnější. U všeho ostatního se platí za značku. Ale ber to aspoň 6 týdnů, než se účinek fakt projeví. Jak tu kdosi psal, zpevňující s…y na nehty jsou o ničem, musíš zevnitř a ty olejíčky fakt pomůžou. Dítěti jsem 6 týdnů po porodu musela každý den aspoň 5× masírovat nohy a používat na to nějaký krém. Matlala jsem ho tedy obyčejným olivovým olejem a ruce a nehty jsem měla naprosto luxusní:-D Pravidelnou péči prostě nenahradíš:-)

Lara
208 příspěvků 15.9.11 21:09

zelitschko: Mně tedy zpevňovač hodně pomáhá. Mám hezký tvar nehtů, ale křehké. Díky němu mi bez třepení narostou jakkoliv dlouhé a vydrží dlouho hezky nalakované a neoprýskané. Dost lidí se mě už ptalo, zda jsou to nehty moje nebo nalepené. Umělé jsem měla jednou v životě a překáželo mi to. To jak je nosí většina Češek mi přijde navíc hodně nevkusné.


Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 15.9.11 22:03

Zevnitř se snažím těmi doplňky stravy na nehty a vlasy plus samostatně zinek, ale asi to chce čas… Někomu se to prý po mono už nesrovná nikdy, tak uvidíme, budu doufat… Děkuju za rady, zkusím Biosil i olejíčky :) :)


Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 15.9.11 22:30

nebo si zkus vygooglit p-shine, slyšela jsem, že prý ty pasty docela pomáhají

MP Baba Jaga
13 příspěvků 15.9.11 22:53

Není nad přírodní nehty, muhehehehe
http://www.novinky.cz/…t-metru.html


Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 15.9.11 22:57

Lenko, taky doporučuji prvně zkusit p-shine. Krásně to nehet zpevní a vyživí. Úplně levné to teda taky zrovna není, ale pokud nestihneš včas (do 6 týdnů „doplnit“), tak to aspoň nevypadá tak blbě jak odrostlé gelovky.


Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 16.9.11 00:42

Inko, pro mě jsou prostě gelový nehty součástí archetypu „blonďatý blbky“, ještě spolu s platinovou blond, vysolárkovanou pletí, make-upem vždy všude za každou cenu a swarovskim v uších (samozřejmě slimky, špičatý boty a černý sáčko included).
Já chci radši vypadat mírně intelektuálně, inteligentně, úspěšně… a nejde mi to k tomu. Samozřejmě bych měla ráda zdravé a pěkné přírodní nehty, ale 1) mám určité zlozvyky 2) nesnesu nehet přesahující prst 3) nemohu si to ani při své práci dovolit, ničily by se mi. lámaly a překážely.
Naštěstí mi to vynahrazují vlasy, ty mám pěkné, zdravé a husté. A určitě na ně kouká víc lidí než na nehty.


Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 13.4.12 04:54

Promiňte, ale gelovky jako atribut primitivní blondýny to je šílená simplifikace. Já jsem černovlasá doktorka filozofie a nosím gelovky také :-)) (dobře, takové ty „přirozeně“ vypadající, žádný neon…). Takže na co Vám jako bude ten „intelektuální vzhled“, nebo jak si myslíte, že ho docílíte? Semišovým sáčkem a černým baretkem, popřípadě knihou v tramvaji?? Důležité je snad co vypustíte z pusy, než co máte na sobě… Já se domnívám, že když chodím upravená, nemusím být přece nutně považována za „blbku“, no ne? :-D


Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 16.9.11 12:43

Ani: já mám fixaci ke gelákům buď barbína, co je nosí od 14, aby byla seksí a všecky spolužačky záviděli, nebo děvče, co se prvně pěkně ohákne až na maturiťák a dá si k tomu udělat geláky a spouuustu kudrlinek na hlavě (asi jako já tenkrát:). A pak ještě měsíc čeká, až jí to odpadne. Hlavně děsnej trapas při sbírání mincí z podlahy po nástupu :)

Brambora
42 příspěvků 16.9.11 13:02

Mně vždycky přišlo, že ty dámy, které mají umělé nehty dlouhé a se „zarovnaným koncem“, musely prchnout z nehtárny, protože tam vypukl požár, či co, nebo chtějí ušetřit za finalizaci, že mají na rukou polotovary, že se to má ještě zkrátit a dotvarovat pilníkem, či čím. Měla jsem pocit, že každý den se pohybuje po světě spousta žen s čerstvými nedokončenými nehty. Pak jsem ovšem viděla americké soft porno z 90. let a zjistila, že tam ty filmové umělkyně s takovými nehty vystupují. Tak mám ty rovné rýče spojené s těmi, co ty filmy viděly dřív, než já a shlédly se v hlavních hrdinkách. Vím, že je to nepřípustná simplifikace .........


Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 16.9.11 13:39

Brambora: já jsem na tom maturiťáku před lety právě tyhle rýče měla, ale nevěděla jsem že to jde taky jinak, takže jsem prostě tu nehtařku nechala pracovat, nehty odfláknuté, křivé, různě dlouhé, nepřirozené, a nevěděla jsem, že by to mohlo být ze soft porna :) jediné štěstí, že jsem jí razantně odmítla těsně předtím, než mi za tou bílou koncovou částí udělala stříbrný proužek „na voživení“, aby to přece nevypadalo tak nudně. Já nevím, jak vám, ale mě ten stříbrný proužek vždycky evokuje špínu za nehty :)

Lara
208 příspěvků 16.9.11 14:02

zelitschko jo to už jsem tu taky někde výše napsala s tou špínou za nehtem. Jsem ráda, že to tak nevidím jediná. Nechápu, jak někdo může být tolik nevkusný. U umělých nehtů mi chybí empatie. Nepočítám hezky udělané, ale těch jsem viděla poskrovnu. Teď si tu hrůzu nechala udělat kamarádka. Prý francii. Já bych lopatkám na chemikálie francie tedy neříkala. Bílý tlustý odrůstající špice nemají nic společného s přirozenou elegancí. Naštěstí to nemá voživený a se špínou.


Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 16.9.11 15:05

kamarádka teď měla maturiťák, taky děvče z vesnice, tak se ohákla a nechala si udělat gelovky - „francii“ se třpytkama. A ještě se jí to líbilo, i když to vypadalo prostě hrozně :)


Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 16.9.11 15:06

Teď se začínají vkrádat naštěstí „gelové“ laky, je to potažení nehtu tím gelem nebo čím, vypadá to jako gelovky ale nebrousí se vlastní nehet a kdesi cosi, je to prostě odolný lak na nehty a hlavně to je na vlastních krátkých nehtech, žádný odporný plastový lopaty. Vypadá to hezky a vydrží to snad i atomovou válku:-) jedinej problém je ten, že se to nedá sundat jinak, než zase v salonu. A český ženský to nosí třeba i do půle nehtu odrostlý takže ve výsledku zase odpor největší…


Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 16.9.11 15:15

Jednou jsem šla na manikuru a manikerka mi nabídla gelové nehty. Zjistila jsem, že je to pro ni lepší - nalepení za 10 min. trošku laku, zapilovat a je to ! Cena vyšší. Moje vlastní nehty trpěly, umělé nehty mi samy do 2 týdnů opadaly . Již nikdy více ! Hojení mých vlastních nehtů mi trvalo půl roku.


Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 4.10.11 12:24

Mám své krásné přirozené nehty… stačí nebýt špindíra a vlastní nehty si udržovat…


Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 20.10.11 00:33

Tak nedá mi to, abych nenapsala vlastní zkušenost, zatím dost ruzporuplnou. „Geláče“ jsem si dala udělat nbedávno právě u takové zatracované samoučky, ale vypadaly pěkně. Přítel brblá (asi jako většina peklenic) že je to kýč, ale jak jem už psala jinde, já mám prostě pro kýč slabost. A přiznám se: jsem hrozně líná a k tomu nešikovná, takže moje „manikúra“ většinou skončí prachshsprostým ostříháním, tak jsem chtěla zkusit něco jiného. Ale nikdy v životě bych si nenechala na nehtech udělat takévý ekl, co byl vyfocený v článku. Požádala jsem tedy slečnu o decetní francii, a tu jsem taky dostala. První týden to byla paráda, sice jsem si vyslechla svoje od svých filolsofických „takovou-sračku-bych-si-teda-nedala“ kamarádek, ale nějak zvlášť mě to neštvalo, páč mi to přišlo o 100% lepší než ty moje opižlané. Teď je to ale 2 týdny a gel začíná odrůstat, což vypadá fakt blbě…to nic nemění na tom, že vkusně provedené gelové nehty mi vůbec nepřijdou jako zlo, dokud ale nezačnou odrůstat. Asi se vrátím ke svému pižlání, a to do té doby, než budu mít prachy na opravdové odborníky.


Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 30.10.11 11:48

Nevím, ale všichni tady diskutujete o gelu, který dle mého názoru málokdy vypadá opravdu přirozeně. Teda pokud se nenanese v tenké vrstvě, krátkém provedení, atp. a i v takovém případě pozorné oko odhalí gel.
Já jsem před třemi lety začala chodit na akrylové nehty poté, co se mi těsně před promocí jeden dost nepříjemně zlomil.
Akryl je materiál, kterým opravdu manikérka modeluje, tzn. lze jím eventuelně doplnit přírodní zdeformovaný nehet do jak podelného tak i příčného přirozeného oblouku. Ovšem musí se to umět. Moje manikérka pracuje s touho metodou od roku 91 a její bohaté zkušenosti v kombinaci se zručností a můj smysl pro vkus daly dohromady výsledek, kdy nikdo nepoznal, že nemám přírodní nehty.
Nesnáším, když je na jakékoliv části těla „přes celou ulici“ vidět, že jí bylo kosmeticky pomáháno. Nehty mám pilované do přírodního oblouku a max. půl centimertu přesah, buď klasická francouzská, u hodně krátkých červená nebo nude. Jo a před 2 měsíci jsem sundala akryl úplně a teď používám speciální lak shellac a to je bomba. Vydrží na nehtech bez olupování min. 2 týdny, pruží a přitom zpevňuje přírodní nehty, jenoduše super.


Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 4.11.11 16:55

Sice si damy nechaji udelat krasne dlouhe a barevne nehty, ale vetsinou maji spinu nehtama nebo usmudlane lepidlo,coz me dost dorazi.


Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 4.11.11 21:38

Nechápu argumentaci, že umělé nehty nosím proto, že moje vlastní se mi lámou. No tak když se mi lámou, tak je mám prostě kraťoučké a přesto celý nehet mohu lakovat bezvarvým zpevňujícím lakem, který dodá pevnost dost.
Co je to za argument?
Já nenosím ani své vlastní delší než milimetr přes prst - nesmí se opírat o stůl nehet, ale prst. I tak jdou nalakovat růžově, červeně a vypadá to dobře. Drápy jsou hnusné - zvlášť tomu nerozumím u matek miminek. Do tří let věku syna jsem nehty stříhala úplně na neviditelno a drhla kartáčkem. (a to nemluvím obvkle ještě o cigáre v těch drápech - což je jedno s druhým)


Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 4.11.11 22:16

A vítě, že existují i krátké „přirozeně“krátké gelové nehty?Bez nalepovacího umělého nehtového podkladu?Gel se dává barevný, „francie“ je těžce out. Nepozbáte, že je to gel, jen vidíte nádherně nalakovné nehty…


Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 4.11.11 22:26

tak proč tam ten gel dávat? :D


Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 4.11.11 22:32

Lak se neodprýská po prvním dni, kdy se nalakuje, vydrží 3 týdny krásné.A když je vidět „odrost“nehtu tak jdu znova.Jako u barvy na vlasech.A taky je gel na nohy a to je pak super sladěné, stejné na nohách a na rukou-u moře, nebo do letních bot.Pravda leze to do peněz…


Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 4.11.11 23:47

no právě, leze to do peněz a ještě jsi limitovaná časem, navíc si nemůžeš barvy jen tak narychlo změnit. Já mám supr trvanlivej lak, když nemám náladu, tak ho mám prostě v nude barvě a když chci, tak střídám červenej, růžovej, tyrkysovej… Přijde mi to takový šikovnější, i když uznávám, že pro lidi, který na lakování nemaj náladu, maj pravidelně volnej čas, který potřebujou zpevnit nehty nebo udělat manikůru na dovolenou, chápu, ale za sebe ne


Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 27.11.11 08:38

Tohle vypadá strašně. A navíc takový drápy musí strašně překážet.


Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 16.12.11 01:14

Gelové nehty můžou opravdu vypadat přirozeně:
http://tinyurl.com/bubefvw
http://tinyurl.com/cqbq4wy

Sama jsem je docela dlouhou dobu nosila, ne proto, že by se mi nelíbily moje přirozené nehty, ale proto, že moje nehty jsou opravdu slabé a lámavé a když dorostou do slušné velikosti, tak se hned zlomí. Sundala jsem je pouze z pohodlnosti, jelikož jsem líná chodit k manikérce… Zprvu jsem si je dělala sama, ale to dá fakt hodně práce a výsledek nic moc :( Ale pak jsem našla manikérku, která umí udělat opravdu krásné, přirozené nehty - existují i vylepšené gely, kterými se dá potahovat pouze vlastní nehet nebo které se dají nanášet v tenčí vrstvě; zároveň je spoustu „makeupových“ gelů, kdy gelový nehet rozpoznáte pouze opravdu z blízka.

Jinak tohle je fakt lahůdka :) : http://tinyurl.com/79revyn

Samozřejmě, že pěkně tvarovaný, přírodní nehet přirozené délky, je nejhezčí, šťastný ten, kdo je takové má.. Ale pro ty, co chtějí mít upravené nehty pro nějakou příležitost či musí vypadat „reprezentativně“ je to mnohdy poslední možnost, hlavně pokud k těm polámaným „šlupkám“ máte ještě krátké lůžko. Jak už tu bylo řečeno, vždy je to o vkusu majitelky a šikovnosti manikérky.


Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 16.12.11 01:17

A co se týče zmiňovaných odrostů - problém je, že většina manikérek se vám věnuje jen při aplikaci a doplnění - ale správná manikérka by vám měla cca po 10-14 dnech (ZDARMA - má to být v ceně nehtů) zapilovat odrosty, aby za prvé nebyly vidět a za druhé se nehet neodchlipoval.

Nadya
103 příspěvků 23.8.12 17:46
Gelové hrůzy...

…obrázky „překrásných“nehtu jsou vskutku hrůzostrašné…málem jsem se osypala…Laciné, nevkusné…ale máte pravdu, že obzvláště starší dámy je mají dosud v oblibě..
Jen tam mimochodem, gelové nehty mám též-ale krátké, tmavá červená…ruka je stále upravená..

Daurby
96 příspěvků 24.1.13 10:52

Když to tý ženský pomůže, aby se cítila lépe, tak proč ne.

Příspěvek upraven 29.03.13 v 11:40

orangekatty99
8 příspěvků 25.5.13 12:08
Néééééééé

Já tenhle článek neměla číst!!:D
Ještě před minutou jsem si myslela, že gelové nehty jsou příjemným řešením pro ženy, které nemají moc času a umu, aby si je nalakovaly samy, a teď tohle!!!
Opravdu jsem se těšila na svoje osmnáctiny, kdy mi je rodiče nebudou zakazovat(teď už vím proč).
První jsou dost příšerné už svojí délkou(dotyčná očividně celé dny sedí doma, protože s tímhle výtvorem se nic dělat nedá) a o zdobení škoda mluvit.
Druhé jsou celkem rozumě dlouhé, dokonce an za asymetrie tolik nevadí, samozřejmě v menším provedení, ale ty barvy! Tak hnusnou růžovou se třpytkama jsem už dlouho neviděla.
Třetí je úplně nejhorší-když už mám prsty jak buřt, tak na to neupozorňujou ještě nehtama ne? Absolutně nevhodný tvar a zdobení jak od kolotočů. A jako bonus ještě pár „vkusných“ prstýnků. Čtvrtá pekelnice se mi příčí snad jen barvou-i když takových potkávám denně několik.
Já stejně nechápu, jak za tohle může někdo platit.Leda že by si milé nehtařky udělaly exkurzi do blázince, těm cvokům se přece barvy, barvy, barvičky líbí ne?

lady.Markis
19 příspěvků 3.6.13 12:32

Já proti normálně krátkým gelovým nehtům nic nemám, ale tyhle hrůzy!!! Ani náhodou!! Já jako 13-letá holka si nehty lakuju, ale ne nějaké kamínky atd. Je to strašně nepraktické stačí jen o něco zavadit a kamínek je v čudu a nehtíky znova zvesela předělávat. Mě se třeba barevné líbí, ale na lidech ( děckách :D ) mého věku ( teď mám třeba na nehtech nalakované melouny :D ) to beru jako normální věc nějaké ty křiklavé, ale u lidí středního věku se mi líbí třeba červená, starorůžová, fialková apod. Ale to co mají některé starší paní ( viz. 3. odshora) je HRŮZA a vrcholný NEVKUS!!

Příspěvek upraven 03.06.13 v 12:33

Ronya
50 příspěvků 28.2.14 20:12

Přes celé trendy období hranatých uměláčů jsem byla trapná a out a měla jsem nehty své, zapilované do oblouku a s jemnými laky, bez piercingů, třpytiček a aplikací.
Tento trend se mě nikdy netýkal a věřím, že týkat ai nebude.
Ale pokud bych se k němu snad někd snížila…vybrala bych si opravdu něco nebývalého.:)

CZ-Milka
11 příspěvků 4.8.15 15:36

A já jsem zvědavá, kam se bude vyvíjet tenhle trend - bubble/hump nails… Ukázka nebo ukázka

Dárek, který ocení? Tričko pod košili, které nepropotí

Pokud nevíte, čím obdarovat vašeho muže, napovíme – tričko pod... Celý článek

Poslední článek:
10 módních specialit českých mužů

Autor: Matouš

Máme několik ryze českých skvostů... čím perlí pánská móda a „vkus“? Celý článek

Zlatá medaile za nevkus

Autor: Ada

Už o tom napsal kdekdo, takže budu možná nařčena z trapného... Celý článek

Ples v opeře 2013

Autor: Ada

Co jsem měla na sobě já už víte, ale teď přejděme k tomu, co vás... Celý článek