Gelová epidemie

28.04.10 | autor Ada

Nedávno přijela za mojí matkou zákaznice, taková moderní žena, která je za všech okolností trendy. "Představ si," líčila mi matka o něco později, tiše se pokuckávajíc, "měla umělý nehty a normálně nalepený tak, jak byly, dlouhý, hranatý, nezapilovaný! Asi spěchala." Podívala jsem se do jejích bezelstných očí. "Víš, mami..."

Maminka holt nehtovala v dobách, kdy frčel přirozený mandlový tvar rozumné délky, zhruba takové, aby se dalo prstem vytáčet číslo na telefonu s otočným číselníkem. Nehty se lakovaly jednobarevně, obvykle bezbarvým nebo červeným lakem.

Nevím, kde se vzal nehtoboom, který právě zažíváme. Každá druhá nakupuje gelíky, třpytky a UV lampy, každá třetí vyrábí ozdobičky na nehty z fima a každá čtvrtá se dala na dráhu profesionální nehtařky (i kdyby jen pro pár kamarádek). Vrazila se snad do nehtů skrytá kreativita žen, jimž přijde společensky neúnosné vyšívat? Nebo spíš běžná kreativita, která se odjakživa realizovala v klidu domova výrobou neumělých prostírání, přáníček, batikovaných triček a moduritových panáčků a dnes díky internetu vyrazila do světa? Soudě podle kvalit některých výtvorů, které mají daleko do nehtů coby decentního šperku, nebude moje teorie daleko od praxe:

Zdroj: gelove-nehty.muj-styl.cz

Kýčovité ovocné nehty, každý jinak hranatý, všechny přehnaně dlouhé a barevně splácané jedna radost.

Nebo co se poddat touze po originální asymetrii (oživeno nestejnými úhly a nestejným zaoblením):

Zdroj: aukro.cz

Špičaté černorudé drápy, očividně na rukou ne zrovna štíhlé pětapadesátileté dámy, to je estetika. V celkovém šoku už se snadno ztratí, že ty černé skvrny (kytičky? hvězdičky?) vypadají jako plíseň:

Zdroj: aukro.cz

Na fosforově růžovou mám milou vzpomínku ze dne, kdy jsem asi jako dvanáctiletá zakoupila na pouti rtěnku přesně takovéto barvy a hrdě s ní šla přes celé město. (Na sobě jsem měla teplákovou soupravičku jasně modré barvy s takto růžovými náplety a lampasy - už tehdy jsem dávala pozor, abych ladila!)

Zdroj: gelove-nehty-fotogalerie.com

Autor

Ada

Ada začala psát Módní peklo v roce 2010. Čtenářky si získala nejen svým originálním stylem, ale především smyslem pro módu. Přestože přibývají noví autoři i témata, je Ada dodnes autorkou mnoha článků na Pekle.

Líbil se vám článek?
První příspěvek v tématu

Dárek, který ocení? Tričko pod košili, které nepropotí

Pokud nevíte, čím obdarovat vašeho muže, napovíme – tričko pod... Celý článek

Poslední článek:
10 módních specialit českých mužů

Autor: Matouš

Máme několik ryze českých skvostů... čím perlí pánská móda a „vkus“? Celý článek

Ponerovi: Značka, která obléká celebrity

Autor: Martina

Sourozenci Jakub a Nikol založili značku PONER, která obléká i... Celý článek

Vůně Yasmínu

Autor: Ada

Milé čtenářky. Říkala jsem to už mockrát, ale řeknu to znova:... Celý článek