Černá barva snese všechny možné kombinace a skryje mnoho nedokonalostí. Materiály černé barvy budou vždy působit luxusnějším dojmem než v jiných barevných odstínech.

Ve společenském životě se neobejdete bez černého oblečení, jako jsou černé boty a kabát, pánové smoking nebo dámy klasické malé černé šaty.

Ani do společnosti ale nemusíte mít vše jen v černé. Pokud vám právě nezemřel příbuzný, můžete doplnit svůj černý outfit třeba pastelovou barvou - ve stylu Coco Chanel.

Kombinace s černou barvou

S černou, coby neutrální barvou, se smí kombinovat téměř cokoli. Výborně se černá snáší s kontrastní bílou. Černobílá kombinace bude působit nadčasově, ať už zvolíte pruhy, puntíky nebo dva různé kusy oblečení.

Doporučujeme černou něčím rozzářit či ozvláštnit. Outfit zcela proměníte i drobnou kabelkou, páskem nebo botami v jakékolí výrazné jásavé barvě.

Pokud trváte na kombinaci černé s černou, nechte se inspirovat dekadentním stylem módních návrhářů a vyřáděte se na materiálech. Skvěle bude vypadat černá krajka se šifonem jako v kolekci Alberty Ferretti jaro/léto 2016 (na fotce).

Článek od Ady: Jak kombinovat neutrální barvy?

Černá je dobrý sluha, ale zlý pán. Hodně lidí ji používá jako samospásnou - když nevím nebo si nechci lámat hlavu, koupím si to v černé. Výsledek brzo uvidíme na ulicích - jen co teplota ještě trochu klesne, vynoří se ze skříní všechny ty nesmrtelné kombinace: modré džíny + tmavě modrá bunda, modré džíny + tmavě červená bunda, modré džíny + béžová bunda a ovšem modré džíny + černá bunda! (A černý batoh.)“ Číst dále »

Peklo radí: Jak vybírat černou kabelku na běžné nošení?

„Mně přijde hodně univerzální, což je určitě praktický. Je elegantní, ale rozhodně ne „moc“. Považovala bych to za klad.“

Na bežné nošení je fajn, vejde se tam toho opravdu hodně. Já oceňuji především prostřední kapsu, která je otevřena a v pohodě tam dám papíry a věci do školy, navíc saffiano kůže patří k velmi kvalitním, takže při správně údržbě (čas od času přestříkat nebo přetřít něčím s výživou na kůži), vydrží skutečně dlouho.Další tipy


Černá inspirace

Černá v hlavní roli

Černobílý styl

Černá jako doplněk

Diskuze o tomto tématu:

Poslední článek:
10 módních specialit českých mužů

Autor: Matouš

Máme několik ryze českých skvostů... čím perlí pánská móda a „vkus“? Celý článek