České modelky

24.12.12 | autor Ada

V Olmerově filmu Playgirls se majitelka nevěstince, maskovaná za majitelku modelingové agentury, ptá na schůzce několika děvčat, čím by chtěla být. "Manekýnkou nebo herečkou", znějí odpovědi. Dívenky jsou přitom typy, které se na práci modelky očividně nehodí: malé, tuctové, zmalované a neschopné jakékoli elegance při pohybu. Tato scénka z tohoto svěžího porevolučního dílka (které doporučuji na svátky sehnat - oba dva díly - a pustit si je s partou kamarádů a dostatečnou zásobou tvrdého alkoholu), dokladuje, jak se v té době každá druhá pokoušela najít štěstí a slávu před objektivy, aniž by tušila, co je k tomu potřeba.

A moc se to za těch dvacet let nezměnilo.

Protože dneska máme internet, lze profily lidí ucházejících se o práci modelek a modelů najít na specializovaných serverech. A člověku u toho lítá obočí úplně stejně jako nad Flerem, Aukrem nebo Facebookem.

Má-li si mě někdo vybrat na práci podle hezkého obličeje, měl by ten obličej být vidět. Étericky přesvětlená bílá skvrna se dvěma očima mi toho o uchazečce mnoho nenapoví.

Zdroj: http://ceskemodelky.cz/modelky/19009/pavlinka%20micova%202.jpg

Plné tvary nemusejí být překážkou v kariéře (ať už modelky nebo třeba herečky v reklamě), prezentovat se ovšem jako prsatá zápasnice není úplně ženiální nápad.

Zdroj: http://ceskemodelky.cz/modelky/18919/559169_512746642073381_1782272409_n.jpg

Tisíckrát může být v návodech pro budoucí modelky napsáno, že nemáte-li ještě profi fotky, stačí na základní představení úplně obyčejné a zřetelné foto obličeje a celé postavy. Některé adeptky si stejně dají do profilu třeba momentku z výletu s dítětem. Ne, to fakt není z rodinného alba, to má být foto do profesionální prezentace.

Zdroj: http://ceskemodelky.cz/modelky/18209/IMG_3362.JPG

Jinde se zase dozvíme, že dotyčná byla u moře, ale jak vlastně vypadá, o tom máme jen mlhavou představu.

Zdroj: http://ceskemodelky.cz/modelky/18095/IMG_0600.JPG

Další sorta wannabe modelek se před zrcadlem usilovně naláme do pózy, která jim přijde jako vystřižená z editorialu v Elle, pro jistotu ještě našpulí, cvaknou a šup s tím do prezentace.

Zdroj: http://www.foto-modelky.cz/detail/8728-andrea--bila/76694#76694

Zaručenou fintou, jak přestavit svůj hezký obličej, je zakrýt ho co největšími slunečními brýlemi (a na ostatních fotkách přesvětlit nebo schovat do šera).

Zdroj: http://www.foto-modelky.cz/detail/8386-michaela-gasparikova/73683#73683

Někdo má namířeno do speciálního segmentu trhu, což je samozřejmě v pořádku. Rozčepýřená pokérovaná modelka s pohledem nemrtvé laně se hodí třeba do katalogu gothic oblečení, ale i majitelé obchodů, které potřebují nafotit katalog gothic oblečení, jsou jenom lidi a můžou se polekat.

Zdroj: http://www.foto-modelky.cz/detail/7175-lucie-petrakova/62001#62001

Čtenáři, kteří nedostali infarkt, se mohou za odměnu podívat na mladé masíčko. Sotva tomu oschla občanka a už se to kozí na internetu; ale je fajn mít v patnácti jasnou představu, o čem že ten modeling a hostesing vlastně je.

Zdroj: http://www.foto-modelky.cz/detail/7500-matka-bardzakova/76978#76978

A co vaše děti? Taky chtějí být jako Kate Moss?

Autor

Ada

Ada začala psát Módní peklo v roce 2010. Čtenářky si získala nejen svým originálním stylem, ale především smyslem pro módu. Přestože přibývají noví autoři i témata, je Ada dodnes autorkou mnoha článků na Pekle.

Líbil se vám článek?
První příspěvek v tématu

Dárek, který ocení? Tričko pod košili, které nepropotí

Pokud nevíte, čím obdarovat vašeho muže, napovíme – tričko pod... Celý článek

Poslední článek:
10 módních specialit českých mužů

Autor: Matouš

Máme několik ryze českých skvostů... čím perlí pánská móda a „vkus“? Celý článek

Pomeranč č. 2

Autor: Ada

Listuju fórem a najednou mi zůstane rozum stát. Je možné, že se dva... Celý článek

Která je nejkrásnější?

Autor: Ada

http://sumpersky.denik.cz/zpravy_region/ktera-promena-je-nej-rozhod... Celý článek