Jsou pekelné velice, karlovarské ulice?

12.09.12 | autor Ada

Výstava historických vyšívaných kabelek je jistě zajímavá, ale nepochybně byste hlavně rádi věděli, jak to vypadá ve Varech na ulici. Jestli jsou tam ty davy nevkusných Rusů a tak dále.

Pro návštěvníka Karlových Varů je určitě nejzajímavější částí ta lázeňská, kde se nachází Vřídelní kolonáda, luxusní hotely a obchody, divadla, lázně a bazény a tak dále. Čtvrť je ze všech stran obklopena hustě zalesněnými kopci se stezkami, vyhlídkami, altány či rozhlednou, takže můžete klidně celý den chodit po přírodě.

Cizinců je tu opravdu hodně, nejen z Ruska, ale i z arabských zemí. U mírně zchátralých Císařských lázní fotila zahalená matka s vuittonkou svou rodinku; holčičky měly také po vuittonce, kluk kšiltovku od Gucciho, i zbytek oblečení vypadal velmi značkově.

Mezi obchody si budete připadat jako na Pařížské: Loewe, Escada, Bogner, Versace, Zegna, Burberry, sem tam nějaké malé obchodní centrum a mezi tím různé butiky s více či méně nevkusným sortimentem. To jste viděli v jedné výloze něco hezkého a vedle třeba pozlacené válenky.

Pánský obchod Aristokrat nabízí vkusné boty pro každého gentlemana.

Nejlíp se ovšem nakupuje očima v obchodech se šperky. Člověk neví, jestli má brečet nebo slintat - náramky s draky, prsteny se žabičkami posázenými brilianty, kousky, které obratně balancují na hraně kýče i krásné nápady. A cenovky se spoustou nul.

Prsten s obřím modrým kamenem vpravo stojí 700 000, rubínový náramek lehce přes milion.

Takže když jsme procházeli kolem prodejny Swarovski, pro tolik lidí symbolu luxusu, můj muž po terapii safíry a brilianty jen překvapeně prohlásil: "Co tu dělá tahle sockárna?"

Muži si mohou pokoukat po luxusních hodinkách. Tyhle byly luxusní například tím, že obsahovaly pravý měsíční prach, kousky Titaniku nebo lávu ze sopky Eyjafjallajökull.

Jste hrdí na svůj Samsung Galaxy III nebo nejnovější iPhone? Zapomeňte, že s takovým šuntem byste udělali parádu v opravdu milionářské společnosti. To chce něco speciálního, a když už ten iPhone, tak aspoň pozlacený.

Když však popojdete blíž k městu, najdete i stánky s tržnicovým zbožím a běžné obchody, na které jsme zvyklí. Kdo má rád tyhle potištěné tašky a batůžky, mohl hned u hotelu Thermal vybírat z kompletního sortimentu.

A kdo by snad měl kýče málo, může navštívit některý z obchodů se suvenýry, které jako by se sem propadly z pražských turistických tras. Mají v nich i spoustu upomínkových předmětů právě s motivem Prahy.

Mnohem lepší samozřejmě bude, když si někde u stánku koupíte lázeňský pohárek. Ten rovnou i využijete, protože kdo by jel do lázní a neochutnal tamní minerální vodu? Jen nejezděte do Varů s naivní představou, že z pramenů teče něco jako mattonka. Rezavo-žluto-bílé nánosy na fontánkách naznačují, jak ta dobrota chutná: je hodně slaná, nakyslá a silně železitá a ohřátá zpravidla na nějakých 60-70 stupňů. (Proto mají pohárky tu trubičku na pití, voda se v ní ochladí tak, že si nepopálíte jazyk.)

Tak na zdraví!

Autor

Ada

Ada začala psát Módní peklo v roce 2010. Čtenářky si získala nejen svým originálním stylem, ale především smyslem pro módu. Přestože přibývají noví autoři i témata, je Ada dodnes autorkou mnoha článků na Pekle.

Líbil se vám článek?
První příspěvek v tématu

Dárek, který ocení? Tričko pod košili, které nepropotí

Pokud nevíte, čím obdarovat vašeho muže, napovíme – tričko pod... Celý článek

Poslední článek:
10 módních specialit českých mužů

Autor: Matouš

Máme několik ryze českých skvostů... čím perlí pánská móda a „vkus“? Celý článek

Neurážejte múzy

Autor: Ada

Umíte se obléct do divadla? Víte, co byste měli mít na sobě, a... Celý článek

Ševcovská historie

Autor: Ada

Na víkend tu pro vás mám report z jedné víkendové návštěvy: byla... Celý článek