Kate u sousedů: Pohádkové róby, špičatá prsa a skryté významy

28.07.17 | autor Redakce

Ať se vám vévodkyně z Cambridge líbí, nebo ne, jedno se jí upřít nedá: má styl. Pokud mluvíme o termínu módní ikona, má k němu vévodkyně rozhodně blíž než většina manželek politiků a rádoby celebrit. Její styl je decentní, nadčasový a jen málokdy se dopouští módních faux-pas. A jak ukázala při královské cestě po Polsku a Německu, její šatník rozhodně není prvoplánový. Co šlechtična u sousedů oblékla? A co víc, proč?

grerferfre.jpg

Během pětidenní zahraniční cesty vystřídala Kate hned několik modelů, které stojí za zapamatování. Největší rozruch ale způsobily šaty polské návrhářky Gosii Baczyńské, které Kate nelichotivě zešpičatěly poprsí. Ať už se vám líbily, nebo ne, považovat tenhle odvážný model z Varšavy za ukázku jejího stylu by bylo nefér. Kate si nepotrpí na velký výstřih ani výrazné výšivky, což ostatně dokazuje hned další model.

V přístavním městě Gdaňsk oblékla Kate áčkovou sukni značky Erdem, která patří mezi její dlouholeté oblíbenkyně. Ačkové šaty a sukně jsou osvědčená klasika, která ukáže pěkné nohy a neupozorní na pas (kdyby Kate nějaký měla). Jako hold hostitelské zemi posloužilo v tomto případě psaníčko polské značky Etui. A pokud se podíváte pozorně, na krku se jí místo drahých diamantů houpe baltský jantar, jehož je Gdaňsk známým nalezištěm.

Zdroj: ProfimediaZdroj: Profimedia

Na skryté významy navázala Kate i v Berlíně, a to modrým kabátem Catherine Walker. Kabát s oversize knoflíky doplněný psaníčkem Jimmy Choo není v žádné obyčejné modré, ale tzv. berlínské nebo pruské modři. Znát ji můžete ale i pod pojmem chrpová. Právě do chrpy měla údajně pruská královna Luisa ukrýt své potomky při Napoleonově nájezdu na Berlín.

Zdroj: ProfimediaZdroj: Profimedia

Žlutá odkazuje nejen z jedné z národních barev Německa, ale i k oblíbenému trendu letošního roku. Jasně žluté šaty se totiž objevily nejen na módním mole, ale také ve filmu La la land. Ty, které oblékla Kate, jsou z dílny Jenny Packham, její další oblíbenkyně.

Zdroj: ProfimediaZdroj: Profimedia

Kate umí být elegantní, i když zrovna nenosí dlouhé róby a její oblíbenou áčkovku. Při závodě plachetnic v Heidenbergu oblékla jednoduché pruhované tričko Hugo Boss, tedy německou značku… byť s trochu.. no, neslavnou historií. K teniskám Superga za 50 liber se nebála vzít náušnice Oscar de la Renta. Ochota mixovat drahé kousky s relativně levnou módou je ostatně jedním ze znaků jejího stylu.

Zdroj: ProfimediaZdroj: Profimedia

Obvykle to vévodkyně se vzory nepřehání. O to bylo větší překvapení, když si oblékla vzorované šaty z dílny Markuse Lupfera, což lze považovat za další poklonu hostující zemi. Lupfer sice tvoří v Londýně, původem je jinak z Německa.

Zdroj: ProfimediaZdroj: Profimedia

Poslední den zahraniční cesty Kate ukázala krásné levandulové šaty Emilia Wickstead. Opět typické áčkovky projmuté v bocích tentokrát doplnila páskem. Zajímavá je volba poměrně výrazného psaníčka (Anya Hindmarch), na které si Kate také potrpí a obvykle je důsledně ladí se zbytkem modelu.

Zdroj: ProfimediaZdroj: Profimedia

Je pro vás Kate módní ikona? Který model z její cesty se vám líbí nejvíc?

Autor

Redakce

Redakce Módního Pekla sleduje dění jak na Módním Pekle, tak ve světě módy. Připravuje pro Vás rychlovky a krátké články.

Líbil se vám článek?
Váš příspěvek
Panna
19 příspěvků 28.7.17 16:53
Ikona?

Kate je v první řadě krásná, milá, vždy s úsměvem na tváři, mladá maminka. To samo ji zdobí nejvíce.
Vzhledem k jejímu postavení je třeba přidat trochu toho svrchního šarmu.
Ctí a prestiží každého návrháře je pracovat právě pro ní. Nemyslím si ale, že nerespektují její styl a připomínky. Zde „molové“ modely nepřipadají v úvahu.
Kvalitní materiál, dokonalé vypracování, jednoduchost, pohodlnost a vhodná volba barvy udělají své.
Domnívám se, že šaty v barvě lila by vypadaly dobře i na plnoštíhlé ženě. Mně se také líbí nejvíce. A zda je Kate módní ikonou? Na to nedokáži odpovědět. Slovo ikona mě zavádí do byzantského umění a k současnému pojetí módy se mi nehodí.

Helenuše
365 příspěvků 28.7.17 17:09

"Kate si nepotrpí na velký výstřih ani výrazné výšivky, což ostatně dokazuje hned další model.

V přístavním městě Gdaňsk oblékla Kate áčkovou sukni značky Erdem, která patří mezi její dlouholeté oblíbenkyně."
Proto je na obrázku model s výrazným vzorem (i když ne vyšitým) a šaty, nikoliv sukně?

Judy24
1412 příspěvků 31.7.17 10:51

To je zdání, v tomhle případě má autor článku pravdu, skutečně je to halenka a sukně. Přidávám fotku, na které je to lépe vidět.

Helenuše
365 příspěvků 31.7.17 10:54

Aha, díky za doplnění.

Paris1789
5638 příspěvků 28.7.17 19:59

Oblékání vévodkyně považuji za nudné a protokolu vyhovující, což je v pořádku. Ikonou bych ji nenazvala, ona není ten typ. Lady Spencer byla jinačí zjev, což bylo ale i tím, že Diana měla jistý typ osobitosti a půvabu, který Kate očividně postrádá.
Nemít titul a postavení, nikdo by si jí nevšimnul.

kolúch
577 příspěvků 29.7.17 10:30

Obsesia zaspicatenym poprsim pokacuje :D Redakcia by mohla vystrcit hlavu z instagramu a pustit si nejaky film zo 60-tych rokov, tam uvidi co boli spicate prsia ;) Ak po tomto prvku siahne niekto kto zjavne vie co robi, stekot okolo karavany vyznieva komicky.

VeronikK
1330 příspěvků 29.7.17 15:56

Šaty projmuté v bocích? Opravdu? To má asi vévodkyně boky dost vysoko…


Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 29.7.17 19:50

@VeronikK To je tak originální slovní spojení, že bych se nebála nazvat ho samou esencí módního pekla. Spolu s kulatým čtvercem je to věc, která pravděpodobně nikde na světě neexistuje. :-)


Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 29.7.17 21:08

Dobrá je taky tato věta: „Ačkové šaty a sukně jsou osvědčená klasika, která ukáže pěkné nohy a neupozorní na pas (kdyby Kate nějaký měla).“
1. Áčkové šaty nejsou šaty s áčkovou sukní! Áčkové šaty se plynule rozšiřují od ramen až dolů (žádný viditelný pas ani boky - viz ilustrační foto dole). Nosily se v šedesátých letech a pro zdůraznění línie A často se stojáčkem a americkými průramky. Na Kate žádné áčkové šaty nevidím.
2. Jak má vypadat pas, když ho ani velmi štíhlá Kate nemá?

Příspěvek upraven 29.07.17 v 21:16

julie74
3830 příspěvků 29.7.17 23:09

@benyka taky jsem dumala, jak si asi tak autorka představuje pas… vlastně pořád mi to leží v hlavě :)))))

kolúch
577 příspěvků 30.7.17 04:13

Mat pas bude v tomto ponimani synonymum pre mat nedostatky v oblasti pasu. To mi vychadza z kontextu, ale nerozumiem ako moze niekto dospiet k tomu, ze pod pasom rozumie tuk nahromadeny v oblasti brucha a nie cast tela, ktoru ma taku ci onaku kazdy. To by ma celkom zaujimalo co si autorka predstavi pod osim pasom.

maarcy
92 příspěvků 3.8.17 11:23

Asi jako ten vínově červený s fotkou? Ten asi Kate má…

maarcy
92 příspěvků 3.8.17 11:24

To patří Julii


Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 30.7.17 09:12

@kolúch Dělá to na mě dojem, že ty nesmysly v článku vznikly špatným překladem někým, kdo neumí pořádně česky a nerozumí ženskému odívání. Například v polštině se šaty řeknou sukienka… Nerespektování zásadního rozdílu mezi nemít (velké) břicho a nemít (velký) pas vypadá na nezdařený pokus o politickou korektnost. „Oversize“ knoflíky jsou divné samy o sobě, mně až tak velké nepřipadají, zato bych si všimla, že jsou potahované. A „oblíbenkyní“ bych nazvala spíš módní návrhářku než módní značku, tam bych zůstala u „oblíbené“.

VeronikK
1330 příspěvků 30.7.17 09:54

@benyka rozebírat to, že áčkové šaty ztrácí tu áčkovou siluetu projmutím nebo přepásáním, to už jsem vůbec nechtěla… :-) Myslím, že v redakci se začaly dámy vzdělávat v oblasti základních oděvních pojmů. Berou to zřejmě jen se slovníkem bez obrázků, začaly u písmene A, tak to teď musí někde využít!


Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 30.7.17 10:04

@VeronikK Já se většinou snažím přivřít oči a ty texty nerozebírat, ale tady už jsem fakt musela. :-)

Příspěvek upraven 30.07.17 v 10:04

VeronikK
1330 příspěvků 30.7.17 10:10

@benyka viďte, a taková pěkná temata přitom… Ráda bych se naopak v takovém článku něčemu přiučila, právě třeba o střizích šatů. Je to opravdu škoda. Chápu, že je to časově asi dost náročné, vytvořit nějaký kvalitní článek.

Christen SEN
140 příspěvků 31.7.17 02:13

Po kráľovnej Alžbete II, je Vojvodkyňa z Cambridge prvá žena ktorá pochopila, že jej úloha je reprezentovať Spojené kráľovstvo, a nie seba.

Příspěvek upraven 31.07.17 v 02:15

babanci
27 příspěvků 31.7.17 09:10

Já tomu článku nějak nerozumím. Áčkové šaty a jsou tam úplně jiné…Kate je moc pěkná žena, ale obléká se nudně. Asi to v jejím případě není možné jinak. Škoda, taková krásná postava a je mladičká a musí nosit povětšinou takovou nezajímavou klasiku.

bambou
30 příspěvků 31.7.17 09:23
pás

To, že Kate nemá pás neznamená, že ho má veľký (špekatý), ale že má rovný typ postavy - nemá žiadny rozdiel medzi prsami - pásom, bokmi - pásom. Napr. taká Kim K. pás určite má :-)

babanci
27 příspěvků 31.7.17 09:34

@bambou To určitě a taková postava přesýpacích hodin se mi líbí mnohem víc.


Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 31.7.17 12:22

@Judy24 Aha, to je zajímavé. Ale když je to ze stejné látky, tak bych tomu říkala spíš dvojdílné šaty (moje oblíbené a hojně využívané). Ovšem ten efekt „neupozorněného“ pasu nedělá v takovém případě ta sukně, ale ta halenka přes.

Andyhana
34 příspěvků 31.7.17 12:43
Berlínská modř?

Autorko článku, zopakuj si odstíny barev, stačí zde na MP. Berlínská modř není odstín na fotografii, ale je to velice tmavě modrá:

http://www.modnipeklo.cz/…linska-modr/
http://www.modnipeklo.cz/barvy/

aerofrog
345 příspěvků 1.8.17 10:39

@Christen SEN Za tuhle poznámku bych vám dala 100 zelených ramínek, kdybych neměla jen jedno. Máte totiž naprostou pravdu. Třeba to jednou pochopí i „módní policie“. :-)

andydadida
2 příspěvky 7.8.17 15:22

Žlutá není národní barvou Německa. Na vlajce není žlutá, ale zlatá…

MP Vera
265 příspěvků 8.8.17 14:54

A já čekám jestli někdy někdo zvedne téma poruchy příjmu potravy, nemůžu si pomoci ale takhle zdravá žena nevypadá.

lau
16 příspěvků 10.8.17 08:10

Poznámka na okraj „hostující země“ není to samé jako „hostitelská země“.

Marně přemýšlím, kam se to Německo vydalo na návštěvu.

Dárek, který ocení? Tričko pod košili, které nepropotí

Pokud nevíte, čím obdarovat vašeho muže, napovíme – tričko pod... Celý článek

Poslední článek:
10 módních specialit českých mužů

Autor: Matouš

Máme několik ryze českých skvostů... čím perlí pánská móda a „vkus“? Celý článek