"Kožené" šmejdy (a něco pro kutily)

11.06.13 | autor Ada

Když si kupujete kožený opasek, máte jistotu, že je skutečně kožený? Když si ho budete kupovat u brašnáře, tak ano, ale v obchodech je to vždycky vošajstlich - a nezachrání to ani značka.

*

O kvalitě kůže na různých kožených výrobcích už jsem psala několikrát. To, co je označeno jako "genuine leather", může být klidně štípenka tenká jako papír, natřená umělou hmotou, aby vypadala hezky. Výrobci to šidí jak můžou. A bezpečná není ani "echt leder" a "vera pelle", i když by člověk řekl, že v Německu by to mohli mít fakt echt a Itálie je přece země proslulá kvalitními koženými výrobky, takže by si nekazila pověst nějakými šmejdy.

Podívejte se na Youtube na video, kde brašnář Roman Tlustý páře značkové "kožené" opasky a názorně předvádí, jaký bordel se nachází v jejich útrobách. Taky jsem takové krasavce doma našla. Tenhle stál 500 korun a je hezký, má pěknou barvu, vypadá opravdu koženě, zdá se být ze silného materiálu, etiketa potvrzuje kůži, made in Italy...

Ale ouha - už po pár nošeních se pod přezkou zohýbal a dírka se začala vytahovat, o odírající se barvě nemluvě.

Materiál kolem dírky je z rubu úplně rozžvýkaný a stačí za něj vzít a loupe se jako vrstvená lepenka, kterou připomíná i svou vysušenou papírovitou konzistencí. Na výhoz.

Pásek číslo dva, původ neznámý, mám dojem, že ho sem kdosi dotáhl z tržnice. Samozřejmě "vera pelle", ale aspoň už se přiznali k té Číně, pásek ani nevypadá nijak zvlášť pěkně, je umělý už na první pohled.

Po pár nošeních se začíná odrbávat, "kůže" se loupe. Trošku jí pomůžeme prsty a ejhle, co ta očka vidí? Vrstva barvy na nějakém textilním podkladu (prostě koženka), to žluťoučké na rubu je sice kůže, ovšem štípenka o tloušťce několika mikronů, a tělo pásku tvoří šedá plstěná hmota ne nepodobná té, kterou se omotávají trubky, aby jim nebyla zima.

Následující pásek se zlomil asi tak po pátém vzetí na sebe, což je skoro stejně mizerné jako u těch jako že kožených. Tento je ovšem přiznaně umělohmotný a stál asi padesát korun. Dost trapas pro ten echtlédr za pětikilo.

Mimochodem, podobný podfuk vídám i v botách, uvnitř je pěkně natištěno "vera pelle", ale kožená je právě jen ta výstelka pod chodidlem a ještě je to laciný ksindl. Zbytek boty je z uměliny.

Sorry, ale já už si prostě kožený opasek v obchodě nekoupím, i kdyby vypadal sebekrásněji.

Takže kam pro kůži? K brašnářům do jejich dílen, do e-shopů, na jarmarky a na Fler. Kožený pásek lze v zásadě udělat dvěma způsoby, buď jen z jedné vrstvy kůže, jako je třeba tenhle, nebo ze dvou slepených a sešitých k sobě. Na Fleru vám na klíčová slova "kožený pásek" vyjedou povětšinou jednovrstvé pásky z hověziny, které mají jisté výrobní výhody (jednodušší výroba, snadné zdobení) i nevýhody (barvy, citlivost na vodu). Takový pásek vám udělá každý brašnář v libovolné šířce, délce i barvě. Šité dvouvrstvé pásky jsou pracnější a dražší, ale vydrží věčnost.

Výroba jednovrstvého pásku z hověziny je celkem nenáročná na materiál a vybavení, takže si ho můžete udělat i doma. (Neříkám, že to bude jednoduché a rychlé. Nejjednodušší je pořád si ho prostě koupit.)

Nejtěžší je sehnat kůži, správně useň. Tyto pásky se vyrábějí z třísločiněné hovězí hlazenice, která vypadá takhle:

Má světlou tělovou barvu, zvrchu je hladká, zespodu drsná. Rub se může v koželužně přebrousit a přežehlit, aby nebyl nerovný a moc "chlupatý". Dělá se ve více tloušťkách, cca od 2,5 do 5 mm. Na obrázku vidíte useň o síle asi toho 2,5 milimetru, vhodnou na tenčí dámské pásky (a spoustu dalších věcí). Bytelnější pásek pro chlapa je lepší vyrobit ze silnější kůže.

Hovězí useň je možné koupit v koželužně, obchodě s kůží a v některých obchodech pro kutily. Konkrétně: Karo Leather v Praze na Rohanském nábřeží, kam se dá zajít osobně a vybrat si (nevím ovšem, zda prodejnu nezasáhly povodně), Solidus v Brně, kam můžete během otevírací doby také kdykoli přijít; koželužny Gara, J. K. Trade, Josef Strnad, Kumo, Petr Malý nebo Prokuri; e-shopy Pet Hardware, Sedlářství Kratochvíl nebo Botaservis; omezeně obchody pro kutily jako jsou pražský Kutil na Florenci nebo brněnský Kars na Cejlu. Problém je, že na opasek potřebujete dlouhý, nepřerušovaný a rovný kus kůže, takže odřezky (vazy a kraje) prodávané na váhu v kutilských obchodech vám nebudou stačit. Opasky by se navíc správně měly řezat podélně, takže ideálně potřebujete půlku, štiku, krupon nebo podobný formát. V některých obchodech nabízejí už nařezané řemeny, někdy jsou ale skoro tak drahé jako hotový pásek. Pochopitelně je možné se domluvit ve víc lidech a rozdělit si větší kus krávy. Půlka nebo štika stojí podle velikosti cca 2000-3000 korun. Pokud budete objednávat z koželužny, řekněte si o zabroušení a přežehlení, které jsem zmiňovala v předchozím odstavci, jinak dostanete nerovnoměrně silnou useň s chlupatým rubem, kterou v domácích podmínkách moc neupravíte.

Až budete kůži mít, uřízněte si pruh požadované délky a šířky. Já jsem změřila zničený oranžový pásek, ze kterého jsem také vypárala přezku, abych ji mohla znovu použít. Na řezání se mi nejvíc osvědčilo patchworkové řezací kolečko, kterým lze podle pravítka udělat perfektní rovný řez.

Na jednom konci pásku je potřeba udělat podlouhlou dírku, skrz kterou se prostrčí trn přezky. Druhý konec zastřihneme mírně do špičata a vyrazíme do něj dírky. Podlouhlou dírku jsem udělala tak, že jsem nejprve výsečníkem vyrazila dvě dírky kulaté a kůži mezi nimi jsem vyřízla modelářským skalpelem.

Kdyby vás zajímala čísla: pásek je široký 13 mm, podlouhlá dírka na přezku je dlouhá 15 mm, dírky jsou dělané 3mm výsečníkem. Na začištění krajů a špičky se mi osvědčil smirkový papír 800 a 1000, hrubší kůži spíš roztřepí než zahladí. Na hlazení je výborné kostěné nebo silonové hladítko, ale zvládnete to i bez něj.

Pásek jsem pak potřela několika vrstvami lihového mořidla na kůži. Barvy koupíte v malém balení s rozprašovačem v některých drogeriích, nebo v libovolném množství přímo u výrobce. Nanášejí se nejlépe houbičkou, rovnoměrně a po celé ploše najednou, aby nevznikly viditelné přechody a mapy. Během práce vám také na výrobek nesmí ukápnout voda, vytvořila by se skvrna, které už byste se nezbavili. Množství by mělo být tak akorát, aby se hned vpilo.

Po nanesení, kdy je kůže mokrá, barva vypadá hodně tmavá, ale po uschnutí zesvětlá.

Jelikož barvy nejsou krycí, výsledný odstín ovlivní barva usně. Mořidlo také nezakryje nerovnosti a barevnou nerovnoměrnost usně. To ale ke koženým výrobkům patří. Jak barva kůže ovlivňuje výslednou barvu pásku je pěkně vidět třeba na této fotce (z flerového obchodu Vyrobeno s láskou).

Zdroj: http://www.fler.cz/zbozi/kozeny-opasek-dle-zadani-na-miru-2614030

Na odstřižcích jsem pro zajímavost zkusila kůži natřít barvami Neopaque a Lumiere. Metalická modrá Lumiere je i v jedné vrstvě sytá a zářivá, žlutá Neopaque tolik nekryje, obě barvy jsou pružné a nevadí jim, když se kůže ohýbá. Těžko ale říct, jak budou odolávat namáhání při zapínání. Zlatý kousek je nastříkaný univerzálním sprejem Color Spray od Coloritu (mívají v drogeriích). Struktura kůže se nepřekryla, při ohýbání barva nepraská, odolnost proti oděru se ovšem jeví jako mizivá, takže na pásek určitě ne.

Po proschnutí pásku je potřeba kůži navoskovat, případně nalakovat. Stejně jako kožené boty a kabelky, i opasky je dobré pravidelně mazat, aby kůže nevysychala a nepraskala.

Po dokončení povrchových úprav už jsem jen vsadila přezku a poutko a kůži jsem prošila tak, aby obojí drželo na svém místě. Na lehký dámský opasek stačí silnější obyčejná (džínová) nit a není nutné šít sedlářským stehem ani nýtovat. Dírky se udělají předem šídlem a pak se šije tupou jehlou, nesnažte se hlazenici šít jehlou na kůži, jestli nechcete mít prošité i prsty.

Mimochodem, hlazenici je možné před barvením ještě ozdobit. Do vlhké kůže se pomocí raznic dají vytepat monogramy, bordury nebo složité ornamenty, které se pak často barví a patinují. Do kůže je možné také vyrývat lineární ornamenty nebo vyrazit dírkový vzor. Ukázky zase najdete třeba na Fleru: rytý geometrický vzor, tepané květiny, dírkový vzor, vytepaná šachovnice nebo listy.

Podobný pásek si můžete udělat i z látky nebo z koženky, tyto materiály ale musíte podšít nebo aspoň podžehlit výztuhou, takže pásek bude nejméně dvouvrstvý.

Autor

Ada

Ada začala psát Módní peklo v roce 2010. Čtenářky si získala nejen svým originálním stylem, ale především smyslem pro módu. Přestože přibývají noví autoři i témata, je Ada dodnes autorkou mnoha článků na Pekle.

Líbil se vám článek?
Váš příspěvek

Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 11.6.13 00:57

Taky bych se přimlouval za barvu místo spreje, když jsem to zkoušel na kamarádovu sedlovou brašnu sprej moc nevydržel a pak prosvítala kůže. S možností si udělat přípravky by šlo i některé ornamenty třeba vypalovat, nebo tlakem vytlačovat.

benyka
9115 příspěvků 11.6.13 01:17

Dřív se daly koupit kožené opasky i v tržnici. Dneska nejsou snad už nikde. Na poslední šmejd jsem se nachytala v Camaieu. Vypadá krásně, i když jsem si ani na okamžik nedělala iluze, že se někde potkal s kůží. Vyrazit s ním mezi lidi jsem se ale ještě neodvážila. Zatím se s ním totiž nedá ani vydržet v jedné místnosti, protože smrdí jako stoletý shnilý tchoř.

myyna
47 příspěvků 11.6.13 08:47

Camaieu je přece všechno šmejd. Tržnice v kamenném obchodě. Tam bych kožený pásek fakt nehledala. Oblečení na jednu sezónu ano, proč ne??? Kožený pásky hledejte v českých obchodech s kůží. Přesně, jak píše Ada.

benyka
9115 příspěvků 11.6.13 09:18

Netrvám na koženém pásku, trvám na tom, aby nesmrděl. :-)

Smrtka
30 příspěvků 11.6.13 10:54

Já tuhle koupila červený kožený v CaA, zatím jsem ho neměla na sobě, ale vypadá pěkně a nesmrdí :-)

Ronya
50 příspěvků 1.1.14 21:12

Proč by na tržnicích dnes nebyly kožený ( nebo rádoby kožený) pásky?
Alespoň na těch našich tady jich je dost, všech barev a stylů…
Ovšem k moc věcem by asi nebyly…po jednom zapnutí praskly a loupaly se za chůze.

benyka
9115 příspěvků 2.1.14 10:12

A o tom to je. Kožený pásek nepraská ani se neloupe za chůze. Jeden jsem si kdysi nechala udělat u brašnáře a nosím ho na kalhotách bez újmy asi patnáct let. I přiznaně umělohmotný pásek je většinou trvanlivější než ten, který se tváří jako kožený, ale ve skutečnosti je slepen snad z několika různých vrstev papíru.

adlik
13 příspěvků 11.6.13 01:24

Jo, moje maminka má stále ve svém obchodu pár kousků z dob, kdy kožené pásky frčely a teď je nikdo nechce. Jsou to ovšem takové ty masivnější, teď už nepříliš moderní, a spíš pro pány. Vždycky, když jsme pro ně jeli k brašnáři/sedláři, krásně to tam v dílně vonělo kůží a pro mě jako dítě to byl krásný svět. Ano, poctivá česká práce :).

Sibyla
2646 příspěvků 11.6.13 07:10

Ano, brašnářů je na Fleru dost a jejich materiál je poctivý, jen škoda, že jejich výrobky jsou tak nenápadité. Jako, inu, jako právě uvedené vyrobeno s láskou. Asi by bylo příliš, žádat i zajímavý design.

myyna
47 příspěvků 11.6.13 08:49

A koupí to pak někdo? Když máte zajímavý design, tak buď se lidi leknou toho designu a nebo ceny, protože za to se taky platí. Za to, že to někdo vymyslel jinak a dal si s tím práci. Pak lidi ohrnujou nos, že je to moooooc drahý :(.

katango
1356 příspěvků 11.6.13 10:23

Většinou od pásku nežádám zajímavý design; chci, aby držel kalhoty.

Kuba F.
1 příspěvek 1.8.17 10:51

Brašnáři nejsou jen na Fleru, ale i jinde na netu. Jen je teda otázkou, co si představuješ pod pojmem „Nápaditý“. Za sebe mohu doporučit Jirku Kohoutka z Brna a k co sem slyšel, tak k zahození nebude ani v článku zmiňovaný Brašnářství Tlustý - o tom sem teda jen hodně slyšel, s tím osobní zkušenosti nemám.
A určitě by se našli i další.

Galeana
1 příspěvek 11.6.13 07:52

Neznáte spíše typy na nekožené pásky, které vypadají dobře??? Nebo respektive čím nahradit kožené pásky. Narazila jsem na pár látkových, ale ty nestály moc za řeč.

Karin
3948 příspěvků 11.6.13 08:36

Dobrý poučný článek na téma What Is Genuine Leather .
Koupit festovní koženou věc opravdu není legrace…

hrop1
93 příspěvků 11.6.13 09:01

Dobrý den. Nerad bych, aby můj příspěvek působil jako reklama, ale hezké pásky najdete na www. septwolves. cz(com). Alespoň jako inspiraci. Dají se koupit i jinak než přes české(předražené )zastoupení. V případě zájmu mohu poskytnout kontakt na člověka, který má daleko lepší ceny.

jacq
68 příspěvků 11.6.13 09:32

Krásný článek, ten by mi přišel vhod v době, kdy jsem se šitím z kůže začínal. Připomíná mi to mé začátky.
Před nedávnem jsem se dal dohromady s jednou šikovnou designérkou a pracujeme na celé (nejen) dámské kolekci.
Určitě vám dáme vědět, milé pekelnice, až zase půjdeme „s kůží na trh“ ;)

666mahu
1490 příspěvků 11.6.13 09:33

Jeden clanek za druhym - no bezva!!! :-)

Kupujeme /moje rodina/ pasky normalne v obchode, jsme s nimi spokojeni, cena obvykle odpovida kvalite, za 2, 3 tisice jsem jeste nekoupila pasek, ktery by se brzo rozpadl - u nas Beltissimo, Hilfiger, Pepe Jeans, Boss, Versace…

@Galeana, pro kratkodobe barevne pasky chodim do Comtessa, ale na to co vydrzi nijak levne nejsou. ;-)

„Nejlepsi“ pasky jsou ty, ktere byvaji soucasti kalhot - takove to umelohmotne nebo „papirove“ prkno, ktere maji u M&S apod. :D

MP Janka
766 příspěvků 11.6.13 10:05

Po sukních zase článek, který mi přišel vhod.
Když se mi rozpadlo x pásku z obchodních řetězců v ceně kolem 200 korun po maximálně roce nošení a podívala jsem se na tátův kožený pásek, který má tak 20 let a stále drží. Rozhlédla jsem se po internetu, kolik by takový kožený pásek stál. U brašnáře do 500 Kč, což mi přijde oproti řetězcovým „šmejdům“ směšná částka.

yourcandy
477 příspěvků 11.6.13 10:14

V obchodech, zvláště v řetězcích, po páscích vůbec nekoukám. Jsou to šunty od pohledu. Když už tak si připlaťe. Mám pásek DKNY koňaková barva, ozdobné průchodky a propletený tenkou kůžičkou, nosím ho 12!let a celkem často a přesto je pořád moc pěkný. Jeden neokázalý černý Guess a ještě Calvin Klein, u toho mi trochu ztmavla přezka, jinak držák. Takže ty pásky se opravdu vyplatily.
Zbytek pásků mám ze sekáče, pěkné zachovalé kožené a na ně taky nedám dopustit. Když je potřeba zajdu k obuvníkovi, ten mi je upraví, přidělá dírku, zmenší a spokojenost maximální. Občas přejedu cifem, namažu indolunou a jsou jak nové.

yourcandy
477 příspěvků 11.6.13 10:22

Když už tu máme takové téma, jistě se tu najde nějaký odborník nebo odbornice, kdo by mi mohl poradit jak čistit kabelku z broušené kůže, takovou tu useň. Mám krásnou kabelku, takový vak přes rameno a občas se někde otřu a šup šmouha. Zatím "gumuju ",ale pomáhá to jen trochu a člověk, aby na tom nechal ruce. Díky za rady :-)

to on
16 příspěvků 12.6.13 14:19
broušená kůže

Myslím, že na broušenou kůži se dá koupit nějaká čpavková pěna, vyprávěla mi o tom paní v obuvi. Až boty okopu, pořídím, zatím nemám zkušenost…

ove
234 příspěvků 11.6.13 12:02

Zrovna jsem řešila podobný problém - kožený pásek Next se mi po roce nošení rozvrstvil - rozlepil na dvě části. Přitom stál kolem sedmi set. Přítel si před rokem koupil kožený pásek Lowlife a ten má zase vevnitř tu padrť, takže po roce nošení je hnusný. Trochu mi vadí, že koupě koženého pásku už dneska neznamená, že bude držet. Pásek musí být z jednoho kusu kůže - teď jsme koupili jeden v Řecku na trhu za 12 eur.


Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 11.6.13 12:48

.

Příspěvek upraven 19.09.13 v 12:18


Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 11.6.13 13:40

Suhlasim so @666mahu - nesuhlasim s nazorom, ze jedina alternativa k pseudokozenym smejdom su brasniari alebo fler/sashe. A 500 korun ceskych, co je cca 20 eur je podla mna za kozeny opasok dost malo, hned by mi ta cena bola dost podozriva. Boss, Hillfiger, mnoho dobrych nemeckych znaciek vyrabajucich topanky/tasky/opasky (Michael Kors, Thomas Munz a pod.) vyraba aj kvalitne trvacne kozene opasky. Mne sa nic vyrabat nechce a to co je tu prezentovane je na moj vkus malo elegantne - ja mam radsej hladky finis, jemne lestenu kozu.

Rovnako mi toto pride ako absolutne nevhodna alternativa/rada pre pripad, ze sa bavime o chlapovi, ktory potrebuje kvalitny kozeny opasok k obleku…

madeira
15 příspěvků 11.6.13 14:25

E-jarmarky nabízejí kvalitní pásky - mám doma tento (k džínám) a je super, rozhodně žádný šmejd. na simira http://bit.ly/16ZJJkV
Ještě si pořídím tenhle tyrkysový:
http://bit.ly/11sMrq5

Příspěvek upraven 11.06.13 v 14:29


Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 11.6.13 15:54

Ako ano, je to fajn, ale ako vravim v predoslom prispevku, na mna malo elegantne. Rifle vlastnim v pocte ks jedny, slimky a nosim ich raz za uhorsky rok. Ani jeden z tychto opaskov by som nevynosila ani do prace, ani volnocasovo.

madeira
15 příspěvků 11.6.13 16:13

JJ, k elegantnějším kouskům je potřeba hladké - elegantní opracování. V Čechách mají super v prodejnách Beltissimo - kupovala jsem si tam cca 1,5 cm široký s decentní matnou stříbrnou sponou a stále je jako nový.

666mahu
1490 příspěvků 13.6.13 09:05

@Norielle, jsem na tom stejne jako vy. Nic proti kutilstvi- samovyrobe a brasnarum /a dekuji za hezky naucny clanek/, ale nenosim takove pasky ani do dzin. Preferuju elegantnejsi, vypracovanejsi, krasne provedene pasky.

Shinach
24 příspěvků 18.6.13 16:47

Nezlob te se, ale pokud brašnáři řeknete svou představu, jsou schopní vyrobit téměř cokoliv.Od různobarevných tenkých pásečků třeba k šatům (s jednoduchou, elegantní přeskou),po nejrůzněji zdobené pásky. Kolikrát stačí foto nějakého, který se vám líbí a oni vám za směšnou cenu udělají přesnou repliku.

Příspěvek upraven 18.06.13 v 16:48

666mahu
1490 příspěvků 19.6.13 19:48

@Shinach, nevim, jestli jste reagovala na muj prispevek, kdyz vidim krasny original pasek, koupim si ho, a nebudu shanet, kdo mi udela kopii. Nemam o brasnarich dobry prehled, ale myslim, ze by meli s luxusnim materialem problem /pokud ne primo s kuzi, tak s kovovymi castmi - sponou, cvocky apod./ Stacilo mi, kdyz se mi rozbila moje oblibena draha kabelka - po dlouhem noseni mi upadla koncovka zipu, co se za ni taha, byla to takova mensi zlata svestka s cernymi napisy, a nesehnala jsem adekvatni privesek, dva, ktere se mi povedlo sehnat, vzaly rychle za sve. Pak jsem to vzdala.

Shinach
24 příspěvků 8.7.13 12:49

Tak já měla na mysli třeba repliky pásků, které se člověku líbí, ale u nás je nesežene, zahlédl je třeba na fotce a neví, co je to za značku a podobně. Já tedy několik výrobků od nich mám a výdrž, kvalita a originalita těch věcí se nedá srovnat s ničím, co si můžu koupít běžně v obchodě.

mitrid
15 příspěvků 11.6.13 14:24
S kůží na trh

Můj kamarád dělá kožené výrobky, nejen opasky, ale i různé fantasy a historické doplňky. A taky je nešťastný z toho, co lidi kupují za šmejdy, které se jim tím pádem prodraží, protože během chvilky se rozbijí. Kdyby někdo v Západočeském kraji chtěl něco koženého (hovězí kůže, kozinka…), tak mi napište do soukromých zpráv.

Jen pro samotvůrce: vepřovice se moc nedoporučuje pro práci, protože se trhá.

Shiro
355 příspěvků 11.6.13 15:00

Víte co je bezva, přijdete do obchodu, vezmete do ruky evidentně plastový pásek a i na něm je napsáno „geuine leather.“ Možná bychom měli podat nějaký podnět ČOI, aby zasáhla, podle mě je to jasné klamání zákazníka.

Verhro
637 příspěvků 11.6.13 15:39
kožené výrobky

Výborný článek, je celkem smutné, že za kvalitním produktem je pořádán hon a musí si to sdělovat nadšenci mezi sebou…

Chany
928 příspěvků 11.6.13 18:30
No jo, no...

Když ono dřív bylo bezmála v každé vesnici vidět kravín či vepřín. Pašíci se chovali i soukromě a při zabijačce už se vědělo, kam s kůží…kolik se toho pro tuzemský trh ( myšleno zpracovatele)vyprodukuje asi dnes? :-(

evie
9 příspěvků 11.6.13 21:21

MyObssesion na Fleru mohu vřele doporučit. Vyrobí vám pásek na míru a kvalita je velmi dobrá, mám tento od vánoc, denní nošení a je až na pár malých škrábaců jako nový http://www.fler.cz/…nedy-2436788

MaryJ
6 příspěvků 11.6.13 22:17

Kůži poznávám spolehlivě po čichu - vypadám sice v obchodě jako fetišistický blázen, ale zatím jsem nesáhla vedle. A překvapivě - dobrý kožený pásek jsem sehnala za 150 Kč v tržnici Sapa. Samotné mi to připadalo dost neuvěřitelné, ale po roce nošení je bez vady.

Schotty
2 příspěvky 26.6.13 22:22

Naprostý souhlas. :)

Dorenika
464 příspěvků 12.6.13 10:04

Mne sa toto s opaskom nestalo nikdy a to kupujem tie najlacnejsie smejdy co sa daju


Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 12.6.13 11:23

Ado, ty jsi tak sikovna:)

Anahi
22 příspěvků 12.6.13 11:32

Pekné opasky. Jediné, čo mi u týchto brašniarov chýba, aspoň ja som na to nikde nenarazila, sú opasky so zlatým kovom. Vždy sú tie pracky a aplikácie strieborné, alebo majú medené odtiene. Ja síce nosím občas aj to, ale celkovo mám radšej zlatú farbu, preto aj doplnky a aplikácie na kabelkách idú u mňa väčšinou do zlata. Tu mám dobrú skúsenosť s Mangom, ktoré robí okrem umelých aj kožené opasky. Je to hneď cítiť, že to je koža, aj cena je vyššia. Keďže musím často skracovať, viem ako tie opasky vyzerajú po rozrezaní a nie sú to lepence.

Jana III
26 příspěvků 14.6.13 10:30

A co si zkusit přezku koupit zlatou na nějakém obyč. pásku nebo v sekáči a pak si ji nechat přendat na jiný pásek, vybraný šířkou a typem až k přezce..?

Barbyl
1472 příspěvků 12.6.13 13:38

Dik za tip vyrobeno s laskou, neni to teda zrovna ke kostymku ale na bezne noseni k slimkam nebo pres saty, svetrik, super barvy a nepreplacane. Jinak kvalitni, kozene pasky si ja kupuju primo v dilnach u brasnaru v Italii…

babakoko
202 příspěvků 12.6.13 18:02

Osobní doporučení, pojedete li do Maroka, stavte se Fesu nebo Tetouanu, kvalitní pásky různých šiří, vzorů a materiálů(kráva/koza/velbloud) se dají sehnat od 100 korun a drží jako ďábel. Není to značka ale je to fakt hand mande!

malakaja
349 příspěvků 12.6.13 21:40

V dospelosti se u me projevila zvláštní uchylka. U krásných výrobků z prave kuze se vzrusim. Doslova a na hrudniku prokazatelne. Ne, kuzi jinde…v soukromi… nepotrebuji…Jen ty kozene boty a kabelky me nepochopitelne rozparadi…No stud se mnou clouma…

GeeGee
21 příspěvků 13.6.13 07:31

Doporučuju podívat se do army shopu, tam také mívají kožené pásky

Morže
1094 příspěvků 13.6.13 23:09

Nevím jak v Praze nebo jinde, ale na různých trzích v Plzni bývá i stánek s koženými výrobky a člověk je vám schopný vyrobit na místě pásek přesně na míru. Často jsem se kolem motala a nenašla odvahu mrknout se na to blíž…

Dalajlámov škrpál
107 příspěvků 17.6.13 11:00

:-):-):-) trošku off topic, pripomenulo mi to poviedku Šimka a Grossmana keď šla matka zaobliecť Kvída a ajzboňácky kabát mu máličko plandal, ale žiadne strachy: „poctivý konopný provaz to spravil“ :-):-)

Schotty
2 příspěvky 26.6.13 22:20

Já si kožené věci zásadně kupuji jen podle toho, jestli voní kůží.
Pokud jsem se po projití kolem cítila jako v sedlovně, tak to zatím vždy byla dobrá volba.

ElleAlice
14 příspěvků 30.6.13 22:57

Vidím na pásku Made in Italy, moje osobní zkušenost je taková, že design oblečení a kožených věcí mají super, kvalita ale někdy pokulhává, bohužel.

ElleAlice
14 příspěvků 30.6.13 22:59

Na pásku vidím Made in Italy, design mají obecně dobrý ale kvalita holt někdy pokulhává - to ta mentalita :)

Adivey
182 příspěvků 2.7.13 13:58

Ze zničených umělých pásků rovněž schovávám přezky a od doby, co jsem zjistila, jak lacino (oproti koženým páskům v obchodech či od řemeslníků) se dají řemeny na pásky koupit, taky si pásky vyrábím.
V e-shopech, kde řemeny kupuji, se dá za pár korun navíc navolit barva, jakou chci aby řemen měl. Takže se s tím nemusím patlat sama a ušetřím za celé barvy.
Nové přezky jinak nekupuji přes e-shopy, ale v zmiňovaném provaznictví na Florenci . Další provaznictví je také v Praze ve Vítězné ul. - dříve tam mívali velký sortiment i neprovazového zboží, jak je to teď nevím.
Další možností je také přesku do pásku nezašívat, ale řemen spojit patentkou. Pak se dá jedna přezka použít do více různobarevných řemenů.
Snad mě neukamenujete za reklamu, když přidám ještě pár odkazů na e-shopy s řemeny:
Cintero - řemeny 1 až 3,5 cm; volitelná barva (7 možností);
LH shop ;
a něco málo ještě tu: Pekelnádíra .

azag0
1 příspěvek 5.7.13 14:46
John Neeman Tools

Made in Litva

Kolinkova
43 příspěvků 14.10.15 18:00

No to muselo být ale akční nošení nebo spíše sundávání?:)) Mám spoustu pásků, včetně levných a nikdy se mi žádný takhle nerozpadl a to je fakt nešetřím:)

tejkazk
21 příspěvků 16.10.15 23:50
fler

Mě se celkem líbí pásky od Plácnem si na fleru (http://www.fler.cz/zbozi?…). jsou jednovrstvé, 3-3,5 mm silné, úzké i širší, černé, hnědé i barevné

Salis199
2 příspěvky 7.11.15 10:14

Z vlastní zkušenosti mohu doporučit tyto opasky: http://swifter.cz/…ozene-opasky Mám jich několik a ten nejstarší mám již několik let a stale drží. Občas některý z pásků potřu včelím voskem a přeleštím hadrem. Každopádně věřím, že mi opasky vydrží déle než 10 let.

La Praga
1 příspěvek 6.5.16 22:16
Kvalitní opasek

Dobrý den, jako výrobce kvalitních kožených opasků jsme vždy vděční za každý článek, který poukazuje na podřadnou kvalitu levně dovážených výrobků s Asie.
Jen pro upřesnění: opasek z jedné kůže se nazývá řezaný, opasek z dvou až tří vrstev se nazývá bombírovaný. Způsob slepení nahrubo dvou lícních kůží k sobě a jejich následné prošití, je chybný, lícové a rubové strany kůže jsou speciálně upraveny, takto vám bude opasek pouštět barvu na kalhoty.
Pokud by někoho zajímalo více informací, napsali jsme článek s názvem „ODPAD JMÉNEM GENUINE LEATHER“, který najdete na našem blogu: http://lapraga.cz/…o-materialu/

Dále jen velice stručně, pokud hledáte kvalitní opasek, doporučujeme vždy se zaměřit na tyto body:

Spona - kvalitní opasky mívají vždy mosazné spony. Přírodní a nebo se svrchní úpravou, např. niklovou. Velice zajímavá je i satinace spon. Vyhněte se slitinám zinku.
Kůže – nejkvalitnější kůže jsou tzv. full grain kůže. Je u nich zachován pravý líc, který díky své jadrnosti je nejodolnější částí kůže. Rovněž se koukejte po kůží činěných v přírodních tříslovinách. Více na toto téma zde: http://lapraga.cz/…rislovinach/
Zahlazení hrany - měly by být vždy zabroušené a jemně zahlazené, my je zahlazujeme ručně dubovým kolíkem.
Barvení hran - dejte si pozor na akrylové barvy, vypadají uměle a dost praskají. V La Praga používáme vždy před samotným barvením speciální přípravek na rozevření kůže a následné zatažení Je to pracné, děláme to ručně tampónkem, ale díky tomu naše barva opravdu drží a nikde nepraská.
Zašití spony - dejte si pozor na všekutili Timy, kteří zatloukávají nýty do kůže, aby uzamkli sponu - opasek si pak ani nemůžete zkrátit a vypadá to strašně. Oni to dělají jen proto, že je to rychlé a snadné. Tak by to rozhodně nemělo být. U nás spony vždy ručně jehlou zašíváme, a pak šroubkem uchycujeme na hlavní část opasku.
A pak takové detaily jako zašití konců poutka, ty běžně nejsou vidět, tak je většina výrobců secvakává sponkovačkou, my je vždy ručně zašíváme. Zabarvení kůže dírek opasku a okolo jazýčku. Těch věcí je víc, ale základní rada je, vezměte si pásek do ruky a nebojte se doptávat prodejce a prohlédnout si detaily. Podle detailů poznáte kvalitu opasku. Pokud by vás zajímalo více informací, můžete nás kontaktovat a rádi vám s výběrem pomůžeme. http://lapraga.cz/kontakt/

Dárek, který ocení? Tričko pod košili, které nepropotí

Pokud nevíte, čím obdarovat vašeho muže, napovíme – tričko pod... Celý článek

Poslední článek:
10 módních specialit českých mužů

Autor: Matouš

Máme několik ryze českých skvostů... čím perlí pánská móda a „vkus“? Celý článek

Design je fascinace, říká Alex Monhart

Autor: Monika

Alexandra Monhartová navrhuje luxusní kožené batohy. Původně pánské... Celý článek

Jak vznikaly šaty do Opery

Autor: Ada

Psaní o sobě a o tom, co dělám, se na Módním pekle vyhýbám, neboť o... Celý článek