Burda - domácí šití

Fotoalbum tématu (2120) Sledovat e-mailem Přidat k oblíbeným Zapnout podpisy Hledání v tématu

Reklama

Reklama

Moir
2017 příspěvků 1 inzerát 27.10.17 21:39

@porjk zapínání je z ebaye a přišlo „pánské“, tj. tak, že špička knoflíku směřovala dolů na špatné straně, tak jsem to překřížila a sešila, zatím to funguje
u Stoklasy měli buď strašně ošklivé nebo takové, kde jedno stálo přes 50 Kč a ještě bych nevěděla, jak to přišít, protože by šlo ruční jednou prošít těžko a do stroje bych už hotový kabát nestrčila

vlm
3512 příspěvků 27.10.17 21:49

@Moir hezký,jste šikovná, jen se mi zdá, že na pravé straně ho máte kratší,

Moir
2017 příspěvků 1 inzerát 27.10.17 22:11

@vlm spíš stojím nakřivo, délku jsem dělala na panně, takže by se to stát nemělo, ale možné je všechno, bohužel nemám nikoho, kdo by mi s tímhle mohl pomoci

julie74
1053 příspěvků 27.10.17 23:32

@Moir no když máte pannu… jste tak šikovná, moc se mi líbí ta červená podšívka

porjk
2280 příspěvků 28.10.17 08:28

@Moir Děkuji,já jsem ho sháněla a k mání bylo dost hrozné z roztřepené koženky za cca 90 kaček.

Alterations
589 příspěvků 28.10.17 09:03

Kabát se mi líbí, obdivuji Vaše nápady. Taky občas zkouším ušít různé kabátky. Přišla jsem na tohle: kabát je mnohem teplejší, když není příliš těsný. Ale zase volný župan je hrůza. Je zajímavé, co udělají volnější rukávy, ale přitom celkem přiléhavé k zápěstí a k ramenům. Jsem malá a nosím jen kratší jakési 3/4 kabáty. Pomůže, když jsou k dolnímu okraji trochu zůžené. Například záševky na zadním díle. V jedné staré Burdě byl střih na kabát, kterému se prý dříve říkalo Želvička. Ten mne opravdu příjemně překvapil, jak hřeje.

odianis
139 příspěvků 28.10.17 09:17

Listopadová Burda mě mile překvapila, líbí se mi víc jak jeden model :-). Už ji mám doma. Obrázek je z Burdy ruské, ale česká je stejná.

vlm
3512 příspěvků 28.10.17 11:07

@Moir panna je symetrická, ale my lidi ne, tak se to lehce stane, ale může to být jak říkáte postojem, jinak kabát chválím, s nedostatkem materiálu jste si poradila na jedničku

Reklama

MP blanka
891 příspěvků 29.10.17 00:25

Stalo sa to náhle, ale veď raz to prísť muselo.Dnes v noci mi definitívne odišiel verný priateľ, stalo sa to uprostred spoločnej práce, ani sme sa nestačili rozlúčiť. Bol mi dobrým kamarátom aj pomocníkom od mladosti, spoločne sme zostarli.Bol mi verný bez niekoľkých mesiacov 50 rokov a nikdy mi nevyčítal, že som sa popri ňom rovnako kamarátila aj s niekoľkými inými pomocníkmi. Často sme spolu ponocovali, ale aj veľa poctivej práce sme spolu urobili, bolo naňho spoľahnutie. Venujem mu sladkú spomienku a na rozlúčku mu chcem povedať : Za všetko ti ďakujem, môj úžasný šijací stroj Veritas!

Linie
1865 příspěvků 29.10.17 07:13

@MP blanka Napsala jste to krásně!

mikrob
8 příspěvků 29.10.17 11:30

Ježíš, to mi nedělejte. Prve jsem se málem rozbrečela, pak si říkám - proč tady a na konec on to šicí stroj! Tak tedy R. I.P. Veritas :-)

DRW
1729 příspěvků 29.10.17 11:56

@MP blanka
Stroj Veritas si to zaslouzi, to jsou drzaky. Moje pani svadlena ho ma taky.

porjk
2280 příspěvků 29.10.17 12:58

@MP blanka Berte to tak, že jemu s vámi bylo taky pěkně, jinak by se poroučel dřív. Ale chápu vás, těžko za věrného služebníka hledat podobného. I přes technicky vyspělejší kusy.

4girls
275 příspěvků 29.10.17 13:04

@Moir Kabát je úžasný! Líbí se mi na něm podšívka i podsádka, to je vážně taková třešnička na dortu :-D Jste šikovná, už se těším na další kousky od Vás.

vlm
3512 příspěvků 29.10.17 13:55

@MP blanka čest jeho památce, až mě to dojalo :-).Moje veritaska dosloužila taky, ale nejsem schopná se jí zbavit.Je naštěstí kufříková, tak nezabere moc místa. při stěhování jsme spoustu věcí odvezli do sběrného dvora, ale ji jsem nedala veritaska zůstala. Mám ji od osmnácti, našila jsem na ní spoustu věcí na sebe, později na děti i manžela, pak zase jen na sebe a občas na dceru, celkem tak 30 let sloužila. Má nárok na klidný odpočinek :-)

MP blanka
891 příspěvků 29.10.17 15:04

@vlm @porjk @DRW @mikrob @Linie - všetkým ďakujem za prejavy sústrasti. Vedela som, že tu nájdem pochopenie! Keď tak nad tým mojim drahým zosnulým rozmýšľam, možno sa ešte spýtam v servise, na koľko by vyšla resuscitácia, výmena motora. Nejde ani tak o to, či by sa to ešte vyplatilo, ako o to, že je to skutočne festovný, stabilny stroj. A práve na prácu, ktorú teraz robím by sa mi skôr hodil on, ako jeho mladší, modernejší / a drahší / braček.

czDanda
482 příspěvků 30.10.17 16:22
@MP blanka píše:
Za všetko ti ďakujem, môj úžasný šijací stroj Veritas!

Taky soucítím.
I když ta poslední věta mi silně připomíná známý film:
„Můj věrný druhu, tanku…“ :-)

celem
1215 příspěvků 30.10.17 22:42

@MP blanka Ani se vám nedivím, Veritasky jsou pořád ceněné pro svoji spolehlivost a na rozdíl od nových strojů jsou silné. Elektronické stroje mají spoustu příjemných funkcí, ale sílu starých mechanických nemají.

BeKaa
214 příspěvků 31.10.17 16:05

Trochu se bojím napsat sem dotaz, ale zkusím to… Jsem v šití absolutní laik, ale láká mě to. Chtěla bych zkusit šaty z úpletu. Přemýšlím, že bych jedny starší šaty z podobného materiálu komplet rozpárala, obkreslila na látku a sešila.
Otázka zní…půjde to, nebo je to blbost? Otázka 2: Je složité šít z úpletu?
Látku jsem si vybrala tuto.

https://www.flex-tex.cz/…arevny-uplet

Omlouvám se, nejde mi vložit odkaz

Karpertje
88 příspěvků 31.10.17 18:04

@BeKaa
1. Jasně, že to půjde :-). Svůj nejoblíbenější střih na obyčejné tričko jsem získala stejným způsobem. Možná byste tričko ani nemusela párat, jde to obreslit na papír.
2. Šití z úpletu zas tak složité není, jde to i na normálním šicím stroji. I když lepší je to na overlocku (ten by mohli mít v nějaké sdílené šicí dílně). Mrkněte na stehzastehem.cz, kde se šití z úpletu věnují.

Ta látka bude nejspíš dobrá. Vybírejte pro začátek silnější úplety. Nebudou se Vám tolik zasekávat ve stroji. A mrkněte na sew-along Nettie bodysuit na Closet Case Patterns (https://closetcasepatterns.com/nettie-sewalong). Používám uvedenou metodu na začištění výstřihu (sešije se o něco kratší pruh látky na kratších koncích a všije se z rubu do výstřihu. Pruh musí být ve výstřihu rovnoměrně napnutý, aby hezky přilnul do výstřihu. Otočí se to, sežehlí a prošije). Je to vcelku jednoduché a vypadá to už dost profesionálně (líp než když se v domácích podmínkách lemuje proužkem).

Karpertje
88 příspěvků 31.10.17 18:07

@MP blanka Ach, ach, to je velká ztráta. Zkuste se zeptat, jestli by to nešlo spravit. Třeba to bude nějaké drobnost.

marikahr
415 příspěvků 31.10.17 20:51

Kedze toto je jedno z mala este dychajucich vlakien, obcas sem nakuknem a mam stale vacsiu chut oprasit moje sicie zrucnosti ;-)
Problem je, ze disponujem slapacim sijacim strojom, sice funkcnym, ale uz pre neho nechcem mat miesto.
Zacala som sa obzerat po nejakom sijacom stroji, tak snad v horizonte niekolkych rokov sem niecim prispejem :-D

BeKaa
214 příspěvků 31.10.17 23:30

@Karpertje Děkuji za odpověď i užitečné informace. Zkusím to.

marikahr
415 příspěvků 23.11.17 23:41

Co si myslite o tomto stroji
https://www.lidl.sk/sk/ponuka.htm?…
alebo
 https://www.lidl.sk/sk/ponuka.htm?…

Jordaan
7388 příspěvků 23.11.17 23:57

@marikahr

Singer nebrat. Je to cele z umele hmoty a rychle se to rozpadne.

Stránka:  « Předchozí 1 609 610 611 612 613 614 615 616 617 618 619 Další »

Reklama

Váš příspěvek

Kolekce Kanye Westa: Místo přehlídky paparazzi

Kanye West předvedl svou novou kolekci na paparazzi snímcích... Celý článek

Reklama

Poslední článek:
Módní divadlo v Miláně očima fashion blogerky

Autor: Admin Módnípeklo.cz

Domov módy ožívá dvakrát do roka - v únoru a v srpnu, kdy se koná... Celý článek

Reklama