Burda - domácí šití

Fotoalbum tématu (2214) Sledovat e-mailem Přidat k oblíbeným Zapnout podpisy Hledání v tématu

Reklama

Reklama

Jordaan
8182 příspěvků 20.04.18 10:04

@Alterations

Vy myslite nejspis moje saty, ty maji gumu v pase a zadny zip, proto jsou i tak rychle na siti. Ty saty od Daniely gumu v pase nemaji.

Jordaan
8182 příspěvků 20.04.18 10:11

@VeronikK

K modrym satum jsem to narychlo vyresila cervenyma tom's a rekla bych, ze je to akorat. Letni, lezerni a nehodi me to do retra nebo do usedle madam.

Uživatel je onlineMoir
2090 příspěvků 20.04.18 10:42

Prodávám šicí stroj Janome 525S v perfektním stavu, vyčištěný, promazaný, s veškerým příslušenstvím, navíc 1/4" patka, lemovací patka 2mm (rolovaný lem), průhledná patka pro saténové stehy a zipová úzká patka PRYM a náhradní kryt cívky. V příslušenství je pevný kryt. Prodávám, protože jsem si pořídila elektronický. Je to stroj, který ušije skoro všechno, šila jsem na něm všechno od džínoviny po šifon, úplety i tkaniny.

Pouze osobní předání v Praze, krabice vzala za své při stěhování, takže není jak zaslat.
Samotný stroj 5500 Kč

Kromě toho jsou na prodej i dvě větší patky zn. Janome Řasící patku 943100000 JANOME za 700 Kč (PC 1300 Kč)
patka pro horní podávání Janome 200311003 450 Kč (Pc 680 Kč)
Patky je možné zaslat i poštou, v tom případě připočítám poštovné.
Obě patky najednou za 1050 Kč
Stroj + patky za 6400 Kč.

Příspěvek upraven 21.04.18 v 09:31

DanielaS
4775 příspěvků 20.04.18 11:55

To jsem nezminila, ze jsou ve velikosti 40, nevesta neni silna.
Mate pravdu se spodnickou, do jednech batistovych letnich jsem to tak vyresila (zivutek se spodnickou na raminka a pak od pasu dolu klasicka podsivka). Nevim, jestli by to z madeiry nepusobilo moc jako nocni kosile. Mam je hotove z bileho platna a je to takove domacke.

Jordaan
8182 příspěvků 20.04.18 16:53

@DanielaS

Dite Vas prave oznacilo za „pani s nudlema“ :-).

Příspěvek upraven 06.07.18 v 01:12

DRW
1981 příspěvků 20.04.18 19:18

@DanielaS
Madeirove svatebni saty vypadaji velmi dobre, zvlast kdyz je to nejaky zajimavy/krasny vzorek. Toho bych se opravdu nebala.

DRW
1981 příspěvků 20.04.18 19:19

@Jordaan

Normalne vasemu synkovi zavidim, krasne kosile.

Puffin
104 příspěvků 20.04.18 19:23

@Jordaan Jak ti sloni krásně pochodují v řadách. Z vašeho syna nepochybně roste gentleman s vybraným kusem :-)

Jordaan
8182 příspěvků 20.04.18 20:27

@DRW @Puffin

Musim vyuzit casu, kdy jeste bez protestu nosi, co mu navleknu. Kosile ale nosi rad. Ted navecer jsem s nim byla na zmrzline, ja mela ty modre saty a dite svetlou lnenou kosili a kalhoty a manzel se zeptal, jestli jdeme na letni slavnost k detem z Bulerbinu :-).

MP blanka
1351 příspěvků 20.04.18 20:30

@Puffin - nielen že pochodujú v radách, ale keď si predstavíte, že je košielka zapnutá - pánske zapínanie- tak sa budú presne kryť časti slonov s chobotom hore a tých s chobotom dole tak, že budú vyzerať ako jeden neporušený slon. To sú drobnosti majstrov.

Puffin
104 příspěvků 21.04.18 21:03

Prosím, poradíte? Chci ušít dceři (velikost cca 11-12 let, něco mezi 146 a 152) letní šaty. Chtěla jsem ušít šaty s krátkými rukávy, s vrškem se záševky v pase a půlkolovou sukní. Jenže dcera se zamilovala do látky, která je plná velmi výrazných velkých květů na bílém podkladě a navíc je to takový silnější, těžší, ale dost pružící úplet ve všech směrech. A teď se bojím, že se to celé bude hrozně vytahovat, že z toho bude hadr na všechny strany. Zvažovala jsem podrazit vršek něčím nepružným a zachovat střih, ale bojím se, že z toho stejně bude nějaká podivná katastrofa. Nemáte nějaký nápad?
Ještě mě napadá umluvit dceru a ušít ji z tohohle dvě různá trika/tuniky a kombinovat s jednobarevnými kalhotami a sukněmi, ale nechci ty šaty hned vzdát.

VeronikK
673 příspěvků 22.04.18 08:19

@Puffin Nemporadím vám, jen vám napíšu, že mě taky často lákají velké květinové vzory, ačkoli mi většinou nesluší. Ale na pohled :-) A i někjaké květované šaty jsem měla…
Jinak s tím úpletem nevím, jak se bude chovat. Ale jestli je silnější, tak mě by se z toho líbila mikina. Šaty si z této látky představím spíš jednoduššího střihu.

vlm
4107 příspěvků 22.04.18 08:48

@Puffin vysvetlila bych ji, ze kazdy material neni vhodny na všechno. Jak píše @VeronikK viděla bych to taky na jednodussi strih, ale ne pro dvanáctiletou slečnu.

giuliettka
1900 příspěvků 22.04.18 08:57

@Puffin Ja by som tie šaty podľa dcériných predstáv ušila. Vršok sa bude chovať rovnako ako keby ste šila mikinu a podrazila by som len kolovú sukňu a myslím, že žiaden hadr by z toho nevznikol. Bolo by to ako sukňa s podšívkou. Áno je to pre 12 ročnú slečnu pracné, ale ak to nerobíte pre peniaze, tak prečo nie.

DanielaS
4775 příspěvků 22.04.18 09:00
Dotaz

Detske saty 135B, Burda 9/2015
Na rukavu neni naznaceny rozparek, ale pri siti se ma vypracovat. Postup jsem nepochopila, jak to mysli? Nastrihnout mezi linkami, sestrihnout, zalozit. Nechapu, uvazuju proste udelat klasicky nastrih v pulce mezi linkami a olemovat sikmym prouzkem, ale zajimalo by me, jak to ma byt podle postupu (nemam ho cesky).

Jordaan
8182 příspěvků 22.04.18 12:08

.

Příspěvek upraven 22.04.18 v 12:26

Jordaan
8182 příspěvků 22.04.18 12:09

.

Příspěvek upraven 22.04.18 v 12:26

Jordaan
8182 příspěvků 22.04.18 12:18

@DanielaS

Ja myslim, ze je to fake rozparek. Potrebujou ziskat misto na tu listu na okraji s knoflikem. Nastrihne se to jen kousicek, mezi nastrihem se to zacisti zalozenim a ten zbytek je pak v te liste. Zpevnila bych mozna ty rohy, aby se te neroztrhlo nebo to udelala jinak :-D

benyka
6318 příspěvků 22.04.18 16:29

@Puffin Jednou jsem zkusila ušít cvičně z takového tahavého úpletu (95% viskóza + 5 % elastan) půlkolovou sukni, ale při prvním vyprání po ušití a usušení v zavěšení na ramínku byla (celkem očekávatelně) délka z prvního nástřelu (z ideálního střihu) silně cípatá, takže jsem ji musela zastřihnout – někde to dělalo i víc než 10 cm. Po dalším praní a usušení stejným způsobem už se chová relativně slušně (viz foto). Jenže materiál je hodně splývavý, takže celkově to není žádná hitparáda. Zato triko je z toho skvělé, ale pro změnu se mírně srazilo.

MP blanka
1351 příspěvků 22.04.18 16:53

@DanielaS skúsim aj ja. Začať môžete tak, ako @Jordaan nakreslila. Teda v mieste medzi nástrihmi urobíte do rubnej strany 2× zahnutú obrubu, takú ruličku. Urobíte si manžetu, ja preferujem aspoň na jednej strane / je jedno, či na strane dierky, alebo gombíka / preklad. Musíte sa rozhodnúť, či budete šev manžety iba obnitkovávať, vtedy ju môžete už teraz vyštepovať a všívať ju budete cez vrchný aj spodný okraj súčasne. Je to jednoduchšie, preto som ten spôsob zvolila teraz aj ja. Krajšie ale z rubnej strany vyzerá, keď je šev manžety a rukáva schovaný dovnútra manžety. Vtedy pred všívaním manžetu nebude štepovať a všívať ju budete iba za vrchný diel. Spodný, vnútorný okraj potom alebo ručne, alebo strojom prehnutý prišijete o šev, ktorým je manžeta všitá do rukáva. Vyštepujete až nakoniec. Takže pokračujem- manžetu všijete do rukáva, od nástrihu po nástrih, nebude to vypadať, ako na treťom obrázku @Jordaan, pretože sa nadpojíte presne v línii spodného okraja tej obruby. Potom prehnete rázporok späť na všitú manžetu a alebo v ruke neznateľne prišijete ku švu, alebo urobíte strojom 2-3 stehový priečny zámočok. Druhú stranu alebo necháte len tak, manžeta je všitá, alebo obalíte rázporkom aj túto stranu. Vtedy je po zapnutí na rukáve protizáhyb, ak urobíte iba jednu stranu, bude tam jednostranný záhyb. Oboje zaručuje po odopnutí dostatočnú voľnosť na oblečenie. Urobila som iba v rýchlosti malý vzorník, snáď to bude trošku názorné.

Jordaan
8182 příspěvků 22.04.18 17:46

@MP blanka

Tady je videt, kdo se vyzna :-)

benyka
6318 příspěvků 22.04.18 18:02

@MP blanka Smekám. Vyčerpávající návod. Mně vždycky u těchhle manžet štvalo, když se to, co má zůstat vevnitř, nějak vysunulo ven. Byla jsem z toho nervózní a pořád jsem to kontrolovala.

MP blanka
1351 příspěvků 22.04.18 18:33

@Jordaan @benyka Ďakujem, ale teraz až na fotkách vidím, že som sa nemala tak ponáhľať. Robila som to len tak od oka, a vidieť to. Nabudúce sa polepším.

Puffin
104 příspěvků 22.04.18 21:21

Děkuji moc všem za reakce, tahle diskuze (respektive její přispěvatelky) jsou tím nejlepším, co na Pekle zůstává. Asi tedy zkusím tu sukni podrazit a budu doufat :-)

DanielaS
4775 příspěvků 23.04.18 07:04

Moc dekuju za vsechny rady.

Stránka:  « Předchozí 1 613 614 615 616 617 618 619 620 621 622 623 633 Další »

Reklama

Váš příspěvek

Značka Vans připravila kolekci s obrazy Vincenta van Gogha

Značka Vans vytvořila kolekci ve spolupráci s amsterodamským Muzeem... Celý článek

Reklama

Články z Expres.cz

Pražský fenomén beer bikes: Stížnosti se množí ze všech stran, policie je bezradná

Beer bike neboli pivní kolo jistě už alespoň jednou spatřil každý, kdo...

Rodí se další legenda: Mikolas jde ve stopách Gotta, z Eurovize má větší šance

Zpěvák Mikolas Josef (22) se postaral o neuvěřitelný úspěch. Ve světové...

Poslední článek:
Dobročinné secondhandy: Dobrý skutek, nebo past?

Autor: Monika

Pomáhat oblečením – to zní jako spojení příjemného s užitečným. Tak... Celý článek

Reklama