Burda - domácí šití

Fotoalbum tématu (2214) Sledovat e-mailem Přidat k oblíbeným Zapnout podpisy Hledání v tématu

Reklama

Reklama

DanielaS
4775 příspěvků 23.07.18 10:32

Hele ten je mi povedomy nekdy z minule zimy, pohledam…

DanielaS
4775 příspěvků 23.07.18 10:42

Jestli spravne chapu vase pozadavky na rozsireny strih a aby sel u krku dopnout, tak to jsem si zapamatovala tenhle, 138 z 9/2016, ale je az od vel. 44:

DanielaS
4775 příspěvků 23.07.18 10:44

Pripadne, pokud nevadi stojacek, prodlouzit 102 z 12/2016:

DanielaS
4775 příspěvků 23.07.18 10:47
Dotaz

Kolik si mam rict za usiti motylka?

Bystromila Klíšťová
26 příspěvků 24.07.18 13:43

@DanielaS Děkuji za tipy. Myslíte, že by k podobným střihům byl problém přidělat pásek? Pro moji teplotní pohodu je nezbytný.

DRW
1976 příspěvků 24.07.18 15:51

@Bystromila Klíšťová
nejsem sice tazana, ale ano oba kabaty mohou mit pasek, u toho druheho by to nevadilo, to strihnuti v pase tomu nahrava a u toho prvniho je treba vynechat tu prezku vzadu, protoze ta by mela byt cca v pase a pouzit pasek (samozrejme ve stejnem miste jako je ta prezka muze byt bud jedno siroke poutko nebo 2 mensi vzdy pres ty sklady, aby to napr. zachovalo efekt nebo taky nic.

Alterations
665 příspěvků 24.07.18 17:10

@DRW Když se znovu dívám na ten tmavěčervený kabát, zdá se mi, že jeho pásek je tvarovaný. Rozhodně alespoň vzadu. Proto pěkně leží.

Jordaan
8173 příspěvků 24.07.18 18:03

@DanielaS @Bystromila Klíšťová

Akorat, ze ty dva kabaty jsou uplne jine, nez ten, na ktery byl dotaz.

julie74
2015 příspěvků 26.07.18 18:51

Jsem tady s mým dílem. Teda jak to říct… no, já vím že to vyzní blbě, ale naživo mi přijde , že sedí na ramenou lépe než to vypadá na fotce. Ona totiž tahle látka, jak je tenká a chová se trochu jako lněná, tak mi tak úplně nejde vyfotit. Naživo zrovna tohle docela dobrý. Ovšem tím pozitiva končí. Koupila jsem si málo látky, takže jsou kratší než jsem myslela. takže už si ani nezaslouží rukávy, budem se tvářit, že jsou to super letní šaty. Potom, po všech těch radách o sledování vlákna, vyskládání na látku atd. Jsem si položila střih, zjistila, že nedokážu vystřihnout přeloženou látku, zase ji srovnala, a položila střihy tak, že jsem získala …dva levé zadní díly. Takže když to uzavřeme, ty šaty mají pár drobných mušek. Ten ohnutý spodní rozparek, když koukám na fotku, sežehlím. To olemování výstřihu byl pokus tvářit se, že jsem je od počátku chtěla dvoubarevné.

julie74
2015 příspěvků 26.07.18 18:54

Fotky

julie74
2015 příspěvků 26.07.18 19:49

a koukám, že poslední ránu jsem jim zasadila těma hroznýma fotkama. ach bóóže :)))

benyka
6304 příspěvků 26.07.18 22:46

@julie74 Zachovejte klid, to se poddá. Prvních dvacet pokusů a pak už to půjde. :-) (To byl pokus o vtip.) Mám taky svoje pomníčky. Asi jako každý. Některé jsem vyhodila a jiné mám už patnáctý rok rozešité. A to nepočítám látky složené ve skříni, se kterými si nevím rady.

julie74
2015 příspěvků 26.07.18 23:13

Ale jo, já jsem v klidu, ale teda když jsem viděla dva levé díly, opravdu jsem tomu nemohla uvěřit. To byl dost útok na mé sebevědomí… :))) Brutální útok, jeden řekne šití a takový adrenalin :)))

benyka
6304 příspěvků 26.07.18 23:23

@julie74 Takových blbostí čeká na člověka moře. Já jsem naposledy zmastila například kytkované letní maxišaty, které jsem si šila na jaře a dávala jsem je i sem, a sice že jsem střih předního dílu nakreslila na látku obráceně než jsem chtěla, takže šikmo střižený byl místo středního švu šev boční. U zadního dílu to mám správně. Ale spoléhám na to, že by si toho všimla asi jenom Blanka. :-)

P.S.: Páni, ono to bylo už loni na jaře! A za chvíli jsou Vánoce. :-)

julie74
2015 příspěvků 26.07.18 23:51

@benyka neštvěte mě, jojo, to máme chladna zrána a pak hned Vánoce.
Tsss a naštěstí váš šicí problém jsem nepochopila :)))

benyka
6304 příspěvků 27.07.18 00:00

@julie74 No jo, vlastně. Dneska je Anči. :-(

VeronikK
666 příspěvků 27.07.18 07:22
@benyka píše:
@julie74 Zachovejte klid, to se poddá. Prvních dvacet pokusů a pak už to půjde. :-) (To byl pokus o vtip.) Mám taky svoje pomníčky. Asi jako každý. Některé jsem vyhodila a jiné mám už patnáctý rok rozešité. A to nepočítám látky složené ve skříni, se kterými si nevím rady.
Že i vy, která ušijete odpolední šaty jako nic, jste na tom takhle, to mě docela povzbudilo. Ještě bych mohla něco zkusit, než přijedou děti z táborů…

květušína
71 příspěvků 27.07.18 09:53

Zdravím! Doufám, že se brzy připojím a ukážu taky nějaký svůj výtvor. Učila jsem se šít už strašně dávno v kroužku při ZŠ, ale žádné haute couture to nebylo, takže chci začít znovu, precizně a na úrovni. :) Šila jsem hodně tak do 25 let a teď už dlouho dlouho nic (jen kuchyňské chňapky a poutka na ručníky, to se nepočítá :D ). Bohužel svůj starý šicí stroj mám dodnes :D. Uvažuji, že si koupím nový, ale nevím, zda si koupit overlock nebo nový šicí stroj (nebo obojí?). Ten můj starý stroj má pokažené entlování. A dále začišťování okrajů švů, to je pro mě noční můra vždycky - dělám to cik cak stehem a okraj látky těsně zastřihnu nůžkami, ale stejně z toho lezou nitky. Budu muset projít nějakou diskusi o šicích strojích a rozhodnout se, co vlastně chci.

A prosím, můžete mi poradit? Mám vyšívaný manšestr (výšivka je v barvě látky, takže vzor je vidět jen z blízka) a chtěla bych si z něj ušít pouzdrové šaty s dlouhým nebo 3/4 rukávem (původně kupováno na kostým - nechápu, proč, když kostýmky vůbec nenosím). Je běžné, že se ušijí šaty napřed z jiné látky - kvůli střihu a pod? Docela se do toho manšestru bojím střihnout.

@julie74 Kdybyste věděla, kolik látek jsem zkazila a v jakých svých výtvorech jsem chodila do školy. :D Máma mi říkala, že v tom nemám chodit, ale já na to byla tak pyšná - nedávno jsem to našla (zřejmě schované na hadry) a musela jsem se smát. Tím chci říct, nic si z toho nedělejte, cvičení dělá mistra.

Ještě bych chtěla napsat, že mám vždycky velkou radost, když se někdo věnuje ručním pracím - já je miluju (kromě šití taky pletení), ale nemám nikoho kolem sebe.

MP blanka
1347 příspěvků 27.07.18 10:27

@julie74 - vy ste to teda vzala hopem! Ja som myslela, že nám ukážete šaty v priebehu spracovania, resp. pred zošitím. Ale nič, nie je lepšia rada, ako vlastná negatívna skúsenosť. Súčasne sa pripájam k tým, ktorí vás chvália, a myslím to úprimne.Konkrétne pripomienky sú už zbytočné, a pripomínam ,že nie je na škodu prečítať si návod,napr.aj v Burde. Aktuálne mám podobný problém s mojimi vnučkami. Naznala som, že už aspoň tá väčšia 9r.,by si mohla s mojou pomocou niečo jednoduché ušiť.Je nadšená ! Nevesta mi povedala, nech doma nekupujem látky, že má doma nejaké zvyšky. Z toho sa ukázal nepredstaviteľný bazár, 3 - slovy : tri! krabice látok, prevažne vzorovaných úpletov v množstve tak okolo pol metra. Rozložili sme obsah a nestačili sme sa pozerať,koľko sukní / povedala som že na začiatok to bude jednoduchá sukňa /by si chceli, a to obe,ušiť.Ó sladká nevedomosť !A nič jednoduché,chce mať sukňu z týchto dvoch látok, najradšej ale z troch rôznych,a volány,aby sa točila ! Niečo sme my veľké tým malým vysvetlili o vhodnosti kombinovania vzorov, ale jednoduchá sukňa / zošiť pruh látky a vtiahnúť gumu/ to teda nebude nebude. Zatiaľ sme len vystrihli, teda vnučka pod mojim dozorom. A prečo to píšem v súvislosti s vami: Máločo ide rýchlo a dobre, najmä v začiatkoch to chce trpezlivosť, a ísť krôčik po krôčiku !

julie74
2015 příspěvků 27.07.18 10:47

@MP blanka vezmu si příklad z vaší devítileté vnučky. :)))
No, měla jsem možnost se do toho pustit a nebyla jsem na pořádném připojení, ale jak správně píšete vy i Benyka, a jak jsem pochopila, holt ještě krapet zatížím životní prostředí spotřebou látek, a prostě se budu dál pinožit a pinožit a výsledky můžou být jenom dva - chytnu nějaký cvik nebo mě to přestane bavit. Uvidíme co dřív.
Jo a poslala jsem fotku kamarádce a ta odepsala že jsou skvělé. Tak vidíte (škoda že tu není smajlík co plazí jazyk) :)))

julie74
2015 příspěvků 27.07.18 10:50

@květušína :)))
před pár lety jsem trpěla na deprese a léčila jsem je, mimo jiné, šitím dek, mám jich několik. Pozor, šila jsem je ručně. Taky mám moc ráda když někdo něco „dělá rukama“.

giuliettka
1880 příspěvků 27.07.18 11:05

@julie74 Neviem aký mal byť povodne ten Váš výstrih, ale skúste si pozrieť toto video.
 https://www.youtube.com/watch?…

julie74
2015 příspěvků 27.07.18 11:52

Giuliettko, já jsem si vědoma, že jsme se párkrát trochu nepohodly, ale to video, pořád dobrý, dobrý a pak najednou ta otočka :))) :))) směju se tu jako blázen, to budu nacvičovat jako kouzelnické číslo na vánoce. Ale teda výsledek pěkný, to jooo. Krásný, moc díky, rozhodně jsem si to uložila…

benyka
6304 příspěvků 27.07.18 12:56

@giuliettka Proto zásadně nedělám véčka (a zdůvodňuji to tím, že mi nesluší). :-)

Dani17
359 příspěvků 28.07.18 12:02

@květušína Odkud jste? Já jsem tady taky skoro sama :-D

Stránka:  « Předchozí 1 623 624 625 626 627 628 629 630 631 632 633 Další »

Reklama

Váš příspěvek

Barbara Nesvadbová vydává knihu o módě, stylu a trendech

Barbara Nesvadbová vydává novou knihu s názvem Síla stylu. V ní... Celý článek

Reklama

Články z Expres.cz

Pražský fenomén beer bikes: Stížnosti se množí ze všech stran, policie je bezradná

Beer bike neboli pivní kolo jistě už alespoň jednou spatřil každý, kdo...

Rodí se další legenda: Mikolas jde ve stopách Gotta, z Eurovize má větší šance

Zpěvák Mikolas Josef (22) se postaral o neuvěřitelný úspěch. Ve světové...

Poslední článek:
Dobročinné secondhandy: Dobrý skutek, nebo past?

Autor: Monika

Pomáhat oblečením – to zní jako spojení příjemného s užitečným. Tak... Celý článek

Reklama