Burda - domácí šití

Fotoalbum tématu (2701) Sledovat e-mailem Přidat k oblíbeným Zapnout podpisy Hledání v tématu
xSx
693 příspěvků 4.11.18 14:43

mam dotaz: pred nedavnem jsem tu postovala hackovane ponco. Je supr teple, ale profukuje. Vzhledem k povaze rukavu nejde nosit pod nic, tak me napadlo z toho udelat svrchni odev a necim tu pleteninu podsit, necim co neprofoukne. Je to uplna blbost, nebo by se dalo? Pripadne jaky material? Diky predem za rady.

benyka
7498 příspěvků 4.11.18 17:07

@xSx Jednou jsem si podšila venkovní svetr takovým tím chlupatým bavlněným vzorovaným saténem, co se z něj šily (nevím, jestli ještě šijí) pánské župany. Dalo se v tom chodit i v deseti stupních mrazu.

Alterations
720 příspěvků 5.11.18 15:19

Manžel má značkový svetr na Golf, (volný), který je celý podšitý něčím jakoby nepromokavým, ale zřejmě prodyšným.

xSx
693 příspěvků 6.11.18 09:47

hm, to se tady rozhořela diskuze! :) dík @benyka @Alterations alespoň za nějaké komentáře.

MP blanka
1966 příspěvků 6.11.18 10:17

@xSx - no viete, ja som sa zámerne nepridala. Mám obavu, či to pončo, vzhľadom na tvar a celkovo užšie rukávy / čo iba v tej pletenej forme zrejme pohybu neprekáža /, nestratí podšitím tu voľnosť, teda,že to bude síce teplejšie, ale či nebudete mať pocit, že je vám to tesné a trocha pohyb obmedzujúce. Ak to určite chcete podšiť, tak možno hľadajte niečo ako tenší a pritom pocitovo teplý úplet. Neviem, či má nejaký obchodný názov, ja som z toho šila dievčatám dlhé nočné košele na zimu, a nevedia si to vynachváliť.Alebo by možno stačila aj pružná strečová podšívka , nie je síce hrejivá, ale bola by to predsalen tá druhá vrstva.

xSx
693 příspěvků 6.11.18 11:58

@MP blanka Jo, dekuju moc! To je to, co mi pomuze se rozhodnout :) ja jsem nasla nejakou smesovku z vlny na tenci podzimni plaste a prave taky nevim, jak by to dopadlo, jestli to nebude moc „neohebne“. Taky prave premyslim, jak bych to k te pletenine vlastne vubec nasila, do svu by se to dalo, ale co spodni okraj? asi to proste necham jako svetr na podzim no. priste budu pred velkyma projektama alespon vic premyslet :D

if5
241 příspěvků 6.11.18 13:46

@xSx Pokud byste to podšívala, myslím, že už samotný tvar toho ponča si říká o šikmé položení látky (kosočtverec)

DRW
2039 příspěvků 7.11.18 10:04

@xSx ja bych nepodsivala, ale bud si pod to poridila neco z tenkeho fleece, ale jeste lepe upletla nebo koupila neco z tenkeho merina. A ted se muzu mylit, nepletla jste to nahodou z alpaky? Ona po vyprani, pokud to udelate setrne se lehce zaplsti, ale zase se muze i trochu dost vytahnout, bohuzel.

xSx
693 příspěvků 7.11.18 12:33

@DRW je to 35% alpaka, zbytek normálně ovec. Plstí to už trochu teď, jak se o sebe třou rukávy. Na praní se zatím ani nesnažím pomýšlet, uplně se toho bojim. Nicméně už chápu, že všichni pletou ze směsovek, ona ta čistá vlna fakt není ideál, už kvůli tomu jak to plstí a taky to trochu kouše. No jo, člověk se pořád něco učí :)

benyka
7498 příspěvků 7.11.18 13:43

@xSx A vlna taky chutná molům. Zvlášť červená.

DRW
2039 příspěvků 8.11.18 18:04

@xSx ja pletu vetsinou z prirodnich materialu, pokud je to smesovka s nylonem/polyesterem, tak te umelotiny tam je max 25%. Plsteni je vlastnost vlny a v podstate to upletu pomaha se uzavrit. A uprimne mam vlnene/hedvabne/bavlnene veci radeji na tele. V tech smesovkach, kde je vic umelotiny a vlna/bavlna/hedvabi je jen primes napr. 5-10%, je zima stejne jako v kabate se stejnym slozenim a hlavne se v tom clovek poti.

xSx
693 příspěvků 8.11.18 18:38

@DRW jo, teplotni rozdil je neuveritelnej. Dnes jsem si byla osahat vytipovane smesovky a byla to tragedie, nic jsem nevybrala. Svetr podsivat nebudu a zustanu asi u prirodnich materialu.

DanielaS
4938 příspěvků 9.11.18 08:59

Burda 10/2018, model 113. Silnejsi oboulicni uplet, nakonec sity normalnim rovnym stehem, pruznych svu netreba.

Moir
2262 příspěvků 9.11.18 09:09

@DanielaS tak ty mám ušité taky, jen jsem šila na overlocku a vynechala jsem zadní zip

DanielaS
4938 příspěvků 9.11.18 09:22

Trochu narocna byla manipulace na zuzeni ramen, ale povedlo se. Vubec celkove jsem je, po dvou mesicich od vytvoreni strihu, zuzovala v pase a bocich, asi jsem zhubla.

A prave TED jsem si vsimla, ze ty zahyby na sukni mam jinak. Nojo, v casopise jsem to se svyma ocima nevylustila spravne.

Moir
2262 příspěvků 9.11.18 09:35

@DanielaS já zas záhyby jak na výstřihu, tak v pase mám na opačné straně, protože jsem nevyluštila, že je to na střihu kreslené jako by se pokládal na líc

DanielaS
4938 příspěvků 9.11.18 10:24

Tak to jsem se uz chybami poucila, jak je strih nesymetricky, bacha na pokladani.

Moir
2262 příspěvků 19.11.18 21:48

Tedy, ty návody v Burdě…to je peklo, přestože šiju, ta kryptozkratkořeč je v podstatě nesrozumitlená
a mám momentálně asi problém s velikostí, zkopírovala jsem si střih na zavinovací šaty z listopadového čísla, podle obvodových měr se do toho mám vejít s přehledem a po našpendlení na pannu to vypadá všelijak, zejména tak, že mně, co je jaksi po tatínkovi chybí asi tak 6 cm přes hruď, přestože jsem kopírovala velikost 38, někde je něco zásadně špatně

Maby
52 příspěvků 8.1.19 08:19

Prosím prosím o radu. Zná někdo šikovnou švadlenu z okolí Opavy nebo Ostravy, popř. si některá z vás troufne na svatební šaty? Známá shání a zatím marně.

Dani17
468 příspěvků 9.1.19 09:31

Tak i když jsem o šatech na synův maturitní ples přemýšlela dva roky dopředu…dopadlo to katastrofálně a šiju je měsíc před plesem. Koupila jsem takový lehký satém, který není extrémně lesklý, ale stejně jsem nedopatřením udělala živůtek tu lesklejší stranu, tak už jsem to nechala na celé šaty. A protože je fakt tenký, podložila jsem živůtek voálem. je to akorát super. Ale.......teprve dnes v noci, když jsem z toho nemohla spát, mě napadlo, že já debil jsem měla udělat záševky zvlášt na saténu a zvlášt na voálu a pak to jen upevnit. Nedaří se mi záševky doladit. Jsem totiž nakřivo. Jedno rameno mám níž, docela dost. A na té straně mi to nad prsním záševkem směrem k ramenu dělá trochu ty varhánky. Taky mám dojem, že i průramek, hloubka na té straně hapruje. Ačkoli tento střih už jsem použila dvakrát, tady mi to najednou nesedí. A na rukávek jsem si koupila krajku, je taková elastická. Netuším zda mám stříhat jakoby po osnově, jako kdybych dávala normálně díly. Navíc tento rukávek je takový mini a má uprostřed tvarovací šev. Zkoušela jsem ho vypustit, ale je to paskvil. A ted jak udělat šev na krajkovém rukávku, který je vidět? A perličkaje, že ještě nemám zip, neb se dodavatel sekl a poslal o 5 cm kratší, tak čekám na ten správný. Ples je za měsíc a já jsem před zhroucením.

MP blanka
1966 příspěvků 9.1.19 15:06

@Dani17 - ale no tak, na hrútenie je ešte trochu privčas, nie? Z toho, čo píšete sa niečo zachrániť dá, a niečo…,no snáď to nebude taká katastrofa. Zoberiem to za radom.Dve vrstvy - satén, aj voál, ste šila ako jednu vrstvu? To nie je najlepšie, ale - veď sme krajčírky, vieme párať, nie? A vôbec máte tie odševky zošité? Keď sama píšete, že máte jedno rameno nižšie, ako druhé / to má najmenej 50 % ľudí /prečo ste si tú stranu neupravila, neznížila plecné švy? Tvar celej tej strany, nielen prieramok, ale aj priekrčník bude trochu odlišný. O sukňovej časti nepíšete, tam je to OK? No a teraz čo s tým. Satén je prevít, je na ňom dosť vidno, čo sa s ním robilo.Ale aj tak by som rozhodne všetko rozpárala, odžehlila, a začala nanovo. V tom prípade môžete zameniť lesklú stranu za matnú / čo ste pôvodne chcela / a je možné, že práve i preto bude predchádzajúce šitie menej viditeľné. Prs. odševky zatiaľ nechajte na mieste, kde boli. Nebála by som sa urobiť ich malinko väčšie, aby sa skrylo predchádzajúce šitie- len o niekoľko mm. viac. Rozhodne stehujte, a skúšajte. Keď už viete o tom rameni, na ešte nerozpáranom živôtiku si to zašpendlite, a potom o ten rozmer upravte novú verziu.Malo by sa vám vyrovnať aj to zvrásnenie pod prieramkom a okolo prs. odševku - ak má správne vybranie.Ale je možné, že potrebujete odševok širší, skúste. Len až si budete istá, že je to dobré, pusťte sa do šitia, a rozhodne spracúvajte každú vrstvu osobitne, a spojte až priekčníkom a prieramkom.Ak je sukňa prisadená v páse, aj toto urobte osobitne u saténu a osobitne u spodnej vrstvy. S tým rukávom- pri krajke je podľa mňa dôležitejší vzor, ako smer strihania, zvlášť, ak je elastická. Ale - píšete minirukáv a k tomu ešte nejaké delenie - veď tej krajke nedáte vyniknúť, nebude lepšie nechať to bez toho prestrihávania? A o aký rukávový šev ide - o zošitie rukáva / zošiť plus overloock, možno dvojitý šev/ a v prieramku -tiež podľa krajky, možno bude stačiť tiež iba zošiť a overloock. Obšívanie šikmým prúžkom je viditeľné do líca, a ak to nie je zámer -napr.aj obšitie výstrihu - mohlo by to vadiť. Hlavne si dajte pozor na presný odtieň nití, a šírku švu, žiadnych 1,5 cm. Ak sa na túto trochu komplikovanejšiu úpravu cítite, myslím, že času je dosť. Ak máte obavy, lebo ste už nejaký čas nešila, a necítite sa na to, pouvažujte radšej o inom riešení, napr.aj o kúpe hotových šiat. Nechoďte do spoločnosti v šatách, o ktorých budete sama vedieť, že majú chyby.

DRW
2039 příspěvků 9.1.19 18:34

@Maby Frydek-Mistek by nemohl byt? https://www.modnipeklo.cz/…-horniakova/

Dani17
468 příspěvků 10.1.19 09:45

@MP blanka Milá Blani, dovolte mi toto oslovení, jste úžasná. Děkuji za vaše rady. Takhle přesně jsem to plánovala. Nevím co mě to napadlo, ale opravdu jsem sešívala obě vrstvy najednou. Až po několika neúspěších se mi rozbřesklo. Jak říkám bavlna na letních šatech se šije jednodušeji. Sukně o.k., jelikož je kolová. Takže včera jsem rozpárala, znovu překreslila záševky. Stehuju od počátku, právě projistotu, jen už se mi to zdálo dobré, tak jsem ty záševky sešila. Ale stále nebyly žehlené a při té příležitosti jsem dokázala to, co jsem ukázala ve vedlejším vlákně. Já nepamatuju, že bych něco připálila :-D Jo prostřihla, to ano, ale spálit. No jsem jelito a už se na tom podepsal ten stres. Rameno jsem si zašpendlila, ale drobet asi budu muset podstřihnout průramek, ale nepatrně. No a ten rukávek, dám obrázek. On je vlastně takový tvarovaný, malinký. Je střižený ze dvou dílů. Zkoušela jsem ho nakreslit jako jeden díl, ale nebylo to ono. Ale možná bych se v tuto chvíli neměla řídit směrem osnovy na střihu. No na fotce jsem ustřihla jen na zkoušku, ale bohužel špatně. Takže krajky mám dost, ale už nebude tenhle ozdobný okraj. Myslím, že je elastická, takže teď tedy se rozhodnout jestli květ jakoby na šířku a nebo na výšku.
Nu a ke koupi hotových šatů. Já jsem vyšší postava a mám dlouhé tělo. Tam kde je na střihu pas, já to mám nad pupíkem a v tom se cítím jakože jsem z nich vyrostla. A takhle je to v konfekci. navíc mám širší záda, větší obvod hrudníku, ale prsa žádná. To dohání vycpaná podprsenka. A ano, nebojte, zkouším to s podprsenkou kterou budu mít. Tak ted jdu na ty obrázky. Na té celé postavě, v tom světle a barvě, nejsou ty nedokonalosti vidět ;) Ale takhle by to mělo vypadat.

VeronikK
1149 příspěvků 10.1.19 10:10

@Dani17 Věřím, že šaty mají vady, které jste popsala, ale takhle v celkovém pohledu vypadají dobře a vy v nich taky :-) Doufám, že se vám to podaří spravit, jak potřebujete.

MP blanka
1966 příspěvků 10.1.19 12:41

@Dani17 -typ šiat ste vybrala dobre,a súhlasím s @VeronikK ,že takto,na fotke a z diaľky nič „závadné “ vidno nie je. Budem držať palce,aby sa vám ich podarilo dokončiť včas a aby ani z bližšieho pohľadu žiadne chyby krásy patrné neboli.A potom nech sa v nich - za odmenu - dobre na plese vytancujete!

Stránka:  « Předchozí 1 631 632 633 634 635 636 637 638 639 640 641 695 Další »
Váš příspěvek

Před šesti lety se zřítila textilka Rana Plaza

Módní svět si připomíná šest let od zřícení textilní továrny Rana... Celý článek

Články z Expres.cz

Pražský fenomén beer bikes: Stížnosti se množí ze všech stran, policie je bezradná

Beer bike neboli pivní kolo jistě už alespoň jednou spatřil každý, kdo...

Rodí se další legenda: Mikolas jde ve stopách Gotta, z Eurovize má větší šance

Zpěvák Mikolas Josef (22) se postaral o neuvěřitelný úspěch. Ve světové...

Poslední článek:
Módní nákupčí: Povolání snů, nebo hrůzy?

Autor: Kamila

Svět skloňuje velká jména návrhářů, přitom o našem šatníku... Celý článek