Co jste si dnes koupily?

Fotoalbum tématu (10849) Sledovat e-mailem Přidat k oblíbeným Zapnout podpisy Hledání v tématu
Uživatel je onlineMP blanka
2989 příspěvků 25.11.21 09:50

@Ghost B.C. - bože, ako ten čas letí, to už je tak dávno! Mňa k H. P priviedla dcéra, ktorá si knihu kúpila, napriek tomu, že už bola dospelá. Aj som sa čudovala, čo to číta, bola vtedy práve na Slovensku. Požičala som si, že sa pozriem na prvých niekoľko riadkov - strán- kapitol, začítala som sa a z nadšenia som si kúpila svoju prvú, druhú, atď. Harrypoterovku. Pravda, pri poslednej som sa už trochu stratila v tom množstve postáv, ale to nič nemení na tom, že som si H. P od začiatku obľúbila, a na autorke som obdivovala to, ako napísala túto detskú knižku spôsobom, že vtiahne do deja aj dospelých.

Ghost B.C.
4146 příspěvků 25.11.21 10:55

@MP blanka Strašně to letí! Jsem ráda, že píšete, že v tom nedětském věku na čtení nejsem sama. Přiznávám ale, že se těším hlavně na knížky od 4. dílu dál, na ty „temnější“ - soudím tedy dle filmu. Ale přeci nebudu mít sérii od prostředka, že a taky kdo by se pak vyznal v postavách :)

Erinočka
75 příspěvků 25.11.21 11:39

@Ghost B.C. Ja som na HP fičala od začiatku ako vydali prvú knihu. Moji rodičia boli dosť proti, neviem prečo, možno nejaký náboženský motív, ale piaty diel mi otec zobral v polovici knihy, že toto čítať nebudeš, už je toho priveľa - nazeral mi ponad plece, pri čítaní. Tak som ho dočítala potajomky v škole - čudovali sa prečo každý deň chodím domov neskôr…
Priznám sa, film som videla iba jednotku, a bola som sklamaná. Každý rok si poviem, že dám tomu šancu, keď dávajú v telke každú časť, ale už to urobím :-D
Ten chaos v postavách vznikne vtedy, keď je medzi čítaním jednotlivých dielov veľký časový odstup - ako keď sme čakali na vydanie ďalšej časti.
Teda aspoň ja som to tak mala…tuším oprášim staré spomienky a prečítam si ho znova.

Sided
94 příspěvků 25.11.21 11:51

@Ghost B.C. Nejste v tom sama. I já jsem četla HP až v dospělosti (při mém věku to jinak nejde :-)). A líbil se mi. Vyrůstal na něm nejstarší syn, chodili jsme spolu do kina - na poslední díly už skoro v jeho dospělosti :-). První díl jsem mu ještě předčítala, další četl sám a já hned vzápětí. Dodnes má v pokoji skoro celé lego HP a sedá na něj prach :-).
Prostřední dceru to úplně minulo, ta zkusila několikrát do knih nahlédnout, ale nikdy ji to neupoutalo a to přesto, že čte neustále.
Zato nejmladší to chytlo taky a během loňských prázdnin (a letošních znovu) přečetla celou sérii. Na filmy kouká na vybrané, některé se jí líbí, některé ne.
Musím říct i za sebe, že další filmové díly bych asi špatně chápala, pokud bych neznala souvislosti z knih.
A hezky jsem si na vše zavzpomínala v pátek, kdy mě právě nejstarší syn požádal, zda bych v Alzaboxu nevyzvedla vánoční dárek pro jeho nejmladší sestru. V tmavém pytli byla hra (evidetentně už s baterkami), takže celou cestu domů mi z pytle mluvil hlas „Tak co mladý čaroději, kdo vyhrál letošní famrpálovou ligu? Pokud si myslíš, že Zmijozel zmáčkni zlaté tlačítko, pokud myslíš, že Nebelvír, zmáčkni stříbrné.“ :-D :-D :-D

Vinca_minor
3042 příspěvků 25.11.21 13:44

Já jsem Pottera četla v mladé dospělosti, poslední díl vyšel, když jsem končila vysokou. A mám nelegální audioknihu určenou pro nevidomé. Četla jsem to několikrát a furt se mi to líbí. Filmy jsem ze zvědavosti viděla jednou a stačilo.
A první tři díly mám v angličtině. Tím, že to znám dobře česky, tak tomu rozumím, ale chybí mi česká slova. Jako famfrpál a Zmijozel:)

Debbie092
4 příspěvky 25.11.21 15:39

Dorazila mi tahle dlouho objednaná košile. Jak se vám líbí? :)

2989 příspěvků 25.11.21 15:42

@Debbie092 - už ste si ju vyskúšala - nebude ten vysoký stojačik, ak si golier zapnete, trochu nepohodlný?

Debbie092
4 příspěvky 25.11.21 15:49

@MP blanka
Dneska ji mám zrovna na sobě. Ráno jsem měla límeček celý rozepnutý. Pak v metru dost foukalo, tak jsem ho zkusila zapnout. trvalo mi to teda dost dlouho, dlouhé nehty a knoflíky hrozně u sebe. Jako neškrtilo to, ale obejmutí bylo znát :). Jak jsem přišla do práce seděla u počítače, tak mi to malinko vadilo. Tak jsem pak rozepnula 2 z těch čtyř knoflíků nahoře a bylo to lepší. Nevím jestli to teda pak nevypadá blbě, ale příjemnější :).
Jinak kolegyním se ta košile hodně líbila :)

2989 příspěvků 25.11.21 18:17

@Debbie092 - áno, s rozopnutým, alebo polorozopnutým golierom si to viem predstaviť.

LorelaiH.
3414 příspěvků 25.11.21 18:25

Po dlouhé době šaty. Půjdeme tady ve Švýcarsku na česko-slovenský ples (teda…snad, koná se až na konci února), vůbec nevím, co se nosí, na plese jsem nebyla skoro 20 let :(

Oveeec
3126 příspěvků 25.11.21 18:44

Já si pamatuju, jak spolužačka měla na HP referát, bylo nám asi jedenáct, a nikdo z nás tenkrát netušil, jaký nesmrtelný bestseller se z toho vyvrbí. Líbilo se mi to a ráda ho čtu doteď, z nějakého důvodu se mi hrozně líbí poslední díl. Ale Harry mě často štve, jak se občas chová jako froc a jak vždycky někomu „chladně“ odpovídá. Taky jsou tam všichni klaďasové až moc velcí klaďasové a ty jejich šokující špatné stránky (Brumbál) mi přijdou nevěrohodné. A naopak. Akorát Snapeův příběh mi přijde super.
Ale nějak mi nejde pod nos, že to je něčí dětství, protože jsem ještě ze staré školy a filmy typu „americký velkofilm“ pro mě prostě nemají to kouzlo, není to to pravé, to opravdové, to „naše“. Holt stárnu, no. Takový je život, já taky nevyrostla na Poupatech.

LorelaiH.
3414 příspěvků 25.11.21 19:21

Nikdy jsem nebyla zastáncem Black Friday nákupů, ale tentokrát jsem ho fakt využila. Potřebuju nový mobil a už měsíc jsem měla jeden vyhlédnutý a sledovala a porovnávala cenu na různých eshopech. A pořád jsem si říkala: „počkej s nákupem, počkej, třeba bude v akci na BF“ A ono jo! :)
Byl o 120CHF (115eur/3tis. Kč) levnější! Jako asi bych si ho koupila i za původní cenu, ale takhle mě ten nákup těší o to víc.

pavka_l
1368 příspěvků 26.11.21 08:35

@LorelaiH. Šaty se mi moc líbí.

Jordaan
9566 příspěvků 26.11.21 13:16

@LorelaiH.

Jste docela optimista :-)

mimi
345 příspěvků 26.11.21 15:45

Ad Harry Potter, ked prisiel do kin, bola som uz dospela, takze ma ten hlavny osial minul, ale nedavno priatel navrhol, ze nech si to, ako uz pomaly klasiku, pozrieme spolu, tak sme videli tusim po piaty diel (svojho casu som s kamaratmi na ich naliehanie videla jeden, ale neviem ktory). Tak mi napadlo, ze co takto skusit si to precitat. A spomenula som si, ze moja niekdajsia lektorka anglictiny odporucala, ze v originale je pisany pomerne zrozumitelnou anglictiou, tak som si zazelala pod stromcek prvy diel v anglictine.

@Sided píše:
@Ghost B.C. Nejste v tom sama. I já jsem četla HP až v dospělosti (při mém věku to jinak nejde :-)). A líbil se mi. Vyrůstal na něm nejstarší syn, chodili jsme spolu do kina - na poslední díly už skoro v jeho dospělosti :-). První díl jsem mu ještě předčítala, další četl sám a já hned vzápětí. Dodnes má v pokoji skoro celé lego HP a sedá na něj prach :-).
Prostřední dceru to úplně minulo, ta zkusila několikrát do knih nahlédnout, ale nikdy ji to neupoutalo a to přesto, že čte neustále.
Zato nejmladší to chytlo taky a během loňských prázdnin (a letošních znovu) přečetla celou sérii. Na filmy kouká na vybrané, některé se jí líbí, některé ne.
Musím říct i za sebe, že další filmové díly bych asi špatně chápala, pokud bych neznala souvislosti z knih.
A hezky jsem si na vše zavzpomínala v pátek, kdy mě právě nejstarší syn požádal, zda bych v Alzaboxu nevyzvedla vánoční dárek pro jeho nejmladší sestru. V tmavém pytli byla hra (evidetentně už s baterkami), takže celou cestu domů mi z pytle mluvil hlas „Tak co mladý čaroději, kdo vyhrál letošní famrpálovou ligu? Pokud si myslíš, že Zmijozel zmáčkni zlaté tlačítko, pokud myslíš, že Nebelvír, zmáčkni stříbrné.“ :-D :-D :-D

ist za Vami po ulici, tak asi budem mat chut sa do hry zapojit :)

bao-baba
2049 příspěvků 26.11.21 16:19

@LorelaiH. Šaty se mi jako takové líbí, ale na ples se mi nezdají moc vhodné, spíš na nějakou odpolední akci.

pavka_l
1368 příspěvků 26.11.21 17:24

@bao-baba Nejsou na odpoledne zase moc krajkové s tím vrškem?

giuliettka
9234 příspěvků 27.11.21 09:22
@bao-baba píše:
@LorelaiH. Šaty se mi jako takové líbí, ale na ples se mi nezdají moc vhodné, spíš na nějakou odpolední akci.

Keby boli o 3 cm kratšie tak ako dres na závody v krasokorčuľovaní. :-D
Vudela ste film Já Tonya? :-D

LorelaiH.
3414 příspěvků 27.11.21 12:35

@Jordaan docela jsem, no :)
@giuliettka možná tak o 30 cm ;)

MorusRubra
748 příspěvků 27.11.21 13:14

@květušína Tu růžovou mikinu mám od včerejška v košíku a pořád přemýšlím, zda koupit nebo ne. Mám tam ještě modrou hvězdičkovou. Jen nevím, zda je tak nutně potřebuju.

bao-baba
2049 příspěvků 27.11.21 13:40

@pavka_l Záleží na stupni formálnosti.

bao-baba
2049 příspěvků 27.11.21 13:41
@giuliettka píše:
Keby boli o 3 cm kratšie tak ako dres na závody v krasokorčuľovaní. :-D
Vudela ste film Já Tonya? :-D

Neviděla

giuliettka
9234 příspěvků 27.11.21 15:44

@bao-baba Tož najviac to vystihuje táto scéna. :-D
https://www.youtube.com/watch?…

Oveeec
3126 příspěvků 27.11.21 18:32

@MorusRubra To je tak krásně vánoční a útulná mikina, že bych ji potřebovala sama :)

MorusRubra
748 příspěvků 28.11.21 01:18

@Oveeec Nakonec jsem si koupila jen tu modrou, doufám, že bude do týdne doma. Je to Marks, mimochodem, jestli ji chcete, tak ještě dnes je na ni black friday sleva. Teď je za 799,–, jinak 999,–.

Na té růžové mi nakonec vadily ty širší nabrané rukávy. Já rukávy vyhrnuju a ten nadbytek látky by mě štval. Škoda, jinak je moc pěkná.

Stránka:  « Předchozí 1 2146 2147 2148 2149 2150 2151 2152 2153 2154 2155 2156 Další »
Váš příspěvek

Dárek, který ocení? Tričko pod košili, které nepropotí

Pokud nevíte, čím obdarovat vašeho muže, napovíme – tričko pod... Celý článek

Články z Expres.cz

Pražský fenomén beer bikes: Stížnosti se množí ze všech stran, policie je bezradná

Beer bike neboli pivní kolo jistě už alespoň jednou spatřil každý, kdo...

Rodí se další legenda: Mikolas jde ve stopách Gotta, z Eurovize má větší šance

Zpěvák Mikolas Josef (22) se postaral o neuvěřitelný úspěch. Ve světové...

Poslední článek:
10 módních specialit českých mužů

Autor: Matouš

Máme několik ryze českých skvostů... čím perlí pánská móda a „vkus“? Celý článek