Co jste vždycky chtěli vědět a báli jste se zeptat

Fotoalbum tématu (713) Sledovat e-mailem Přidat k oblíbeným Zapnout podpisy Hledání v tématu

Reklama

Reklama

Vinca_minor
203 příspěvků 1 inzerát 14.08.18 08:59

@Paris1789 A to já se občas na svoje záznamy v pojišťovně podívám a vždy je všechno ok. Ale u otce se jednou překlepli v kódu diagnózy a místo operace žlučníku měl v záznamech chirurgické odstranění dělohy. Pojišťovna to proplatila :)

rozmlsaná
366 příspěvků 14.08.18 09:27

@Vinca_minor No tak už jí nemá. A jak si zvyká tatínek? :)

rozmlsaná
366 příspěvků 14.08.18 09:34

@giuliettka Kaló proí, tak ať si to tady užijete.

benyka
6304 příspěvků 14.08.18 09:42

@BarcaAri K tomu bych potřebovala vědět, kolik lidí zemře na to, na co se preventivní prohlídky nezaměřují, případně kolik lidí například bojuje až s rakovinou zažívacího ústrojí, protože prevence se nezabývá odhalováním nemocí, které ji mohou způsobit.

Příspěvek upraven 14.08.18 v 09:46

Lála_druhá
431 příspěvků 14.08.18 09:44

Naše zdravotnictví po profesionální stránce je opravdu jedno z nejlepších. Taky všichni mí známí a spolužáci žijící v zahraničí veškeré neakutní případy jezdí ošetřovat sem. Ušetřilo se zatím jen na lécích, jejich ceny ze zákona máme nejnižší v Evropě (proto se od nás vyváží, nejen do Německa, ale třeba taky do Litvy), takže lékárny na vesnicích a maloměstech po mnohanásobném poklesu obratu (způsobeném propadem cen léků) zavírají. Což si leckdo všimne, až mu bude zle a nejbližší lékárna bude v tom 30 km vzdáleném obchoďáku.

Ještě k bezdoplatkovému léku v každé ATC skupině: Existuje, papírově. Na trhu mají totiž firmy zaregistrovánu spoustu léků, které ovšem reálně neobchodují. Nicméně doplatkových léků je menšina (pro běžného pacienta s běžnými diagnózami).

A k Wobenzymu: Počet klinických studií je natolik dostačující, že jeho účinnost byla spolehlivě prokázána. Háček je bohužel v nesprávném užívání. Je potřeba jej brát opravdu striktně nalačno a v poměrně velkém množství (pro mého otce například neproveditelné právě pro vedlejší účinky po požití 10 tablet nalačno - pálení žáhy bylo to nejmenší). Jinak účinné látky, tedy běžné enzymy, tráví potravu, na kterou narazí v GIT, takže na požadovaný účinek už se jaksi nedostane.

pavka_l
681 příspěvků 14.08.18 10:12

@Lála_druhá K wobenzymu - na doporučení kamarádky jsem před požitím umyla z tablet tu hroznou červenou barvu a problémy se žaludkem jsem pak neměla.

Atlacoya
2535 příspěvků 14.08.18 10:12

Wobenzym je v reklamách označván jako LÉK, tj. nějaké účinky mít musí, jinak by toto označení používat nesměl a prodával by se jako doplněk stravy.

shanimplavkynahrocha
4527 příspěvků 14.08.18 10:57

K těm zubům - ono je hezké, že když o ně člověk pečuje, jsou relativně ok (ačkoli jejich kvalita i kazivost je nepochybně ovlivněna i řadou dalších faktorů), ale problém je, že to do velké míry ovlivňují rodiče. A narozdíl od třeba stravy, která se dá celkem snadno rychle změnit, se zuby to tak snadné není. Mně blízká osoba například nebyla za celé dětství a až do cca 16 let u zubaře, protože rodiče to prostě nepovažovali za podstatné, sami tam nechodili. A jelikož sami si zuby čistili a čistí blbě (o existenci mezizubních kartáčků neměli ponětí), děti to naučili taky blbě.

A to nezmiňuju, že pro mě je i v dospělosti kvůli manuální antizručnosti a malé puse dost složité čistit zadní mezizubní prostory, jako dítě jsem s tím měla docela problém. Většina rodičů školním dětem s dočišťováním nejspíš nepomáhá, ty to pravděpodobně samy bezchybné nezvládají.

U manžela třeba nikdy nikdo nepostřehl, že v noci kouše zubama (zřejmě už od dětství), takže si je tím vlastně až do naší svatby a sestěhování ničil, protože o tom nevěděl.

rozmlsaná
366 příspěvků 14.08.18 11:04

@Paris1789 píše:
Jo, už jsem si řekla, že na další mamograf nepůjdu. Je to děsně nepříjemný a dělaj s tím strašný ofuky, přitom já nejsem riziková pacientka ani nemám rodinnou anamnézu.
Mně se tam taky nechce. Je to nepříjemné a navíc jsem se dočetla že v Americe vám nasadí chránič štítné žlázy a poté debatu s odborníkem který vysvětloval že záření které schytáme je nízké :( Jenomže já mám autoimunitní onemocnění štítné žlázy a moje maminka jí už nemá. Jsem v rizikovém věku, můžu se na to vykašlat? Navíc moje gynekoložka požaduje z mamografu zprávu každé dva roky. Posledně jsem na mamograf nešla a objednala jsem se na ultrazvuk jako samoplátce. Stálo to myslím 500 Kč, vyšetření je oproti mamografu příjemné a pán doktor mi tam potvrdil že to doporučuje střídat. Navíc ve zprávě byl i podrobný popis uzlin v podpaží. A to mamograf neumí.

Atlacoya
2535 příspěvků 14.08.18 11:20
kouzlo

To jsem nechtěla vědět… facebook mi podstrčil reklamu na kouzelné přírodní bylinkové vložky , speciální směs z Číny. Tlumí bolest a dokonce zkracují délku menstruace (z 6 dní na 3), bylinky pronikají přes sliznici do těla a čarují… Je to vůbec možné?

profesorka
60 příspěvků 14.08.18 11:43
manželství ano či ne

Ze svých zkušeností a od známých se přikláním k názoru, že je lepší manželství než volné soužití, pokud má pár děti. Radím kamarádkám, aby se raději vdaly, jejich odpovědi, že nepotřebují „papír“, mi nepřipadá rozumná. Mám kamarádku, která měla dvojčata a ten její nechtěl „papír“, že to tak stačí a nakonec od nich odešel za jinou a hned se oženil. Můj názor je, že rozvod by to těmto druhům pánů poněkud zkomplikoval, přes to to považuji za jistotu. Zajímalo by mne, jak to vidíte vy.

Kryptozoo
81 příspěvků 14.08.18 12:18

@profesorka Já jsem všemi deseti pro manželství. Kdysi kdesi jsem četla/slyšela, že se mají lidí vzít, dokud je to baví v posteli a považuju to za velkou pravdu.
Ovšem všechny páry v mém okolí to měly stejné. Seznámení ještě během střední-hned na začátku vysoké školy a to máte výhledově tři, pět, šest let na koleji/spoluby­dlení. Pak hledáte práci, pak než dosáhnete na nějaké peníze..A pak zjistíte, že bouřlivá láska je už pryč a jste v prekérní situaci, že se nemáte proč vzit a nemáte proč spolu dál zůstat když přijde nějaká větší strkanice. No a pak se právě ukáže někdo nový a jelikož už máte dostudováno, procestováno, stabilní příjem a třeba i úspory + čerstvou fázi erotické fascinace tak do toho okamžitě praštíte /což byste třeba udělal/la už s prvním partnerem za stejných podmínek/.

Paris1789
2636 příspěvků 14.08.18 12:42
@benyka píše:
@Paris1789 Mohu se zeptat, jak dlouho takový lak vydrží?

nehty mi vydržely do dneška, dnes jsem byla na přelaku, mám je pro změnu temně fialové, fotku už dávat nebudu.

Paris1789
2636 příspěvků 14.08.18 12:43

@profesorka
můj muž razí teorii, že nevěsta má být těhotná, jinak to nemá smysl :-)

MP blanka
1347 příspěvků 14.08.18 12:50

@profesorka - Ze svých zkušeností a od známých se přikláním k názoru, že je lepší manželství než volné soužití, pokud má pár děti.

Mám rovnaký názor .Pokiaľ v rodine nie sú deti,nie je ten „ papier“ taký dôležitý. Ale mať dieťa je už určitý záväzok,potom už považujeme za správne spečatiť zväzok aj po tejto formálnej stránke, ku prospechu detí, aj rodičov.

Vinca_minor
203 příspěvků 1 inzerát 14.08.18 12:54

@Paris1789 Nedávejte. Proti délce vašich nehtů nic nemám, ale další debatu „já je taky nosím krátké, ale takhle moc teda ne“ bych už nezvládla.

Paris1789
2636 příspěvků 14.08.18 13:00
@Vinca_minor píše:
@Paris1789 Nedávejte. Proti délce vašich nehtů nic nemám, ale další debatu „já je taky nosím krátké, ale takhle moc teda ne“ bych už nezvládla.

vždyť jo, jen jsem slíbila @benyka , že jí řeknu, jak dlouho to vydrží

misionářka
252 příspěvků 14.08.18 13:05

@MP blanka Naprosto souhlasím. Děti se mají rodit do manželství.

Vinca_minor
203 příspěvků 1 inzerát 14.08.18 13:09

@Paris1789 Já vím, dotazy na lakování a trvanlivost laku jsou v pohodě, ale ta následná debata byla krapet únavná.

Vinca_minor
203 příspěvků 1 inzerát 14.08.18 13:13

@profesorka Mně je manželství celkem jedno, nebijou mi hodiny ani biologické, ani svatební. Ale zaujala mě kamarádka, pro kterou byla svatba důležitá, ale nechtěla se vdávat těhotná. A od té doby, co mají dítě (teda už dvě), tak říká, že pro ni svatba naprosto přestala být podstatná a že ani neví, jestli se někdy vezmou.

Vinca_minor
203 příspěvků 1 inzerát 14.08.18 13:15

@misionářka V jedné oblasti v Beskydech byl historický zvyk, že pár měl napřed spolu dítě a pak teprve byla svatba. Byla to záruka toho, že manželství nezůstane bezdětné.

Matmys
1786 příspěvků 14.08.18 14:43
@Atlacoya píše:
Wobenzym je v reklamách označván jako LÉK, tj. nějaké účinky mít musí, jinak by toto označení používat nesměl a prodával by se jako doplněk stravy.

Já bych tuto informaci doplnila (nijak dále jsem to neověřovala, sdělila mi to paní z nejmenované distribuční společnosti potravinových doplňků):
Zboží označené jako potravinový doplněk se liší od léků i způsobem testování přítomností účinných látek.
V potravinovém doplňku stačí testovat/ověřovat náhodně vybranou tabletku/piluli z balíčku.
U léku je třeba otestovat všechny pilulky v balení.
Takže mnohdy kupujete potravinový doplněk a přitom polykáte lék :)

Jordaan
8174 příspěvků 14.08.18 14:57

@bluuudicka

Diky za radu, slo to uplne bezvadne!

MP blanka
1347 příspěvků 14.08.18 15:23

@profesorka -iba voľne nadviažem na tému: manželství ano či ne, aj keď prísne vzaté to do tohto vlákna ani nepatrí. Šijem šaty pre svadobnú matku, termín bol tuším polovica septembra. Včera mala prísť na poslednú skúšku, lenže zavolala, že nemôže, príde radšej dnes ráno, lebo Simonka /dcéra/ im zavolala, že svadbu ruší. Spomenula som si, že aj ja som krátko pred tým osudným dňom cítila určité napätie, neistotu, a tipujem, že podobne sa cítilo veľa neviest, možno aj ženíchov. Ráno som sa ale dozvedela, že to je vážnejšie, a po tom, ako mi to zákazníčka vylíčila, napriek tomu, že pre rodičov je to momentálne smutný problém, usudzujem, že to tak bude najlepšie. Niektoré typy sa proste do manželstva nehodia, a iba by so sebou strhli aj toho druhého.

tojemoc
1 příspěvek 14.08.18 15:53

Wobenzym je léčivý přípravek.
Slovo „lék“ nemá zákonnou definici.

Rozdíl mezi doplňkem stravy a léčivým přípravkem je zde:
 http://www.sukl.cz/…ch-pripravku

Stránka:  « Předchozí 1 1799 1800 1801 1802 1803 1804 1805 1806 1807 1808 1809 1821 Další »

Reklama

Váš příspěvek

Ralph Lauren oslavil neskutečných 50 let v módní branži

Ralph Lauren na newyorském týdnu módy oslavil 50. výročí svého... Celý článek

Reklama

Články z Expres.cz

Rodí se další legenda: Mikolas jde ve stopách Gotta, z Eurovize má větší šance

Zpěvák Mikolas Josef (22) se postaral o neuvěřitelný úspěch. Ve světové...

Pražský fenomén beer bikes: Stížnosti se množí ze všech stran, policie je bezradná

Beer bike neboli pivní kolo jistě už alespoň jednou spatřil každý, kdo...

Poslední článek:
Dobročinné secondhandy: Dobrý skutek, nebo past?

Autor: Monika

Pomáhat oblečením – to zní jako spojení příjemného s užitečným. Tak... Celý článek

Reklama