Co jste vždycky chtěli vědět a báli jste se zeptat

Fotoalbum tématu (713) Sledovat e-mailem Přidat k oblíbeným Zapnout podpisy Hledání v tématu

Reklama

Reklama

benyka
6304 příspěvků 14.08.18 16:00

@Paris1789 Dík za informaci. Takže pět dní.
Já mám dneska taky příhodu s lakem. Používám ten, co je na obrázku vlevo, protože mi bezkonkurenčně drží a má příjemnou nenápadnuo barvu, a chtěla jsem si koupit nový. V řetězcových obchodech to nějak nevedou, takže normální drogerie. Jenže jsem ho mezi asi dvanácti ostatními výrobky téže značky nenašla, našla jsem ten, co je vpravo. Doma jsem zjistila, že obsahuje něco jako skleněný písek, takže po natření a zaschnutí připomíná ze všeho nejvíc šmirglpapír. Dneska jsem šla kolem, tak jsem jim to tam šla předvést a nechat jim ho tam (bez nároku na reklamaci) aby věděli, co prodávají a mohli to dodavateli omlátit o hlavu. Paní byla milá, a přesto, že jsem nic nechtěla, nabídla mi výměnu za něco jiného. Takže mám vápník na nehty. Ten se mi taky osvědčil. U obou každý druhý den přidám jednu vrstvu a vydrží to týden. Mám to spíš pro ochranu a zpevnění, ale vypadá to celkem dobře. Foto nehtů radši nedávám. :-)

Lála_druhá
431 příspěvků 14.08.18 17:11
@Matmys píše:
Já bych tuto informaci doplnila (nijak dále jsem to neověřovala, sdělila mi to paní z nejmenované distribuční společnosti potravinových doplňků):
Zboží označené jako potravinový doplněk se liší od léků i způsobem testování přítomností účinných látek.
V potravinovém doplňku stačí testovat/ověřovat náhodně vybranou tabletku/piluli z balíčku.
U léku je třeba otestovat všechny pilulky v balení.
Takže mnohdy kupujete potravinový doplněk a přitom polykáte lék :)

Tohle zní jako naprostý nesmysl. Jak by se asi testovaly všechny pilulky jedna za druhou? A co u tekutých či polotuhých forem?

U doplňku stravy prokazuje výrobce pouze neškodnost (nepřítomnost zakázaných látek např.), takže sice deklaruje nějaký obsah na etiketě, ale skutečné složení nemusí odpovídat (asi jako u potravin třeba). Taky dost často neodpovídá (v odborných časopisech občas bývají zveřejněné testy).

Terminologie „léčivý přípravek“ vs „lék“ je nejednotná minimálně od devadesátých let, kdy jsem studovala farmacii, takže to bych sem úplně netahala. Léčivý přípravek, běžně zvaný lék, prochází klinickými studiemi a velmi dlouhým a hlavně opravdu velice drahým procesem schvalování na SÚKLu. Tam se mimo jiné dokazuje účinnost, nikoli jen neškodnost. Proto je většinou lék dražší než doplněk stravy, ale obsahuje (na miligram přesně) to, co deklaruje na etiketě, a má ten účinek, který uvádí v letáku.

bluuudicka
1037 příspěvků 14.08.18 17:18

@Jordaan To jsem ráda :-) Letňanské P+R je jako jediné v Praze opravdu doporučeníhodné, protože je dostatečně velké a je tam vždycky místo. Na Černém Mostě nebo na Zličíně nezaparkujete už v 7 ráno…

barvinok
614 příspěvků 14.08.18 17:46

@MP blanka ja sa vyskytujem na jednej-dvoch svadbách každý týždeň, a neverili by ste, koľko sa ich ruší, a z akých všemožných dôvodov. Až sa čudujem, čo tých ľudí vôbec vedie ku myšlienke na svadbu, keď sa pptom rozchádzajú kvoli svadobnej výzdobe napríklad.
Zasa lepšie sa rozísť pred svadbou, než po nej.

MP blanka
1347 příspěvků 14.08.18 17:54

@barvinok -jasne, moja reč . To „ radšej neskoro, ako nikdy “ by som potom pretransformovala na „ radšej skôr,ako neskoro “.

Oldyn
5839 příspěvků 14.08.18 18:25

Zrovinka čtu o Nikol Štíbrové, prý se rozešla s otcem svého ročního syna. Si vždycky říkám, že ti „mladí" dneska nic nevydrží.

bluuudicka
1037 příspěvků 15.08.18 09:12

Nemáte zkušenosti s něčím, čím se dá vyčistit špinavá kožená stélka u sandálů?

rozmlsaná
366 příspěvků 15.08.18 09:36

@benyka Já se vrátím k tomu kašli bez příčiny. Moje maminka tohle měla asi půl roku. Několikrát antibiotika, kontroly na plicním, alergologii…
Pokud užíváte léky na vysoký tlak podívejte se zda nedošlo ke změně léku, případně změněné dávkování.

Moir
2090 příspěvků 15.08.18 09:52

za kašel v nemalém počtu případů může reflux

Lizbeth
396 příspěvků 15.08.18 10:10

Můj otec strašně dlouho kašlal a odkašlával po prodělané nemoci..nakonec s tím šel znovu k lékaři a ten mu řekl, že je to psychického rázu, prostě si na to zvykl a vykonává to jako zlozvyk..poznenáhlu přestal kašlat.

benyka
6304 příspěvků 15.08.18 11:46

@rozmlsaná Od léků to být nemůže, protože žádné léky neberu. Tlak mám spíš nízký.
@Moir Z toho refluxu jsem to měla taky, asi před dvěma lety, bylo to dost krušné - na krčním zjistili zánět všeho, od jícnu po mandle. Ale od té doby si dávám pozor, spím na nastlaných polštářích, nedělám nic v předklonu, necvičím sklapovačky a tak, co mi lékař na ORL doporučil, a od té doby jsem měla klid. Tenhle poslední kašel byl ale něco jiného, začalo to tím, že mi dva dny teklo z nosu a očí a pak to kleslo někam na průdušky. Nebyla jsem tenkrát úplně fit po prodělané chřipce, ale musela jsem prostě vyčistit koupelnu dráždivým kamenožroutem… :-)

misionářka
252 příspěvků 15.08.18 12:58

@bluuudicka Zkuste líh.

pavka_l
681 příspěvků 16.08.18 09:09

Mám dotaz k filmu Pojedeme k moři. V kině jsem na tom nebyla, v úterý vysílala ČT, začala jsem se dívat na „rodinný film, komedie“, po scénách u Harise doma jsem nevydržela a nedodívala se. Může mi někdo prozradit konec - co se dělo u Tomáše doma tak tajného, kam tatínek jezdil?

JNH
13 příspěvků 16.08.18 09:47
Spoiler alert

@pavka_l

Jezdil do práce jeho ženy. V ústavu, kde pracovala, byl umístěn jejich postiženy syn. Hlavni hrdina příběhu byl adoptovan.

sirena007
798 příspěvků 16.08.18 09:52

@pavka_l Tatínek jezdil za maminkou do práce, protože tam byl umístěný jejich vlastní mentálně i fyzicky postižený syn, asi o 5 let starší než Tomáš. Tím pádem se provalilo, že Tomáš je adoptovaný.
Komedie bych tomu neříkala ani náhodou.

(opravena chyba)

Příspěvek upraven 16.08.18 v 10:50

sirena007
798 příspěvků 16.08.18 09:53

@JNH Byla jste rychlejší:-)

pavka_l
681 příspěvků 16.08.18 10:39

@sirena007 @JNH Děkuji moc. Taky mi to jako komedie a ani jako rodinný film nepřipadalo. Myslím, že to není pro děti a ani bych neřekla, že tento film navazuje na českou tvorbu rodinných filmů (Poledňáková, Plívová-Šimková atd.), jak se píše ve většině recenzí. Ta půlka, co jsem viděla, mi přišla spíše pro dospělé a spíše dost smutná.

bluuudicka
1037 příspěvků 16.08.18 19:10

@misionářka Díky za tip, zakoupím a zkusím :-)

misionářka
252 příspěvků 19.08.18 10:36

Prosím o radu: uvažuji o koupi na eshopu Mohito. Jaké máte zkušenosti s kvalitou? Děkuji za odpověď.

Jordaan
8174 příspěvků 20.08.18 14:06

Co si myslite o tomhle? Diskriminace nebo ne?

https://prozeny.blesk.cz/…evlekla.html

Paris1789
2636 příspěvků 20.08.18 14:13

@benyka
ten druhý lak, fialový, mi drží už týden. Přitom je to stejná značka Chanel, stejná řada, jen jiná barva.

BeKaa
290 příspěvků 20.08.18 14:33

@Jordaan Hmm… pokud to bylo tak, jak tvrdí slečna, tak by to diskriminace byla, nicméně vzhledem k prostředí té fotky bych řekla, že to je luxusní hotel, který jen nechce aby tam lidé chodili v plavkách mimo bazén, navíc ona jen neprošla (nad tím možná přimhouřili oko), ale trávila tam dost času.
Osobně to úplně schvaluji, nejde o to, že pohled na tu slečnu je pro mnohé neestetický, jde o to, že když jdu na večeři nepotřebuji se u toho dívat na něčí nahý zadek.
Otázkou je to povolení, které měla od hotelu, pokud to focení skutečně bylo domluvené, předpokládám, že se odvolá na osobu, která jí to schválila a ta to s ostrahou vyřeší. To se ale nestalo, takže to na mě působí tak, že vyvolá kauzičku a ještě se u toho zviditelní.

benyka
6304 příspěvků 20.08.18 14:37

@Paris1789 Tak to je zajímavé. Vyzkoušíte ještě další barvy? Já se zrovna po týdnu chystám na odlakování těch svých čtyř postupných vrstev, ale možná zkusím ještě jednu a dva dny navrch. Nikde se to neloupe, jenom konce jsou mírně odřené, ale to u tělové barvy skoro není vidět.

Temperance
881 příspěvků 20.08.18 15:44

@pavka_l @JNH @sirena007 Inspirovaly jste mě, film jsem si stáhla a včera večer pustila (už jsem o tom uvažovala dřív, ale pak jsem zapomněla). „Rodinný“ tedy opravdu není a „komedie“ ani náhodou, ale ocenila jsem, že tam nebyly žádné honičky, pády a úrazy, i to domácí násilí bylo podáno decentně.

bluuudicka
1037 příspěvků 20.08.18 15:47

@misionářka Je to „sourozenec“ Reserved, jsou to Poláci a je to klasická rychlá móda šitá v Asii, něco vypadá dobře, něco hůř. Jen pozor na materiály, skoro všechno je umělina a některé jejich polyestery mě v krámě kousaly už na pohled :-)

Stránka:  « Předchozí 1 1800 1801 1802 1803 1804 1805 1806 1807 1808 1809 1810 1821 Další »

Reklama

Váš příspěvek

Ralph Lauren oslavil neskutečných 50 let v módní branži

Ralph Lauren na newyorském týdnu módy oslavil 50. výročí svého... Celý článek

Reklama

Články z Expres.cz

Pražský fenomén beer bikes: Stížnosti se množí ze všech stran, policie je bezradná

Beer bike neboli pivní kolo jistě už alespoň jednou spatřil každý, kdo...

Rodí se další legenda: Mikolas jde ve stopách Gotta, z Eurovize má větší šance

Zpěvák Mikolas Josef (22) se postaral o neuvěřitelný úspěch. Ve světové...

Poslední článek:
Dobročinné secondhandy: Dobrý skutek, nebo past?

Autor: Monika

Pomáhat oblečením – to zní jako spojení příjemného s užitečným. Tak... Celý článek

Reklama