Dresscode a léto

Fotoalbum tématu (0) Sledovat e-mailem Přidat k oblíbeným Zapnout podpisy Hledání v tématu
Stránka:  « Předchozí 1 2 3 4 Další »
Osmikraska
670 příspěvků 30.7.12 15:53

@LaalaB
Ehm, a to se nenosí přes kalhotky? To se jako dá nejprv pás a pak kalhotky, nebo co?
(Nedělám si srandu, ale vážně se ptám)

Pavučinec plyšový
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 30.7.12 16:15

@Osmikraska Dá se to vzít i přes kalhotky, ale pokud pak chce člověk jít na WC, je to hodně komplikované :)

DanielaS
5244 příspěvků 30.7.12 16:22

To zalezi na materialu a celkove konstrukci. Da se i normalne stahnout pres boky. V dobe mene pruznych materialu, knofliku atd. bylo opravdu praktictejsi oblekat kalhotky pres pas a na WC stahnout jen kalhotky.

Wiolla
586 příspěvků 3.8.12 00:50

@Catherine Za sebe můžu říct, že ve vedrech zásadně nechodím do práce (také nutný dress code) v sukni, jelikož povinné punčochy jsou pro mě tisíckrát horší, než jít v kalhotech. Takže za mě: kalhotový kostýmek z tenčího (chladivého) materiálu, boty s uzavřenou špičkou a otevřenou patou (jako dávala obrázek Viktorka a do nich klidně i naboso - pokud máte dlouhé kalhoty, tak si toho nikdo nevšimne), nahoru top/halenka s krátkými rukávy (nikoliv tedy na ramínka, prostě tak, aby byla min. schovaná ramena), aby se případně společensky sneslo sundání saka. Pokud sundat sako v žádném případě nelze, tak jen titěrný top na ramínka.

madline
56 příspěvků 4.8.12 14:58

@sturnus_vulgaris
K tem puncocham- ano, Marks ma opravdu nejlepsi samodrzky, co jsem kdy vyzkousela, ale myslim tim ty drazsi s krajkovym lemem. Uz zase je zdrazili (myslim na nejakych 150 za par), ale stoji mi za to. Lem krasne drzi(i po x vypranich v pracce), nevytahuji se, vypadaji na noze skoro neviditelne a malokdy se mi roztrhnou.

petruchah
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 18.8.12 18:07

Já nosím sukně ráda, samozřejmě i do zaměstnání v kanceláři, ale nejvíc co mi vadilo, byly punčocháče. Být zabalená do silonu až do pasu je pro mne děs, povinnost nosit silonky nemáme, ale máme v práci klimatizaci a v létě je mi na nohy zima. Dlouho už nosím podvazky a jsem spokojená. Samodržky mi nevyhovují, jsou drahé -od 150Kč výš, proužky mi vysloveně vadí, kůže po celodením nošení začervenává a svědí. Nejhorší je, že se i stane, že se punčocha nečekaně sroluje a spadne. Stačí na kůži zbytek tělového mléka. To se s podvazky nemůže stát. Skutečně nevím, proč jsou dnes tolik opomíjené, zpousty ženských je odsuzuje, aniž by je někdy vzaly na nohy. Připouštím, že je trochu třeba si na ně zvyknout, ráno se déle oblékají - já to ale stíhám i oblečením podvazkového pásu do půl minuty - a je třeba se trochu jinak v nich chovat. Nenosím zvlášť krátké sukně, max. 10 cm nad kolena a punčochy dost dlouhé, abych neměla při sezení problémy. Nosím punčochy Sindy Aries 8002, 15 den, lycra - 40-50 kč, po víc kusech, když docházejí, dokoupím stejné, uteklé očko tedy za dvacku. Co je ale důležité, mít kvalitní podvazkový pás, který dobře drží. Navíc mi poslouží se stáhnutím bříška, bez strašných stahovacích kalhotek. Vykrojené podvazkové pásy nošené přes kalhotky se opravdu nemusejí svlékat na WC, velmi pohodlně se kalhotky stáhnou pod nimi. Asi byste nevěřily, že punčochy nosím i v zimě, protože když mám dlouhý kabát na kozačky, nemrznu, pod sukní se drží teplo, a když si kabát ve vytopené místnosti sundám, zase je mi akorát. Ještě bych přidala: Dříve punčochy byly normálním oblečením, dnes, kdy silonky = punčocháče, ženy od sukní ustupují, teď v létě znají jen bosé nohy a při prvním ochlazení kalhoty. Proč si brát pod sukni ještě jedny(punčochové) kalhoty, že? Celebrity v časopisech jsou taky jenom naboso. Ale: Mámě takové nohy, jako ty na křídovém papíře? Většinou nejsou tak na makeupované, vypěštěné, opálené. V 90% vidíme na ulicích úplný děs bílých nohou s rozšířenými žilkami. Když vidím na plese nahé nohy, běhá mi mráz po těle. Ostatně když se na ně obléknou obyčejné punčocháče za dvacku je to taky děs. Moje punčochy za stejnou cenu jsou jiná třída…

Šošana
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 19.8.12 22:24

@petruchah První příspěvek a hned tak výživný! Opravdu. A jak jste si kupovala svůj první pás? Vkročila jste do obchodu, a..? Věděla jste velikost, typ, uměla jste si přesně říct? Moje největší starost je, že si myslím, že se to při sezení na hladké sukni rýsuje. Rýsují se totiž i nohavičkové kalhotky. Jak to máte vyřešeno?

modra_kocka
903 příspěvků 19.8.12 22:47

@petruchah to mě zajímá, protože na podvazkový pás se už delší dobu chystám. Blíží se podzim, takže si ho určitě pořídím. To, na co se ptá @Šošana mě taky zajimá.

Šošana
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 19.8.12 22:57

@modra_kocka Že ty už v duchu plánuješ Podvazkovou párty?

modra_kocka
903 příspěvků 19.8.12 23:24

@Šošana samozřejmě! Ale soukromou, jen pro dva - já a přítel ;)

viktorka_od splavu
7777 příspěvků 19.8.12 23:32

@petruchah nad podvazky už dlouhou dobu uvažuju, můžete dát nějaké tipy? jak nakupovat, kde nakupovat, čeho se vyvarovat aj?

pod hodně upnutými šaty/sukněmi jsou vidět i samodržky, tam jsou jasné punčocháče+stahovací kalhotky, na tu chvíli se to dá vydržet. na běžné nošení pod volnější sukně bych si přála něco pohodlnějšího, poradíte?

Pirek
7062 příspěvků 20.8.12 11:58

Mylíte, že někde mají jako dresscode i džíny? Jinak si totiž neumím vysvětlit, proč jsem dnes ráno při tomto počasí a horzivé předpovědi viděla v MHD dost žen v dlouhých džínech.

Sekhmet
1918 příspěvků 20.8.12 12:15

Taky mám dresscode. Dokud je venku max 30stupňů, přísně ho dodržuji. Včetně punčoch. Tělo si zvykne.
V těch největších vedrech doporučuji dlooouhou sukni v kombinaci s uzavřenýma botama. I když si sednete, vyčouhne maximálně kotník. Není moc pravděpodobné, že by u Vás v práci byla prověrka a kontrolovalo se, zda má dáma v neklimatizované kanceláři, kde je 40stupňů Celsia navlečeny punčochy. Předpokládám, že se jedná spíš o situace, kdy se setkáváte s klienty. Mějte v šuplíku punčochy pro okamžité použití.
Dále halenku nebo tričko s minimálními rukávy (klidně hodně široká ramínka + noste si sebou pašmínu, přehodíte přes ramena, sepnete broží a hotovo)
Přes co vlak nejede: uzavřené boty - sandálky jsou nepřípustné (já ovšem dnes na módu kašlu a lítám po kanclu v sandálcích a antických hedvábných šatech na jedno rameno, ovšem já jsem v trošku jiném postavení, než Vy a mám v šuplíku boty na přezutí, silonky a pašmínu :)), nikdy tílka na ramínka a zapomeňte na minisukně. Rozhlédněte se, jak to řeší kolegové. Jestli sedí celý den v saku ani kravatu si nepovolí, máte problém a mnou navržené úlevy neplatí. Pokud vidíte povolené kravaty, sundaná saka, nebo dokonce košile s krátkými rukávy, můžete si také trošku povolit.
Tmavé decentní džíny mohou být v některých firmách součástí povoleného oblečení na Casual Friday.

Pavučinec plyšový
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 20.8.12 13:07

@Pirek To spíš asi mají přemrštěnou klimatizaci a ne dresscode :)

misslonely
24 příspěvků 20.8.12 17:19
@Bugatti píše:
Já musím dodržovt dresscode jen příležitostně, zato však většinou nevím, do jakých podmínek jdu. Z dlouholetých zkušeností mohu doporučit mít jednu delší sukni z velmi lehkého materiálu (já mám tmavěmodrou hedvábnou s puntíkem) a k té nosím tenké punčochové podkolenky. Když je menší vedro, sukni ke kolenům a samodržící punčochy (nějaké kvalitnější s širokou krajkou, je třeba vyzkoušet značku a pak se jí držet). Boty s otevřenou patou jsou přijatelné. K sukni halenku s krátkým rukávem ušitou na způsob letního saka (pod něj lze vzít top s širšími ramínky a příležitostně na chvíli sundat) nebo top s krátkým rukávem. Osvědčily se mi taky lehké tmavší letní šaty s drobným vzorkem s širokými ramínky, přes které si k této příležitosti vezmu již zmíněnou halenku/sako s rukávem.

to se mi nezdá. jestliže je Váš oděv určen, řečí finančního úřadu, k dosahování a udržení zisku, tak zcela jistě lze náklady na jeho pořízení a udržování uplatnit jako daňový, alespoň částečně. Vždyť to jsou normální „montérky.“ Konzultovala jste s příslušným daňovým správcem?

Bugatti
4086 příspěvků 20.8.12 17:36

@misslonely Mohu dát do nákladů kupříkladu holínky, pokud prokážu, že jsem je potřebovala k výkonu své práce (tlumočení probíhalo kupříkladu v lomu nebo na stavbě). Ovšem kostým nebo pouzdrové šaty a lodičky, které k výkonu své práce potřebuji ve většině případů (tlumočení obchodních jednání nebo konferencí) do nákladů dát nemohu.

misslonely
24 příspěvků 20.8.12 20:01
@Bugatti píše:
@misslonely Mohu dát do nákladů kupříkladu holínky, pokud prokážu, že jsem je potřebovala k výkonu své práce (tlumočení probíhalo kupříkladu v lomu nebo na stavbě). Ovšem kostým nebo pouzdrové šaty a lodičky, které k výkonu své práce potřebuji ve většině případů (tlumočení obchodních jednání nebo konferencí) do nákladů dát nemohu.

nejsem daňař, takže se nepřu, ale je to nelogické, vždyť v kostýmku pracujete. no jo hledat logiku v našich zákonech se snažím už dlouho, vše marno…

RenaLange
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 20.8.12 23:19
@misslonely píše:
nejsem daňař, takže se nepřu, ale je to nelogické, vždyť v kostýmku pracujete. no jo hledat logiku v našich zákonech se snažím už dlouho, vše marno…

Já bych řekla že to je nesmysl. Dávám si do nákladů jak "provozní " pracovní oblečení, tak i saka, šaty, kabelky a boty.
Otázka je, zda firma dotyčné paní vytváří i nějaký zisk…tak bych to chápala.
Podnikám od počátku devadesátých let a nemám s tím problém.

viktorka_od splavu
7777 příspěvků 20.8.12 23:25

@RenaLange pokud to platíte ze zisku (nedaňový náklad) pak problém není.

RenaLange
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 21.8.12 00:24
@viktorka_od splavu píše:
@RenaLange pokud to platíte ze zisku (nedaňový náklad) pak problém není.

FU mě nijak nešetří(. Jen nechápu proč by to měl být problém?
Pravdou je že podrobnosti neřeším, na to je paní účetní a její Melodygirls.
Ona řekne jak bude, já podepíšu a ona má pravdu.
Podstatné je že krom provozně pracovního oblečení i mé krásné nové šaty od YSL jdou do nákladů firmy tady, tak proč by to nešlo někde v Zadeli…ehm Vyškově.

misslonely
24 příspěvků 21.8.12 08:49
@RenaLange píše:
FU mě nijak nešetří(. Jen nechápu proč by to měl být problém?
Pravdou je že podrobnosti neřeším, na to je paní účetní a její Melodygirls.
Ona řekne jak bude, já podepíšu a ona má pravdu.
Podstatné je že krom provozně pracovního oblečení i mé krásné nové šaty od YSL jdou do nákladů firmy tady, tak proč by to nešlo někde v Zadeli…ehm Vyškově.

no bývalý přítel, nezávislý konzultant IT, daňově uplatňoval obleky, včetně čistírny, pravda, kompletní oblek 2× ročně, a čistírnu asi z 80%,ale FÚ s tím problém neměl, stejně tak obuv. ono asi záleží na správci daně. což mi hodně vadí, že praxe není napříč republikou stejná, a to nejen v rámci FÚ, ale třeba i stavebních úřadů, co požadoval stavební úřad v Praze na dům, na to stavební úřad v Řiťovicích třeštil oči, že prý proč proboha

Sekhmet
1918 příspěvků 21.8.12 09:16

K těm daňově uznatelným nákladům: kdysi jsem to řešila a našla jsem k tomu pouze nějaký názor odborníka, který se týkal exkluzivních AK, kdy dle tohoto názoru bylo možné dát si do nákladů drahý oblek (v daném případě myslím konkrétně Armani), neboť se jedná o pracovní uniformu sui generis.
Obecně bude záležet na konkrétním správci daně, co uzná a co ne. S business dress bývá ten problém, že se dá teoreticky nosit i mimopracovně, což lze sice vyjádřit poměrem nákladů, které si do daňového základu zahrnete, ale FÚ mají tendence vyhazovat to šmahem.

misslonely
24 příspěvků 21.8.12 12:51
@Sekhmet píše:
K těm daňově uznatelným nákladům: kdysi jsem to řešila a našla jsem k tomu pouze nějaký názor odborníka, který se týkal exkluzivních AK, kdy dle tohoto názoru bylo možné dát si do nákladů drahý oblek (v daném případě myslím konkrétně Armani), neboť se jedná o pracovní uniformu sui generis.
Obecně bude záležet na konkrétním správci daně, co uzná a co ne. S business dress bývá ten problém, že se dá teoreticky nosit i mimopracovně, což lze sice vyjádřit poměrem nákladů, které si do daňového základu zahrnete, ale FÚ mají tendence vyhazovat to šmahem.

popsala jste přesně to, co jsem již popsala já dříve, takže děkuji za shrnutí

Rahja
164 příspěvků 21.8.12 13:41

.

Příspěvek upraven 27.12.15 v 12:32

petruchah
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 30.8.12 23:37

Šošaně, Modré kočce a Viktorce: Omlouvám se, měla jsem dovču. První podvazkový pás jsem nekupovala já, ale koupila mi ho máma do tanečních (1981). Tehdy se nosily sukně pod kolena a na mých lýtkách tehdejší punčocháče - asi takové jako jsou dnes za dvacku vypadaly příšerně. Kromě toho existovaly jedině nylonky Elite, jemné, ale jenom na podvazky. Máma je normálně nosila, a někdy i starší sestra. Podvazkový pás byla tehdy bokovka - od pasu pod zadek, se 4mi kovovými podvazky. Styděla jsem se za to prádlo, ale sukně byly dlouhé, široké, ještě pod nimi se nosilo kombiné, nic nemohlo být vidět. Nohy v punčochách ale vypadaly skvěle. Po tanečních jsem punčochy měla na sobě párkrát, a dost. Když mi bylo 21, chodila jsem se starším chlapem(30, samozřejmě ženatý)a ten si strašně přál, abych nosila punčochy, a já plácla, že jsem je nosila. Pamatuji se, že jsme spolu koupili 2 podvazkové pásy v praze na Můstku, kde bylo luxusní prádlo. Ty byly už vykrojené, z docela hezké krajky. V 90. letech se zkrátily sukně, utrácela jsem za drahé lycrové punčocháče, byla jsem vdaná za někoho jiného, a když jsem nastoupila po mateřské do kanceláře, začlo mi denní nošení punčocháčů vadit. A tak zase nosím punčochy. Velké naděje jsem dávala do samodržek, ale zklamaly mně. Víte proč je některé zatracujeme a jiné je nosí rády? Záleží na tvaru nohou, řekla mi to jedna prodavačka. Jestliže máte nejlépe štíhlá stehna, přibližně stejně široká odspodu nahoru, samodržky drží dobře. Jestli ale máte trochu Venušino pozadí a stehna se zužují dolů, tak je můžete nosit tak akorát do půlky stehen, což nelze nosit k sukni nad kolena. Když je vytáhnete až nahoru, tak ze najednou srolují a spadnou dolů.
Ale teď k těm podvazkům: Jistě že se nedají nosit pod každou sukni. ono je rozdíl, jestli něco se trochu rýsuje, nebo to opravdu prosvítá. Po tenkou světlou úzkou sukni bych je taky nenosila. Ale tmavé úzké sukně normálně nosím s punčochami a myslím si že zas tak nikdo nezkoumá, jestli je to záhyb sukně nebo lem punčochy. Je pravda, že samodržky se rýsují víc než punčochy na podvazky, které mají hladký lem. Aby ani ty podvazky se nerýsovaly, mám u úzkých sukní takový fígl, že ty přední zapínám trochu šikno na vnitřní stranu stehen. Ty zadní zase co nejvíc dozadu a tam taky nejsou vidět, sukně je tam volnější. Velmi ráda nosím nyní sukně ušité tak, že až na boky je úzká a nad kolena se rozšiřuje. Strašně pohodlně se nosí a punčochy pod ní jsou ideální. Taky je smozžejmé, že nejlepší jsou sukně s podkladem, pokud ho nemají je vhodná spodnička. Vypadalo to že už spodničky jsou out, ale zase se objevily, např, Marks Spencer, Intimissimi a další. Jinak je samozřejmě potřeba si vybrat pohodlné punčochy a hlavně dobrý podvazkový pás. Většina ženských to třeba zkusí, koupí první podvazky vhodné tak akorát na cestu z koupelny do ložnice a zhodnotí to, že punčochy se ven vůbec nedají nosit. Klidně ráda poradím s výběrem prádla.

Stránka:  « Předchozí 1 2 3 4 Další »
Váš příspěvek

Dárek, který ocení? Tričko pod košili, které nepropotí

Pokud nevíte, čím obdarovat vašeho muže, napovíme – tričko pod... Celý článek

Články z Expres.cz

Rodí se další legenda: Mikolas jde ve stopách Gotta, z Eurovize má větší šance

Zpěvák Mikolas Josef (22) se postaral o neuvěřitelný úspěch. Ve světové...

Pražský fenomén beer bikes: Stížnosti se množí ze všech stran, policie je bezradná

Beer bike neboli pivní kolo jistě už alespoň jednou spatřil každý, kdo...

Poslední článek:
10 módních specialit českých mužů

Autor: Matouš

Máme několik ryze českých skvostů... čím perlí pánská móda a „vkus“? Celý článek