Jak vznikla obliba tohoto typu bot

Fotoalbum tématu (13) Sledovat e-mailem Přidat k oblíbeným Zapnout podpisy Hledání v tématu
EvelineShop
113 příspěvků 21.4.13 22:28
@Bugatti píše:
@žahavá kopřiva Až vám bude 40, možná ještě dřív, zjistíte, že jste si těmi převysokými podpatky nošenými denně zničila nohy a ráda přesedláte na nižší. Ä budete se strašně čílit, když vás někdo o dvacet let mladší označí za stárnoucí paňmámu v hnusných botách. Vlastně vám se tohle nestane, vy jste dokonalá, děti mít nebudete, takže se vám nezbortí klenba ani vám nehrozí křečáky, tašky tahat nebudete. Ve skutečnosti je to tak, že se křečáky většínou dědí, má-li je vaše matka, s dost velkou pravděpodobností je budete časem mít také. Možná se mýlím a vy budete do vysokého věku čupr běhat v deseticentimetrových podpatcích.

Ja neviem, o pol roka mám 40, mám dve malé deti (školkové a čerstvo školopovinné) a zajtra si dávam modré lodičky na 10 cm podpatku:-) Pretože podpatky milujem. A pokiaľ chcem nohu oddýchnuť, V ŽIVOTE BY SOM SI NEOBULA TÚ HRÚZU čo je v zakladateľkinom príspevku. Ani za nič! Sú aj iné boty, ktoré nie sú „štekle“ a nevyzerajú napriek tomu tak príšerne.

žahavá kopřiva
183 příspěvků 21.4.13 22:58

@uu Na tom asi něco je. Napadl mě jeden konkrétní příklad paňmámy, nevím tedy, jestli měla křečáky, ale působila, jak jsem už zde popsala. Po několika společných dnech v kanceláři jsem o ní zjistila, že žena je to hodná. Musela jsem přehodnotit, že to není chudinka manželka, co na ni manžel kvůli jejímu zjevu už kouká spíše s lítostí než nadšením. Jak se ukázalo vztah s ním měla dle všeho pěkný (i když i zde zas musím říct, že nežiju a nežila jsem s nimi, nicméně bylo to asi hodně vzdáleno od mého prvního úsudku). Na druhou stranu… řekla bych (a prosím, klidně i polemizujte - myšleno vážně v dobrém) že v něčem jsem se až tak nepletla. Žena to už (a nejspíš ani nikdy) nebyla nijak průbojná, na škole se sice dle jejích slov snažila mít nejlepší známky, ale na vysokou nešla, tehdy ji to nenapadlo a stačilo jí to, v práci hodlala doklepat do důchodu a do omrzení mluvila o vnoučatech. Inu nevím. Jako spolupracovnici jsem ji měla ráda. Ale také jsem věděla, že kamarádky bychom asi i bez věkového rozdílu nebyly, neb bychom měly až příliš jiné životní priority a hodnoty. Nechci pohrdat jejími, ale na druhou stranu mi přišlo škoda, že ač chytrá, mohla to dotáhnout dál, mohla mít klidně při tom i ty děti, jí to však stačilo. A tohle je takový mírnější příklad.
Jako mladší jsem bývala „hodnější“ nebo jak to říct. Víc jsem se snažila lidi nesoudit. Když nebyli od pohledu příjemní nebo vábní, snažila jsem se dát šanci a nemslet si špatné a pak to prásklo časem a bylo to nepříjemné a smutné.
Fakt uvažuju, jak moc to byl haló efekt, nebo opravdu neslučitelnost, nebo extrém - ti lidé prostě někde zakrněli, ustrnuli a nebylo to zrovna něco, co by je šlechtilo a často to komplikovalo i jejich život a sami na to nadávali, aniž by zkusili něco řešit. Ale zdůrazňuju, fakt to nebyly dojmy na základě bot.

Děkuju za tu vaši úvahu. Ráda jí popřeju více přemýšlení.

žahavá kopřiva
183 příspěvků 21.4.13 23:07

@EvelineShop Přesně. Skoro se mi chce otevřít vlákno: Dámy, máte na sezonu jen jedny boty a každý den dvě směny jako za totáče (práce a druhá směna v domácnosti včetně nákupů), abyste musely volit tento kompromis (bez ohledu na to, jestli se mně osobně jakožto kopřivě ty boty zdají hnusné)? Tedy tentokrát bych se nezaměřila na estetiku obuvi, ale kolik jí žena má a co vlastně celý den opravdu musí dělat.
Skoro si říkám, jak je možné, že některé ženy zvládnout mít dítě, vystudovat při tom (ano moje kamarádka to zvládla a dělaly jsme stejný magisterský obor), dovedou být u toho milé, hezké, sluší jim to. A pak jsou ženy uštvané, neustále argumentující, proč něco nejde a nikam to nedotáhly.
Ještě je tedy i něco mezi, ale prvá varianta dokazuje, že to tedy jde.
Ale nemám už chuť to vlákno otevírat. Žere to čas a obávám se, že kdo opravdu chce, chápe. Kdo nechce, najde si ty argumenty, proč to nejde.

Kokoska1
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 21.4.13 23:10

@žahavá kopřiva Ono dotáhnout to dál a klidně přitom mít děti a domácnost jakžtakž v pořádku leckdy moc nejde. Dneska je to lepší, dají se najmout lidi na úklid a na hlídání a nakoupit přes internet, ale dřív to tak nebylo. Jestli to byla už starší paní, asi vychovávala děti za totality a tam se hospodyně atd. nevedly. Moje druhé manželství bylo hlavně v začátcích silně oboustranně pracovní, protože jsme chtěli vybudovat firmu a nečeho dosáhnout. Děti už byly celkem odrostlé, tak to nějak šlo, ale dodnes si vyčítám pár situací, kdy jsem měla být s nima a ne v práci. Ta vaše kolegyně asi dala prostě přednost dětem a rodině, i to je dost velký cíl, dělat to pořádně.

Příspěvek upraven 21.04.13 v 23:12

chemikář
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 21.4.13 23:12

@žahavá kopřiva Ale jo, vždyť my to chápeme, že jsi dokonalá pindulína.

Isca
960 příspěvků 21.4.13 23:22
@žahavá kopřiva píše:

Skoro si říkám, jak je možné, že některé ženy zvládnout mít dítě, vystudovat při tom (ano moje kamarádka to zvládla a dělaly jsme stejný magisterský obor), dovedou být u toho milé, hezké, sluší jim to. A pak jsou ženy uštvané, neustále argumentující, proč něco nejde a nikam to nedotáhly.

Hmm, tak mě napadlo..Znáte rčení, že abyste někoho pochopila, musíte ujít kus cesty v jeho botách? Což zřejmě u Vás a některých typů bot nehrozí, tak holt dotyčného prostě nepochopíte :-P

žahavá kopřiva
183 příspěvků 21.4.13 23:32

@Isca Ano, znám. A taky to o psovi a holi. A taky lidi, kterým by se blbě chodilo v jakékoli obuvi a kdyby šli bosky, nadávali by, že mají v nohou zaražené trní.

žahavá kopřiva
183 příspěvků 21.4.13 23:43

@Kokoska1 Nenastala by pak přesto nějaká situace, kdy byste s dětmi nemohla být? Myslíte, že vaše děti neoceňují vaše úspěchy? Zajímal by mě váš pohled právě z pozice matky, která chtěla ještě něco víc. Naši se mnou také nebyli vždy, když jsem cítila, že bych je tam potřebovala, ale věděla jsem, že dělají, co je potřeba dělat. Byla jsem na ně vždycky hrdá. Hlavně na tu vůli něco dokázat. Když se mi chce s něčím seknou, protože je mi to momentálně nepohodlné a našla bych příjemnější, ale do budoucna nepřínosnou zábavu, myslím na ně. Možná tomu pomohl ale fakt, že se mi snažili ukazovat svou práci, otec mě bral i na stavby, takže jsem věděla, když se mnou nejsou, že to není pro nic a za nic.
Je fakt, že ta paní aspoň byla spokojená s tím, jak žije, i když nechápu, proč si třeba nepořídila děti o 4, 5 let později a měla by pak oboje, ale dobře, její rozhodnutí a život. Jenže jsou i lidé, co nejsou a kafrají, protože se pro chvilku pohodlí vzdali možností, co by je stály sice námahu, ale daly by jim mnohem víc.

Kokoska1
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 22.4.13 00:00

@žahavá kopřiva Ono nemá cenu teď přemýšlet, co by kdyby. Prostě to tak bylo, nějak jsme se s tím srovnali a z dětí vyrostli samostatní kvalitní lidé, až se někdy divím :D Máme hezký vztah, teď už žijou samostatně a vždycky se rádi vidíme.
Jedinci, kteří v hospodě skuhrají, jak se mají špatně, závidí jiným nos mezi očima a nehodlají hnout prstem, i když by si mohli polepšit, ti mě štvou taky. Ale chápu ty, co prostě nemají na to někam se sápat, dobývat svět za každou cenu - vědí to o sobě a smíří se s tím a jsou spokojení se svým životem. Vědí, že žijou přiměřeně vynaloženému úsilí a svým schopnostem. A bez infarktu, co se zase kde podělalo, při každém zazvonění telefonu :D

Nanynka_02
450 příspěvků 22.4.13 00:33
@žahavá kopřiva píše:
Zdá se mi to, nebo se pletu, že vyhovující názor je rovnostářství, pozitivnost, omluva za cokoli, co by mohlo vybočovat z řady??? Průměrná pekelnice nesmí nosit sice pekelné outfity, vypadat jako štětka, ale také nesmí být zbytečně přitažlivá a stát si za svým názorem + poukazovat na chyby příliš důrazně?

Co je to „poukazovat na chyby příliš důrazně“?

Jestli tou „chybou“ myslíte fakt, že některé ženy nosí boty, které se Vám nelíbí, a „poukazování“ má být eufemismus pro Vaše analýzy, že mají sex za sebou anebo vůbec nevědí, k čemu mají vagínu (plus návrhy, že sem na dokreslení postnete odkaz na porno), tak tohle na Pekle vážně zvykem není.

Což se mi na něm velmi líbí - i když se počet uživatelů zvýšil násobně, pořád tu (na rozdíl od jiných serverů) převažují normální lidé, co si chtějí popovídat. To už je dnes na internetu skoro vzácnost.

valery
1587 příspěvků 22.4.13 05:20
@žahavá kopřiva píše:
@Isca Pozor, nestýskám si, že by mne v reálném životě lidé neměli rádi. Mám kolem lidí někdy až moc, takže si spíš držím užší okruh těch, s nimiž jsme si blízcí. Nemám v plánu si zde kohokoli získávat čímkoli. Už vůbec ne botama a hrou na mrchu. Nejsem mrcha. Nemělo by to smysl. Bylo by to falešné.

to jsou už opravdu neuvěřitelné kecy, co tu píšete- zajímalo by mne, jestli je to z vaší strany jen hra anebo jste skutečně případ pro psychiatra…

cibetka 1
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 22.4.13 08:12

@žahavá kopřiva
Tak já se hlásím, že nechci už ničeho dosáhnout, chci zůstat líná, pohodlná a s možností vybrat si boty jaké chci.
Jsem zřejmě starší než vaše matka, ale dnes už vím, že nejdůležitější mém životě měly být děti a trávit s nimi čas i za cenu toho, že budu dle vás zaostalá. Také jsem zamlada honila čas a myslela, že musím zvládnout vše včetně těch vysokých podpadků, ale tak je to holt v životě zařízené, že zmoudříte, když už nic napravit nejde. A jsou to zkušenosti nepřenosné.
A nadále si vyhrazuji právo nosit dokonce pětiprsťáky, sice jen do lesa, ale celé léto!

KlaudieS
1765 příspěvků 22.4.13 08:39
@žahavá kopřiva píše:
@Bugatti To je otázka… Neřekla bych, že se slečnou v křusnách neprohodím slovo. Jen mě to na první dojem hodně odpuzuje. A dostkrát se mi v životě potvrdilo, že je dobré popřát prvnímu dojmu pozornosti. A ne, nemyslím jen kvůli botám. Boty jsou špička ledovce. Celkový dojem z člověka.
Také mám za to, že důvodů jsem k ledasčemu udala více než dost. Stále jste mi neřekla, kde vám nějaké chybí.
Plivání a prskání vidíte vy. Nebo ještě pár pekelnice… potěším vás - i více pekelnic. Věřte, kdybych chtěla prskat a plivat, bylo by to citelnější, ale za to mi stojí vážnější věci. Naopak jsem měla za to, že jsem dosti mírná.
Ano, pochopila jsem. Své názory vyjadřuji poněkud barvitě, s jistou nadsázkou, kapkou obecně směrované jízlivosti a ono to na pekle vadí. Ok.
Zdá se mi to, nebo se pletu, že vyhovující názor je rovnostářství, pozitivnost, omluva za cokoli, co by mohlo vybočovat z řady??? Průměrná pekelnice nesmí nosit sice pekelné outfity, vypadat jako štětka, ale také nesmí být zbytečně přitažlivá a stát si za svým názorem + poukazovat na chyby příliš důrazně? Přiměřený pokrok.
Tušila jsem to. Každopádně děkuji za konverzační zábavu. Edith: A stačilo.

ANO. Jakýkoli pokus o nadsázku a jízlivost je neúprosně zasypán sprchou červených ramínek. Nadsázce se zde totiž říká hysterie. Sluníčkům zdar.

žahavá kopřiva
183 příspěvků 22.4.13 09:16

@valery Další osobní zkušenosti, Valery? Pozor, ať vám neprakne céva :) Ještě byste se mi mohla jako uklizečka hodit. Ale žádná odborová činnost :D

žahavá kopřiva
183 příspěvků 22.4.13 09:19

@KlaudieS Koukám, jak si tu některé hrají na spravedlivé a zastánkyně veškerenstva průměrného. Je to nuda. Divím se, že se tu některé uživatelky neoslovují soudružko pekelnice.

lioncity
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 22.4.13 09:35
@KlaudieS píše:
ANO. Jakýkoli pokus o nadsázku a jízlivost je neúprosně zasypán sprchou červených ramínek. Nadsázce se zde totiž říká hysterie. Sluníčkům zdar.

Ja o tom taky neco vim a proto davam velke zelene :-) Nazdar!

HertaDeOran
866 příspěvků 22.4.13 09:35

@cibetka 1
Teda Cibetko, pětiprťáky taky, jo? Vy tady teda zlobíte, Vy provokatérko! :D

Dammy
1672 příspěvků 22.4.13 09:43

.

Příspěvek upraven 23.12.16 v 15:40

DonChichot
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 22.4.13 09:45

Já se v tom Kopřivo nějak ztrácím: co nám vlastně chcete říct? Já rozumím tomu, že se vám jisté boty nelíbí (ani mně se nelíbí), a taky chápu, že si chcete o tom popovídat. Proč ale ty sexuální konotace? Proč ty dodatky o tom, jak jste krásná, úspěšná a ještě k tomu celý den běháte v podpatcích? Jak to spolu souvisí?
Já jsem za vás sama ráda, že vám všechno vychází, proč si pak ale necháte kazit náladu pár ženami, co se nedokážou obléct?

Popíšu vám, jak to působí na mne a nemusíte s tím souhlasit, jen vám chci ukázat podobnou mentální zkratku té od bot k sexuální vytíženosti: Někdo vás nepochválil, místo toho pochválil tu nemožnou ženskou, co se blbě oblíká a nedosahuje ani zdaleka vašich vzhledových kvalit. A vy se přitom tak snažíte, všechno zvládáte a smetanu slízne nějaká šedivá myš.

Netvrdím, že se to stalo. Jen popisuju ten podvědomý obraz o vás, který se maluje v mé mysli. Mám z vás ten dojem.

Nixe Lulu
344 příspěvků 22.4.13 09:50
@Bugatti píše:
studenti mohou projít u zkoušek, přestože k oboru absolutně nemají vůbec žádný vztah a nemají ani v nejmenším v úmyslu se mu věnovat (typické je to na PedF).

Dle mé zkušenosti se PedF nespravedlivě podceňuje. Většina mých spolužaček chtěla učit a vím o některých, které učí. Můj plán to byl taky, považuju to za užitečné povolání pro společnost a chtěla jsem předávat dál to, co znám. No, asi to tak ale nebude, protože na školách nejsou volná místa, takže mám momentálně dost starosti, co nakonec budu dělat. Taky si hodně lidí mimo obor myslí, že to je snadné studium pro kohokoliv, ale to taky není pravda, předměty se učí velmi detailně (např. v mém případě lingvistická odvětví) a rozhodně vás nenechají to proflákat, alespoň tedy tam, kde jsem studovala.

Sailorette
1594 příspěvků 22.4.13 10:04

@Nixe Lulu U nás na peďáku taktéž. Titul rozhodně nebyl zadarmo a většina spolužáků učí a dál se vzdělává.

JanieB
136 příspěvků 22.4.13 10:13
Muj nazor

Tyto boty se mi nejak extra nelibi, ale jak rikaji mnozi jini v diskuzi - jsou pohodlne a daji se nosit k sukni i ke kalhotam a vzbuzuji v nekom pocit aspon castecne elegance. Myslim ovsem, ze i v teto tride a v tomto stylu se daji najit pekne modely. Ja chodim hodne pesky a opravdove lodicky nosim jen na dulezitejsi jednani, v botach s paskem se mi chodi mnohem lip. Casto nosim neco podobneho jako tyto boty:
http://www.zalando.at/…031-802.html
http://www.zalando.at/…05h-802.html
http://www.zalando.at/…013-802.html (s jednoduchym paskem, ne tak clenitym jako na fotce).
http://www.zalando.at/…07k-802.html
Pekelne se mi nezdaji, vam ano?

valery
1587 příspěvků 22.4.13 10:17

Přijměte, prosím, tento malý pokus o nadsázku a jízlivost- věřím, že budete shovívavější než my:-)

Claudie, mě to snad zabije, ach mordyjé.
Claudie, stále jsem sbírkou nejistot,
Claudie, snažím se najít pevný bod
a zatím mě tlačí malé boty…
@KlaudieS píše:
ANO. Jakýkoli pokus o nadsázku a jízlivost je neúprosně zasypán sprchou červených ramínek. Nadsázce se zde totiž říká hysterie. Sluníčkům zdar.
Bugatti
4086 příspěvků 22.4.13 10:20

@Nixe Lulu Já nepopírám, že řada lidí učit chce. Dcera též studovala lingvistický obor a v té době byla jedna z mála, která opravdu mířila od počátku do školství (a zůstala tam). Vím, že ta škola není zadarmo, ale mnoho studentů tam jde s tím, aby měli nějakou školu, učit nechtějí.)
Já jsem tím vůbec nemyslela, že je škola zadarmo, ale myslím si, že právě v tomto oboru nejsou důležité pouze znalosti, ale velmi důležitý je i zájem a přístup studentů, což při masové výuce nemají vyučující šanci zjistit.

žahavá kopřiva
183 příspěvků 22.4.13 10:38

@DonChichot No byla jsem zde tázána, jakou obuv si představuji, pak jsem si ještě nebyla jista, nač se tážete vy, zda je to znova otázka, jakou ouv bych navrhla, nebo jakou nosím já.

Chválení šedých myši… nevím. Nevím, většinou je chválí jim podobní, takže to mě nechává chladnou, spíš se tomu pousměju.
Nevím, co k tomu dále napsat.
Ale nezvládám všechno, to vážně ne, zvládám chodit v podpatcích a slušně se obléct, i když studuju, což neznamená zvládat všechno. To jsem napsala v souvislosti s tím, že u nás na škole panuje často předsudek, že slušně oblečená žena to nezvládne, přičemž si myslím, že je to blbost a jestli mě teda něco decentně vytáčí, pak to, že na některé zkoušky musím raději chodit jako ta myš, to máte pravdu. Ráda bych tuhle hloupost nějak vyvrátila, což, beru, mohlo působit jako chlubení? Možná?
A ještě - udivuje mne, že by většina žen fakt měla jedny boty na všechno. Tak jestli to vzbudilo nějaký pocit dokonalosti mít více bot? Nebyl to však záměr.

Stránka:  « Předchozí 1 19 20 21 22 23 24 25 26 27 28 29 Další »
Váš příspěvek

Dárek, který ocení? Tričko pod košili, které nepropotí

Pokud nevíte, čím obdarovat vašeho muže, napovíme – tričko pod... Celý článek

Články z Expres.cz

Pražský fenomén beer bikes: Stížnosti se množí ze všech stran, policie je bezradná

Beer bike neboli pivní kolo jistě už alespoň jednou spatřil každý, kdo...

Rodí se další legenda: Mikolas jde ve stopách Gotta, z Eurovize má větší šance

Zpěvák Mikolas Josef (22) se postaral o neuvěřitelný úspěch. Ve světové...

Poslední článek:
10 módních specialit českých mužů

Autor: Matouš

Máme několik ryze českých skvostů... čím perlí pánská móda a „vkus“? Celý článek