Jak vznikla obliba tohoto typu bot

Fotoalbum tématu (13) Sledovat e-mailem Přidat k oblíbeným Zapnout podpisy Hledání v tématu
chinin
2788 příspěvků 22.04.13 10:41

@JanieB
„Myslim ovsem, ze i v teto tride a v tomto stylu se daji najit pekne modely…“

Myslim, ze modely bot, na ktere jste vlozila odkazy, jsou uplne jina trida. S botami, o kterych je zde celou dobu rec (viz uvodni prispevek, kaceri boty apod.), maji spolecny jen ten pasek pres nart, pripadne nizky podpatek.

„Pekelne se mi nezdaji, vam ano?“

Mne ne.:-) Je pravda, ze treba boty z tretiho odkazu se mne osobne hodne nelibi - zejm. kvuli tomu „humpolackemu“ pasku, ale za pekelne bych je neoznacila.

Myslim, ze boty, na nez jste vlozila odkazy, jsou prave tou vhodnou pohodlnou a relativne hezky vypadajici alternativou bot z uvodniho prispevku a dalsich pohodlnych, lec velmi neestetickych, bot.

žahavá kopřiva
183 příspěvků 22.04.13 10:46

@DonChichot Ehm, ještě k sexuálním konotacím… no jednoduše si říkám, jak někoho může taková bota a další věci stran vzhledu neodpuzovat. Fakt je to tak divné, když se zamyslím nad tím, jak to může taková šedá myš nebo paňmáma mít? Komu se to líbí?
Včera nás s kamarádkou něco obdobného napadlo, když jsme v autobusu viděly mladého muže s břichem větším, než mají ženy před porodem. Jestli ste se vy nikdy nad ničím takovým nezamyslela, pak tedy klobouk dolů a já kapituluju.

Příspěvek upraven 22.04.13 v 10:49

žahavá kopřiva
183 příspěvků 22.04.13 10:47
@chinin píše:
@JanieB

Myslim, ze modely bot, na ktere jste vlozila odkazy, jsou uplne jina trida. S botami, o kterych je zde celou dobu rec (viz uvodni prispevek, kaceri boty apod.), maji spolecny jen ten pasek pres nart, pripadne nizky podpatek.

Díky.

JanieB
134 příspěvků 22.04.13 10:52

Ja vim, ze to nejsou presne ty boty, o kterych se tu jednalo. Na ty, na ktere jsem puvodne chtela poukazat, jsem totiz na internetu nenasla odkaz… jsou o trochu podobnejsi tem puvodnim, ale stale elegantni. A taky jsem chtela ukazat, ze kdyz se clovek snazi, neni problem sehnat nepredrazene elegantni boty s paskem pres nart a se strednim sirsim podpatkem.

@chinin píše:
@JanieB

„Pekelne se mi nezdaji, vam ano?“

Mne ne.:-) Je pravda, ze treba boty z tretiho odkazu se mne osobne hodne nelibi - zejm. kvuli tomu „humpolackemu“ pasku, ale za pekelne bych je neoznacila.

Myslim, ze boty, na nez jste vlozila odkazy, jsou prave tou vhodnou pohodlnou a relativne hezky vypadajici alternativou bot z uvodniho prispevku a dalsich pohodlnych, lec velmi neestetickych, bot.
DonChichot
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 22.04.13 11:00

@žahavá kopřiva
Tak většina žen nemá jedny boty na všechno, ale studentky jsou v tom trochu z donucení, protože kolikrát je to pro rodiče skutečně těžké nechat děti studovat. Já sama mám dva vysokoškoláky doma, špatně se nemáme a zdůrazňuji, že je živím ráda, ovšem každý to takto nemá.
A jistě sama víte, že jsou obory, u nichž se pracovat dost dobře nedá, nebo dá, ale pak si ty holky koupí asi raději něco jiného, než jehly.

Já se do vašich pocitů asi neumím vžít, pro mne osobně byla pozornost mužů na VŠ spíš nepříjemná a tak jsem šedomyšovala, jak to jen šlo, přesto jsem pořád byla „oběžována“ mužským zájmem, jak ze strany kolegů, tak učitelů. Nerozuměla jsem tomu a neuměla jsem si představit, co by způsobilo, kdybych se ve škole objevila s jehlami. Asi bych si musela najmout ochranku?? :-)
S názorem, že hezká a upravená žena je defaultně hloupá a nemá jistě dost času ke studiu, jsem se nesetkala. Mně vytýkali jen to, že se jako žena hrnu na čistě mužský obor - tomu jsem rovněž nerozuměla, ale velkou váhu jsem tomu nepřikládala. problémy jsem měla ale při hledání práce - mí spolužáci měli práci okamžitě, mně nikde nechtěli. Ale být v Praze, měla bych to asi snazší. Ale to je jedno, život je dlouhý a okolnosti, jimž přikládáme v okamžiku velkou váhu se s odstupem jeví jako pošetilosti.

žahavá kopřiva
183 příspěvků 22.04.13 11:05

@DonChichot Aha, mně zájem mužů nevadí - ve škole, ale teď jakých… výhodou jehel je, že se mi vyhnou ti myškaři, ale spíše to přitáhne pozornost starších profesorů, což mi vyhovuje. Leč průšvih je to u mladých vyučujících, tam právě chodím raději v něčem myším tedy.

Máte pravdu, asi je to věc priorit a já je mám fakt jinde. Beru. Sice se do toho neumím vžít, ale beru to už jako fakt.

Příspěvek upraven 22.04.13 v 11:11

žahavá kopřiva
183 příspěvků 22.04.13 11:10

@DonChichot Ochranku asi ne. Záleží jak byste se tvářila. Když nasadíte poker face, studenti se vám vyhnou, protože nepůsobíte jako holka do nepohody. Pokud byste se tvářile nadále mile, pak ochranku ale jo :)

Vidíte, to je ono. Holka do nepohody… Myslíte, že většina žen jí chce být? (Berte prosím jako neprovokativní otázku, fakt mě to zajímá.)

Bugatti
4086 příspěvků 22.04.13 11:14

@žahavá kopřiva No jasně že chce. V mladém věku možná až tak ne, ale s přibývajícími zkušenostmi (když tak eufemisticky nazvu tzv. „pády na hubu“) člověk přijde na to, že jen jako holka do nepohody život v pohodě a s co nejmenšími ztrátami přežije.

chinin
2788 příspěvků 22.04.13 11:14

@žahavá kopřiva
„…A ještě – udivuje mne, že by většina žen fakt měla jedny boty na všechno…“

Musim se priznat, ze jsem mela take (nastesti kratke) obdobi, kdy jsem mela na jaro/podzim jedny boty k suknim i ke kalhotum (v jedine barevne variante), to same na zimu (uz je to davno, tak si nepamatuji, jake boty jsem nosila v lete, ale predpokladam, ze to bylo podobne), krom toho uz jen boty na sport. Takova situace samozrejme nutne vede ke kompromisum. Ja jsem to resila lodickami/kozackami na cca 5 - 7 cm podpatku v neutralni barve, ktere byly k sukni idealni a ke kalhotum myslim „velmi prijatelne“ (dnes bych mozna zvazila i hezke ne zcela nizke balerinky ci wedges, ty tehdy nebyly k dispozici). Nenapadlo by me, resit to nejakymi polobotkami ke kalhotum, ktere by se vubec nehodily k sukni ci na formalni prilezitosti (nebo naopak), nebo botami v barve, ktera se mi bude spatne kombinovat. Podle me ale takove „kriticke obdobi“ nemusi trvat dlouho, kdyz si clovek kupuje relativne kvalitni boty, ktere mu vydrzi vice sezon, tak se dostane na aspon sest paru (jedny k suknim/na formalni prilezitosti a jedny ke kalhotam/casual a pohodlne, popr. i se zohlednenim pozadavku jedny svetle/jedny tmave; za sezony povazuji jaro/podzim, zima, leto) za dva roky, pokud zacina „od nuly“ a koupi si troje boty/rok, nebo za tri roky, kdyz si koupi jen dvoje boty/rok…

Myslim, ze i u tohoto „problemu“ plati moje oblibene:
Kdo chce, hleda zpusoby, kdo nechce, hleda duvody. a
Hlavu mame od toho, abychom ji pouzivali.

Je pritom jasne, ze pokud se mi neceho nedostava - penize, cas etc., musim tim vic premyslet, jak si s tim poradit.. Navic, Kazda mince ma rub a lic. Ja ted treba utratim za obleceni a boty vic, nez je „nutne“, protoze se mi „krute nedostava casu“, abych obihala vice obchodu, tak porizuji veci tzv. na prvni dobrou a nehledam srovnatelny kousek za lepsi cenu… Ale aby nedoslo k omylu, nestezuji si, ;-) jen se snazim demonstrovat svuj postoj, ze (skoro) nikdo nema v zivote vsechno a kazdy musi delat nejake kompromisy. Idealni samozrejme je, kdyz se ty kompromisy tykaji jen banalnich veci a ne tech skutecne podstatnych. ;-)

žahavá kopřiva
183 příspěvků 22.04.13 11:19

@chinin Rozumím, váš přístup se mi líbí. Asi bych v případě nutnosti jednala obdobně. Jen na mne některé argumenty zde působí, jako by to byla většina žen v čr a jediným kompromisem byly křusny, ale jiné - jako vy mi dokazují, že to není tak zlé.

žahavá kopřiva
183 příspěvků 22.04.13 11:21

@Bugatti Bojim bojim.

valery
1580 příspěvků 22.04.13 11:23
Uklízečka?- proč ne- třeba byste mi i dovolila sem tam vycídit vaše nadpozemsky úžasné botky - abych se tak aspoň na chvíli trochu povznesla nad svou bídnou úroveň.
Tak pa, trolíku, krmit už tě nebudu-je to ztráta času.
@žahavá kopřiva píše:
@valery Další osobní zkušenosti, Valery? Pozor, ať vám neprakne céva :) Ještě byste se mi mohla jako uklizečka hodit. Ale žádná odborová činnost :D
žahavá kopřiva
183 příspěvků 22.04.13 11:28

@valery I vy nezbedo, že byste mi ten podpatek pak s gustem nařízla? :D Já bych vám nějaké nechala a musela byste v nich uklízet, aby to ve mně probouzelo ty správné sexuální konotace :D

chinin
2788 příspěvků 22.04.13 11:30

@DonChichot
„Tak většina žen nemá jedny boty na všechno, ale studentky jsou v tom trochu z donucení…“

Proc to nepriznat? O tomto obdobi jsem psala vyse. ;-)

„S názorem, že hezká a upravená žena je defaultně hloupá a nemá jistě dost času ke studiu, jsem se nesetkala..“

Ja se obcas v profesnim zivote setkavam s tim, ze kdyz je zena hodne hezka, zvlaste hezka dlouhovlasa blondyna, upravena a hodne „zensky oblecena“ (jehlove podpatky, kratke sukne, vyrazne nehty, rtenka etc.), potyka se s predsudky a musi zpocatku vynalozit vice usili k tomu, aby nektere lidi presvedcila o tom, ze ma tzv. i v hlave. Toto je podle me situace, kdy musi dotycna zvazit, zda zvoli „zkratku“ - napr. si „odpusti“ nektere vylozene zenske prvky obleceni (kdyz ma jehly a kratkou sukni, vynecha uz vyrazne nehty a rtenku apod.), to je jisty kompromis, nebo bude s predsudky „bojovat“.

P. S. Toto neni muj pripad. ;-)

žahavá kopřiva
183 příspěvků 22.04.13 11:36

@chinin Ano, také tuhle zkratku volím, neb nebažím být dušena u zkoušky hodinu a více. O to lepší je pak satisfakce, když mě takový potká někde ve věcech, co mám ráda. Ostatně proč jim nepopřát jejich den.

Bugatti
4086 příspěvků 22.04.13 11:36

@žahavá kopřiva Čím větší princezna v mládí, tím víc ty pády na hubu bolí.

žahavá kopřiva
183 příspěvků 22.04.13 11:40

@Bugatti Princezna taky ne. Zas tak ode zdi ke zdi bych také nešla. Spíš mám pocit, že ty jasné holky do nepohody jsou často využívány, protože působí, že unesou vše, proto jí moc nechci být. Spíš bych to trochu upravila. Být holka do nepohody je fajn, ale tak, aby to nikdo jiný než ona sama nevěděl.

Edith: jednu „princeznu“ znám a není to teda opravdu meta. To vás potěším, pak raději holka do nepohody.

Bugatti
4086 příspěvků 22.04.13 11:47

@žahavá kopřiva V životě člověk musí unést vše, co ho potká. A kolikrát to nejsou zrovna pěkné věci. To, že se člověk nechává využívat, s tím vůbec nesouvisí. Vždycky je třeba hledat nějaký kompromis; nemusím se nutně ve všem vyrovnat svému partnerovi (nebo si kohokoliv dosaďte) a on mně, musíme ale vytvořit pár, který navzájem spolupracuje.

DonChichot
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 22.04.13 11:48

@žahavá kopřiva
Subjektivně se domnívám, že nejsem holka do nepohody a nikdy jsem jí nebyla. Jsem ale trochu mimo a docela často prodlévám mimo myšlenkový svět lidí kolem mne…a návraty jsou těžké. (nejsem blázen). Kdybych byla v čase revoluce tak o 10 let mladší, stala bych se asi řádovou sestrou.
Bohužel musím konstatovat, že nejsem asi schopná se plně zapojit, protože mi spousta věcí víceméně uniká.

žahavá kopřiva
183 příspěvků 22.04.13 11:57
@Bugatti píše:
@žahavá kopřiva V životě člověk musí unést vše, co ho potká. A kolikrát to nejsou zrovna pěkné věci. To, že se člověk nechává využívat, s tím vůbec nesouvisí. Vždycky je třeba hledat nějaký kompromis; nemusím se nutně ve všem vyrovnat svému partnerovi (nebo si kohokoliv dosaďte) a on mně, musíme ale vytvořit pár, který navzájem spolupracuje.

Hezky řečeno. Musím ale malinko pozměnit jednu věc: jsou i lidé, co vše neunesou.
A ještě jedna douška: bohužel jak někdo jako holka do nepohody na prvý pohled působí, k využití svádí a pokusy o to musí odrážet, nebo je využit, ale i odrážení je někdy otravné.

žahavá kopřiva
183 příspěvků 22.04.13 12:02

@DonChichot Máte na mysli, že byste ráda pomáhala a jsou situace, že si na to netroufnete, nebo že způsoby, co se nabízí - jak hodně pomáhat, pro vás nejsou zcela přijatelné? Myslím, že to je normální. Nevím ale, jestli jsem váš post pochopila. Zmátla jste mě.

z_dediny
1107 příspěvků 22.04.13 12:56
@žahavá kopřiva píše:
@DonChichot Fakt je to tak divné, když se zamyslím nad tím, jak to může taková šedá myš nebo paňmáma mít? Komu se to líbí?
Příspěvek upraven 22.04.13 v 10:49

Nikdy mě nenapadlo přemýšlet o sexuálním životě ostatních lidí. Ani těch hezkých a dobře oblečených, ani těch ošklivých či špatně oblečených. Nikdy jsem se ani nedívala na nějakého muže s myšlenkou, jaký by s ním byl sex. To jsem tedy ale doopravdy hodně staromódní. Bohudík.
(Kdysi jsem četla knihu soudniček polského autora Urbana. Jedna soudnička byla o ženě, kterou soudili pro polyandrii. Autor uváděl, že ta žena byla ošklivá a neupravená, ale žádný z jejích manželů se jí nechtěl vzdát. Každý chtěl, aby se s ostatními rozvedla a žila jen s ním. Tož asi tolik k těm šedým myším.)

JanieB
134 příspěvků 22.04.13 13:32
@Chinin

Tady vkladam obrazky botu, ktere budou asi lip charakterizovat to, co jsem myslela puvodnim prispevkem: podobny typ botu celkem rada nosim a myslim si, ze splnuji pozadavky na ne moc vysoky podpatek, pohodli, relativne pekny a elegantni vzhled a dobre drzeni na noze.

Nanynka_02
450 příspěvků 22.04.13 15:54
@z_dediny píše:
Jedna soudnička byla o ženě, kterou soudili pro polyandrii. Autor uváděl, že ta žena byla ošklivá a neupravená, ale žádný z jejích manželů se jí nechtěl vzdát. Každý chtěl, aby se s ostatními rozvedla a žila jen s ním. Tož asi tolik k těm šedým myším.

Přesně tak. Sama jako šedá myš vypadám, tedy rozhodně ráno po probuzení. A tak se každé ráno pečlivě přemalovávám na kočku. Ale moje podstata se nemění, jsem to pořád já, ať si vezmu jakékoliv oční stíny nebo boty. Představa, že kvalita mého intimního života závisí na výšce aktuálně nošených podpatků, mi proto přijde naprosto ulítlá.

birkin
1862 příspěvků 22.04.13 18:38

@žahavá kopřiva

Kopřivo, zcela upřímně obdivuji Vaši ochotu věnovat čas a energii vysvětlování Vašich názorů (které mně osobně často konvenují, byť jsem diskusi nečetla na posledních stránkách příliš pečlivě) a do značné míry obhajobě sebe sama. Já jsem se v minulosti, jakmile jsem se svými názory na tomto fóru narazila, zcela vědomě stáhla. On totiž člověk podvědomě do značné míry předpokládá, že lidé mu rozumějí (nejen z hlediska samotného významu slov, ale tak nějak obecně, že se zkrátka ví, o čem se mluví…). Ale ono to tak absolutně není. Nejen, že lidé stejným slovům rozumí zcela různě, ale ten písemný projev často vyznívá úplně jinak a v neposlední řadě, nevíte, kdo je na „druhé straně“. A to nakonec u mne rozhodlo příliš do diskusí, které jsou o „hodnotách“ moc nezasahovat (byť mne velmi často svrbí prsty i klávesnice…), neboť na té „druhé straně“ může být nějaké pískle, jehož životní zkušenost je absolutně jiná, někdy žádná, významy slov se teprve učí a které vůbec nechápe, o čem mluvíte a přebere si to po svém… a monitor pak snese všechno. Tváří v tvář tomuto pískleti, by člověk nevěnoval ani chvilku, a nejen proto, že osobní chemie by nefungovala… Pokud Vás to ale baví, pak přeji hodně další energie. Smějící se a žádné jiné smajlíky nepoužívám, ale teď by se asi hodil…

Stránka:  « Předchozí 1 19 20 21 22 23 24 25 26 27 28 29 Další »
Váš příspěvek

Před šesti lety se zřítila textilka Rana Plaza

Módní svět si připomíná šest let od zřícení textilní továrny Rana... Celý článek

Články z Expres.cz

Rodí se další legenda: Mikolas jde ve stopách Gotta, z Eurovize má větší šance

Zpěvák Mikolas Josef (22) se postaral o neuvěřitelný úspěch. Ve světové...

Pražský fenomén beer bikes: Stížnosti se množí ze všech stran, policie je bezradná

Beer bike neboli pivní kolo jistě už alespoň jednou spatřil každý, kdo...

Poslední článek:
Módní nákupčí: Povolání snů, nebo hrůzy?

Autor: Kamila

Svět skloňuje velká jména návrhářů, přitom o našem šatníku... Celý článek