Palce v Pekle

Fotoalbum tématu (0) Sledovat e-mailem Přidat k oblíbeným Zapnout podpisy Hledání v tématu
První příspěvek v tématu
Maja
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 21.7.11 14:34

Já si tu dovolím založit vlákno o pekelných palcích bez palců (správně, děsně se nudím). Důvod je jednoduchý, skoro v každé diskuzi se objeví „nechápu, proč mám tolik záporných palců“, „je mi jasné, že mě tu umínusujete“ apod. Jaký je váš názor na tenhle prvek diskuzí?
Já osobně diskuze s palci nesnáším. Když to bylo na peklo přidáno, tak jsem se zděsila, že to tam za chvíli bude vypadat jak na odpadních novinkách.cz, i přestože jsem nepřispívala tolik, aby se mě to dotýkalo. Ale obecně mi to příjde jako zbabělá anonymní věc, co jen diskuzi komplikuje. Člověk pak má tendenci příspěvek různě zaobalovat, aby se případně někoho nedotknul a nebyl v červených, někdo to i s přispíváním vzdá, nikdo se nedozví, jaký je v jeho příspěvku konkrétně problém, argumenty odpadají. Zvlášť divné mi přijde mínusování u osobních zkušeností a zážitků… (a palcování kvůli pravopisu… to už je dle mně opravdu mimo.) Chápu to jako opatření kvůli trollům, původně to mělo sloužit k tomu, aby se vyfiltrovaly výkřiky jako „souhlasím, bravo a nemáte pravdu“, ale i tak mi negativy převáží nad pozitivy. Různým OT a flame wars to nezabránilo, výkřiky do tmy se objevují stále, tak co…
Tedy, taky nejsem jak čistá jak lilie, stačí mít špatnou náladu a taky si sem tam hodím palec, že… ale kolik pekelnic to právě tak dělá:)

Stránka:  1 2 Další »
Reakce:
holka
254 příspěvků 21.7.11 14:47

Osobně si palců nevšímám, beru vážně jen písemné reakce…

Alena Cechova
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 21.7.11 14:50

Jsem ráda za tohle téma, protože tady můžu vyjádřit svůj názor na toto aniž bych offtopicovala:
Palce mi nevadí, klidně se upalcujte, já se k autocenzuře donutit nedám. Palce dávám jen kladné, záporné minimálně. Líbí se mi všechny příspěvky, nesnáším akorát osobní útoky na ostatní diskutéry a autorku.
Ale někdo dává záporné body očividně rád a já mu to přeju, zřejmě to jeho sebvědomí potřebuje.
Děkuji za pozornost.

MP Ann
215 příspěvků 21.7.11 15:15

.

Příspěvek upraven 12.02.16 v 12:33

Maja
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 21.7.11 15:25

V internetových diskuzích mi mínusy za pravopis příjdou prostě maximálně rejpalské. Teď samozřejmě nevím, od jaké míry myslíte „píše jako prase“, takové ty vYPatLátOrSké výjevy, pět chyb v jedné větě, příspěvek bez interpunkce, ve kterém aby se čert vyznal… To neobahuju, ale zrovna nic takového jsem na pekle nikdy neviděla. Ale když se někdo zapomene ve „mně, mě“, shody přísudku s podmětem, sem tam čárka… To mi je snad na tom netu v pohodě, člověk často píše a odesílá rychle, než se nad ním objeví dalších deset příspěvků. Třeba já sama často ignoruju velká a malá písmena u jmen, protože u toho počítače třeba právě jím a nezmáčknu dvě klávesy najednou:)

Lachenauerin
544 příspěvků 21.7.11 15:29

A není to jedno? Přece člověk vyřkne (napíše) svůj názor. Samotný počet souhlasících či nesouhlasících příjemců na něm snad mnoho nezmění. Kdyby člověk měl své postoje přizpůsobovat podle toho, co si o nich myslí někdo na netu, koho ani nezná, brzy by se z toho asi zbláznil. Fakt bych to tak neprožívala.

seznam.mih
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 21.7.11 15:30

Já zase naopak palce v diskuzích vítám. Nevím jak ostatní, ale palce používám, pokud se mi něčí názor líbí či se s ním shoduju a nebo když s ním nesouhlasím, nebo mi příjde příspěvek zcela mimo.
Nechápu ale proč dávat palce dol kvůli pravopisu. Sama jsem na chyby dost háklivá (mluvím o těch šílených chybách jako ynteligentní, bríle, chvýle, atd..) ale tím, že mu dám palec dolů nic neovlivním. To radši bych napsala příspěvek, kde bych ho upozornila na chybu a stejně by mě poslal do háje.
U svých příspěvků to nijak neřeším. Mínusy dostávám kolikrát ani nevím za co a nikdo na mě pořádně nereaguje - ono potom dohledat příspěvek, ejstli někdo na mě náhodou nereagoval, je dost únavný.

Karoleenah
2322 příspěvků 21.7.11 15:30

Palce jsou užitečné k projevení souhlasu, protože příspěvky typu „Naprosto souhlasím!“ nebo „Líp bych to neřekla!“ bez jakékoliv jiné informace mi přijdou otravné a vůbec mě nezajímají. Palce dolů většinou dávám jen trollům, vulgárním příspěvkům a podobně (protože je jistá naděje, že se nás sejde víc, příspěvek se skryje a já se na něj nebudu muset koukat). Mám tak nějak zažité, že když už projevuju nesouhlas, tak řeknu taky s čím nesouhlasím a proč a nebo to raději nechám být úplně. Ale pokud ty anonymní palce dolů někoho baví (což zjevně baví, protože palce dolů dostávají i příspěvky, kde prostě technicky není možné nesouhlasit), tak ať… já si vážím těch zelených, červené beru s rezervou. :)

MP Ann
215 příspěvků 21.7.11 15:37

.

Příspěvek upraven 12.02.16 v 12:33

Maja
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 21.7.11 15:38
Lachenauerin ha detto : A není to jedno? Přece člověk vyřkne (napíše) svůj názor. Samotný počet souhlasících či nesouhlasících příjemců na něm snad mnoho nezmění. Kdyby člověk měl své postoje přizpůsobovat podle toho, co si o nich myslí někdo na netu, koho ani nezná, brzy by se z toho asi zbláznil. Fakt bych to tak neprožívala.
Neprožívám to, ale proč si o tom nepodiskutovat, když se ty údivy nad palci objevují v každé diskuzi, takže to je asi jev, kterej může zajímat. Ztotožňuju se s tím, co teď napsala Karoleenah, když už s něčím nesouhlasit, tak i napsat s čím, jinak pak člověku může vrtat hlavou, co je na jeho názoru špatného (a ejhle, byl to mínus za pravopis, ale kdo to má poznat:) 
Maja
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 21.7.11 15:43

Ann: Bych ten špatnej pravopis krom úplných extrému úplně ignorovala. Nevím, jestli existuje nějaká internetová etiketa, ale mám pocit, že diskuze jsou v tomhle hodně tolerantní a pravopis by se tam hrotit neměl. Nebo to sklouzne právě k novinkám.cz, kdy se tam kvůli y/i poštěkají a jsou z toho schopni napřesno určit IQ osoby.

ziginka
77 příspěvků 21.7.11 15:46

Používám palce jako vyjádření souhlasu či nesouhlasu. Dokáže mě ale naštvat, když někdo začne v diskuzi pod článkem řešit „proč mi dáváte ty záporný palce?“ To jsou absolutně zbytečný příspěvky:(

Karoleenah
2322 příspěvků 21.7.11 15:56
A víte, čeho jsem si ještě všimla? Občas se stane, že se na začátku diskuse někdo projeví nějakým způsobem, který se většině nelíbí a dostane hodně palců dolů. Pak později v diskusi pokračuje, vyjadřuje se už třeba k něčemu jinému, jeho příspěvky ale můžou být jakkoliv v pohodě a ty palce dolů má zas. Jako by si někteří přečetli jen nick, řekli si "á, to je ta, která řekla… " a klikli další červenej palec bez toho, aby příspěvek vůbec četli.
Docela by se mi líbilo, kdyby se dalo zobrazit, kdo kliknul na „souhlas“ a kdo na „nesouhlas“. Vsadila bych se, že hodně červených fantomů bychom ani podle nicku nepoznali, protože se diskuze jinak vůbec nezúčastňují a jen tak si trollujou.
Alena Cechova
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 21.7.11 18:36
Karoleenah ha detto : A víte, čeho jsem si ještě všimla? Občas se stane, že se na začátku diskuse někdo projeví nějakým způsobem, který se většině nelíbí a dostane hodně palců dolů. Pak později v diskusi pokračuje, vyjadřuje se už třeba k něčemu jinému, jeho příspěvky ale můžou být jakkoliv v pohodě a ty palce dolů má zas. Jako by si někteří přečetli jen nick, řekli si "á, to je ta, která řekla… " a klikli další červenej palec bez toho, aby příspěvek vůbec četli.
Docela by se mi líbilo, kdyby se dalo zobrazit, kdo kliknul na „souhlas“ a kdo na „nesouhlas“. Vsadila bych se, že hodně červených fantomů bychom ani podle nicku nepoznali, protože se diskuze jinak vůbec nezúčastňují a jen tak si trollujou.
Prosím vás…to není dobrý nápad. Snad jsme všechny dost silný, aby nás pár sociopatů mohlo rozhodit, ne?
Karoleenah
2322 příspěvků 21.7.11 18:48

Alena Cechova: To já jen tak ze zvědavosti, je mi jasné, že zobrazování klikačů by se v praxi použít nedalo, protože by se to nakonec zvrhlo v palcové boje plné nenávisti. Já už jsem naštěstí prošla většími internetovými pekly než je tohle a kvůli červeným palcům brečet do polštáře nehodlám. :)

Konvalinka
244 příspěvků 21.7.11 20:51

Já s palcováním dost šetřím, pozitivní dávám jenom když se mně něco hodně moc líbí nebo když má názor, se kterým v podstatě souhlasím spostu palců dolů. Negativně pak hodnotím arogantní příspěvky, ale těch je tu naštěstí málo. Pokud s názorem nesouhlasím a je napsaný slušně, nemám důvod dávat palec dolů.
U svých příspěvků se z palců nehroutím, spíš to beru jako zábavu a předem tipuju, jak asi budu ostatními ohodnocená. Je to sranda, přijde mi, že některé moje krotké a nevinné příspěvky jsou negativněji hodnocené než ty vyostřenější.

Anka F.
215 příspěvků 21.7.11 22:29

Já jsem se před MP žádných internetových diskusí neúčastnila, zapojila až tady, na MP. Navíc to mám jako zábavu a relax svého druhu. Takže trochu nechápu ty „strachy“ některých přispěvatelů - „dáte mi zase palce dolů“. Mě osobně to je v podstatě jedno a navíc je normální, že někdo má jiný názor a nesouhlasí.
Na druhou stranu, když má některý příspěvek hodně palců nahoru, upozorní mě to, že se jedná o zajímavý názor a když nemám čas nebo chuť číst celou diskusi, přečtu si aspoň „pochválené“ příspěvky.

DanielaS
5269 příspěvků 22.7.11 07:09

Pro me jsou palce prakticke v tom, ze se zvyrazni hodne oblibene prispevky. A priznavam, ze ty skryte ani nerozklikavam.

Frankie
213 příspěvků 23.7.11 11:02

.

Příspěvek upraven 12.11.12 v 17:39

FoxInTheBox
278 příspěvků 24.7.11 13:06

Připadá mi, že často dávají palce dolů lidé, kteří se cítí něčím příspěvkem napadení (hodně se to vyostřuje,když dojde na hubnutí a podobné věci).
Naopak mě překvapilo, kolik je na Pekle odborníků na nejen módní témata. Naučilo mě to pořádně si hlídat, abych ani z nepozornosti nepsala blbosti.
A klidně se přiznám, že mě kupa červených palců mrzí. Když se mnou někdo nesouhlasí naživo a vím v čem, dá se to vysvětlit, tady nevím, jestli jsem byla arogantní, jestli plácám nebo jestli má jen někdo blbej den…:)

MP Martinka
15 příspěvků 24.7.11 15:27

Já teprve začínám do diskuzí v módním pekle přispívat a nijak mi to nevadí.. vlastně jsem zatím dala jenom párkrát palec nahoru, když se mi nějaký příspěvek vážně líbil.. palec dolů jsem zatím žádný nedala a asi tak budu i pokračovat.. i když kdybych dostala (nebo až někdy dostanu) hromadu červených palců tak mě to asi mrzet bude.. Jo a taky mi upozorňování na překlepy nebo pravopisné chyby připadá jako rejpání. :)) O tom přeci diskuze neni.. nemyslím teď odporně vypatlané příspěvky, ale takové tu ani nejsou.

Katy
98 příspěvků 24.7.11 20:24

já bych to nebrala tak vážně…a už vůbec ne žádné seznamy klikačů, to už bychom se zbláznily úplně. palce beru jako zkrácení diskuze- ono číst dvacetkrát „úplně s tebou souhlasím“ ubírá čas i místo. a kvůli mínusům u mých příspěvků se fakt věšet nebudu

MP Jana
225 příspěvků 25.7.11 08:12

FoxInTheBox: tak je pravda, že v jedné z těch posledních diskuzích o hubnutí jsem udělila pár mínusů. Bylo to ve „vláknu“ o vysokých ženách. Došlo to až tak, že jedna uživatelka napsala, že žena nad sto osmdesát, která se pohybuje v horní části váhové normy, vypadá jak monstrum. Vzhledem, že k těmto ženám patřím a myslím, že ona osoba by byla velice překvapena, jak takové monstrum vypadá, tak jsem jí dala pouze minus, nepřešla jsem do protiútoku podobného ražení(pro mě je nazvat někoho monstrem docela síla) a dokonce si nepamatuju nick, takže se nemůžu mstít v dalších diskuzích. Jestli někomu tento přístup nepřijde ok, tak já už fakt nevím, jak být tolerantnější a empatičtější k ostatním lidem.

Maja
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 25.7.11 15:42
FoxInTheBox ha detto : Připadá mi, že často dávají palce dolů lidé, kteří se cítí něčím příspěvkem napadení (hodně se to vyostřuje,když dojde na hubnutí a podobné věci). Naopak mě překvapilo, kolik je na Pekle odborníků na nejen módní témata. Naučilo mě to pořádně si hlídat, abych ani z nepozornosti nepsala blbosti.
A klidně se přiznám, že mě kupa červených palců mrzí. Když se mnou někdo nesouhlasí naživo a vím v čem, dá se to vysvětlit, tady nevím, jestli jsem byla arogantní, jestli plácám nebo jestli má jen někdo blbej den…:)
Teď to zas bylo trochu vidět na vlákně o barvení/nebarvení, vlasů, šedin…prostě vosí hnízda jsou nebezpečná:)
A často mi připadá, když někdo napíše (příkladem) „mě se líbí červená“, tak dostane mínusy od milovníků zelené…jak na pískovišti..... jinak si některé mínusy neumím vysvětlit.
Celkově se mi na pekle líbí, že se tu podle příspěvků v diskuzích anonymně setkávají snad všechny věkové kategorie různého sociální postavení a každej názor je tak zajímavej (takový pekelný kulatý stůl, cha!), ale to palcování… je prostě zbytečný.
coralline
840 příspěvků 4.8.11 20:22

A už se to tam zase řeší (u článku o Camaieu). Leze mi to na nervy a nemá to v diskuzi co dělat. Pokud někdo nesnese záporné palce, tak ať tam nepíše a je to. Vždyť to naprosto o ničem nevypovídá, vsadím se, že spoustu z nich naklikají nějací pitomci prostě jen tak ze srandy a pak se baví, jak se tam lidi rozčilujou. Moje příspěvky taky mají červené palce - žíly mi to netrhá. Tak někdo nesouhlasí no.
Nešlo by tam nechat jen souhlasné palce? A jestli ne, odstranila bych to celý. Radši budu číst dokola „naprosto s tebou souhlasím“ než „bůůů, za co mám ty mínusy?“.

Stránka:  1 2 Další »
Váš příspěvek

Dárek, který ocení? Tričko pod košili, které nepropotí

Pokud nevíte, čím obdarovat vašeho muže, napovíme – tričko pod... Celý článek

Články z Expres.cz

Pražský fenomén beer bikes: Stížnosti se množí ze všech stran, policie je bezradná

Beer bike neboli pivní kolo jistě už alespoň jednou spatřil každý, kdo...

Rodí se další legenda: Mikolas jde ve stopách Gotta, z Eurovize má větší šance

Zpěvák Mikolas Josef (22) se postaral o neuvěřitelný úspěch. Ve světové...

Poslední článek:
10 módních specialit českých mužů

Autor: Matouš

Máme několik ryze českých skvostů... čím perlí pánská móda a „vkus“? Celý článek