Retro klobouk Tonak

Fotoalbum tématu (2) Sledovat e-mailem Přidat k oblíbeným Zapnout podpisy Hledání v tématu
První příspěvek v tématu
not.now
3 příspěvky 21.07.19 18:16
Retro klobouk Tonak

Zdravím, dostal se ke mně starý klobouk Tonak. Sama klobouky nenosím (navíc tenhle má malý obvod) a tak bych ho ráda poslala dál. Jenže netuším, jakou můžou mít tyhle klobouky cenu. Nechci za něho rozhodně utržit tisíce, ale mrzelo by mě ho prodat za stovku a pak zjistit, že přecijenom nějakou hodnotu měl :)
Stáří odhaduju na cca 50 let (možná víc, možná míň, nevím), nicméně je ve vynikajícím stavu. Plsť je neprožraná od molů, vypadá jako nenošený.
Pokud by tady byla nějaká znalkyně, co se o klobouky trochu zajímá, budu ráda za každou radu :) Děkuju.

Reakce:
JarkaJ
701 příspěvků 21.07.19 22:15

@not.now Tenhle klobouk nemá malý obvod, vel. 58 je naopak u dámských velká. Leda by se časem a počasím nějak srazil. A rozhodne bych neřekla, ze se jedna o retro klobouk ve staří 50 let, ani podle tvaru a stuhy. Podobný tvar jsem si pořídila k narozeninám v roce 1994, tak mě napadá, nemohla by číslice na konci 94 znamenat rok výroby? Doporučuji zeptat se v Tonaku (třeba na fb stránkách nebo na fb ve skupině Dobová civilní móda. Ale nejjednodušší zjistit u Tonaku přímo a pak budete vědět, co mate za skvost. Cenu vysokou nečekejte, ja osobně, pokud by neměl vyloženě historickou hodnotu, bych na nošení investovala raději do nového.

not.now
3 příspěvky 21.07.19 22:49

@JarkaJ Moc Vám děkuju za příspěvek :) Stáří jsem skutečně odhadovala. Klobouk patřil paní, které je 94 let, a vím, že se „strojila“ hlavně v mládí / středním věku. Ale tím rozhodně nevylučuju, že si ho nemohla koupit „na stará kolena“ :) Jak říkáte, asi bude nejlepší poptat se v Tonaku. A co se týče ceny, tak si nemyslím, že by kloubouk měl nějakou historickou hodnotu, tudíž vysokou cenu nečekám. Ale i tak netuším, jestli je adekvátní cena stovka, pět stovek nebo třeba tisíc, a proto jsem se zkusila poptat tady.

Gorilka
1114 příspěvků 22.07.19 08:38

Mrkni se na cenu nových kloubouků. Pokud je z '94 tak stál tak okolo 500Kč. Teď je cena nového kloubouku cca 2000Kč.

JarkaJ
701 příspěvků 22.07.19 09:30

@Gorilka Trošku bych Vás s cenami opravila - stačí se podívat na stránky Tonaku - nový plstěný klobouk 2600 - 3500, u Model Praha se pohybují ceny podobně, spíš více 3000 - 4000. V roce 1994 klobouk 500 nestál ani v Tonaku, kupovala jsem v Modelu Praha, byl zdobnější a cena byla kolem 1000. V roce 2007 jsem kupovala jednoduchý v Tonaku, ceny byly 900 - 1400. POkud klobouk @not.now nemá vyloženě historickou, sběratelskou hodnotu, jakože asi ne, tak nové klobouky v řetězcích C+A, Zara apod. jsou kolem 700. Zeptejte se na rok v Tonaku a pokud potvrdí 90. léta, dala bych ho za 200 Kč max nebo darujte :-). On se dá vyčistit, takže bude použitelný a tvar má pěkný, univerzální. Nyní jsou moderní a Tonak dělá převážně tvar pánské Fedory, který mi moc nejde.

Demode
1951 příspěvků 22.07.19 10:01

Je to stará zaprášená hučka. Ne všechno, co je starší pětadvaceti let, je retro. Vyčistit půjde obtížně. Já na vašem místě bych udělala dobrý skutek a věnovala bych ji nějakému ochotnickému spolku. Ale jak se říká, každé zboží si najde svého kupce: třeba vám za ni ve vetešnictví tu padesátku dají.

not.now
3 příspěvky 22.07.19 11:39

@Demode Menší divadla a ochotnické spolky mě už taky napadly :) Mám doma ještě jeden starý klobouk, ale ten jsem nechtěla ani nikde nabízet, protože jsou v něm tři maličké dírky, asi od molů. Je mi jasné, že to žádné poklady nejsou, ale zároveň je mi líto je vyhodit do kontejneru, proto zjišťuju, jestli by se pro ně někde nenašlo využití.

domi_imob
20 příspěvků 07.08.19 10:17

@not.now Pri niektorých príspevkoch mi krváca srdce. Do kontejneru?!? Preboha, nie! Ten klobúk je krásny a má charakter, nech Vám tu dámy hovoria, čo chcú. Tonak vyrába kvalitné veci, a pokiaľ je veľmi zaprášený, tak sa prinajhoršom dá dať do čistiarne. Myslím, že s navlhčeným mikrovláknom by sa tiež dali robiť divy.

Ak to neponáhľa a chcela by ste ho predať, môžete skúsiť Vinted alebo Marketplace. Ak ste z Prahy, tak je tam halda charity obchodov, kde ho môžete darovať (Sue Ryder 5min z Václaváku alebo ďalší 5 min z IPáku)… Držím palce.

Váš příspěvek

Před šesti lety se zřítila textilka Rana Plaza

Módní svět si připomíná šest let od zřícení textilní továrny Rana... Celý článek

Články z Expres.cz

Pražský fenomén beer bikes: Stížnosti se množí ze všech stran, policie je bezradná

Beer bike neboli pivní kolo jistě už alespoň jednou spatřil každý, kdo...

Rodí se další legenda: Mikolas jde ve stopách Gotta, z Eurovize má větší šance

Zpěvák Mikolas Josef (22) se postaral o neuvěřitelný úspěch. Ve světové...

Poslední článek:
Módní nákupčí: Povolání snů, nebo hrůzy?

Autor: Kamila

Svět skloňuje velká jména návrhářů, přitom o našem šatníku... Celý článek