"Rockový" styl

Fotoalbum tématu (65) Sledovat e-mailem Přidat k oblíbeným Zapnout podpisy Hledání v tématu
První příspěvek v tématu
MP Meri
1323 příspěvků 21.11.11 19:58

MP je podprahově tak nějak zaměřené na elegantní styl. A mě se to líbí, spousta lidí se s tím ztotožňuje a i já si z toho „vyzobu“ to svoje, ale prostě elegance není můj šálek kávy. To fakt úplně poslední, co bych chtěla, je vypadat elegantně. Dokud mi bylo -náct, neměla jsem se stylem problém, nosila jsem prostě co mě napadlo a negativní reakce mě v mém subkulturním oblékání ještě povzbuzovaly. Jenže náct už mi není, VŠ budu mít brzo za sebou a tak nějak nevím co si se sebou počít. Chtěla bych se oblékat trochu „drsněji“, ale zároveň slušivě, vkusně a nepekelně (ale jinak vůbec nejsem náročná:) ). Jenže móda mi nikdy nešla, tak se tak nějak mlátim ode zdi ke zdi. Zatím jsem zakotvila u skinny kalhot, černých bot, většinou s nějakým kovovým detailem a jednoduchých svetřících, klidně barevných. Ale je to spíš taková znouzectnost, chybí mi nápad, inspirace, příklady - dobré i špatné a taky mi chybí směr.
Myslíte si, že vůbec něco takového jako „normální styl, lehce punkově laděný“ existuje? Co si myslíte o jeho pekelnosti/nepekelnosti? Je možné se takhle obléknout aniž by na vás při návštěvě úřadu divně koukali, nebo jsou outfity, které neozahrnují podpatky, slušné kalhoty a svetřík, protě bezvýhradně pekelné? Lze vůbec takový styl vytvořit aniž by byl člověk za černou můru?Uvítám jakékoli odkazy, rady, tipy, blogy … tonoucí se i stébla chytá:)
/Divadla a podobné události teď nechme prosím stranou, tam je příslušné elegantní oblečení bez diskuze. /
Ještě foto pro ilustraci:Toto opravdu nemyslím http://www.fanpop.com/…ashion-photo

Stránka:  1 2 3 Další »
Reakce:
MP Barbucha
3716 příspěvků 21.11.11 20:21

Určitě existuje! Např. některé celebrity (zahraniční) to umějí moc pěkně. Já už padám únavou a nemyslí mi to, měla jsem náročný den, tak jdu brzo spát. Až mě něco napadne, napíšu:)

Ani
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 21.11.11 20:22
Rockových stylů existuje hafo :) od drsné motorkářky přes třpytící se glam až po jemný gothic, kde se elegance s drsností nebo rockovostí nevylučuje.
Pro mě osobně je rock hodně o citech a tudíž i kontrastech. Třeba takové podpatky jsou na jednu stranu ztělesnění „ostatních“, konzervativního světa pravidel, ale zároveň jsou sexy, zároveň jemné, zároveň drsné (když si představím drsnou agentku jak na někoho šlape jehlovým podpatkem). Každý kus oblečení může být dressed up nebo down (omluva za aj, neumím to popsat jinak) a zrovna elegantní oblečení se dá úžasně shodit nebo naopak zakomponovat do stylu, do kterého se jakoby nehodí. A rock jako svým způsobem vzpoura si říká o nevšední kombinace.

Nevím, jestli to dává smysl, co píšu.
Rockový styl promítnutý v oblékání mám moc ráda. Jen ne takový ten pozérský, tak na to bych si dala pozor. Pekelné mi to nepřijde.
Maja
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 21.11.11 20:38

http://images.thesartorialist.com/…_9801Web.jpg
http://images.thesartorialist.com/…_5762Web.jpg
http://images.thesartorialist.com/…_1828Web.jpg
http://2.bp.blogspot.com/…IMG_8033.jpg
http://3.bp.blogspot.com/…IMG_3242.jpg
„http://4.bp.blogspot.com/-Tnu3HeFODL4/TftNkhnwehI/AAAAAAAAs-Q/hCSB-cpCBt8/s1600/IMG_5152.jpg ":http://4.bp.blogspot.com/…_5152.jpg%20
http://images.thesartorialist.com/…cycleWeb.jpg
http://images.thesartorialist.com/…600/PVGw.jpg
http://images.thesartorialist.com/…angerWeb.jpg ----jenom, co jsem takrychle prolistovala, co pokládám za trochu rock/punk (ale zároveň do civilizace trochu umírněnější), líbí se mi to a baví mne. Když na to koukám, tak stačí ten správný doplněk - šperk, kůže nebo síťovaný materiál, potisk, správné brýle… a hned je jinak elegantní věc do rocku:) Líbí se mi třeba ještě, jak chodila ještě mladá "rozcuchaná“ Madonna, V. Westwood nebo Patti Smith, tam je určitě spousta prvků, čím se jde inspirovat. Ale těch „rocků“ je tolik druhů, že těžko říci, co se vlastně má na mysli:)

seznam.mih
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 21.11.11 22:30

Jestli ten konkrétní styl existuje, či neexistuje, je docela špatná otázka. Móda je o jakési prezentaci své vlastní osoby a zároveň je to hra s barvami, střihy, siluety atd.
Inspirace různými hudebními styly je skvělá, akorát nevím, jak moc to s tou „proměnou“ nebo snad „sebeuvědomění“ berete vážně, ale nezaškodí mrknout do historie a vzít si některé prvky oděvu a zkoušet to kombinovat. Bohužel tu nikdo neporadí (myslím si teda), jak se máte VY oblékat. Děvčata můžou akorát poradit a nasměrovat tou správnou cestou, abyste nebyla jako ta slečna, kterou ukazujete jako špatnej příklad ;)
Já osobně jsem nikdy nebyla fanouškem punku, za to mě jeden čas chytlo gothic styl, nebo techno styl, ale nijak hluboce jsem si stím nehrála. Brzo mě to přešlo.
Sice nevím, jestli jsem ta pravá osoba, kdo by měla radit, ale zkusím to.
Nevím,jakou máte postavu. Jste malá? Vysoká? Štíhlá? Poněkud při těle? Máte malá, či velká prsa? Vlastníte menší, či větší zadek? Mte vyklenuté bříško, nebo ho máte ploché? CO máte na sobě ráda a co ne? V čem se cítíte dobře a v čem ne? Co byste ráda nosila, ale do teďka ste to nenosila? Proč se bojíte, že se vám někdo bude posmívat? Jaké barvy máte ráda? Jak moc to myslíte s punkem vážně? Jaké jsou vaše koníčky? Jaké jsou vaše priority vživotě?
Odpovězte si na pár otázek, co jsem uvedla a zkuste si dát další otázky, které vás napadají (popřípadě ostatní, jestli chtějí), zkuste jít do obchodu a zkoušejte věci různě kombinovat. Nebo jsou tu někde stránky, které kombinují jednotlivé kousky oblečení k sobě? už nevím, jaks e to jmenuje … tak popřípadě v tom si zkusit vyhrát.
Chce to čas a přemýšlet u toho. Párkrát se něco nepovede, ale přesto se musí dál. Móda není jen o oděvu …

MP Meri
1323 příspěvků 22.11.11 09:19

Díky všem za podněty k přemýšlení.
Abych to vysvětlitla, nejde mi o žádnou proměnu. Duševně jsme si jistá v kramflecích, jen to tělo nějak klame:) Prostě mám pocit, že moje oblékání tak úplně nevyjadřuje to, jak bych chtěla aby mě lidi vnímali.
A jak k tomu došlo? Když jsme přišla na VŠ, chtěla jsme působit trochu „seriózněji“, vyřadila jsem tedy glády, oversized mikyny, pásky s pyramidkami atd. a nahodila trochu civilnější oblečky. Výsledek? Spolužácí si o mě mysleli, že jsem pipina, dobré známky jim to jenom potvrdily. Samozřejmě bych mohla říct, že „jásimůžunositcochci“, ale to by tu Peklo nemuselo vůbec být;) Poslední dobou jsem zase trochu „přitvrdila“ a cítím se v tom mnohem víc svá. Jenže prostě nechci vypadat jako zastydlá puberťačka, zvlášť když si budu za nedlouho hledat práci, tak se snažím najít nějakou míru.
Postavu mám konfekční, lehce oblékatelnou - 170 cm, vel. 36, bez větších problémů, které by bylo nutné maskovat. Co na sobě nesnesu je cokoli retro, flitry, růžová, štrasové kamínky, chlupaté vestičky, blejskavé kabelky … V podstatě bych se mohla hodit celá do černé a vyřešilo by to můj problém - něco jako slečna z odkazu výše http://images.thesartorialist.com/…600/PVGw.jpg … tenhle styl se mi mimochodem dost líbí. Jenže je to trochu fádní, navíc jsem tlumený podzimní typ a černá mi moc nesluší.
Rozhodně nečekám, že mi někdo poradí co zrovna já mám nosit, pro kterou sukni mám kam běžet. Chtěla bych, aby se v tomhle vlákně našla trocha inspirace, odkazů, obrázků nejen pro mě, ale třeba i pro další slečny, které chtějí být slušně neelegantně oblečené:)

MP Barbucha
3716 příspěvků 22.11.11 09:43

Tak já si pod tím asi představuju trochu něco jiného, než Maja. Např. styl, jakým se obléká Kate Moss v civilu, nebo třeba Liv Tyler http://www.zimbio.com/…/8TXhmct_HAr
Ale možná jsem úplně mimo… Styl rozcuchaná Madonna se mi nelíbí vůbec.

MP Meri
1323 příspěvků 22.11.11 21:23
Barbucha ha detto : Tak já si pod tím asi představuju trochu něco jiného, než Maja. Např. styl, jakým se obléká Kate Moss v civilu, nebo třeba Liv Tyler http://www.zimbio.com/…/8TXhmct_HAr Ale možná jsem úplně mimo… Styl rozcuchaná Madonna se mi nelíbí vůbec.
To vypadá moc dobře, zkusím pohledat víc jejích obrázků, moc ji neznám. Styl mladé Madonny jde úplně mimo mě, pokud je tím tedy myšleno něco takovéhleho http://suicidewatch.tumblr.com/…madonna-1984
Maja
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 22.11.11 21:33

http://suicidewatch.tumblr.com/…madonna-1984 – ne, to není ono, spíš v dobách, kdy chodila ostříhaná na kluka, nemůžu nic kloudnýho vygooglit (ale mě baví takové divy jako Nina Hagen, a darkwave styl, takže to brát s rezervou:D)
To co postovala Barbucha mi zas připadá jak zmatek z tržnice, co s rockem nemá moc společnýho

MP Barbucha
3716 příspěvků 22.11.11 21:49

Je fakt, že Madonna mění image snad každý týden, já jsem si představila něco podobného, co vygooglila Meri.

marmota-b
532 příspěvků 23.11.11 23:15

Já mám ráda tenhle blog: http://www.outsapop.com/ - sama teda takové věci prakticky vůbec nenosím, musím si v tom vyzobávat drobky inspirace, ale ty jsou zato skvělé - právě když nechci být „pipina“ a mít trochu šmrnc i v té své uhlazenosti, ke které jinak směřuju.

Ingerlise
9 příspěvků 6.6.12 22:41

Ráda bych znovu trochu aktivovala diskusi, kterou založila @MP Meri
V podstatě vyjádřila to, na co jsem měla v plánu založit diskusi novou ;-)
„Normální styl, lehce punkově laděný“ je asi přesně to, co hledám. Jen jsem o to nejistější, že mám třicítku na krku a malé dítě k tomu. Jak nevypadat jako zastydlá puberťačka, ale zároveň nebýt oblečená elegantně („vkusně a usedle“, ale neberte to prosím jako „nadávku“, spíš nemůžu najít lepší protiklad slova „alternativně“) ani romanticky aj.? Jak zkombinovat boty typu glády a dají se ještě v tomto věku nosit? :-)
Třeba někdo další bude mít nějaký nápad, zatím uvedené tipy jsem prošla a některé vypadají dobře. Zajímají mě taky boty - jaké nosit třeba v létě? (Glády celoročně už asi znovu nedám;-) ). A hlavně - kde se teď dají koupit zajímavé „alternativně laděné“ boty v kamenné prodejně (Pha, Brno)? Mám dojem, že všechny obchody, kt. jsem v Brně znala před 10 lety, už zkrachovaly :-( (Např. ve Spodním traktu.)

katango
1356 příspěvků 6.6.12 23:21

No já ve věku 57 let vlastním několik párů martensek a taky je nosím, jedny už aspoň 11 let. V poslední době se mi moc líbí steampunk, jednou jsem tak vyrazila v černých sametových kalhotách a černém triku s krajkovým fižím a k tomu na krk přívěsek - astroláb.

Olinka
2582 příspěvků 6.6.12 23:51

@Ingerlise Spodní trakt… ach, ten taky postrádám… Byla jsem tam teda jen párkrát a těsně potom ho zrušili, ale strašně mě to chytlo

Ingerlise
9 příspěvků 7.6.12 09:21

@Olinka Jo jo, mělo to tam úžasnou „podzemní“ atmosféru :-) Kamarádka si tam právě tenkrát koupila ty glády, já pár triček atd. Pak se daly koupit polské KMM na Brandlové, ale glády a boty zn. Rangers, které jsem měla já, jsem už pak nikde neviděla. Tak nevím, kam teď vůbed jít hledat.

seznam.mih
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 7.6.12 09:25

V poslední době začínám toužit mít v šatníků víc „drsných“ kousků - koženkové sáčko, či bundu (nevím, co z toho je výstižnější) a glády. Jenomže nemám ideální postavu a podobné věci nosí některé ženské u nás ve fabrice a vypadají tak nějak … lacině? Tam je docela vysoká koncentrace lidí, jako já - tedy malá a žensky tvarovaná. Nosí takový ty koženkový bundičky uplé, bokovky, botasky a batoh. Pak člověk vidí ty jejich nádherné michelinky a to nechci … samotné kousky se mi líbí, ale v provedením, jaké vidím v práci, se děsím … nějaké tipy? Tu bundičku si představuju něco podobného http://www.666.cz/…a-rock-rebel jen bez tej šílenej klopy a to divný na ramenech :D a ty boty něco takovýho http://www.666.cz/…newmili03-s1

katango
1356 příspěvků 7.6.12 10:33

Koženkový věci obvykle vypadaj lacině. Jděte radši do kůže, ta vydrží a vypadá dobře. Já si koupila asi před 3 lety v Tesku koženou bundu ve střihu křivák, ale bez límce; bez těch různejch pičičand, nestála ani tisícovku, neb byla ve výprodeji. A nebyla to žádná štípaná vepřovina.

Audrey.Piper
412 příspěvků 16.12.12 15:58

Co zkusit do outfitů zapracovat trička oblíbených hudebních skupin? Pokud se trošku předělají, bude to mít šmrnc. Diskuze na toto téma: http://www.modnipeklo.cz/…skupin-1506/

Další inspirace:
http://lookbook.nu/…-a-hurricane
http://lookbook.nu/…-rock-n-roll

aailyyn
809 příspěvků 21.12.12 14:13

Dá se. Teprve, když jsem po dvacítce usoudila, že už opravdu nebudu nosit okované náramky a bude ze mě trochu elegantní slečna, jsem si začala pořizovat trička v gothic shopech. Takové ty všelijak šněrované, rozšířené rukávy. K tomu černé i bílé kalhoty (jestli to budou zrovna skinny, to je spíš na vaší figuře a preferencích), boty podle situace, baleríny i glády (glády v létě přece jen nedám :-) ). Cítím se v tom dobře, k tomu dodávám výrazné náušnice, vyčesané vlasy a jemné nalíčení. Od té doby, co jsem začala razit tenhle styl, jsem už několikrát slyšela, jak mi to sluší a to nikdo z mého okolí nemá vztah k téhle subkulturní módě. Ale je fakt, že jsem sama o sobě dost výrazný typ (podobně jako ty gothic modelky, bledá, tmavovlasá, navíc mám vlasy do pasu) a navíc mám ženskou postavu. Tudíž si jako zastydlé pubertální stvoření, kde těžko rozlišit, jestli je to děvče nebo chlapec, když chodí všichni v černém a mají dlouhé vlasy, nepřipadám.

marmota-b
532 příspěvků 27.2.13 01:16

Ještě mě po té dlouhé době napadlo, že dobrou inspirací by mohla být Vivienne Westwood…

MP Meri
1323 příspěvků 29.3.13 20:11

Hodně mě poslední dobou fascinují studs, za svých divokých let sem se jich nanosila… Dnes jsou zase v módě a tak přemýšlím, že bych se k nim v omezené míře vrátila. Líbí se mi jako zajímavý detail, už před časem jsem si pořídila náramek a teď plánuju zrecyklovat starý pyramidový pásek.

Kde byste je použili aby to nebylo „moc“ pokud to chci nosit i do práce? Nebo do práce úplně tabu? Jsem docela odvážná, tak leccos unesu:) (snažím se být nepekelná, ale lehké extravagance se naprosto nebojím)

darkLilith
46 příspěvků 30.3.13 12:52

Si tu tak sedím, projíždím tohle skvělý vlákno, který je přesně pro mě, protože o tenhle styl se poslední dobou taky snažím… a zvuková kulisa v rádiu vyřvává „saxááánooo“… a v tom mi dojde, že ta Saxana může bejt v tomhle ohledu vlastně celkem inspirativní:-)

TheAnee
32 příspěvků 30.3.13 18:33

Jsem -náctiletá a docela se shoduju s popisem @MP Meri, když byla puberťačka. Nosím glády, miluju koncerty a to, když se lidi podívají na mé oblečení. Poslouchám punk a rock a taky se do toho, alespoň částečně, oblékám. Dříve jsem právě nesnášela lidi, které se takhle oblékali - elegance s rockem nebo punkem dohromady. (Zdálo se mi, že ty lidi to ani neposlouchají a mají to jen jako pózu.) Pak jsem si ale pomyslela, že je to vlastně na jednu stranu sexy a pro některé lidi i vyjádření stylu. Ovšem pro mě - 16 letou puberťačku se mi to zdá až moc „dospělé“. :D Proto si myslím, že zrovna na VŠ by to bylo přesné a slušivé. Posílám odkaz na jednu stránku na FB, která se zabývá tímto stylem (jen fotky pro inspiraci). Nevím jestli to půjde zobrazit i pro lidi bez účtu na Facebooku, ale snad. :)
facebook.com/profile.php?id=374869529207369&refid=46

KlaudieS
1765 příspěvků 1.4.13 01:08

Já miluju styl Taylor Momsen, byť asi pro stoprocent pekla je pekelná, je to takový styl „little rock bitch“ - prostě vypadá jako malá děv. a, ale mně se to hrozně líbí. Kdybych na to měla postavu a možnost, jdu do toho.

http://cdn03.cdn.justjared.com/…-nice-10.jpg

http://2.bp.blogspot.com/…t-report.jpg

http://nd01.jxs.cz/…35380_o2.jpg

Stránka:  1 2 3 Další »
Váš příspěvek

Dárek, který ocení? Tričko pod košili, které nepropotí

Pokud nevíte, čím obdarovat vašeho muže, napovíme – tričko pod... Celý článek

Články z Expres.cz

Pražský fenomén beer bikes: Stížnosti se množí ze všech stran, policie je bezradná

Beer bike neboli pivní kolo jistě už alespoň jednou spatřil každý, kdo...

Rodí se další legenda: Mikolas jde ve stopách Gotta, z Eurovize má větší šance

Zpěvák Mikolas Josef (22) se postaral o neuvěřitelný úspěch. Ve světové...

Poslední článek:
10 módních specialit českých mužů

Autor: Matouš

Máme několik ryze českých skvostů... čím perlí pánská móda a „vkus“? Celý článek