Věk a móda (36 let a velikost 34/32)

Fotoalbum tématu (0) Sledovat e-mailem Přidat k oblíbeným Zapnout podpisy Hledání v tématu
První příspěvek v tématu
olilla
2 příspěvky 30.9.12 10:47
Věk a móda

Milé Pekelnice, ráda bych věděla Váš názor: Jsem celkem drobná 158/46, oblékám velikost 34/32. Bohužel mi přijde výběr v této velikosti dost omezený. Někdy se mi povede něco koupit v dětském, ale to je taky problematické. Je mi 36 a nechci působit infantilně nebo jako ženská, co neumí stárnout, jestli mi rozumíte. Co na sebe a kde to koupit? Díky

Stránka:  1 2 Další »
Reakce:
Dahllie
2222 příspěvků 30.9.12 11:05

Hledat petite kolekce, jenže se obávám, že do Čech ještě nedorazily. Třeba Dorothy Perkins má petite ve velikosti 4 a vůbec v britských obchodech je to zcela běžné. Takže jestli máte možnost, vyražte do Londýna ;-)

Rabbit-Heart
644 příspěvků 30.9.12 11:07

Pokud se nebojíte nakupovat na internetu, tak spousta značek má řadu Petite právě pro drobné ženy… Třeba Asos nebo Marks and Spencer . Řekla bych, že v kamenných obchodech to moc slavné nebude…

Helhesta
15 příspěvků 30.9.12 14:37

Zdravím,
mám podobný problém (155cm) vše v kamenných obchodech je mi velké, ale chce to odvahu nakupovat na internetu ;) Kolikrát je zde větší výběr a také kousky, které jsou neokoukané.

Katka2305
135 příspěvků 30.9.12 14:44

Jsem na tom taky podobně - 153 cm, kolem 50 kg, takže celkem to dá velikost 34. Nerada nakupuju na Internetu, musím oblečení vidět na sobě, ale obvykle nemám problém koupit věci na sebe v Orsay, Promod, Tatuum, všude beru nejmenší velikost 34, 32 tedy nemají. To, že rukávy a nohavice musím nechávat zkracovat, už beru jako samozřejmost. Například v Terranově mají i věci, které jsou mi malé, ale odtamtud jsou pro dospělou soudnou ženu vhodné akorát basics, ostatní je pro kategorii 12-16 let.

Robena
1257 příspěvků 30.9.12 15:21

Holky, ja vam zavidim.

Katka2305
135 příspěvků 30.9.12 16:17
@Robena píše:
Holky, ja vam zavidim.

Malou velikost? To jde skoro automaticky s malou výškou. Jenže - nedosáhnu na horní tyče skoro v žádném dopravním prostředku, nakupovat v supermarketech musím jen z nižších regálů nebo někoho žádat o podání zboží a spousta dalších věcí. Pozitivem je to, že můžu nosit jakkoliv vysoké podpatky (když je teda seženu ve velikosti 35) a že se mi nestává, že bych narazila na menšího chlapa než jsem já :-)

Robena
1257 příspěvků 30.9.12 16:38

@Katka2305 Chapu, ale ja bych aspon na chvili chtela zkusit jake to je, byt drobna a roztomila. :-)

llolla
2102 příspěvků 30.9.12 16:46

Ja jsem ted mela zajimavy zazitek v Zare: chtela jsem si koupit kalhoty, normalne mam vel. 34., ale tady mi byla mala i 38, tak jsem si koupila 40. A ne, ze bych za mesic ztloustla, jsem porad stejna… Tim chci rict, ze je to treba zkusit i v kamennych obchodech. Asi hodne dela i strih. S internetovymi obchody zkusenosti nemam, ale seberte odvahu, urcite se tam daji sehnat zajimave kousky=]

olilla
2 příspěvky 30.9.12 17:26

Ano máme to úplně stejně. Jenom od určitého věku se to může vymknout a už to nebude roztomilé ale diblíkovské a tomu se chci opravdu vyhnout :-)

Katka2305
135 příspěvků 30.9.12 20:23
@Robena píše:
@Katka2305 Chapu, ale ja bych aspon na chvili chtela zkusit jake to je, byt drobna a roztomila. :-)

Drobná neznamená automaticky roztomilá :-) Jsem drobná, ale vystupuju někdy až moc sebevědomě. Za roztomilou mě označují možná tak mí nejlepší kamarádi. Já bych zase někdy chtěla mít 1,75 m. Každý chce co nemá, holt :-)

Olilla: diblíky potkávám všech výšek a velikostí. Dá se tomu do jisté míry vyhnout tím, že se hodně nosí basic a jednobarevné kousky. To lze v nejhorším koupit i v dětském, hlavně ne v žvýkačkově růžové barvě :-)

Nyxx
512 příspěvků 30.9.12 20:41

@llolla Já zase jednou v Camaïeu, koupila jsem si tam top vel. 36 a kabátek vel. 44. Obojí mi padlo.

Zkuste second handy nebo třeba něco ušít sama. V každé Burdě je jeden model v krátkých dámských velikostech a některé modely tam mají od velikosti 34. Dál občas vyjde speciál Burdy, kde jsou střihy v krátkých dámských velikostech a ve velikostech plus.

Některé drobnější ženy, které znám, občas nakupují v dětské Zaře a infantilně nevypadají. Dál mě napadá zkusit outlety.

Soňa3
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 2.10.12 14:34

Já bych taky brala aspoň těch 170 (mám 164), jediné s čím se nesmířím. Nicméně, můžu říct, že mnohem větší problém mají vysoké holky - copak když jsou štíhlé, ale když začnou po třicítce některé nabírat, přestávám jim tu výšku závidět.

aailyyn
809 příspěvků 2.10.12 23:47

@Soňa3

Proč? Já, když přiberu dvě kila (157 cm), tak už nedopnu kalhoty, na sto osmdesáti dvě kila navíc snad nemohou být ani poznat. :-)

GreatSusan
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 2.10.12 23:55

.

Příspěvek upraven 18.11.12 v 13:53

Soňa3
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 3.10.12 07:19

@aailyyn No tak já myslela třeba 15 kilo - fakt za „přibrání“ nepovažuju 2 kila, to je jeden větší oběd.

hanabanana76
160 příspěvků 3.10.12 10:17

To jsem ted nepochopila, male a drobne zeny po tricitce nepribiraji nebo co?
Podle me v tomhle pripade je vyhodou byt vysoka, nejake ty kila navic maji vetsi sanci se lepe,,rozprostrit,, na 180 cm postave, nez na 150 cm.

GreatSusan
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 3.10.12 10:22

.

Příspěvek upraven 18.11.12 v 13:52

Soňa3
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 3.10.12 10:52

@GreatSusan No já nevím, ale znám vysokou holku co bývala kdysi štíhlá, teď mohla přibrat nevím kolik, ale jak je vysoká, začala být i hřmotná, širká ramena, plece jak zápasník, to mi přijde dost složitější kamuflovat a oblékat, než lehce obézní paní měřící 160 cm.

GreatSusan
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 3.10.12 10:57

.

Příspěvek upraven 18.11.12 v 13:51

Pavučinec plyšový
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 3.10.12 10:59

Záleží taky na typu postavy, nejen na výšce. Někdo se zaobluje do tvaru rozkošné baculky, někdo se stává velkým zápasníkem či krátkým zápasníkem.

TinkaH
920 příspěvků 3.10.12 11:37

@Soňa3 pokud je hřmotná, byla by taková i při výšce 150cm.

Soňa3
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 3.10.12 11:43

@TinkaH nesouhlasím, při 150 cm můžete být pouze valivá..

marmota-b
532 příspěvků 3.10.12 13:43

Taky bych doporučila secondhandy; na malé velikosti narážím dost často, a to mám sama 164 cm a asi 38 nebo 40 (t. j. podle mě velikost docela běžnou a ne zrovna velkou).

TinkaH
920 příspěvků 3.10.12 16:09

Valivá?? Co to je za výraz. Ovšem pokud jste ještě nikdy neviděla ženu měřící metr-paderamenout s plesí jako zápasník, musím Vám říct, že jste ještě málo viděla.

Stránka:  1 2 Další »
Váš příspěvek

Dárek, který ocení? Tričko pod košili, které nepropotí

Pokud nevíte, čím obdarovat vašeho muže, napovíme – tričko pod... Celý článek

Články z Expres.cz

Rodí se další legenda: Mikolas jde ve stopách Gotta, z Eurovize má větší šance

Zpěvák Mikolas Josef (22) se postaral o neuvěřitelný úspěch. Ve světové...

Pražský fenomén beer bikes: Stížnosti se množí ze všech stran, policie je bezradná

Beer bike neboli pivní kolo jistě už alespoň jednou spatřil každý, kdo...

Poslední článek:
10 módních specialit českých mužů

Autor: Matouš

Máme několik ryze českých skvostů... čím perlí pánská móda a „vkus“? Celý článek