Vztahové vlákno

Fotoalbum tématu (17) Sledovat e-mailem Přidat k oblíbeným Zapnout podpisy Hledání v tématu

Reklama

Reklama

bestia
2299 příspěvků 18.05.17 21:00

@Pýthia me by teda zajimal ten specificky obor. klidne i do sz, pokud nechcete verejne.

edit: a vubec, proc by melo byt zrovna kantorstvi vyjimkou? kdyz vezmeme dva lidi se stejnym vzdelanim a praxi, potazmo i predmetem, ktery uci, jak byste racionalne obhajila vyssi plat chlapa v takovem pripade?

Příspěvek upraven 18.05.17 v 22:11

czDanda
483 příspěvků 18.05.17 22:00

@Pýthia Přednostní zaměstnávání mužů ale není pozitivní diskriminace:

Často se objevuje termín pozitivní diskriminace (též afirmativní akce), který označuje záměrné úsilí, jak některou, zpravidla jinak negativně diskriminovanou, skupinu osob cíleně zvýhodnit.

JanieB
132 příspěvků 19.05.17 09:39

U nás na univerzitě (Rakousko) mají výslovně ve všech inzerátech napsané, že při stejné kvalifikaci a kvalitě uchazeče vždy upřednostní ženu, ovšem plat potom je stejný, tabulkový, nezávislý na pohlaví…

Paris1789
1371 příspěvků 19.05.17 10:28

Rovnost v odměňování klidně, ale vocaď pocaď. Soukromý majitel firmy nechť si lidi odměňuje podle libosti, akorát bych ze smluv vyrazila mlčenlivost o platu, tedy spíše to, že to soudně nelze vymáhat. Takže ať si každý se zaměstnavatelem domluví, co chce, však je to jeho iniciativa.
Ve sttátních firmách bych ale na rovnosti trvala, však pokud stát cosi deklaruje, má se tím v první řadě taky řídit.

MarkSchneider
8 příspěvků 19.05.17 16:50
Co vy a máma?

OT mimo vztahy partnerské. zrovna prožívám další z náročných životních situací a čímdál víc si uvědomuju, jak mě studený odchov bez lásky, podpory či uznání, s neskrývanou antipatií (výchova mojí maminky) dokonale vybavil pro přežití. Opakovaně překvapuju sama sebe, jak jsem silná a soběstačná, zřejmě neschopná se zhroutit a přestat si věřit. Až nenormálně nezávislá na vztazích…nemáš mě rád, nestojíš o mě? Nevadí, přežiju to…a dochází mi, že jsem se pomalu takhle formovala díky pristupu rodicu uz v prubehu prvniho stupne zš. Skoro mám chuť jít za to poděkovat. Akorát…přestane někdy bolet, že ta máma prostě není taková ta MÁMA? zajímalo by mě, jestli ten pocit někdy zmizí.

Giuli
2931 příspěvků 19.05.17 16:58
@MarkSchneider píše:
OT mimo vztahy partnerské. zrovna prožívám další z náročných životních situací a čímdál víc si uvědomuju, jak mě studený odchov bez lásky, podpory či uznání, s neskrývanou antipatií (výchova mojí maminky) dokonale vybavil pro přežití. Opakovaně překvapuju sama sebe, jak jsem silná a soběstačná, zřejmě neschopná se zhroutit a přestat si věřit. Až nenormálně nezávislá na vztazích…nemáš mě rád, nestojíš o mě? Nevadí, přežiju to…a dochází mi, že jsem se pomalu takhle formovala díky pristupu rodicu uz v prubehu prvniho stupne zš. Skoro mám chuť jít za to poděkovat. Akorát…přestane někdy bolet, že ta máma prostě není taková ta MÁMA? zajímalo by mě, jestli ten pocit někdy zmizí.

A kde je tá proklamovaná nezávislosť, nemáš má rád, nevadí prežijem to? Platí to u ostatných a u matky nie? Alebo si to u ostatných nahovárate, aby ste sa necitila odkopnutá? Ak vám teda nevadím, že vás niekto nemá rád a prežijete to aj bez neho, tak prečo by niekto o vašu lásku stál? Veď ju nepotrebujete a dávate to najavo.

MarkSchneider
8 příspěvků 19.05.17 17:31

@Giuli jo tak to je, už je mi to jasnější. položila jste mi čtyři otázky a pátou větou jste si rovnou odpověděla. tak třeba se ještě nekdo zapojí

Giuli
2931 příspěvků 19.05.17 17:43

@MarkSchneider Matku nezmeníte a zrejme ten pocit nezmizne, ale nesprávajte sa k partnerom tak ako vaša matka k vám a uvidíte, že aj napriek tomu, že prejavíte slabosť, tak sa nezhroutite a neprestanete si veriť. Nenormálne nezávislá na vzťahoch nie je najlepšia voľba pre partnerský život.
A už nechám voľné pole ostatným. http://s.modnipeklo.cz/…icon_hug.gif

Reklama

MarkSchneider
8 příspěvků 19.05.17 17:49

@Giuli díky, já jsem to nestihla rozvést dál, mně zatím partner neopouští :-)…ale když se to v minulosti stalo a ja jsem pochopila, že ten člověk o mě prostě nestojí, tak to šlo fakt samo a bez hroucení. u té mamky je to takový těžší. spíš doufám v příspevky o tom, jak to kdo měl/má s mámou v tomto smyslu.

Artefakt
418 příspěvků 19.05.17 17:52

@MarkSchneider ne, nezmizí to nikdy, protože víte, že takhle to není správné, a už do konce života za to na ní budete naštvaná. A studený odchov z vás neudělal silnějšího člověka, spíš jen zatrpklejsiho.

Giuli
2931 příspěvků 19.05.17 17:52

@MarkSchneider Na túto remu nie som moc dobrý diskuter rodičia mi umreli a ja mám na nich len milé spomienky. Ja som rodičov zbožňovala a naši mali heslo, že lásku treba dávať najavo v každom veku. Takže ma mama kľudne pohladila po líci, alebo objala aj v dospelosti. Studený odchov sa nekonal. :-)

MarkSchneider
8 příspěvků 19.05.17 17:58
@Artefakt píše:
@MarkSchneider ne, nezmizí to nikdy, protože víte, že takhle to není správné, a už do konce života za to na ní budete naštvaná. A studený odchov z vás neudělal silnějšího člověka, spíš jen zatrpklejsiho.

Tu první část jsem tušila. Pokud jde o tu druhou (zatrpklost), tak se to asi jednou někde provalí a já se budu hodně divit. Taky si myslím, že moje " síla" musí mít svoje hranice. Sakra, asi začnu pomalu trénovat bezmocný pláč. Myslím, že se to bude hodit, protože co si pamatuju, z téhle stránky se fakt ještě neznám.

MarkSchneider
8 příspěvků 19.05.17 18:02

@Giuli no já cítím, jak mýmu okolí dělá dobře to, že ví, že hladím, mazlím, mám ráda a miluju, na druhou stranu moje deti se odmítají v závažnějších věcech rozhodnout samy a tak nějak ví, že dokud je tu mamka, tak „bude dobře“ i když teď dobře není. vůbec pomoc nenabízím, jenom prostě existuju a můžou přijít. napsala bych, že váš vztah s rodiči závidím, ale nezávidím, protože nevím, neznám.

levandule.K
108 příspěvků 23.05.17 11:26

@MarkSchneider

Je super, že znáte svoji hodnotu a nehroutíte se při prvním náznaku problémů, buďte ráda že jste silná a neberete antidepresiva, protože jste nezažila láskyplný domov.

Jenom moje teorie, jestli vás to pořád trochu mrzí, že máma nebyla máma, tak jste si to pořádně vnitřně nezpracovala a neodpustila jste jí, že tu svoji roli úplně nezvládla…(Možná (někdy) viníte i sebe, že jste třeba nebyla dost dobrá a nezasloužila si její lásku, ale nemusí to být váš případ.) Myslím, že to člověka může přestat bolet, ale musí s tím pracovat, i když je to hodně blbě pochopitelné, je to přece máma a ta má chránit svoje děti, dokud nejsou dospělé a zralé.

S tím partnerem, kdy jste se rozešli a vy aplikovala strategii, nebudu brečet, když mě nemiluješ, tak jste na tom byla předtím, než došlo k rozchodu? Byla jste do něj zamilovaná, milovala jste ho nebo jste s ním byla už jenom ze zvyku?

Oldyn
5540 příspěvků 23.05.17 11:34

@levandule.K
A já bych si klidně poplakala, slzy čistí.

levandule.K
108 příspěvků 23.05.17 11:46

@Oldyn já si klidně pobrečím, když je mi do ouvej, ale když @MarkSchneider nemá potřebu brečet a všichni kolem brečí, tak by neměla brečet, jen protože to dělají všichni.

levandule.K
108 příspěvků 23.05.17 11:57

@Pýthia já se přiznám k červenému ramínku, protože tak jak jste to napsala, tak jsem pochopila, že jste ochotna tolerovat a akceptovat platové rozdíly. (Vím, že na netu je slovně bojovat za stejné platové podmínky jednoduché).

@petik01 jsem vždycky měla za to, že pozitivní diskriminace je upřednostnění někoho, kdo je znevýhodněn, úplně nevím, jak jsou muži na trhu práce znevýhodňováni…

Navíc se mi nelíbí, že dostal víc jenom protože je muž (taky živitel rodiny), nějak si nemůžu vybavit pozici, kdyby žena měla víc jenom protože je žena. To že, ženy mají miň, pak přináší problémy v budoucnu, nižší důchody a celkově jsou víc ohroženy chudobou.

Platit cizincům, co pracují v Česku víc, jenom protože jsou cizinci, jelikož by za české mzdy nedělali a firma splnila správný mix pestrosti a barevnosti, je pokrytectví nejvyššího kalibru…

Ale jsem ráda, že aspoň @petik01 má zkušenosti za firmu, kde se platí za práci a ne za národnost.

petik01
127 příspěvků 23.05.17 12:46

@levandule.K Tou pozitivní diskriminací jsem smyslela zaměstnání cizinců za větší peníze, ne zaměstnávání mužů a žen. Omlouvám se, jestli jsem to nesrozumitelně napsala.
U nás ve firmě jsou zase jiné potíže (to si nevyberete, všude je něco), o kterých se rozhodně nechci rozepisovat, ale tuhle kladnou zkušenost jsem pochválit musela.

levandule.K
108 příspěvků 23.05.17 13:06

@petik01 možná jste to napsala dobře, jen jak jsem četla několik příspěvků, tak jsem reagovala na vícero různých myšlenek.

Stejnak pozitivní diskriminace podle mě není zaměstnávání cizinců za více peněz, tohle je diskriminace tuzemských pracovníků, protože za stejnou práci mají méně peněz.

Pozitivní diskriminaci jsem asi ochotná akceptovat, např. upřednostnění někoho s handicapem před zdravým jedincem nebo klidně i upřednostnění cizince před tuzemským pracovníkem, ale nevím proč by měl dostávat větší plat za stejný výkon jako tuzemský pracovník.

vias
489 příspěvků 24.05.17 23:08

@MarkSchneider Jestli to chápu správně, tak maminka ještě žije. Proč jí prostě neřeknete, že potřebujete občas obejmout nebo říct, že Vás má ráda? (ano, i v dospělém věku) Třeba i zjistíte, že ten studený odchov aplikovala proto, že to vyčetla v nějaké blbé knížce. Nebo ho viděla sama u své maminky, takže se jiný způsob nenaučila. Nebo prostě jenom neumí dávat najevo city. Ta možnost, že Vám neprojevovala lásku proto, že žádnou necítila, je totiž velice mizivá. Vždyť si to můžete zkusit vyjasnit, změnit a třeba ten vztah konečně nastavit na správnou kolej.

Allania
493 příspěvků 25.05.17 07:43

@MarkSchneider Ten pocit se jednou změní na to, že prostě přijmete, že to tak je, máma je už taková, je chladná a tím to končí.
Jako dítě jsem nechápala, proč je vždycky všechno a všichni důležitější než já, proč moje kamarádky měly táty, kteří si s nimi hráli, proč měly mámu, která je pohladila při prvním zklamání v lásce a proč já nic z toho nemám. Bývalý přítel mi jednou řekl, že jsem chladný sobec a emocionální balvan. Trochu měl pravdu. Nebrečela jsem ani když zemřel rodinný příslušník. Víc jsem brečela když jsem likvidovala svoje první auto, na které jsem si vydělala nebo když jsem opouštěla svůj první byt, kde jsem bydlela od sedmnácti let.
To, že mi rodiče nedávají najevo lásku víc šokuje manžela, než-li mě. Já jsem zvyklá a přijde mi to už normální. Rodičům už nic nevyčítám, prostě jsou takoví. Spíš jsem začala pracovat na sobě a snažím se být jiná. Není den, kdy bych manžela aspoň nepohladila a neřekla mu, jak ho miluji. Dřív jsem tohle nedokázala, byla jsem chladná a odtažitá. Myslela jsem si jak jsem silná a že všichni kolem jsou padavky, protože se pořád objímají a líbají na rozloučenou, dokud jsem nepoznala manžela. Až s ním jsem zjistila jak skvělé je mít někoho, kdo vás v těžké situaci obejme a pohladí, kdo vás nikdy nenechá samotnou a kdo vám vždy řekne, že pro něj jste středobodem vesmíru Vy.

A tedy jak to tak po sobě čtu, tak mi asi pracují hormony, ale po letech už to tak cítím. Moje rodina už nejsou mí rodiče, ale můj manžel a jednou i naše děti.

DanielaS
4710 příspěvků 25.05.17 12:15

Lito vam to byt asi neprestane. Muzete ale na sve zkusenosti stavet, presne jak pise Allania. NEJSTE povinna milovat nekoho jen proto, ze je vas rodic, zejmena pokud by to bylo jednostranne. Koneckoncu nejste povinna milovat za cely zivot nikoho, fakt ne. Pokud ale budete mit deti, budete se chtit naucit to, co nemate ze sveho detstvi zazite. Neni to jednoduche, materska laska neni zas tak automaticka, jak se casto predpoklada.

Paris1789
1371 příspěvků 25.05.17 12:19

Já sama jsem se svou máti vídala po 18. roce života velmi sporadicky. Jakmile jsem odešla z domu, jakoby na mne zapomněla. A takhle to šlo až do její smrti. Na mé děti se byla podívat jen jednou a nikdy je nehlídala. Nemám jí to za zlé, ale u svých dětí udělám všechno, co budu moci, abychom se takhle neodcizili.

Pýthia
112 příspěvků 25.05.17 14:33

@czDanda Nepsala jsem nic o pozitivní diskriminaci :-) Jen, že v některých případech to chápu, ač se mi to samotné nelíbí.
@bestia S tou kantořinou je to takové…asi neobhájím (jako ředitel), ale přesto-pokud bych měla dva kvalitativně stejné lidi, vezmu raději muže jen proto, že žen je ve školství drtivá většina a mají trochu jiný přístup než muži. Myslím, že dětem střídání prospěje. I jako rodič bych přivítala ve školství více mužů (a není to probůh nic proti ženám, koneckonců jsem také žena, navíc z učitelské rodiny!!!) Jinak SZ.

A ještě k tématu, já zase znám firmu, kde je pozitivní diskriminace žen. Jde o nadnárodní (japonskou-o to více překvapivé) firmu, kde majitel osobně na vrcholné manažerské poradě vyzvedl potřebu žen ve středním a vyšším managementu (jako v tradiční japonské firmě tam žádné nejsou) a to i za cenu, že budou mít vyšší plat než muži ve stejné pozici.

levandule.K
108 příspěvků 25.05.17 16:32

@Pýthia to že byste upřednostnila muže místo ženy ve školském prostředí chápu, chlapů je tam málo a takové zpestření žákům prospěje. Jen by mě zajímalo jestli byste mu dala větší plat než ženě. Ono by to možná prospělo i těm učitelkám, pracovní kolektivy, týmy, které jsou víc vyvážené, fungují líp.

Jsem jednu dobu pracovala v menším čistě ženském kolektivu, no od té doby upřednostňuji více smíšené kolektivy :-) ale ve skrytu duše věřím, že když narazíte na kolegyně, které jsou na stejné vlně, tak je i ryze ženský kolektiv super.

Stránka:  « Předchozí 1 182 183 184 185 186 187 188 189 190 191 192 Další »

Reklama

Váš příspěvek

Benetton upadá. Zakladatel se rozhodnul zasáhnout

Zakladatel módního řetezce Benetton se vrací. Chce zachránit... Celý článek

Reklama

Poslední článek:
Módní divadlo v Miláně očima fashion blogerky

Autor: Admin Módnípeklo.cz

Domov módy ožívá dvakrát do roka - v únoru a v srpnu, kdy se koná... Celý článek

Reklama