Vztahové vlákno

Fotoalbum tématu (24) Sledovat e-mailem Přidat k oblíbeným Zapnout podpisy Hledání v tématu

Reklama

Reklama

Judy24
683 příspěvků 04.07.17 14:04

Žijeme spolu asi půl roku, jsme spolu celkem dva a půl roku. Takže vážný vztah. Děkuju za rady, nějak to takhle opatrně zkusím. :)
K narozeninám v září dostane jízdenky na víkend do Berlína, to by snad mělo jít.

viktorka_od splavu
7773 příspěvků 04.07.17 14:11

@Judy24 ja bych byla s kupovanim drahych darku (ktere si on nemuze dovolit oplatit) hoodne opatrna. pokud je vztah vazny mozna je cas promluvit si o planech do budoucna a spolecnych financich.

Judy24
683 příspěvků 04.07.17 14:37

@viktorka_od splavu To se snažím, ale právě proto jízdenky do Berlína a ne letenky do Stockholmu. Ale jo, je to tenký led, uvědomuju si to.
Někdy teď v létě si na to opatrně sedneme a probereme to.

vias
531 příspěvků 28.08.17 22:57

Co si myslíte o někom, kdo žije po čtyřicítce v dvougeneračním domě rodičů v odděleném bytě - považujete ho za mamánka (tedy dům má dva byty, v jednom žijí rodiče, ve druhém on, dům patří rodičům)?

tak Betty
423 příspěvků 28.08.17 23:13

@vias Asi záleží jestli si platí energie, vaří, pere, uklízí. Prostě jestli je samostatná jednotka. Bydlení v jednom domě nemusí znamenat, že je mamánek.

tak Betty
423 příspěvků 28.08.17 23:21

Můj synovec žije stále u rodičů. Je mu 50+. Není klasický mamánek, ale není schopen bydlet sám. Je vysokoškolsky vzdělaný. Ale strašně, strašně nepraktický.

may.frayn
1042 příspěvků 29.08.17 09:15

My bydlíme v domě s manželovými rodiči, v odděleném bytě. Mamánci nejsme. Chtělo by to víc informací.

MP blanka
1399 příspěvků 29.08.17 09:55

V dávnejších dobách bežne žilo viac generácií v jednom dome, či byte. Starší pomáhali mladším a neskôr im to oni vracali, keď ich doopatrovali v starobe. Pre nedostatok bytov to často ani ináč nešlo. Ale nebolo to o tom, že by jedni žili na úkor druhých. V súčasnosti spolu bývajú často dospelé deti starších rodičov skôr z pohodlnosti a vypočítavosti. Poznám viacero takých príkladov. Ale nie je to vždy iba sebeckosť mladých - aspoň v rodinách ktoré poznám, je to i preto, že rodičia nikdy mladým nenavrhli, aby sa osamostatnili.Po nejakom čase si mladí skutočne zvyknú, a starí nech sa nečudujú. Každý prípad môže byť ale iný, a ak spolu v dobrom vedia žiť dve generáciu aj teraz, za predpokladu, že si navzájom pomôžu a náklady na bývanie si rozdelia, prečo nie. Nehovorím o situácii v rodinách, kde pre vážne zdravotné či finančné problémy iné riešenie ako spoločné bývanie nepripadá do úvahy.

Paris1789
2749 příspěvků 29.08.17 15:12

V době, kdy nájem v Praze činí, kolik činí, jsou řeči o mamáncích trochu mimo. Mnoho z mladých lidí by se od rodičů odstěhovalo rádo, jenže na to nevydělají.
(mé děti se odstěhovaly)

CallMeFrankie
260 příspěvků 05.09.17 18:27

Prisla som o niekoho strasne blizkeho, kvoli tomu, ze mi vyjavil svoje city a ja neviem, co dalej. Ani som si neprisla po radu, lebo mi povedal, ze ma viac vidiet nechce, ale som z toho strasne nijaka, taka ako keby som mala stale plakat, je to priserny pocit, ze mi uz nenapise, ze uz ho neuvidim.

Oveeec
1788 příspěvků 05.09.17 21:00

@CallMeFrankie A jestli se můžu zeptat, vy byste ho ráda jako kamaráda a on vás na něco víc?

Dóbře_zlato_moje
330 příspěvků 06.09.17 08:35
@CallMeFrankie píše:
Prisla som o niekoho strasne blizkeho, kvoli tomu, ze mi vyjavil svoje city a ja neviem, co dalej. Ani som si neprisla po radu, lebo mi povedal, ze ma viac vidiet nechce, ale som z toho strasne nijaka, taka ako keby som mala stale plakat, je to priserny pocit, ze mi uz nenapise, ze uz ho neuvidim.

Před pár lety se mi stalo něco podobného. Nejdřív jsem si připadala tak bezvýchodně jako vy, taky jsme pak na cca 2 roky ztratili bližší kontakt, na který jsme byli zvyklí dřív, ale potom se to začalo postupně uvolňovat. Hodně pomohlo si o tom všem po těch dvou letech otevřeně promluvit, říct si všechno, co člověk do té doby dusil v sobě. Teď jsou z nás přátelé snad ještě bližší než dřív. :-) Vím, že je to případ od případu, ale nevěště hlavu!

Jordaan
8221 příspěvků 06.09.17 08:51

@Dóbře_zlato_moje

Je dobry mit na mysli, ze stara laska nerezavi a ze se to casto vyjevi v nejnevhodnejsi chvili. Zkusenost.

CallMeFrankie
260 příspěvků 06.09.17 10:58

@Oveeec Ja neviem, ja v tychto veciach nie som dobra. Chyba mi, a to velmi. Bol to jeden z mojich najblizsich priatelov. No pokial ma nechce uz vidiet, ziadna dilema sa nekona, proste to musim zvladnut.

Oveeec
1788 příspěvků 06.09.17 11:05

@CallMeFrankie Já si myslím, že to není navždycky. Třeba ho to časem přejde a bude zase schopen vás vidět (anebo zjistíte, že k němu taky cítíte něco víc, a dáte se dohromady?). Tak to zkuste vydržet, a myslím, že i pro vás bude snazší říkat si, že to není napořád a že on jenom potřebuje čas se s tím vyrovnat.

MP blanka
1399 příspěvků 06.09.17 14:46

@CallMeFrankie-Nepíšete, prečo sa váš vzťah rozpadol, ale z toho ako stav popisujete, vidno, že sa trápite a je vám smutno.Asi túžite, aby sa situácia vrátila, aby sa nestalo, to, čo sa stalo. Napriek tomu by som vám neradila utápať sa v nádeji, že sa, ako píše @Oveeec dáte zase dohromady. Samozrejme, že je možné, že sa niekedy v budúcnosti môže váš vzťah znovu upevniť, ojedinele sa to stáva, ale ja by som na to nespoliehala. Oveľa pravdepodobnejšie bude, že sa už neuvidíte, alebo aspoň nebudete sa stretávať tak, ako by ste si to prestavovala. Nezotrvávajte dlho v žiali a márnej túžbe, iba by vás to vzdialovalo od reálneho života. Nezabúdajte že aj zajtra svitne deň a snáď máte, či skoro budete mať aj iné dôvody tešiť sa naň. Priala by som vám mať tú silu, v kľude prežiť aj to, že sa stretnete a znovu sa uistíte, že váš priateľ nezmení názor. Nepochopte ma, prosím zle, nejde o to, že by som vám nedopriala sa znovu tešiť z priatelstva, možno skôr lásky, ktorú ste asi stratila, ja by som vám ju rada dožičila. Ale reálny život býva často trochu tvrdší.

CallMeFrankie
260 příspěvků 06.09.17 18:48

@MP blanka To je trocha inak. Mne ked niekto povie, ze mu mam dat pokoj, tak sa o to postaram, aby sa mu to splnilo. Skratka ma to len mrzi, to je vsetko.

Sheba
272 příspěvků 08.01.18 18:21

Dnes večer začínají v televizi Manželské etudy po 35 letech, od dokumentaristky Heleny Třeštíkové. Bude to vždy v pondělí a ve středu, celkem 6krát. Já už jsem loni na podzim viděla jako film zpracovanou část „Strnadovi“,teď jdou myslím až jako poslední dvojice. Hodně zajímavé a hodně k přemýšlení…Stojí to za to zkouknout.

Linie
2015 příspěvků 08.01.18 18:31

@Sheba Těším se na to!

Moir
2093 příspěvků 09.01.18 08:35

@Sheba zatraceně, já na tu část po 35 letech čekala a zapomněla jsem na to a pustila si seriál Okupace (pomalý rozjezd, ale potenciál to má)

Paris1789
2749 příspěvků 09.01.18 09:03

Loni jsem myslím v kině viděla ty Strnadovy, ono je to fakt zajímavé, jak ten čas s lidmi cvičí. Tenhle manželstký pár, co byl včera, mně osobně byl nejsympatičtější, myslela jsem, že spolu zůstanou. Vypadali, že mají jasno, co je dobře a co ne. Pak mne to samozřejmě donutilo zamyslet se nad tím, že některým věcem prostě nejde předcházet, bylo mi hodně líto té manželky a dcery, kterou bych teda nejraději objala, když byla z toho tak smutná. Prostě někdy se člověk snaží, dělá všechno tzv. správně a stejně to nestačí.

Paris1789
2749 příspěvků 09.01.18 09:05

A doporučuji rozhovor Pavla Kosatíka s Helenou Třeštíkovou Sběrná kniha.

Pirek
7029 příspěvků 09.01.18 10:28

@Paris1789
Já viděla teda jen kus, a furt mi ta jejich dcera Růženka byla nějaká povědomá, a až pak mi došlo, že je z ní dnes celkem známá sportovkyně.

Paris1789
2749 příspěvků 09.01.18 12:33

@Pirek jsem si říkala, jestli jsi u ní nebrala hodiny. Na ten její tanec jsem zírala s otevřenou pusou, je opravdu dobrá.

czDanda
571 příspěvků 09.01.18 16:35
@Moir píše:
@Sheba zatraceně, já na tu část po 35 letech čekala a zapomněla jsem na to a pustila si seriál Okupace (pomalý rozjezd, ale potenciál to má)

Pro ty, které včera nestíhaly / a je jim to líto/:
 http://www.ceskatelevize.cz/…o-35-letech/

Stránka:  « Předchozí 1 186 187 188 189 190 191 192 193 194 195 196 219 Další »

Reklama

Váš příspěvek

10% sleva na kašmírové oblečení

Nosíte pod kabát dva svetry a stejně je vám pořád zima? Stačí je... Celý článek

Reklama

Články z Expres.cz

Rodí se další legenda: Mikolas jde ve stopách Gotta, z Eurovize má větší šance

Zpěvák Mikolas Josef (22) se postaral o neuvěřitelný úspěch. Ve světové...

Pražský fenomén beer bikes: Stížnosti se množí ze všech stran, policie je bezradná

Beer bike neboli pivní kolo jistě už alespoň jednou spatřil každý, kdo...

Poslední článek:
Jak jsem vyrostla z pubertálních nákupů

Autor: Monika

Kam jste chodili nakupovat, když vám bylo -náct? Mým revírem byl... Celý článek

Reklama