Ačkoli je gothic styl velmi okázalý, umí zdůraznit i křehkost a zasněnost svého nositele. I když už nejste v období módních, běžte si do gothic stylu odpočinout. Bledo-černá krása je ideální ke čtení temných románů. Když se navíc obléknete do korzetu a napudrujete si nos, ocitnete se na pomezí snu a reality. Přesně tam se gothici vášnivě a rádi utíkají.

Gothic styl se vrací v oblékání do éry viktoriánské Anglie. Z té si ovšem vybírá jen ty nejtemnější tóny. Gothic ideál krásy tak vypadá jako bledá souchotinářka v korzetu a šatech s volány. Vše důsledně v černé barvě. Gothic styl vychází z punku. a z gotických románů. Oblečení v sobě má mnoho z historických kostýmů a v kombinaci s velmi kontrastním líčením působí až divadelně. Ideální pro kreativní ženy, které milují pozornost.

Fanoušky gotického stylu fascinují hřbitovy, smrt, upíři, horory sex a erotika nebo černá magie. Rádi se sdružují a pořádají gothic party. Také mají rádi literaturu - beletrii a poezii, zajímá je historie, zejména středověk.

zdroj: www.polyvore.comzdroj: www.polyvore.com

JAK vypadá gothic oblečení

  • dlouhá černá sukně - nejlépe pořádně nařasená
  • volány a řasení - dodají celkovému vzhledu na dramatičnosti
  • dlouhý černý kabát - nejlépe rozšiřující se od pasu dolů
  • kilty - u mužů
  • korzet u žen - vybírejte hlavně kvalitní s výrazným šněrováním nebo výstuží
  • řetězy
  • cvočky, pyramidy, spínací špendlíky - kovové prvky přebírá gothic styl od punku
  • krucifixy - nemusí se jednat o klasický kříž, můžete si ho ozvláštnit zajímavou aplikací, nebo zvolte kříž egyptský
  • motivy lebky, diagramy - gothici se pohybují na pomezí snu a reality, života a smrti, temné motivy k nim neodmyslitelně patří

Existují sice specializované obchody s doplňky pro gothic styl, neuděláte ale chybu, když si vyberete nějaký starý šperk po babičce s nádechem historie.

Gothic boty

Muži gothici často nosí velké boty martensky, podobně jako vyznavači stylu punk. Případně u nich uvidíte jiné vysoké černé boty, které mají silnou platformu a výrazné šněrování. Takové boty mohou nosit i ženy. Na nich uvidíte také černé kožené kozačky, opět na šněrování, často na vysokém podpatku nebo na platformě.

Materiály a gothic

Na látkách se určitě nevyplatí šetřit. Gothic styl si libuje v černé kůži nebo kožence. Ženy podtrhují svou dramatičnost tmavou krajkou,. Opulentní dojem podtrhne i brokát, satén nebo žakár. Protože ke gothic stylu patří jistá divadelnost, povoleny jsou i umělé materiály. Kůži tak můžete nahradit gumou nebo latexem.

Návštěva v gothic obchodě. Přečtěte si Ady článek FOTOREPORT: GOTHIC RENAISSANCEInspirace gothic oblečení

Hudba a styl gothic

Gotický styl se pojí bezesporu s hudbou. Tady se stírá rozdíl mezi metalistou a gothicem - gothic metal spojuje obě subkultury.

Mezi typické kapely patří Joy Division, Cradle of Filth, The Cure, Nosferatu, The Doors nebo Nightwish. Ne každý metalista nebo goth ale poslouchá pouze tento styl, mohou vyznávat výhradně některé skupiny. Mezi gothiky se těší oblibě nejen metalová, ale i instrumentální a klasická hudba.

Gothic líčení a účesy

Světlý make-up zdůrazňuje bledost pleti. Oči zvýrazňuje velmi výrazné černé stíny a oční linky. Na rty pak patří rudá, fialová nebo černá rtěnka. Ruce zdobí černý lak na nehty. Gothické líčení není doménou jen žen, malují se i muži gothici. Základem pro gothický účes jsou dlouhé černé vlasy.

Peklo radí: Kde koupit tmavě fialovou rtěnku

Ada Pekelná radí: "Zkus nějaký obchod s goth oblečením a kosmetikou, značky jako Stargazer nebo Manic Panic. Ty mají černé, fialové, zelené a další netradiční rtěnky. Reálné ukázky najdeš, když zadáš do googlu název a slovo „swatch“, třeba Manic Panic Deadly Nightshade swatch.

Diskuze o tomto tématu:

Poslední článek:
10 módních specialit českých mužů

Autor: Matouš

Máme několik ryze českých skvostů... čím perlí pánská móda a „vkus“? Celý článek